Horácké noviny
Téma:

Co si musí vzít hokejista s sebou než vstoupí na led?

Aktuality - 24.01.2020

Hokej patří mezi nejoblíbenější sport v České republice. Jsme bez pochyby hokejový národ, který s napětím sleduje velké bitvy Národního týmu, ale také pečlivě vnímáme boj v českých soutěžích a podporujeme svůj klub.

Každý malý kluk se nejspíš k hokeji minimálně přiblížil. Šel se podívat na zápas, zahrál si na ledě nebo byl bruslit. Hokej je krásná hra. Jedná se o komplexní, ale také tvrdý sport. Už jste si někdy říkali, že byste nechtěli dostat rychle letícím pukem? Také každý náraz na mantinel může být velmi bolestivý. Hokejisté se ale velmi lehce oklepou a pokračují dále. Pochopitelně jim v tom pomáhá hokejová výstroj.

K výstroji nepatří jen ta část, která jde velmi dobře vidět, ale řada věcí umístěných pod týmovými dresy, kalhotami či štulpnami. Co všechno si musí obléct hokejista, než vstoupí na led? Podívejme se na vybavení hokejistů od hlavy až k patě. » celý článek


Moravia znovu ožívá

Aktuality - 16.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Komunitní centrum Moravia bylo v pondělí 13. ledna slavnostně otevřeno za účasti starosty Pavla Pacala a bývalé radní Marie Černé, která je autorkou myšlenky přerodu doslouživšího kina v multifunkční komunitní prostor.

Více informací přineseme v dalším vydání Horáckých novin v pátek 17. ledna.

» celý článek

Smolný den na silnicích

Aktuality - 27.01.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Úterý 21. ledna se do policejních statistik na Třebíčsku zapíše černým písmem. Již po šesté ranní hodině se v Budišově střetlo osobní vozidlo s motorovým vlakem. Hned o pár hodin později dorazila zpráva o tragické nehodě moravskobudějovické posádky vozu nedaleko Příštpa. Řidič nehodu nepřežil.

» celý článek

Captains opět míří do Kanady

Aktuality - 10.01.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Rok se s rokem sešel a úřadující mistři světa, náměšťský tým Captains, se opět vrhli do reprezentace v rybníkovém hokeji. Poté, co excelovali na mistrovství ČR a SK v Bratislavě, vydají se v polovině února obhájit titul do Plaster Rocku v Kanadě, kde se uskuteční mistrovství světa.

» celý článek

Davídek si dával na čas

Aktuality - 08.01.2020

TŘEBÍČ / VYSOČINA (mach) - První miminko roku 2020, které se narodilo v třebíčské nemocnici, je známo. Letošní prvenství si odnáší Davídek z Kramolína. Na Nový rok panoval v třebíčské nemocnici klid a první děti magického roku 2020, jenž nám všem dle horoskopu přinese mnoho dobrého, na svět nepospíchaly.

» celý článek

Tříkrálová sbírka odstartovala

Aktuality - 06.01.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Česká charita pořádá již tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní jubilejní dvacátý ročník bude na Třebíčsku slavnostně zahájen v pátek 3. ledna koncertem v aule Katolického gymnázia od 17. hodiny. První skupinky koledníků se do ulic měst a obcí vydaly již o dva dny dříve, ve středu 1. ledna.

» celý článek

Tabákový gang byl odhalen!

Aktuality - 27.12.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Policistům se podařilo odhalit mezinárodní organizovanou skupinu, která nelegálně obchodovala s tabákem. Pětadvacet pachatelů bylo obviněno z krácení daně. V případě prokázání viny jim hrozí až deset let za mřížemi. Činnost organizované skupiny probíhala i na Třebíčsku.

