Horácké noviny
Téma:

Náměšťáci uvítali mistry světa!

Aktuality - 21.02.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - V pětitisícovém městečku valem přibývá mistrů světa. V loňském roce tamní oslavili úspěch teprve patnáctileté Hany Pelánové, která se stala ministryní světa v minigolfu. » celý článek


Na Vysočině probíhá výzkum tradiční lidové stravy

Aktuality - 21.02.2019

TŘEBÍČ (red) - Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč, společně s etnografkami a dalšími odbornými pracovníky především krajských muzeí se zaměřuje v současné době mimo jiné na dokumentaci a výzkum tradiční lidové stravy na Vysočině.

» celý článek

Uctili památku válečného hrdiny

Aktuality - 15.02.2019

PRAHA, TŘEBÍČ (red) - Květiny na hrob Antonína Kaliny na Olšanských hřbitovech v Praze položili starosta Třebíče Pavel Pacal a místostarosta Miloš Hrůza v pátek 8. února. Datum nebylo vybráno náhodně, v únoru letošního roku by třebíčský rodák Antonín Kalina oslavil 117. narozeniny.

» celý článek

Obchvatu Jaroměřic se domáhají peticí

Aktuality - 12.02.2019

Jaroměřice nad Rokytnou (ap) - Petice občanů za realizaci obchvatu města bude jedním z bodů dnešního 3. jednání zastupitelstva města v novém volebním období, jehož schůze začíná v 17 hodin v obřadní síni radnice.

» celý článek

Tabákový gang operoval i na Třebíčsku

Aktuality - 08.02.2019

MASTNÍK, TŘEBÍČ (pch) - V minulém týdnu proběhly v některých médiích informace o rozbití tabákového gangu, který má na svědomí případ krácení daně. Podle policie jsou mnohé informace, které se dostaly na veřejnost, nepřesné.

» celý článek

V mrazivé noci uhořelo tisíce kachen

Aktuality - 04.02.2019

RATIBOŘICE (pch) - Silná záře plamenů probudila Ratibořice kolem půlnoci z úterý na středu. „Hlášení o požáru jsme přijali dvacet minut před jednou hodinou v noci,“ upřesnila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

» celý článek

Střítež musí být hotová před mostem

Aktuality - 30.01.2019

Třebíč (mič) - Průběh letošní zimy zhoršil stav mostu za nemocnicí v Třebíči natolik, že jej lze nazvat havarijním (informovali jsme v minulém čísle. Byť byla jeho životnost odhadnuta na padesát let, selhává o spoustu let dříve. Vedení třebíčské radnice o tom informoval Kraj Vysočina. Protože se jedná o zásadní a důležitý dopravní uzel, radní nelenili a ihned iniciovali jednání s hejtmanem kraje.

» celý článek

Absurdní situace! Kontrolují sami sebe

Aktuality - 29.01.2019

NOVÉ SYROVICE (pch) - Česká republika se zatím stále považuje za demokratickou zemi. V některých obcích ovšem dostává demokracie pořádně na frak. Jsou totiž takové, kde finanční a kontrolní výbory ovládají lidé z řad koalice nebo stran či strany, které mají starostu a místostarostu. Kontrolují tak sami sebe. Zdá se vám to absurdní? Asi ano, ale taková je realita.

» celý článek

Náměšť má mistry světa

Aktuality - 19.02.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Dřevěný Stanley cup putuje do Náměště! Tým Captains si hravě poradil se svými soupeři a ukořistil v kanadském městečku Plaster Rock vítězství v mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Za oceánem mají Češi a Moravané už vybudované skvělé jméno. » celý článek

Dva muži spadli z lešení

Aktuality - 15.02.2019

DUKOVANY (pch) - Pád dvou osob z lešení řešily složky Integrovaného záchranného systému v pondělí v Dukovanech. Jako první dorazili na místo podnikoví hasiči z elektrárny Dukovany, pro které to byl letos už šestý výjezd do okolí elektrárny.

Více na straně 2.

» celý článek

Masopustní průvody už vyrazily

Aktuality - 12.02.2019

I když ten pravý masopustní víkend je ještě docela daleko (první březnový), masopustní průvody už vyrážejí po vesnicích. Už na Hromnice vyrazily masky do ulic v Koněšíně a minulý víkend ovládlo masopustní veselí Kojatice (viz. foto). » celý článek

České dráhy budou jezdit dalších deset let

Aktuality - 08.02.2019

VYSOČINA (red) - Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém lednovém zasedání schválilo návrh smlouvy s dopravcem České dráhy, a. s. Smlouva řeší zajištění veřejné drážní dopravy pro Kraj Vysočina pro období 120 měsíců v rozsahu více než 43,7 miliónu vlakokilometrů v hodnotě 6,3 miliard korun. „Součástí smlouvy je ujednání o nasazení 15 kusů nových jednotek se 120 až 160 místy k sezení dle typu. Ty budou nasazeny nejpozději od jízdního řádu 2023/2024. U nových jednotek v rámci komfortu cestování bude standardem klimatizace a WIFI,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

» celý článek

Do města míří Lidl

Aktuality - 04.02.2019

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Lidl má stále zájem postavit ve městě svoji prodejnu. Jednání s radnicí o vhodném místě a jeho dopravním napojení probíhají už řadu měsíců. Radní by obchod uvítali na okraji města. Lidl by rád stavěl v areálu bývalého Svitu.

» celý článek

Oborná jde do boje s kůrovcem, předkládá novelu lesního zákona

Aktuality - 30.01.2019

TŘEBÍČ, PRAHA (pch) - Kůrovec způsobil, zvláště pak na Třebíčsku, katastrofu nedozírných následků. Poslankyně Monika Oborná (ANO 2011) se skupinou poslanců předložila kalamitní novelu lesního zákona z dílny Ministerstva zemědělství. Novela umožní přijímat odchylná opatření od standardního postupu při hospodaření v lese.

» celý článek

Šok pro Třebíč! Most se musí zbourat

Aktuality - 28.01.2019

TŘEBÍČ (red) - Poslední hlavní mostní prohlídka přemostění u třebíčské nemocnice umožňující nadzemní křížení, resp. spojení ulic Sportovní, Hrotovické a Bráfovy třídy a silnice vedoucí pod mostem do objektu První Brněnské strojírny a železniční tratě, upozornila na rychle se zhoršující technický stav konstrukce.

» celý článek


Archiv zpráv