Horácké noviny
Téma:

Policisté měřili tam, kam je poslali lidé

Aktuality - 20.04.2018

ČERVENÁ HOSPODA (pch) - Policisté Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina se ve středu 18. dubna zapojili do celo- evropského projektu SPEED MARATHON 2018. » celý článek


Návštěvníkům se v dubnu otevřely dveře

Aktuality - 20.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Začínající teplejší počasí vybízí k návštěvě objektů, kde se můžete kochat Třebíčí z výšky a vychutnat si rozhled. Proto se město rozhodlo otevřít věž a rozhlednu.

» celý článek

Ve vsi chyběla prodejna, tak obec otevřela svou

Aktuality - 18.04.2018

RADOŠOV (pch) - Radošov je nejsevernější obcí třebíčského okresu. Do nejbližšího velkého centra je odsud daleko. Ve vsi sice soukromá prodejna fungovala, ale když její majitelka odešla do důchodu, skončil s ní i obchod.

» celý článek

Jak Třebíč vidí naši sousedé za hranicemi?

Aktuality - 18.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Jak se město prezentuje v zahraničí? Dělá se něco pro to, aby se zvýšil v Třebíči cestovní ruch? Je Třebíč připravená pro budoucnost? Tyto a mnoho dalších otázek zaznělo ve středu 11. dubna na setkání, které proběhlo v hotelu Atom. Akci zahájil moderátor Wolfgang Fassold (vydavatel magazínu Powidl), který pochází z Rakouska a žije v Třebíči. Hned na začátku projevil lítost, že se nesešlo více lidí z široké veřejnosti, protože nás, posluchačů, se tam sešlo dohromady sedm.

» celý článek

Čistá Vysočina díky dobrovolníkům

Aktuality - 16.04.2018

VYSOČINA (evu) - 22 tisíc dobrovolníků začalo v pondělí 9. dubna uklízet stovky kilometrů kolem silnic na Vysočině. V pořadí 10. ročník tradičního úklidu Vysočiny probíhá pod názvem Čistá Vysočina. Tradiční jarní úklid přírody se tak na Vysočině dostal u mnoha lidí do povědomí.

» celý článek

Stará chirurgie padá k zemi

Aktuality - 11.04.2018

TŘEBÍČ (pch) - Minulý týden začala dlouho očekávaná demolice pavilonu CH (stará chirurgie). „Z tohoto důvodu dojde k větší prašnosti a hluku především v části areálu v těsné blízkosti uvedené budovy. » celý článek

Silnice na Valeč se nám vrátí jako bumerang

Aktuality - 11.04.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - Na nedávném semináři k obchvatu Vladislavi se dlouze také diskutovalo o opravě silnice z Třebíče přes Valeč a dále k Jaderné elektrárně Dukovany. Ještě si určitě vzpomenete na podzimní velmi vzrušené diskuze o první etapě opravy. Trnem v oku, nejen řidičů, se stala skutečnost, že „nová“ silnice je užší než ta stará.

» celý článek

Bomby z války straší i dnes

Aktuality - 06.04.2018

DALEŠICE (pch) - Brzy už tomu bude třiasedmdesát let, co se 7. května 1945 snesla na Dalešice sprška bomb ze sovětských letadel. Zničeno bylo čtyřicet pět domů, dvacet sedm obyvatel Dalešic zahynulo. Dodnes je celá tato událost živou jizvou na životě městečka a dodnes se občas ještě připomene. Tak jako poslední březnový den tohoto roku.

» celý článek

Podvodníků s energiemi přibývá. Dávejte si na ně velký pozor

Aktuality - 20.04.2018

TŘEBÍČSKO (red) - Záměrné uvádění cen elektřiny bez DPH, právní kličky ve smlouvách, nátlakové metody - to jsou jen některé příklady nekalých praktik od obchodníků, slibujících takzvané „výhodnější“ ceny energií. „Někteří podomní prodejci se přitom lživě představují jako obchodní zástupci ČEZ, ačkoliv nás ve skutečnosti nezastupují a nemáme s nimi nic společného.

» celý článek

Na Besedě se maká, nikoho to nezajímá

Aktuality - 18.04.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Rekonstrukce Městského kulturního střediska Beseda v Moravských Budějovicích je v plném proudu. Ve středu 11. dubna se na staveništi konal další kontrolní den. Tento byl ovšem specifický v tom, že byl určen pro členy zastupitelstva.

» celý článek

Čtvrtý blok stojí

Aktuality - 16.04.2018

DUKOVANY (red) - Jaderná elektrárna Dukovany prověří část potrubí v sekundární části čtvrtého výrobního bloku. Důvodem jsou výstupy z nově prováděných kontrol. Práce si vyžádají krátkodobé odpojení bloku od přenosové sítě, a to od čtvrtka.

» celý článek

Sportovec Vysočiny:Pavlína Havlenová

Aktuality - 16.04.2018

HAVLÍČKŮV BROD, VLADISLAV (pch) - Úspěšná reprezentantka v TFA a FCC, členka Sboru dobrovolných hasičů Vladislav Pavlína Havlenová byla včera večer v Havlíčkově Brodě vyhlášena sportovcem Kraje Vysočina pro rok 2017, a to v hlasování veřejnosti. Odborná porota pak sportovcem roku zvolila mistra světa v silovém trojboji Davida Lupače z Jihlavy a mezi ženami taekwondistku Ivetu Jiránkovou z Pelhřimova.

» celý článek

Fialová ve vedení strany

Aktuality - 11.04.2018

HRADEC KRÁLOVÉ (pch) - Radní Kraje Vysočina a bývalá starostka Bransouz Jana Fialová slaví velký úspěch v rámci své strany (ČSSD). O víkendu v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. » celý článek

Dnes a zítra proběhne zápis prvňáčků

Aktuality - 06.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Nově od 1. ledna 2017 nabyla účinnosti novela školského zákona, která stanovuje, že: Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

» celý článek

Začala uzavírka Bráfovy třídy, Třebíč kolabuje

Aktuality - 06.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Plánovaná uzavírka Bráfovy třídy, která začala 3. dubna v devět hodin ráno, komplikuje dopravu v Třebíči. První den uzavírky hlavní tepny se v dopoledních hodinách začaly tvořit kolony především osobních automobilů. Nejvíce je zasaženo Karlovo náměstí a Nádražní ulice. V hlavní špičce se situace ještě více vyostřuje. K tomu uzavřený náhon přes most v Poušově jen kolonám napomáhá.

» celý článek


Archiv zpráv