Horácké noviny
Téma:

Rathan byl plný ryb

Aktuality - 19.10.2018

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Rybník Rathan vydal své poklady. Ve středu 17. října tam proběhl výlov s možností zakoupení právě vylovených ryb. » celý článek


I na veletrhu v Brně šla řeč o jádru

Aktuality - 19.10.2018

Brno (ap) - Při zadávání zakázky na výstavbu nových jaderných bloků bude vyžadován maximální podíl českých firem. Řekla to ministryně obchodu a průmyslu Marta Nováková v úterý 2. října v hotelu Holiday Inn na mezinárodní energetické konferenci „Budoucnost jaderné energetiky v ČR“, která se konala v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

» celý článek

Opraví byty na zámku, pokud bude dotace

Aktuality - 16.10.2018

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Vedení města se snaží uspět v získání dotace na kompletní rekonstrukci bytů na zámku. Aktuálně se jedná o první etapu, během níž by mělo být opraveno osm bytových jednotek v č. p. 17. Realizace je podmíněna právě získáním finančních prostředků z Evropské unie, které pokryjí devadesát procent nákladů.

» celý článek

Ředitelství jde dnes k zemi

Aktuality - 11.10.2018

TŘEBÍČ (red) - Od pondělí 8. října odstrojovací práce na budově bývalého ředitelství třebíčské nemocnice (budova R) začaly. V pátek 12. října začne stavební firma s demolicí. Během víkendu ve dnech 13. a 14. října bude celá budova zbourána. S tím souvisí úprava vjezdu do nemocnice. Průjezd areálem zůstane zachován. Řidiči i chodci se musí připravit na drobná omezení.

» celý článek

Řadou obcí se prohnala tsunami

Aktuality - 09.10.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - Komunální volby, které se konaly o víkendu, rozhodly o složení radnic ve všech obcích a městech našeho okresu. Jak letošní volby charakterizovat? Celou řadu obcí čekají pravděpodobně velké změny ve vedení. I když vítězství ve volbách ještě nemusí nic znamenat, (důležitá jsou především povolební vyjednávání), lze už mnohé vypozorovat. Spolu s komunálními volbami proběhlo na Třebíčsku i první kolo voleb senátních.

» celý článek

Domluvte se, kupte si mobilní katr a dříví pořežte

Aktuality - 05.10.2018

TŘEBÍČ (ap) - Smrk není sprosté slovo. I nadále se má v našich lesích vyskytovat. Ale smrků má růst v budoucích smíšených lesích na Vysočině mnohem méně, než dnes, kdy zde smrky umírají vlivem sucha a působením kůrovců. I takové informace zazněly v malém sále budovy Fórum v Třebíči ve čtvrtek 27. září během prezentace pro veřejnost, kterou uspořádala Česká lesnická společnost v rámci informační kampaně „V zájmu lesa“. » celý článek

Sv. Václav odstartoval oslavy republiky

Aktuality - 03.10.2018

ŠTĚPKOV (pch) - Den české státností 28. září se stal na mnoha místech České republiky dnem, kdy začaly oslavy vzniku Československé republiky 28. října 1918. Nejinak tomu bylo i ve Štěpkově, kde je den sv. Václava spojen i s posvícením. Slavnostní den začal mší svatou před rotundou sv. Václava.

» celý článek

Náměstí je hotové!

Aktuality - 26.09.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Rekonstrukce náměstí Míru v Moravských Budějovicích skončila. V pátek 21. září si je přišli občané Moravských Budějovic osobně převzít. Hrála kapela, popíjelo se pivo a jedly klobásky, prostě pohoda, které se zúčastnila více než tisícovka lidí.

» celý článek

Do senátu jde Žáková

Aktuality - 16.10.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - Nízká voličská účast a drtivé vítězství starostky Koněšína Hany Žákové - asi tak lze krátce charakterizovat druhé kolo senátních voleb, které se konalo o víkendu. K urnám dorazilo něco přes 17 tisíc voličů, což představuje voličskou účast 18,9 procenta.

» celý článek

Město se zbavuje dalších bytů

Aktuality - 11.10.2018

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Město připravuje druhou etapu odprodeje městských bytů na Husově ulici do soukromých rukou nájemníků. Zájem o koupi projevilo jednačtyřicet uživatelů bytových jednotek. Sedmnáct zbývajících se má možnost ještě rozhodnout.

» celý článek

Vladislaví neprojedete!

Aktuality - 09.10.2018

VLADISLAV (mach) - Práce na rekonstrukci povrchu vozovky ve Vladislavi a dále ve směru na Náměšť nad Oslavou na silnici I/23 spějí ke svému závěru. Dokončovací práce si bohužel vyžádají kompletní uzavírky. Opravované úseky budou neprůjezdné ve třech etapách. » celý článek

Budova ,,G“ nemocnice už zahájila provoz

Aktuality - 05.10.2018

TŘEBÍČ (red) - Během tohoto týdne postupně zahájila provoz oddělení nově zrekonstruované budovy G, která se začala rekonstruovat na počátku letošního roku. Je zde nově umístěna hemodialýza, léčebna dlouhodobě nemocných (LDN), lůžka, která jsou součástí operačních oborů, umístěných v budově C a také zázemí pro personál z ostatních budov.

» celý článek

Lidé si přišli prohlédnout Besedu

Aktuality - 03.10.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Pár dní poté, co bylo občanům Moravských Budějovic předáno náměstí Míru, měli místní možnost seznámit se s další velkou investicí radnice. Řeč je o rekonstrukci zdejšího kulturního stánku, tedy o Besedě.

» celý článek

Přes Sportovní ulici už brzy bezpečně

Aktuality - 26.09.2018

TŘEBÍČ (mach) - Pro obyvatele Nových Dvorů je v současné době příroda na pravém břehu řeky Jihlavy téměř nedosažitelná. Lorencovy sady a malebné údolí lákají k procházkám i vyjížďkám na kole. Bohužel dostat se na druhý břeh řeky je trochu potíž, a to už od vybudování průtahu Sportovní ulicí. Pěším nezbývá nic jiného, než čtyřproudou silnici přeběhnout. Chybí podchod nebo nadchod, přechod je z důvodu parametrů stávající vozovky vyloučený.

» celý článek

Hokej má korejské partnery

Aktuality - 20.09.2018

TŘEBÍČ (red) - Společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), uchazeč o dostavbu českých jaderných elektráren, se v úterý 18. září stala generálním partnerem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč. Prezident a generální ředitel KHNP Jae-hoon Chung podepsal dohodu o sponzoringu s generálním ředitelem Horácké Slavie Karlem Čapkem. Slavnostního podpisu se zúčastnil také starosta Třebíče Pavel Janata či předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.

» celý článek


Archiv zpráv