Horácké noviny
Téma:

Konečně trochu nasněžilo

Aktuality - 18.01.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - V úterý nám příroda připomněla, jaké je vlastně roční období. Ochladilo se a přišlo husté sněžení. Moc sněhu sice nenapadlo, ale i ta trocha způsobila docela velké problémy v dopravě. » celý článek


Tady to patří nám aneb Vesnice, které se tak trochu vymykají

Aktuality - 18.01.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - První kolo prezidentské volby máme za sebou a druhé se nezadržitelně blíží. Ve virtuálním prostoru se už vede nelítostný boj Zeman kontra Drahoš. Pojďme se ale ještě ohlédnout za kolem prvním a podívat se do vesnic, kde se výsledky tak trochu vymykají nastolenému trendu. Záměrně ovšem vynecháme Lesní Jakubov, kde volby dopadly zcela jinak než jinde. Je to způsobeno tím, že tam volí vězni z rapotické věznice, a proto nelze tyto výsledky brát jako vzorek za Třebíčsko.

» celý článek

Žáci Hotelové školy soutěžili v uměleckém přednesu

Aktuality - 17.01.2018

TŘEBÍČ (evu) - Ve středu 10. ledna se uskutečnila soutěž v uměleckém přednesu poezie a prózy na Hotelové škole. Žáci si mohli vybrat libovolného autora a přednést úryvek. Úvodní slovo přednesla ředitelka školy Libuše Kolářová a popřála všem hodně štěstí. I když u některých soutěžících panovala nervozita, přednes s úspěchem dokončili všichni.

» celý článek

Je to tady! Podruhé v historii volíme prezidenta republiky

Aktuality - 12.01.2018

Sem napište úvodní odstavec zprávy

» celý článek

Žena, nebo muž? To tajemství zůstane navždy utajeno

Aktuality - 12.01.2018

JEMNICE (pch) - O Kamenné panně v Jemnici jsme v poslední době psali docela často, a to především v souvislosti s tím, že originál byl vyměněn za kopii. Podle odborníků se tak stalo doslova za pět minut dvanáct, protože materiál sochy už byl ve velmi špatném stavu. Dnes je tedy u jedné z městských bran umístěna kopie. To ale nic nezměnilo na diskuzích, jestli jde opravdu o pannu či panice.

» celý článek

Budou se opravovat hasičské zbrojnice

Aktuality - 10.01.2018

VRANÍN, JACKOV (pch) - Město Moravské Budějovice získalo dotaci z ministerstva zemědělství na opravu hasičských zbrojnic v Jackově a ve Vraníně.

» celý článek

Agresivního tátu s pistolí zpacifikovali až strážníci

Aktuality - 10.01.2018

TŘEBÍČ (pch) - Někteří rodiče malých sportovců jsou až přespříliš ambiciózní. O tom se mohli přesvědčit pořadatelé na zimním stadionu v Třebíči při nedělním utkání regionální ligy staršího dorostu mezi Horáckou Slavií Třebíč a Kralupy nad Vltavou (zápas skončil vítězstvím domácích 4:1).

» celý článek

Silvestr byl opět divoký, novoroční ohňostroj krásný

Aktuality - 04.01.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - O trochu divočejší konec roku než v jiných letech zažili policisté a hasiči na Třebíčsku. Záchranné složky musely řešit dopravní nehody či drobné požáry. Silvestrovský frmol začal už po poledni.

» celý článek

Opilý chlapec napadl řidiče autobusu

Aktuality - 17.01.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Pozdvižení v Moravských Budějovicích připravil ve středu 10. ledna patnáctiletý chlapec, který odpoledne napadl řidiče autobusu.

» celý článek

Třebíčsko: Tady je Zemanovo

Aktuality - 17.01.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - Téměř o sedm procent více hlasů než v celorepublikovém výsledku získal v prvním kole voleb na Třebíčsku současný prezident Miloš Zeman. Svůj hlas na našem okrese mu dala téměř polovina voličů - 45,2 procenta, naopak jeho vyzyvatel pro druhé kolo Jiří Drahoš zaostal na Třebíčsku oproti celostátnímu výsledku o čtyři procenta.

