Horácké noviny
Téma:
„Je úžasné sledovat, jak se firma rozvíjí a plánuje další expanzi,“ řekla Jan Thompson po prohlídce provozu, kterým ji provedl technický ředitel Pavel Holčák.
(foto: kv)

Zvláštní atmosféra, říká o uličkách židovské čtvrti britská velvyslankyně

Aktuality - 25.05.2017

TŘEBÍČ (kv) - Vysočina má za sebou první oficiální návštěvu britské velvyslankyně Jan Thompson. O česko-britských obchodních vztazích nebo obchodní výměně diskutovala v Jihlavě s hejtmanem Jiřím Běhounkem. Pak zamířila do Třebíče. Nejen kvůli tomu, aby si prošla uličky unikátního židovského města, které jí z pochopitelných důvodů učarovaly. » celý článek


Radnice je letos stříbrná

Aktuality - 25.05.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - I letos vyhlásilo ministerstvo vnitra soutěž Přívětivý úřad. Tato soutěž mapuje stav a míru přívětivosti a otevřenosti obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Ve středu 17. května byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku.

» celý článek

Žloutenka si na vás v autobuse počká i tři týdny

Aktuality - 22.05.2017

VYSOČINA, BRNO (kv) - Jestli i vaše dítě tu a tam nosí ze školy informace hygieniků o tom, jak nutné je mýt si ruce, neberte to jako opakování známého. Situace z Brněnska ukazuje na to, že dodržovat základní hygienická pravidla se vyplatí.

» celý článek

Nové kříže zdobí hraniční obec

Aktuality - 19.05.2017

PANENSKÁ (pch) - Tato obec patří k těm nejmenším na okrese. Dnes je součástí Jemnice, ale ještě když nesla jméno Flandorf, byla středně velkou obcí na jazykové česko-německé hranici. Před válkou tam žila významná německá komunita, a tak se Flandorf dostal v říjnu 1938 do záboru sudetského území. V roce 1945 pak bylo německé obyvatelstvo odsunuto.

» celý článek

Medový den v zahradě u řeky nebude jen sladký

Aktuality - 15.05.2017

Třebíč (hu) - Právě v sobotu 20. května, kdy milovníci medu slaví Mezinárodní den včel, se na Zahradě u řeky (hned za bývalou prodejnou Mountfield na Brněnské ulici, koná Medový den v Zahradě u řeky. Zdaleka se však nebude jednat pouze o jakýsi medový mejdan, jak by se mohlo na první pohled zdát.

» celý článek

Malý srab surově zmlátil holku před základní školou

Aktuality - 11.05.2017

TŘEBÍČ (pch) - Až neuvěřitelné video se koncem minulého týdne objevilo na sociálních sítích. Před Základní školou Kpt. Jaroše v Třebíči se rvou dva kluci. Odtrhnout se je snaží dlouhovlasá dívka. V tom okamžiku se do ní ale jeden z rváčů pustí a docela brutálně ji zmlátí.

» celý článek

Opilý mladík přepadl taxikáře a hrozil, že ho nemilosrdně podřeže

Aktuality - 04.05.2017

TŘEBÍČ (pch) - V pátek 28. dubna brzy ráno (kolem druhé hodiny v noci) zaútočil na Karlově náměstí v Třebíči osmnáctiletý mladík na taxikáře. Policii se krátce po útoku podařilo mladého muže dopadnout.

» celý článek

Alternátor navštívila primátorka slovenského Humenného

Aktuality - 04.05.2017

TŘEBÍČ (red) - Východoslovenské Humenné leží až téměř u ukrajinských hranic, přesto s ním má Třebíč už desítky let velmi blízké vztahy. Jedná se totiž o jedno z partnerských měst Třebíče.

» celý článek

V Alternátoru začala výstava dnes již kultovního časopisu ABC

Aktuality - 22.05.2017

Třebíč (lm) - Ekotechnické centrum Alternátor zahájilo v sobotu po druhé hodině další, již pátou výstavu v pořadí, tentokrát ve spolupráci se známým periodikem časopisem ABC, jenž slaví šedesát let svého vzniku.

» celý článek

Domamilský Fritzl stanul před soudem

Aktuality - 19.05.2017

BRNO, DOMAMIL (pch) - Loni koncem léta jsme vás informovali o únosu osmnáctileté dívky z Jihlavska. Únosci se předtím ještě pokusili o únos dívky přímo v Třebíči. Čtyřiapadesátiletý Josef Dubský stanul v pondělí 15. května před Krajským soudem v Brně. Jeho syn Josef i bratr Karel, kteří měli na únosu svůj podíl, odmítli u soudu vypovídat. Josef Dubký starší se k únosu přiznal, nicméně i on odmítl u soudu vypovídat.

» celý článek

Ani mrtvým nedopřejí klid

Aktuality - 15.05.2017

SOKOLÍ (pch) - Pravděpodobně málo myslící vandal zaútočil minulou neděli na hřbitov v Sokolí. Případ už vyšetřuje policie. „Po pachateli nebo pachatelích policisté intenzivně pátrají,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová.

» celý článek

Městem kouleli zeměkouli

Aktuality - 15.05.2017

Moravské Budějovice (ap) - Obří nafukovací zeměkoule, valící se Moravskými Budějovicemi byla v pátek „maskotem“ neobvyklé párty dětí, přesněji jedinečného každoročního setkání žáků a učitelů, zapojených do mezinárodního programu GLOBE.

» celý článek

Nová chlouba hasičů

Aktuality - 11.05.2017

MLADOŇOVICE (fp) - Obci Mladoňovice se i přes opakované neúspěšné žádání o dotace a napjatý obecní rozpočet podařilo zrekonstruovat místní hasičskou zbrojnici, která tak byla v neděli 7. května slavnostně otevřena a představena jejím obyvatelům.

» celý článek

Zimní chatař byl dopaden

Aktuality - 04.05.2017

PUCOV, POZĎATÍN (pch) - Na přelomu loňského a letošního roku se neznámý pachatel vloupal do tří chat u Pucova a u Pozďatína. Nyní se policii podařilo nezvaného návštěvníka chat dopadnout. Jedná se o devětatřicetiletého muže z Chrudimska, který už byl několikrát soudně trestaný. V současné době je obviněný muž ve věznici, kde si odpykává trest odnětí svobody, uložený za jinou trestnou činnost.

» celý článek

Drát přes chodník, hodně hloupá zábava

Aktuality - 27.04.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Děti v druhém největším městě okresu si vymyslely opravdu duchaplnou zábavu. Nejdříve začaly střílet po kolemjdoucích z paintballové pistole a pak dokonce přišly s nápadem natáhnout přes chodník ocelový drát. Vše se odehrálo na ulicích Tyršova, Gymnazijní a před Billou. Děti odhalil kamerový systém.

» celý článek


Archiv zpráv