Horácké noviny
Téma:

Okříšky a Vladislav, toť cíle prezidenta

Aktuality - 14.06.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Pravidelná červnová návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana v Kraji Vysočina se blíží mílovými kroky. Ani letos se jeho kroky nevyhnou našemu okresu. Do našeho regionu zavítá i první dáma Ivana Zemanová, která bude mít při návštěvě individuální program. » celý článek


Stavba roku stojí v Třebíči

Aktuality - 14.06.2019

LEDEČ NAD SÁZAVOU (red) - Slavnostní vyhlášení sedmnáctého ročníku soutěže Stavba roku Kraje Vysočiny se konalo 10. června 2019 v multifunkčním sále Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou. Stavbou roku se rozhodnutím poroty stala výstavba pavilonu B Střední průmyslové školy Třebíč, jejímž investorem byl Kraj Vysočina.

» celý článek

Pomozte třebíčskému policistovi

Aktuality - 12.06.2019

TŘEBÍČ (pch) - Nezávislý odborový svaz Policie České republiky ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie Kraje Vysočina vyhlásil veřejnou sbírku, jejímž cílem je pomoc pro třebíčského policistu pprap. Vojtěcha Votavu, který se ocitl v nelehké životní situaci.

» celý článek

Hasiči tu nejsou jen kvůli vosám

Aktuality - 07.06.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Jakmile se oteplí, stávají se z hasičů s trochou nadsázky entomologové. Zásahy proti obtížnému hmyzu jsou stále častější, i když by to tak nemuselo být a hasiči by se mohli věnovat smysluplnější činnosti. „V minulých letech hasiči během letních měsíců zaznamenali i stovky výjezdů k odstranění vosích hnízd a včelích rojů. Ne vždy je ale nutné k likvidaci volat právě hasiče,“ říká tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

» celý článek

Kulturák ve Slavicích spolkne víc peněz

Aktuality - 05.06.2019

Slavice (mič) - O výstavbě sociálního zařízení v kulturním zařízení v třebíčské místní části Slavice jsme již informovali. Na radu města se obrátil „malý“ starosta Slavic s prosbou o další úpravy v tomto zařízení.

» celý článek

Dvoudenní veletrh muzeí v Třebíči

Aktuality - 30.05.2019

TŘEBÍČ (red) - Muzeum Vysočiny Třebíč hostilo ve dnech 22. a 23. května své kolegy z ostatních muzeí z celé České republiky. Konal se tam již 24. veletrh muzeí ČR.

» celý článek

Třebíč zjišťuje spokojenost s informacemi města

Aktuality - 24.05.2019

TŘEBÍČ (red) - Anketu občané najdou od pondělí 20. května na titulní straně webu města www.trebic.cz a vyplnit ji mohou online do 5. června 2019. „Chceme od občanů zpětnou vazbou zjistit, jaká forma komunikace jim nejlépe vyhovuje, jaká témata je nejvíce zajímají, kde zjišťují informace a jaká témata jim chybí. » celý článek

Já mám traktor, kdo má víc...

Aktuality - 22.05.2019

VRANÍN (mach) - Druhý ročník Traktoriády uspořádali místní nadšenci v čele s Drahoslavem Bastlem ve Vraníně. Také letošní ročník se konal za hojné účasti veřejnosti, a to nejen díky tomu, že se konečně umoudřilo počasí, ale jistě také z toho důvodu, že si tamní Traktoriáda získává nové i přespolní příznivce. Pokračování na straně 9.

» celý článek

Brána se otevře na jediný den

Aktuality - 12.06.2019

BRTNICE (mach) - Brtnický zámek se opět na krátký čas otevře veřejnosti. Stane se tak u příležitosti konání kovářského bienále Brtnické kovadliny, které bude v těsném sousedství zámku probíhat o víkendu 14. a 16. června. Brány zámku se pro veřejnost otevřou v sobotu 15. června od desáté hodiny dopolední až do podvečera.

» celý článek

Most se odporoučel k zemi

Aktuality - 07.06.2019

TŘEBÍČ (mach) - Most v přes železnici v blízkosti nemocnice je již minulostí. Nyní se těžká technika s chutí zakusuje do středového úpatí mostu směrem k rampám. Demolice proběhla v rekordním čase. S bouráním mostu se začalo v polovině června. Se stržením poslední jeho části nad kolejištěm se čekalo na výluku železniční trati.

» celý článek

Hudeček zamířil i do Třebíče

Aktuality - 05.06.2019

TŘEBÍČ (mach) - Václav Hudeček pravidelně každým rokem míří na Vysočinu. Důvodem je každoroční festival, jehož dějištěm až doposud byly výhradně Moravské Budějovice. Letos poprvé se část festivalu přestěhovala na nádvoří třebíčského zámku a do baziliky sv. Prokopa. Dějištěm finálního koncertu však byly opět Budějovice.

» celý článek

Na Třebíčsku vyhrálo ANO, za ním skončili lidovci

Aktuality - 30.05.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - V okrese Třebíč získalo pomyslnou první příčku o víkendových volbách do Evropského parlamentu hnutí ANO se ziskem 21,41 procenta hlasů. Při volební účasti 28,52 procenta, kdy přišli volit spíše mladší lidé, to lze považovat ze úspěch. Jinak volby v celé republice potvrdily, že Praha volí jinak a že rozdíly mezi Prahou a zbytkem republiky se prohlubují.

» celý článek

Vlaky se do Čechočovic vrátí už v neděli

Aktuality - 24.05.2019

ČECHOČOVICE (mach) - Od začátku května probíhá na železniční trati Okříšky - Znojmo výluka. Mezi stanicemi Okříšky a Stařeč se cestující přepravují náhradními autobusy. Důvodem výluky je výstavba nového železničního viaduktu v Čechočovicích. Pokračování na straně 2

» celý článek

Sportovní areál v Borovině otevírá!

Aktuality - 22.05.2019

TŘEBÍČ (mič) - Nabídnout veřejnosti sportovní areál v ulici Okružní v Borovině do předčasného užívání rozhodla rada města. Veškeré práce má mít firma hotové až koncem června. Není ještě dokončená část, kde vznikne skate park.

» celý článek

Doprava ve městě dostane další ránu

Aktuality - 17.05.2019

TŘEBÍČ (mach) - Doprava ve městě se nadále komplikuje. Poté, co byl v pondělí 13. května uzavřen most u nemocnice, budou se přidávat další dopravní omezení. Ulice Bedřicha Václavka byla opravena v rekordním čase a pracovalo se i o víkendech. V týdnu bylo dokončeno vodorovné značení. Tento víkend naváže oprava ulice Smila Osovského a zahájili práce na „legalizaci“ kruhové křižovatky Brněnské s Velkomeziříčskou.

» celý článek


Archiv zpráv