Horácké noviny
Téma:

Davi cup znovu pomáhal

Aktuality - 18.12.2018

TŘEBÍČ (mm) - Rekordní částkou by měl pomoci už pátý ročník fotbalového turnaje Davi cup, který se o víkendu uskutečnil v městské sportovní hale na Hájku. Výtěžek z charitativního turnaje bude i letos věnován na léčbu Davida Novotného, který je po vážné autonehodě z prosince roku 2011 upoután na invalidní vozík. » celý článek


Za lékařem už hlavním vchodem

Aktuality - 18.12.2018

Třebíč (ap) - Nového hlavního schodiště do budovy polikliniky na Vltavínské ulici v Třebíči se dočkali pacienti z Třebíče i okolí a zdravotníci tam pracující. Stalo se tak už v předadventním čase, bez stříhání pásky, slavnostních projevů a fotoaparátů novinářů.

» celý článek

Policisté hromadně darovali krev

Aktuality - 06.12.2018

TŘEBÍČ (jk) - Darovat hromadně krev a plazmu, tím pomáhat léčit a zachraňovat životy dalších lidí, se na závěr letošního roku rozhodli policisté územního odboru Třebíč. Tuto v současné době již tradiční akci zorganizovali třebíčští policisté již popáté.

» celý článek

Skauti opět dovezou světlo z Betléma

Aktuality - 03.12.2018

TŘEBÍČSKO (mach) - Před třiceti lety vznikla krásná novodobá tradice šíření betlémského světla po celé Evropě. Až z dalekého Betléma k nám skauti dopraví věčný oheň. Do Čech doputuje Betlémské světlo v sobotu 15. prosince. O den později si pro ně mohou dojít také lidé na vlakové nádraží v Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Okříškách.

» celý článek

Laguně je už pět let

Aktuality - 29.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - Ten čas neuvěřitelně rychle letí. Zítra už tomu bude pět let, co se otevřel Aquapark Laguna v Třebíči. Polokulaté výročí si areál připomene v neděli 2. prosince.

» celý článek

V Okříškách už svítí strom

Aktuality - 28.11.2018

OKŘÍŠKY (red) - „Stejně jako před rokem jsme zvolili termín jarmarku o týden dříve, než nastane první adventní neděle, proto bylo na plakátech, že se jedná o jarmark předadventní. Důvodem bylo, abychom přilákali prodejce, kteří by za týden určitě dali přednost Třebíči, Jihlavě nebo jinému většímu městu. Záměr se vydařil, v neděli dopoledne bylo zámecké nádvoří plné stánků s rozličným zbožím i pochoutkami všeho druhu,“ vysvětlil starosta Zdeněk Ryšavý nezvyklý termín.

» celý článek

Parkování na Brněnské? Jedná se s Lidlem

Aktuality - 22.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - Z Brněnské ulice v Třebíči se během posledních let stala živá, především obchodní zóna. To si vyžádalo hlavně větší prostor pro parkování, ovšem toho na této ulici příliš není, ale tak nějak se to dosud zvládalo. Změnu přinesla výstavba obchodního domu Lidl.

» celý článek

V Dukovanech spustili čtvrtý výrobní blok

Aktuality - 19.11.2018

DUKOVANY (pch) - V pondělí ráno začal čtvrtý blok Jaderné elektrárny Dukovany opět vyrábět elektrickou energii. „Důvodem krátkodobého přerušení náběhu bloku po odstávce na výměnu paliva byl nesoulad parametrů, zjištěný při standardně prováděných provozních testech a zkouškách. Závadu energetici během několika dnů odstranili a zahájili náběh bloku. Jeho aktuální výkon je 30 % a v souladu s plánem jej budou operátoři postupně zvyšovat, součástí tohoto procesu jsou standardně i opakované zkoušky zařízení,“ uvedl tiskový mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

» celý článek

Advent láká na spoustu akcí

Aktuality - 12.12.2018

LIPNÍK (pch) - Do Vánoc už zbývá opravdu jen pár dní a za sebou máme druhý adventní víkend. I ten byl doslova nabitý akcemi od těch nejmenších vesniček až po města. Některé z těchto akcí jsme zachytili naším redakčním fotoaparátem, jako třeba v Lipníku (na snímku). Více se o druhém adventním víkendu dočtete na stranách 6,8 a 9.

Foto HoN: Arnošt Pacola

» celý článek

Müller: Podporujme kroky na vytváření vlastenecké hrdosti

Aktuality - 06.12.2018

Sedlec, Vícenice u Náměště (ap) - Výchova k vlastenectví, výchova k obraně státu, výchova ke zvládání krizí, tak nějak je možné nazývat nové pojetí branné výchovy, která se má vrátit ve větší míře do škol. Příspěvkem k tomuto druhu výchovy může být v našem regionu i dohoda o partnerství, uzavřená v pondělí 3. prosince mezi vojenskou vrtulníkovou základnou u Náměště a Základní školou Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou.

» celý článek

Krampusáci přilákali neuvěřitelné množství lidí

Aktuality - 03.12.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Tradice opravdu hnusných čertů tzv. Krampusů je dnes domovem především v Rakousku. Stále častěji pronikají Krampusáci i k nám na Moravu, která má k Rakousku přece jen kulturně nejblíže.

Pokračování na straně 7.

» celý článek

Vánoční strom se rozsvítí v neděli

Aktuality - 29.11.2018

TŘEBÍČ (mach) - Vánoční strom již zdobí Karlovo náměstí. Letos se jedná o jedli obrovskou, která byla pokácena v ulici Energetiků. Vzrostlý strom v těsné blízkosti panelového domu již překážel. Za pomoci těžké techniky byl před diváky se vší opatrností uříznut krátce po osmé hodině ranní v úterý 27. listopadu. » celý článek

Babiš: „Ať nový blok Dukovan postaví ČEZ.“

Aktuality - 28.11.2018

VALEČ - Ať nový jaderný blok v Dukovanech postaví ČEZ a když mu budou docházet finance, tak další potřebné peníze a garance dodá vláda.

» celý článek

Druhá vražda na okrese?

Aktuality - 22.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - K další vraždě na našem okrese mělo dojít v úterý 20. listopadu v Třebíči. Podle našich informací k ní došlo na ulici Generála Fanty v noci z úterý na středu. Policie potvrdila, že k násilnému činu na území města došlo.

» celý článek

Vězni si zvyšují svoji kvalifikaci

Aktuality - 19.11.2018

RAPOTICE (mach) - Před třinácti lety prošel bývalý vojenský areál u Rapotic celkovou rekonstrukcí a proměnou v mužskou věznici s dohledem a dozorem. První dvacítka odsouzených tam byla eskortována v září 2006. Tamní odsouzení se díky spolupráci s civilními subjekty zapojují do pracovního procesu, a to uvnitř areálu i mimo věznici. Zaměstnána je téměř polovina z nich. A mohou se i vzdělávat.

» celý článek


Archiv zpráv