Horácké noviny
Téma:

Město se rozsvítilo

Aktuality - 04.12.2019

TŘEBÍČ (mach) - Rozsvícením vánočního stromu a výzdoby odstartoval v neděli 1. prosince v Třebíči adventní čas. Čtyři týdny, jež nás dělí od nejkrásnějších svátků v roce, jsou tady. Karlovo náměstí vpodvečer praskalo ve švech. » celý článek


Poplatky za psa od ledna podraží

Aktuality - 04.12.2019

Třebíč (mič) - K několika zásadním změnám dojde od ledna příštího roku v obecně závazné vyhlášce o místním poplatku ze psů. Poslední úprava sazby byla v Třebíči v roce 1997. Radnice se chce úpravou vyhlášky přiblížit sazbám v okolních městech.

» celý článek

Esíčkům zvoní hrana

Aktuality - 29.11.2019

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Když je ve Velkém Meziříčí řeč o Třebíčské ulici, všem se okamžitě vybaví poněkud nešťastná esíčka za železničním viaduktem. Nové dopravní řešení části komunikace vyplynulo z potřeby napojení komunikace z areálu bývalého Svitu a pracovalo se na něm již od roku 2009. Sotva ale došlo v letošním roce na realizaci, zastupitelé rozhodli o vrácení silnice v původním vedení.

» celý článek

Partnerských parkovacích karet má ubývat

Aktuality - 27.11.2019

Třebíč (mič) - Vydat partnerské parkovací karty pro rok 2020 rozhodli třebíčští konšelé. Jde o karty vydávané vedoucím odborů městského úřadu, případně partnerům, kteří s městem jednají.

» celý článek

Místo stanů motorové čluny

Aktuality - 22.11.2019

TŘESOV / LAVIČKY (mach) - Krásný kout přírody na břehu Dalešické přehrady se mění k nepoznání. Řeč je o zátoce, zvané Lavičky, nedaleko stropešínského mostu. Pozemek o rozloze více než půldruhého tisíce metrů čtverečních na břehu vodní nádrže zakoupila dvojice podnikatelů. » celý článek

30 let svobody

Aktuality - 18.11.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Třicáté výročí událostí 17. listopadu 1989 si připomeneme v neděli. Oslavy třiceti let svobody proběhnou na mnoha místech našeho okresu. Už dnes se například vzpomínková akce koná v Častohosticích. V neděli pak oslavy vyvrcholí na náměstích nejen v Třebíči (18.00), ale také v Jemnici (14.00), Jaroměřicích nad Rokytnou (17.00) a Moravských Budějovicích (17.00). V Náměšti nad Oslavou se dnes večer koná Večer Václava Havla. Výročí sametové revoluce je věnována i podstatná část dnešního vydání Horáckých novin.

» celý článek

Nepořádek kolem kontejnerů, to je hodně rozšířený nešvar

Aktuality - 13.11.2019

HROTOVICE (ap)- K polovině letošního roku mělo město Hrotovice zřízeno 19 sběrných hnízd s kontejnery na tříděný odpad a 14 hnízd s velkoobjemovými kontejnery na bioodpad. V loňském roce bylo ve městě vyprodukováno 47, 6 tun papíru, 24, 6 tun plastu a 27, 84 tun skla. Vysoká hodnota u tříděné složky papíru je dána každoroční soutěží ve sběru papíru, které se zúčastňuje tamní základní i mateřská škola.

» celý článek

Parkovat můžete i přes mobil

Aktuality - 08.11.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Zaparkovat, vystoupit, zajít k automatu, koupit lístek, vrátit se zpátky, dát lístek za okno. Tak to byl až do 1. listopadu jediný způsob, jak legálně zaparkovat na parkovišti na náměstí v Moravských Budějovicích.

» celý článek

Chystá se výkup pozemků směrem na Pocoucov

Aktuality - 29.11.2019

Třebíč (mič) - Nabýt do svého majetku pozemky pro bytovou výstavbu a pro další průmyslovou zónu směrem na Pocoucov doporučuje rada města ke schválení zastupitelům. Ti zasednou 12. prosince.

» celý článek

Náměstí ozdobí vánoční stromy

Aktuality - 27.11.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Období adventu se kvapem blíží. Ve městech finišují přípravy vánoční výzdoby a vedení měst se poohlíží po vhodném vánočním stromu, který až do Tří králů ozdobí centra měst. Někde mají o strom vystaráno díky letitému rostlému smrku přímo na náměstí. Jinde takové štěstí nemají. A jak je tomu letos na Třebíčsku?

» celý článek

Město chystá nový ceník za služby v útulku

Aktuality - 22.11.2019

Třebíč (mič) - Nový ceník, týkající se třebíčského útulku pro opuštěná zvířata, začne platit od nového ruku. V ceníku je například zahrnutý poplatek za odchyceného psa, za jeho pobyt a karanténu v útulku, poplatek obce, z jejíž katastru je pes dovezen do útulku.

» celý článek

Loupežné přepadení čerpací stanice

Aktuality - 22.11.2019

TŘEBÍČ (red) - Kriminalisté pátrají po pachateli, který v Třebíči přepadl čerpací stanici. S žádostí o spolupráci při jeho dopadení se obracejí na veřejnost.

» celý článek

Nemocnice bude mít čtyři nové operační sály

Aktuality - 18.11.2019

TŘEBÍČ (red) - Kraj Vysočina dokončil projektování přístavby nového operačního pavilonu Nemocnice Třebíč, na kterou plynule naváže generální oprava čtveřice stávajících operačních sálů umístěných v pavilonu O.

» celý článek

Slavnosti začaly vínem

Aktuality - 13.11.2019

TŘEBÍČ (pch) - Svatomartinské slavnosti patří v Třebíči už k tradici. Stejně jako každý rok začaly v 11 hodin a 11 minut otevřením první láhve svatomartinského vína, učinil tak vinárník Rostislav Malena.

» celý článek

V jaderce už zase ordinují zubaři

Aktuality - 08.11.2019

DUKOVANY (ap) - Zubaři už zase ordinují v elektrárně! Tato dobrá zpráva se ještě v předadventním čase velmi rychle roznesla po Jaderné elektrárně Dukovany i v jejím okolí. Žadatelé o vzetí do evidence nebo akutní ošetření chrupu svými telefonáty zcela zahltili zdravotní sestru v nově otevřených modernizovaných ordinacích.

» celý článek


Archiv zpráv