» celý článek

Třebíčané zvoní pro štěstí

Aktuality - 19.12.2019

TŘEBÍČ (mach) - Karlovo náměstí žije od pátku 13. prosince Vánocemi. K návštěvě centra tak obyvatele neláká jen nádherná výzdoba, ale i možnost setkání s přáteli nad pohárkem dobrého svařáku, koupě originálních vánočních dárečků na poslední chvíli či bohatý doprovodný kulturní program na pódiu. » celý článek

Hledá se firma na zeleň v Borovině

Aktuality - 27.01.2020

TŘEBÍČ (mič) - Město vyhlašuje zakázku na údržbu veřejné zeleně v části města Třebíč - západ a místní části (Borovina). „Firma, která tam zeleň udržovala, vypověděla městu smlouvu a skončila v září loňského roku. Proto město vyhlašuje novou zakázku, aby zjara platila nová smlouva s vítěznou firmou,“ řekl starosta Pavel Pacal. Na část Třebíč - západ je pamatováno částkou 1,4 milionu korun, na místní části milionem korun.

» celý článek

Svatbu, vítání občánků i nabídku práce ve školství on-line cestou

Aktuality - 16.01.2020

Třebíč (mič) - Nové on-line služby připravila pro občany třebíčská radnice. Od druhé poloviny července 2019 je spuštěn on-line rezervační systém pro rezervaci svatebních termínů, pro přihlášení narozeného miminka k vítání občánků a třetí se týká práce ve školství.

» celý článek

Obec chce podchod, kraj na něj ale nepřispěje

Aktuality - 10.01.2020

RUDÍKOV (mach) - Silnice II /360 mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím prochází postupnou rekonstrukcí. Úsek, vedoucí okrajem Rudíkova, patrně přijde na řadu v roce 2022. Celkově dojde k rozšíření vozovky. Rudíkovští teď řeší, jak budou zmodernizovanou silnici zdolávat cestou na vlakové nádraží či při vycházkách do přírody.

» celý článek

Do zámku se vrátí klienti

Aktuality - 08.01.2020

NOVÉ SYROVICE (mach) - Ústav sociální péče Nové Syrovice prošel kompletní proměnou. Někdejší zámeček má za sebou dvouletou rekonstrukci a kromě stavebních změn dostál i změně svého názvu. Počínaje 1. lednem 2020 byl přejmenován na Domov Nové Syrovice.

» celý článek

Komunitní centrum Moravia se představí veřejnosti

Aktuality - 06.01.2020

Třebíč (mič) - Provozovatelem bývalého kina Moravia, dnes Komunitního centra Moravia se stala od 1. ledna 2020 organizace Střed, z. ú. Třebíč. Město Třebíč uzavírá se Středem smlouvu na dobu neurčitou o výpůjčce části pozemku, jehož součástí je i komunitní centrum s potřebným movitým majetkem. » celý článek

Střílející zloděje policie brzy dopadla

Aktuality - 19.12.2019

VYSOČINA (mach) - Policistům Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina se podařilo zadržet všechny tři osoby, které jsou podezřelé z vloupání do garáže u hájenky na Třebíčsku. Při útěku pachatelů z místa činu a jejich následném ujetí osobním vozidlem Ford Focus stříbrné barvy došlo ke střelbě, při níž naštěstí nebyl nikdo zraněn.

» celý článek

Žáci z Třebíče do(zdo)by(i)li Pražský hrad

Aktuality - 16.12.2019

TŘEBÍČ (ap) - Žáci 7.B třebíčské Základní školy Týnská se zúčastnili soutěže o nejkrásnější betlém, vyhlášené Pražským hradem pod záštitou Kateřiny Zemanové. Tuto soutěž Třebíčané vyhráli a jejich betlém byl spolu s dalšími třinácti nejlepšími (bez určení pořadí) vystaven v reprezentačních prostorách Nového paláce Pražského hradu. Tyto salony byly pro veřejnost mimořádně otevřeny ke 100. výročí existence Kanceláře prezidenta republiky. Odměnou žákům pak byla návštěva Hradu, prohlídka jeho prostor a na konci prohlídky milá odměna. Pokračování na straně 3.

» celý článek


Archiv zpráv