» celý článek

Na základně přibývají vojáci

Aktuality - 12.01.2018

VÍCENICE, SEDLEC (red) - Velitel 22. základny vrtulníkového letectva plukovník Petr Čepelka spolu se svými zástupci minulou středu na půdě náměšťského letiště přivítal patnáct nových vojáků. Po úspěšném absolvování tříměsíčního kurzu základní vojenské přípravy ve výcvikovém středisku ve Vyškově se sedm nováčků rozhodlo sloužit u vrtulníkového letectva.

» celý článek

Parkování na náměstí se bude řešit

Aktuality - 12.01.2018

JEMNICE (pch) - Parkování na náměstí Svobody v Jemnici je dodnes tak trochu živelné. Sama radnice si uvědomuje, že potřebuje jistý systém. „Bude tu jasně definovaná zóna parkování na vyznačených místech. Laicky řečeno, kdo bude parkovat v chlívku, je v pohodě, kdo nebude, není,“ řekl místostarosta Jemnice Petr Novotný. » celý článek

Tady se ztrácí logika

Aktuality - 10.01.2018

TŘEBÍČ (pch, lm) - Chodník, která spojuje vlakové nádraží v Borovině s křižovatkou na Pražské ulici je uzavřen. Cedule na oba jeho konce umístila Správa dopravní železniční cesty. Chodník je významnou komunikací, která obyvatelům města výrazně zkracuje cestu na vlakové nádraží a slouží i jako korzo při procházkách.

» celý článek

Informace pro čtenáře Horáckých novin

Aktuality - 10.01.2018

Reagujeme na vaše časté dotazy, které doprovázely první letošní vydání Horáckých novin. Česká pošta od 1. ledna 2018 zrušila ranní roznos novin. Toto rozhodnutí výrazně zasáhlo i do distribuce Horáckých novin. Od 1. ledna tak budete dostávat Horácké noviny vždy ve STŘEDU a v PÁTEK, ovšem už ne, jak bylo řečeno v obvyklých ranních časech, ale během celého dne jako tiskovou zásilku, podle toho jak má pošta nastaven roznos ve vaší obci či ulici.

» celý článek

POZOR ZMĚNA! Od Nového roku budou vycházet Horácké noviny ve středu a v pátek

Aktuality - 29.12.2017

Jak jste se již mohli dozvědět z celostátních médií, Česká pošta od 1. ledna 2018 končí s ranní distribucí tisku. Tato změna se dotkne nejen roznosu, ale i vydávání vašich Horáckých novin. Díky této situaci dojde k posunu úterního vydání na středu. O Horácké noviny tudíž nepřijdete.

Nejen samotné doručování bude kvalitnější a přesnější, ale změnu, poznáte i v samotném obsahu novin. První číslo Horáckých novin v novém roce přijde do vašich schránek v pátek 5. ledna. Druhé číslo se vám dostane do rukou ve středu 10. ledna. A pak už se naplno rozjede systém středa - pátek. Je to tak trochu návrat k tradici. Pamětníci si jistě vzpomenou, že předchůdce Horáckých novin Jiskra vycházela vždy ve středu. Horácké noviny budou doručovány během dne. Budou zabaleny v ochranném obalu (tak, jak jste zvyklí u časopisů) a patřeny štítkem s vaší adresou. Vymizí tak situace, kdy k vám noviny přicházely poškozené nebo ušpiněné. Jak už bylo zmíněno, především středeční vydání čekají obsahové změny. Můžete se těšit na obsáhlejší oblíbené víkendové zpravodajství, zajímavé rozhovory a také na nové rubriky. To vše ve snaze udělat pro vás Horácké noviny ještě čtivější a zábavnější. Páteční vydání pak bude standardní, tak, jak jste zvyklí, včetně televizní přílohy TV pohoda.

Věříme, že změny, které vyplynuly ze vzniklé situace, nakonec přispějí k tomu, že Horácké noviny se zase posunou o krok blíže k vám, našim čtenářům.

» celý článek


Archiv zpráv