Horácké noviny
Téma:

První rajčata budou v říjnu

Aktuality - 15.08.2019

KOŽICHOVICE (pch) - Obrovský zájem veřejnosti vyvolal čtvrteční Den otevřených dveří v nových sklenících u Kožichovic. Už od druhé hodiny odpolední tam proudily davy lidí, kteří chtěli na vlastní oči poznat, co to na poli mezi Kožichovicemi a Třebíčí vyrostlo. Nakonec jich dorazilo více než pět set. » celý článek


Podzemní nádrže zachytí vodu ze střech

Aktuality - 15.08.2019

Třebíč (mič) - Podzemní nádrže u Horáckého fotbalového klubu v Janáčkově stromořadí chce vybudovat třebíčská radnice. Rada rozhodla zadat veřejnou zakázku a nabídka bude zaslána pěti třebíčským firmám. Hodnota zakázky se vyšplhá až k 600 tisíců korun a realizace bude v průběhu října až listopadu letošního roku.

» celý článek

Tři výročí ve Štěměchách

Aktuality - 09.08.2019

ŠTĚMĚCHY (sa) - „Jen si budeš muset na ten zápis chvíli počkat, já to vidím tak na rok 1279…“ říká Radslav z Heraltic, purkrabí hradu znojemského svému sudímu Cuzkrajovi, později též ze Štěměch, v narážce na zápis nově získaného zboží v zemských deskách.

» celý článek

Škola, hřbitov, cyklostezka

Aktuality - 07.08.2019

HROTOVICE (ap) - Oprava střechy sportovní haly v základní škole nebo dláždění bočních chodníků a zpevněné plochy u vstupu na městský hřbitov jsou naplánované stavební práce, které probíhají v těchto dnech v Hrotovicích. Byla také již dokončena část asfaltobetonových povrchů na první etapě cyklo- stezky Hrotovice-Bezděkov.

» celý článek

Sv. Jana vystřídal trpaslík

Aktuality - 05.08.2019

STAŘEČ (pch) - Nádherně barevně vyvedený trpaslík zdobí od začátku týdne most přes Stařečský potok ve Starči. Rychle se stal v obci atrakcí. Stojí totiž na místě, kde ještě v prvních minutách letošního roku stávala socha sv. Jana Nepomuckého.

» celý článek

Oheň sežral patnáct milionů

Aktuality - 24.07.2019

NOVÉ SYROVICE (pch) - I přes občasné přeháňky panuje v našich končinách neutuchající sucho a riziko požárů je tak extrémně vysoké. Z tohoto pohledu byla divoká i neděle 21. července v lese nedaleko Nových Syrovic, kde přímo v lese začal hořet harvestor.

» celý článek

Nakoupí tisíce knih

Aktuality - 18.07.2019

Třebíč (mič) - Nákup a modernizace knižního fondu pro školy zapojené v projektu MAP II (Místní akční plány rozvoje vzdělávání) je obsahem veřejné zakázky, zadané radou města. Výzva k podání nabídky půjde deseti knihkupectvím z celé republiky.

» celý článek

Holky z Výčap mají titul

Aktuality - 15.07.2019

SVITAVY, VÝČAPY (pch) - O prvním prázdninovém víkendu hostily Svitavy Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Sítem okresních a krajských kol se na něj probojovali dorostenci a dorostenky ze Sboru dobrovolných hasičů Výčapy.

» celý článek

Hokejisté mají za sebou první zápas

Aktuality - 09.08.2019

Třebíč (mm) - Hokejová Horácká Slavia Třebíč vstoupila do zápasové části letní přípravy. Na úvod si na svůj led přizvala druholigového soupeře z Havlíčkova Brodu. V utkání dvakrát vedla, ale v obou případech o náskok přišla. O výhře 6:5 tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy a gól Podlahy. Více na straně 12.

» celý článek

Peter Dvorský zahájil festival

Aktuality - 07.08.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (pch) - Další ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského slavnostně začal v sobotu 3. srpna zahajovacím galakoncertem v zámecké zahradě jaroměřického zámku, a to za účasti samotného Petra Dvorského. Na snímku zleva: Peter Dvorský, Sara Cortolezzis, Emilia Diakopoulou a Petr Vronský.

Více na str. 7.

» celý článek

Další oprava na nádraží

Aktuality - 05.08.2019

TŘEBÍČ (red) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začne od října s rekonstrukcí výpravní budovy na vlakovém nádraží. Stávající budova z roku 1883, s přístavbou z padesátých let minulého století nevyhovuje současné situaci.

» celý článek

Radnice bude modernizovat hřiště

Aktuality - 24.07.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Radnice na konci roku 2018 podala na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR žádost o dotaci, v rámci podprogramu Podpora obnovy sportovní infrastruktury, a to na modernizaci sportovního hřiště ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice.

» celý článek

Rekonstrukce sokolovny se odkládá

Aktuality - 22.07.2019

NAMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Současná doba nepřeje výstavbě. Nezaměstnanost je prakticky nulová, všude je hlad pro kvalitních řemeslnících a stavební firmy houfně odmítají zakázky. Práce je totiž tolik, že si mohou vybírat. Aktuální situace se promítá i do plánovaných obecních staveb a rekonstrukcí. Ty se buď realizují o mnoho dráž anebo také vůbec. To vše se odrazilo také na plánované rekonstrukci náměšťské sokolovny.

» celý článek

Třikrát zlatá Pavlína

Aktuality - 18.07.2019

JIHLAVA (pch) - Třetí ročník FCC (Firefighter Combat Challenge) v Jihlavě se konal ve dnech 12. - 13. července. Letošní úroveň dosáhla obdodných závodů v zahraničí, tentokrát dorazilo i nejvíce zahraničních účastníků v historii závodů, dá se říci, že téměř celá evropská špička.

» celý článek

Přibyly nové bikeboxy

Aktuality - 15.07.2019

TŘEBÍČ (pch) - Koncem minulého roku byly na třebíčském přestupním terminálu instalovány tři nové boxy pro krátkodobé uskladnění jízdních kol. Zprovozněny byly na začátku února. Vzhledem k vysokému využití nechalo město v červenci tento počet rozšířit o další čtyři.

» celý článek


Archiv zpráv