Horácké noviny
Téma:

Věž ukrývá vzkaz pro potomky

Aktuality - 16.08.2018

RUDÍKOV (mach) - Přirozená dominanta obce kostel sv. Petra a Pavla právě prochází rekonstrukcí. Z důvodu finanční náročnosti je oprava rozvržena do několika etap. Vše se odvíjí od dostatku finančních prostředků.

» celý článek


Nové toalety jsou v provozu

Aktuality - 17.08.2018

TŘEBÍČ (evu) - Prvním bodem v připravované revitalizaci Karlova náměstí se staly veřejné toalety. Od začátku února probíhaly v domě č. 28/22 bourací a přípravné práce. Tento objekt je umístěn ve dvoře na Karlově náměstí - v průjezdu mezi bankou a bývalou vojenskou správou. Do loňského roku zde sídlila prodejna Music House. Toalety se pro veřejnost otevřely ve středu 15. srpna.

» celý článek

Jihlava vydala tělo mrtvého muže

Aktuality - 15.08.2018

TŘEBÍČ (mach) - Rozsáhlá pátrací akce se ve čtvrtek v odpoledních hodinách rozběhla na břehu řeky Jihlavy v Třebíči. Pátrání po pohřešovaném muži má bohužel smutný konec. Tělo muže bez známek života bylo nalezeno v pátek 10. srpna v odpoledních hodinách.

» celý článek

Řeky vysychají, ale ještě není nejhůř

Aktuality - 09.08.2018

TŘEBÍČSKO/VRANOV (ap) - Situace je vážná, nikoliv zoufalá. Tak by se dal charakterizovat stav zásob surové vody, ze kterých se dá v našem regionu vyrobit voda pitná. Současné extrémní počasí a minimum srážek vede nejen k nízkým hladinám řek, ale také ke snižování hladin ve vodních nádržích a zhoršování kvality vody.

» celý článek

V Markovce chcípou ryby

Aktuality - 08.08.2018

KOŽICHOVICE (pch) - Minulý týden pokryly hladinu téměř vypuštěné vodní nádrže Markovka desítky mrtvých ryb. A některé byly opravdu pěkné kousky. To neušlo všímavé veřejnosti a kritice se nevyhnul Moravský rybářský svaz Třebíč.

» celý článek

Pivní apokalypsa na státní v Želetavě

Aktuality - 06.08.2018

ŽELETAVA (pch) - Scéna jako z nejhoršího pivařova snu se odehrála v pondělí 30. července odpoledne na silnici I. třídy v Želetavě. Pětačtyřicetiletému řidiči kamionu Volvo se uvolnil návěs, a z něho se na vozovku začaly sypat bedny plné lahví s pivem.

» celý článek

Polanka Fest roztančil Třebíč

Aktuality - 31.07.2018

TŘEBÍČ (mach) - Po dva dny patřila třebíčská Polanka letnímu festivalu, plnému muziky a dobré zábavy. Více na str. 7

» celý článek

Barevné trafostanice oživují města

Aktuality - 27.07.2018

TŘEBÍČSKO (mach) - Trafostanice, zařízení související s distribucí elektřiny, které jsou rozsety po celém kraji. Většinou se jedná o šedivé či okrové domečky uprostřed měst a obcí, které se velmi často slouží coby „malířské plátno“ sprejerům. Nyní jim distributor společnost E-On za pomoci veřejnosti dává novou, hezčí tvář.

» celý článek

Další budova v pavilonu chirurgických oborů nemocnice zahájí nový provoz

Aktuality - 15.08.2018

Třebíč (red) - Další budovy komplexu pavilonu chirurgických oborů v areálu Nemocnice Třebíč jsou těsně před dokončením.

» celý článek

Autobusy už nebudou mít problém

Aktuality - 09.08.2018

RUDÍKOV (mach) - Obyvatelé obce nyní zažívají nekomfort uzavírek a rozkopaných silnic. Odměnou za dočasné komplikace jim již brzy bude nový povrch průjezdné vozovky. Obec jako dobrý hospodář, záměrně spojila novou vozovku s výměnou páteřního vodovodního potrubí.

» celý článek

Rychlík smetl vůz policejního důstojníka

Aktuality - 08.08.2018

TŘEBÍČ (pch) - Ve středu odpoledne došlo ke zle vyhlížející dopravní nehodě na železničním přejezdu na ulici Sv. Čecha. Škodu Octavia řídil šéf třebíčských policistů Petr Tomášek. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

» celý článek

Kontroverzní generál dostane nový pomník

Aktuality - 06.08.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Před časem rozvířila hladinu veřejného mínění v Moravských Budějovicích informace, že by snad mohlo dojít k přejmenování parku před gymnáziem na park generála Jeana Boudeta, který v Moravských Budějovicích zemřel a v parku byl pohřben (Horácké noviny informovaly).

» celý článek

Katolické gymnázium staví novou budovu

Aktuality - 31.07.2018

TŘEBÍČ (evu) - Pod zimním stadionem roste před očima budova. Jedná se o nové učebny Katolického gymnázia, které tyto prostory potřebuje. Škola uspěla v žádosti o dotaci a tím pádem mohla započít výstavba, která probíhá od 1. července 2017 a ukončena by měla být 31. prosince tohoto roku.

» celý článek

Vranov je na tom stejně jako loni

Aktuality - 27.07.2018

VRANOV NAD DYJÍ, TŘEBÍČ (pch) - Výška hladiny na Vranovské přehradě není ideální, ale Třebíč by se neměla o pitnou vodu strachovat. „Jsme zhruba na úrovní loňského roku,“ řekl ředitel Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný s tím, že tento stav by neměl být komplikací pro dodávky pitné vody na Třebíčsko.

» celý článek

Nové rybníky jsou atraktivnější

Aktuality - 25.07.2018

HROTOVICE (mach) - Vysočina je považována za nejčistší kraj. Minimálně co se týká kvality ovzduší. Krajina s množstvím lesů a přírodních krás byla za první republiky vyhledávanou a hojně navštěvovanou lokalitou. Na západní Moravu se sjížděli rekreanti ze všech koutů republiky. Své o tom vědí v Hrotovicích.

» celý článek


Archiv zpráv