Horácké noviny
Téma:

Motorkami rozryli chráněné údolí

Aktuality - 21.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Divoká Oslava pod Náměští je malebným a panenským koutem přírody. Za tamními krásami, které ve svých meandrech vytváří do údolí hluboce zaříznutá řeka, se sjíždějí trampi, turisté či cykloturisté z celého Česka. Bohužel do údolí občas zavítá i nevítaná návštěva. Podobně jako tomu bylo začátkem května, kdy sem vtrhla partička motokrosařů, aby zničila vše, co se jim dostane do cesty. » celý článek


O víkendu startují fotbalové soutěže!

Aktuality - 21.05.2020

Třebíčsko (mm) - I když jarní část všech fotbalových soutěží, s výjimkou dvou nejvyšších, byla už před časem zrušena, o nadcházejícím víkendu se na fotbal půjde. Tedy alespoň v Opatově, Kněžicích a Předíně, kde prvním kolem statuje o víkendu Horácká liga, ale také v Litohoři a Lesonicích, kde startuje Radvanský pohár.

» celý článek

Policisté budou sousedit s hasiči

Aktuality - 14.05.2020

JAROMĚŘICE N./ROK. (ap) - Nová služebna státních policistů v Jaroměřicích má být dokončena do konce května. Potvrdilo se to při kontrolním dnu budovy v rekonstrukci u autobusového nádraží, který se konal ve středu minulý týden. Policisté tam budou v nájmu. Veškeré stavební úpravy a instalace ve výši téměř čtyř milionů korun jdou na vrub města. Služebna státních policistů vzniká úpravou původní zbrojnice jaroměřických hasičů z roku 1925. Ta však už byla pro novou automobilní hasičskou techniku malá, výjezdová vrata vedla nevhodně přímo do křižovatky a zub času se na ní také projevil. Hasiči se proto loni přestěhovali do krásné nové zbrojnice na Kapinusově ulici.

» celý článek

Lucerna chvíli jako by levitovala nad kupolí

Aktuality - 06.05.2020

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Kupole kostela svaté Markéty v Jaroměřicích přišla o svoji lucernu. Touto malou věžičkou na vrcholu chrámu proudí přirozené sluneční světlo do jeho vnitřních prostor. Osmiboká lucerna se minulou středu krátce po poledni elegantně snesla na prostranství před hlavním vchodem do kostela.

» celý článek

Brigádnice v lesích stahují klest a čistí paseky

Aktuality - 28.04.2020

TŘEBÍČSKO (ap) - Vyhlášení nouzových opatření kvůli epidemii koronaviru v Česku zastavilo akce pro veřejnost, které pro letošní rok připravily také Lesy České republiky. Státní podnik plánoval akce na sázení stromků, ale po vyhlášení nouzového stavu jejich konání do odvolání přerušil. Původně měli lesníci v plánu udělat od března do konce října pro veřejnost po celé republice pod názvem Den za obnovu lesa asi 400 akcí.

» celý článek

Kde udělali Italové chybu?

Aktuality - 24.04.2020

JAROMĚŘICE N./ROK. (ap) - Problém s výraznou vlhkostí kostela, to byl důvod rozebrání podlah chrámu svaté Markéty v Jaroměřicích, kde probíhají záchranářské práce tohoto krásného příkladu církevní barokní architektury na Moravě.

» celý článek

Uzavírka na Znojmo ve třech etapách

Aktuality - 20.04.2020

STŘÍTEŽ / VÝČAPY (mach) - Následující čtyři měsíce neprojedete z Třebíče na Jaroměřice nad Rokytnou. Na vině je uzavírka silice II/360, během níž bude ve třech etapách probíhat rekonstrukce vozovky.

» celý článek

Na přejezdu se v noci neblikalo

Aktuality - 14.04.2020

ČECHOČOVICE (pch) - Železniční přejezd u Čechočovic má už bohužel několik obětí, ale stává se ještě nebezpečnější, a to hlavně v noci. Jak se nám podařilo zjistit, na vlakovém nádraží ve Starči přes noc nikdo nebývá, a tak se vypíná i světelná signalizace na přejezdu.

» celý článek

Horácké noviny v nové podobě

Aktuality - 14.05.2020

Doba je těžká a ať chceme nebo nechceme, téměř všechno se mění. Situace je natolik složitá, že se mění i Horácké noviny. Je to na jednu stranu nepříjemné, ale musí-li změna přijít, tak musí být jednoznačně k lepšímu.

» celý článek

Nový, bezpečný a se závorami

Aktuality - 14.05.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Okříšští zdárně přežili čtrnáctidenní dopravní peklo, kdy byly uzavřeny dvě ze tří příjezdových cest do obce. Budiž jim za to odměnou nově zrekonstruovaný železniční přejezd, osazený závorami pro motoristy i pro pěší. Na otevření průjezdu od Třebíče si ale motoristé budou muset ještě šest měsíců počkat.

» celý článek

Na čarodějnice už trojka jela

Aktuality - 06.05.2020

DUKOVANY (red) - Minulou středu operátoři v reaktoru obnovili řízenou štěpnou řetězovou reakci na 3. bloku a ve čtvrtek ve 22:50 hod energetici začali dodávat bezemisní elektřinu do přenosové sítě. Nyní postupně zvyšují výkon bloku. Stoprocentního výkonu dosáhl blok v neděli.

» celý článek

Opozice se pokusila zneužít školky

Aktuality - 28.04.2020

TŘEBÍČ (mach) - V podstatě ze dne na den začal po celém Česku panovat nouzový stav. Děti na Vysočině se po jarních prázdninách už nevrátily do školních lavic. Rodiče dětí, navštěvujících mateřskou školku, měli na výběr, školky se v Třebíči nezavřely. Pro jedny bohudík, pro druhé údajně neřešitelný problém.

» celý článek

Šel po policistech sekerou

Aktuality - 24.04.2020

NÁMĚŠŤ nad oslavou (pch) - Kriminalisté stíhají muže, který napadl přivolané policisty. Agresivní muž měl u sebe nůž a sekeru, kterou po zakročujících policistech hodil. „Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu, spáchaného se zbraní. Na podaný návrh byl vzat do vazby, obviněnému muži hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Ke zranění policistů nedošlo,“ prozradila tisková mluvčí Policie ČR Jana Kroutilová.

» celý článek

Rohlíky do Příštpa vrtulníkem?!?

Aktuality - 20.04.2020

JAROMĚŘICE /PŘÍŠTPO (ap) - Rájem pro milovníky silničních objížděk by se měly od konce dubna stát Jaroměřice a jejich nejbližší okolí. Odříznuta od třebíčského okresu bude především obec Příštpo, kde nyní uvažují o nouzovém zásobování obce vojenskými vrtulníky.

» celý článek

Tři a půl milionu pro Gábinku

Aktuality - 14.04.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Loni v létě poznamenala život v Okříškách tragická nehoda. Při cestě na dovolenou zahynuli během dopravní nehody tři členové jedné rodiny. Zemřel otec rodiny, matka a syn. Jako zázrakem přežila pouze malá dcerka Gábinka, z níž se v jednom okamžiku stal sirotek.

» celý článek


Archiv zpráv