Horácké noviny
Téma:

Štědrý dárce věnoval Petříkovi notebook

Aktuality - 15.06.2018

VALDÍKOV (evu) - Anonymní dárce zazvonil u dveří rodiny Nováčků a postiženému Petříkovi, který je autista, věnoval zbrusu nový notebook. » celý článek


I Číměř se chtěla stát Vesnicí roku

Aktuality - 15.06.2018

ČÍMĚŘ (ap) - Také Číměř letos usilovala o to, stát se Vesnicí roku ve 24. ročníku této soutěže. Vybrala si však rok, kdy je konkurence velmi silná. Neměla to mít lehké, zatímco loni se „vysočinské“ části této soutěže zúčastnilo jen 14 obcí, letos jich je téměř dvakrát tolik.

» celý článek

Dopaden další distributor mariuhany

Aktuality - 13.06.2018

TŘEBÍČ (red) - Kriminalisté dopadli muže, který v Třebíči distribuoval marihuanu. Drogu od něho získávali mladí lidé, mezi nimiž byl i mladistvý hoch. Dvacetiletého muže kriminalisté zadrželi při domovní prohlídce v bytě, kde žije. Za drogovou trestnou činnost byl v minulosti již soudně trestán. Zadržený muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a přečinu.

» celý článek

Pozor řidiči: další dopravní omezení

Aktuality - 08.06.2018

TŘEBÍČ (evu) - Odbor dopravy a komunálních služeb upozorňuje řidiče na další uzavřené a opravované silnice v Třebíči. Už tak stižená dopravní situace, která začala hned na začátku jara, jen tak neskončí. Pokud někdo doufal, že hůře už být nemůže, tak se spletl. Počet dopravních omezení stále narůstá a kolony aut ve špičce jen tak nezmizí. Nezbývá nic jiného, než se opevnit trpělivostí a snažit se co nejméně zasedat za volant. Nezapomeňte si sebou na cestu přibalit také dostatek pitné vody!

» celý článek

Osmičková Muzejní noc na zámku

Aktuality - 06.06.2018

TŘEBÍČ (red) - Muzeum Vysočiny Třebíč chystá na páteční večer 8. června tradiční Muzejní noc, tentokrát tematicky zaměřenou na osmičková výročí. Začíná v 18 hodin. Vstup do prostor zámku je zdarma.

» celý článek

Rapotice zvýšily hartvíkovické obavy o záchranu I. B třídy

Aktuality - 04.06.2018

I. B třída, skupina B

24. kolo: Nedvědice - Rokytnice 6:3 (2:3). Branky: 16. a 67. Sytař, 17. a 56. Škutchan, 85. Havlíček, 90. Štefka - 15. Vahila (P), 29. Železník, 39. Kašpar. Domácí byli od začátku aktivnější, ale po čtvrt- hodině a Vahilou proměněné penaltě museli dotahovat. Srovnat se jim podařilo hned o minutu později Sytařem a jen o chvíli pozdějji už Nedvědice díky Škutchanovi vedla. Jenom- že do kabin šli spokojenější hráči poslední Rokytnice. Ve 29. minutě vyrovnal Železník a šest minut před pauzou strhl vedení na stranu hostujícího celku Kašpar. Druhá půle byla jasně v režii hostitelů, kteří soupeře zamkli na jeho polovině a brzy se dočkali i zaslouženého vyrovnání Škutchana. Rozhodnutí pak přišlo v závěru. V 85. minutě trefil výhru domácích Havlíček a pojistku přidal těsně před koncem Štefka. Rozhodčí Sliž. ŽK: 1:1. Diváků 80.

» celý článek

Jak paní D. ukradla Babišovi show

Aktuality - 04.06.2018

TŘEBÍČ (pch) - V pondělí pobývala vláda v demisi na Vysočině. V podvečer pak vládní suita dorazila do Třebíče, konkrétně do Hotelu Atom, kde se nejprve konala tisková konference a poté beseda s občany.

» celý článek

Třicet tisíc lidí na letišti

Aktuality - 30.05.2018

SEDLEC (pch) - Krásné počasí doprovázelo sobotní Den otevřených dveří na 22. základně vrtulníkového letectva. Podle oficiálních informací mělo dorazit na třicet tisíc lidí. Více se dozvíte na straně 9.

» celý článek

Poprvé jsme vám vezli Horácké léto

Aktuality - 13.06.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - Tak, už je to tady, tým Horáckých novin ve čtvrtek 7. června vyrazil na první letošní road show za vámi, našimi čtenáři. První trasa vedla z Rouchovan přes Hrotovice, Odunec, Valeč do Třebenic. Všude jsme se potkávali s velmi milými lidmi a moc děkujeme za příjemné odpoledne. Na cestu jsme vyrazili s našimi partnery - firmami Fränkische, ZON, pivovar Horác a doprovázel nás vůz Opel Crossland od Auto Dobrovolný Velké Meziříčí.

» celý článek

Horní rybník vás také zastaví

Aktuality - 13.06.2018

Petrůvky (ap) - Oprava hráze Horního rybníka v Pet- růvkách je důvodem jedné z mnoha objížděk, na které narazí motoristé i další účastníci silničního provozu v současné době na Třebíčsku.

» celý článek

Hledá se Vesnice roku

Aktuality - 08.06.2018

ŠTĚPKOV (pch) - Správně po moravsku, chlebem a uzeným, přivítal v úterý před polednem starosta Štěpkova Jaroslav Kyprý ve své obci hodnotitelskou komisi soutěže Vesnice roku 2018. Podáním si ruky s předsedou komise Jiřím Kuncem začala běžet dvouhodinová lhůta na prezentaci obce.

Pokračování na straně 2.

» celý článek

Jízdou na kole pomáhají nemocným dětem

Aktuality - 06.06.2018

ROUCHOVANY (ap) - Peníze potřebné na léčení dětí nemocných rakovinou má přinést cyklotour Na kole dětem, která odstartovala z Ostravy a v neděli měla svoje zastávky na Třebíčsku v Dukovanech, v Rouchovanech a v Třebíči.

» celý článek

Řidič MAD pohotově zachránil život

Aktuality - 04.06.2018

TŘEBÍČ (evu) - Řidič městské autobusové dopravy zachoval chladnou hlavu a díky tomu zachránil lidský život. Jeden z cestujících nečekaně zkolaboval a potřeboval okamžitou pomoc. Vše se odehrálo v pátek 11. května v ranních hodinách.

» celý článek

Třebíčané dali obchvatu zelenou

Aktuality - 30.05.2018

TŘEBÍČ (evu) - S vybudováním obchvatu Třebíče souhlasí bezmála 70 procent obyvatel města. Vyplynulo to z průzkumu veřejného mínění, který v dubnu a květnu pro třebíčskou radnici zpracoval jihlavský sociolog Daniel Hanzl. Město toto zjištění stálo 100 tisíc korun.

» celý článek

Vranov o tři metry níž než loni touto dobou

Aktuality - 28.05.2018

Štítary (ap) - Hladina vody ve Vranovské přehradě byla před rokem zhruba o tři metry výš, než je v těchto dnech. Redaktor Horáckých novin se o tom mohl přesvědčit při návštěvě čerpacího objektu pod úpravnou vody ve Štítarech, kam je běžnému smrtelníkovi vstup zakázán.

» celý článek


Archiv zpráv