Horácké noviny
Téma:

Ventilátory z Třebíče budou zachraňovat lidské životy

Aktuality - 02.04.2020

TŘEBÍČ (mach) - Současná nelehká doba prověřuje naše charaktery. Naštěstí drtivá většina lidí si uvědomuje, že je potřeba se semknout a vzájemně si pomáhat. To měli na paměti i odborníci z ČVUT, kteří vyvinuli levné plicní ventilátory, s jejichž výrobou se začne v rekordním čase v jedné třebíčské firmě. » celý článek


Roušky, které pomáhají hned dvakrát

Aktuality - 02.04.2020

NOVÉ SYROVICE (pch) - Poslední dubnový pátek se měl v kostele sv. Linharta v Kdousově konat benefiční koncert k 360. výročí narození olomouckého biskupa a kardinála Wolfganga Hannibala von Schrattenbacha. Koncert měl pořádat Institut pro křesťanskou kulturu a zúčastnit se měli arcivévoda Sandor Habsburg- Lothringen, arcivévodkyně Herta Margarete Habsburg-Lothringen, a také olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Koncert měl pomoci dětskému domovu v Mezökeresztes v Maďarsku.

» celý článek

Lidé nereptali, těší starostku

Aktuality - 30.03.2020

HROTOVICE (ap) - Zákaz vstupu do všech provozoven ve městě bez roušky začal platit v Hrotovicích rozhodnutím vedení městského úřadu s předstihem, ještě před stejným nařízením vlády.

» celý článek

V lidech se probouzí solidarita

Aktuality - 23.03.2020

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU (pch) - Velké města už nabídla pomoc především seniorům v takové formě, že jim dovezou nákup či obědy. Podobné iniciativy se rozjíždí i v některých obcích na Třebíčsku.

» celý článek

Železničáři ionizují vagóny proti šíření koronaviru

Aktuality - 13.03.2020

VYSOČINA (ap) - Preventivní opatření proti šíření koronaviru přijaly i České dráhy. Probíhá intenzivnější úklid vlaků, byla zahájena preventivní ionizace interiéru souprav, která brání šíření virů. Probíhá také osvěta ve vlacích především v případě osob, přijíždějících ze zahraničí.

» celý článek

Hledáme sportovního redaktora/redaktorku

Aktuality - 12.03.2020

Baví tě sport? Jsi sportovec tělem i duší

a chceš spojit koníčka s prací? Pojď pracovat k nám!

Požadujeme:

• SŠ vzdělání, znalost práce na PC

• přehled o sportovním dění v regionu

• vstřícnost, loajálnost, zodpovědnost

• řidičský průkaz skupiny „B“

Nabízíme:

• práci v redakci v centru města

• flexibilní pracovní dobu

• firemní benefity

• zavedenou firmu

• výborný kolektiv

Životopisy zasílejte na e-mailovou adresu:

janegova (zavinac) horackenoviny.com

» celý článek

Vranov se plní, Jevišovka už skoro vyschla

Aktuality - 12.03.2020

TŘEBÍČSKO/VRANOV (ap) - Vodní nádrž Vranov je nyní naplněna ze 70 procent, Vír z 92 procent zásobního objemu. Tak zní dobré zprávy z pátku minulého týdne. Zvláště Vranov je pro nás, žijící na Třebíčsku, velmi důležitý, je největším zdrojem povrchové vody pro asi 80 tisíc lidí ze 123 vesnic a měst Třebíčska. Proto je bedlivě sledován i z hlediska vodárenského, ve štítarské úpravně je surová vranovská voda zpracovávána na pitnou.

» celý článek

Muž zemřel v plamenech

Aktuality - 05.03.2020

TŘEBÍČ (mach) - Tragickou bilanci má požár bytu ve třetím patře panelového domu na ulici Zahraničního odboje v Borovině. Ke vzniku požáru došlo před půl devátou večerní hodinou. Z nehody místa byly evakuovány dvě ženy. Třiapadesátiletý muž vlivem požáru zemřel.

» celý článek

Přes lávku už v květnu

Aktuality - 30.03.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Pěší lidé ze Zňátek nebudou už od května odříznutí řekou Oslavou při cestě do Náměště. Hojně využívaná cesta byla v zimě uzavřena z důvodu havarijního stavu lávky, která spojuje pravý břeh řeky na straně od Zňátek s levým na straně města u kachní farmy.

» celý článek

Obchvat bude, otázkou je kdy

Aktuality - 23.03.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Obchvat Okříšek dostává reálné obrysy. V souvislosti s plánovanou dostavbou Jaderné elektrárny Dukovany je obchvat silnice II/405 stále aktuálnější. Stavba bude oproti předpokladu financována ze Státního fondu rozvoje dopravní infrastruktury (již ne z EU).

» celý článek

Země je v karanténě. Buďte zodpovědní, jde o život

Aktuality - 17.03.2020

TŘEBÍČSKO (pch) - Vláda s platností od půlnoci z neděle na pondělí zavedla karanténu na celém území České republiky. Po dobu od 16. března do 6 hodin ráno 24. března tu platí zákaz volného pohybu po celém území Česka kromě cesty do zaměstnání, na nákup či do lékárny apod.

» celý článek

Virus hodil vidle do víkendu

Aktuality - 13.03.2020

TŘEBÍČSKO (pch, mach) - Rozhodnutí bezpečnostní rady vlády o zákazu všech kulturních, společenských a sportovních akcí nad 100 lidí nabouralo víkendový program na celém okrese. Některé akce se ruší, některé ovšem proběhnou. Koronavirus dorazil už i na Vysočinu, konkrétně na Žďársko.

» celý článek

Plameny zachvátily stodolu

Aktuality - 12.03.2020

TRNAVA (mach) - Ohnivý kohout řádil ve čtvrtek 5. března v Trnavě. Informaci o požáru přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina osm minut po 14. hodině. Na místo požáru byla povolána profesionální jednotka hasičů z Třebíče a jednotky dobrovolných hasičů z Náramče, Budišova a Trnavy.

» celý článek

Obchvat Jaroměřic a rozpočet EU

Aktuality - 05.03.2020

JAROMĚŘICE N./ROK. (ap) - Termín výstavby silničního obchvatu západně od Jaroměřic zatím stanoven nebyl. Kdy se tak stane, to se můžeme jen domnívat v souvislosti s očekávaným zahájením nového finančního období Evropské unie, ze kterého bude Kraj Vysočina čerpat peníze na stavbu obchvatu.

» celý článek

Vyškrabou truhlu, zachrání most

Aktuality - 02.03.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Zastupitelé města se shodli, že není prostor na odkládání a posvětili vyčlenění několika milionů korun z rozpočtu města na opravu historického mostu. Odhadované náklady jsou asi 11 milionů na most a další 3 miliony na restaurování soch. Oprava bude rozfázována na minimálně dva roky.

Pokračování na straně 2.

» celý článek


Archiv zpráv