Horácké noviny
Téma:

Sokolové se poprvé objevili v kalendáři

Aktuality - 14.10.2019

MARTÍNKOV (pch) - V letošním roce byl poprvé v kalendáři 8. říjen zapsán jako Památný den sokolstva. Na řadě míst republiky se konaly nejrůznější akce a nechybělo ani Třebíčsko. Třeba v Martínkově se sokolové a obyvatelé obce sešli před obecním úřadem u pamětní desky řídícího učitele Josefa Štefana. » celý článek


Žižkův dub nestačil pouze na borovici

Aktuality - 10.10.2019

VYSOČINA (mach) - Titul Strom roku míří letos na Vysočinu. Nejvíce hlasů od veřejnosti získala chudobínská borovice. V závěsu za ní si druhé místo vydobyl Žižkův dub z Náměště nad Oslavou. Anketa Strom roku se koná nepřetržitě již osmnáctým rokem. Příští ročník se otevře s prvním jarním dnem roku 2020.

» celý článek

Třebíčské mažoretky vydolovaly v Rusku zlato

Aktuality - 07.10.2019

PETROHRAD, TŔEBÍČ (pch) - Poslední zářijové dny trávily třebíčské mažoretky Cheerladies v Rusku, konkrétně na závodech Grand Prix v Petrohradě. Skvěle obsazená mezinárodní soutěž se tu konala ve dnech 27. až 29. září.

» celý článek

Smrt úřadovala na prokleté silnici

Aktuality - 02.10.2019

ZVĚRKOVICE (pch) - Úsek silnice I/38 v blízkosti Zvěrkovic je prokletým místem pro řidiče. Ve čtvrtek večer si tento úsek připsal další dvě oběti. Za posledních několik let u Zvěrkovic vyhaslo už sedm lidských životů.

» celý článek

Se stěhováním knihovny pomohli i radní

Aktuality - 27.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Pobočka městské knihovny v Borovině se ve středu 25. září stěhovala do nových prostor v sousední budově. Prostřednictvím utvořeného živého hada pomáhala čtrnáct tisíc knih přestěhovat padesátka žáků osmé a deváté třídy ze ZŠ Bartuškova. » celý článek

Blíží se konec dopravní apokalypsy

Aktuality - 25.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Do znovuotevření mostu u nemocnice chybí dle plánované délky uzavírky pouhý měsíc a půl. Termín jeho otevření je částečně závislý na termínu dokončení stavebních prací, které v těsné blízkosti silnice I/23 probíhají v režii Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), zatímco investorem výstavby nového mostu přes železnici je Kraj Vysočina.

Více na straně 2.

» celý článek

Třebíčští hasiči míří do Varny

Aktuality - 23.09.2019

TŘEBÍČ (art) - V bulharské Varně bude ve dnech 24. až 28. září probíhat Mezinárodní mistrovství Bulharska v požárním sportu „Odessos Cup 2019“, kde bude mít letos poprvé mezi Čechy zastoupení i město Třebíč.

» celý článek

Tradiční Bramborobraní

Aktuality - 19.09.2019

Třebíč (lm) - Tradiční Bramborobraní proběhlo o víkendu v Třebíči na Karlově náměstí. Více na straně 7.

» celý článek

Řidič z místa nehody ujel

Aktuality - 10.10.2019

TŘEBÍČ (pch) - Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 4. října v nočních hodinách oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Třebíči.

» celý článek

U Lipníka se objevily sondy

Aktuality - 07.10.2019

LIPNÍK (mach) - Správa úložišť radioaktivního odpadu pokračuje v okolí Lipníka s průzkumy podloží. Prapodivné sondy, podobné silvestrovským rachejtlím, rozmístěné podél silnice z Lipníka směr Klučov, děsily v úterý 1. října kolemjedoucí motoristy.

» celý článek

Pro dobrou věc běželi děti i dospělí

Aktuality - 02.10.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Základní škola Komenského uspořádala v pátek 27. září charitativní akci s názvem Běh naděje. Start a cil byl situován do blízkosti historického mostu. Netradiční akce v sobě snoubí zdravý pohyb a veřejnou finanční sbírku.

» celý článek

Travič psů opět na scéně

Aktuality - 27.09.2019

STAŘEČ, TŘEBÍČ (pch) - Už zhruba dvacet let se v trojúhelníku obcí Stařeč, Mastník a Třebíč pohybuje nebezpečný travič psů. Objevuje se nárazově a zůstávají za ním nejen mrtví psi, ale třeba i draví ptáci. S největší pravděpodobností útočí přípravkem furadan. Policie jednotlivé případy vyšetřuje, bohužel ale bezvýsledně. Mezi lidmi kolují nejrůznější hypotézy a diskutuje se o tom, kdo za tím vším stojí.

» celý článek

Sportoviště dostala automatické defibrilátory

Aktuality - 25.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Celkem pět automatických přístrojů AED (automatický externí defibrilátor) převzali zástupci velkých sportovních organizací od vedení města Třebíče. Stalo se tak ve čtvrtek 19. září v prostorách plaveckého areálu Laguna. Finanční hodnota jednoho přístroje je 40 tisíc korun. To zachráněný lidský život se tak snadno vyčíslit nedá.

» celý článek

Jak přes silnici? Po přechodu!

Aktuality - 23.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Strážníci Městské policie Třebíč se během září naplno věnují preventivní činnosti. Zaměřují se především na nejmenší. Celý první týden nového školního roku působili v ranní špičce na vybraných přechodech pro chodce v blízkosti škol. » celý článek

Chybí jim tři strážníci do počtu

Aktuality - 19.09.2019

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Velkomeziříčská radnice hledá nové strážníky městské policie. Nově vyhlásila také výběrové řízení na vedoucího strážníků. Aktuálně městu chybí tři strážníci. Nízký počet se dotýká efektivity jejich činnosti. V nabídce je pracovní smlouva na dobu neurčitou s datem nástupu od 1. listopadu. Do výběrového řízení se nikdo moc nehrne. Město nyní zvažuje vyhlášení náborového příspěvku, čímž, jak doufá, přiláká nové zájemce.

» celý článek


Archiv zpráv