Horácké noviny
Téma:

Sparta strávila noc před

Aktuality - 21.09.2017

TŘEBÍČ- Fotbalová Sparta Praha se objevila v Třebíči. Před středečním pohárovým zápasem ve Znojmě, který letenští fotbalisté vyhráli těsně 1:0, přijeli v úterý v podvečer do Třebíče, kde nalezli azyl v hotelu Atom. Tam strávili noc, ve středu dopoledne absolvovali předzápasovou poradu a po obědě a odpočinku se vydali do Znojma. » celý článek


Ukradl dětský časopis, policie ho chytila

Aktuality - 21.09.2017

TŘEBÍČ (pch) - Policie dopadla muže, který vykradl trafiku na Demlově ulici v Třebíči. K případu došlo v neděli 17. září, kdy policie dostala hlášku, že kolem novinového stánku na Demlově ulici se pohybuje podezřelý muž. Na místo ihned vyjela policejní hlídka.

» celý článek

Jaké bylo procesí poutníků k Dobré Vodě?

Aktuality - 18.09.2017

Dobrá Voda (lm) - Dobrá Voda je menší vesnička, nacházející se v jihozápadní části našeho okresu nedaleko Jemnice. Je ale něčím zcela výjimečná. Patří mezi jedno z mála míst na Vysočině, kam přichází procesí poutníků a věřících, a to již od 18. století.

» celý článek

Dům začal hořet v podkroví

Aktuality - 14.09.2017

POCOUCOV (pch) - V úterý 12. září kolem třetí hodiny odpolední začal stoupat dým z rodinného domu v Pocoucově. Na místo požáru ihned vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči. Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů - Třebíč, Velké Meziříčí a pět jednotek sborů dobrovolných hasičů - Budišov, Rudíkov, Trnava, Pocoucov, Nárameč.

» celý článek

Gripeny tankovaly za letu

Aktuality - 14.09.2017

Sedlec, Vícenice (red) - Hlavní výcviková část cvičení Ample Strike skončila v pátek 8. září, všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a vrtulníky Mi-24/35 se z Libavé vrátily na náměšťské letiště.

» celý článek

Karolínka je před dokončením

Aktuality - 07.09.2017

<

OKŘÍŠKY (red) - Novou hasičskou cisternu si zástupci Sboru dobrovolných hasičů prohlédli v pondělí 4. září u výrobce v Poličce. „Zatímco děti se chystaly na svůj první školní den, tři zástupci zásahové jednotky SDH Okříšky pod vedením náčelníka Rostislava Bachera se vydali směr Polička, Do města, kde sídlí výrobce hasičských automobilů, firma THT Polička s.r.o. je doprovázel místostarosta Ladislav Příhoda, společně jeli na kontrolní den dokončovaného vozidla CAS Tatra 815. To již ve čtvrtek posílí naši zásahovou jednotku, před oficiálním předáním v Okříškách je dobré provést předběžnou kontrolu stroje a všeho požadovaného příslušenství u výrobce, aby bylo ještě možné odstranit případné nedostatky,“ prozradil starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

» celý článek

Rychlá změna nájemce vyvolala v pátek zmatek

Aktuality - 04.09.2017

TŘEBÍČ (kv) - Nejednoho cestujícího zaskočila rychlost, s jakou původní nájemce autobusového nádraží, společnost ICOM transport, opustil pronajaté prostory. Od 1. 9. je novým nájemcem haly a autobusových stání firma Tredos. Město vyhlásilo soutěž na nového nájemce, respektive rozhodlo o záměru nájmu objektu teprve 3. srpna. Rozhodovalo se přitom o nájmu na více než sedm let (do 31. 12. 2024). Proč tak narychlo?

» celý článek

Příběh popelníku ze starého domu

Aktuality - 31.08.2017

TŘEBÍČ, ŠUMPERK (kv) - Povíme vám příběh obyčejného porcelánového popelníku, na kterém není nic příliš dekorativního ani pozoruhodného. Jen ten nápis Heřman Glasner sklenářství Třebíč. A letopočet s hrdým nápisem 100 Jubileum.

» celý článek

Na stráních rozkvetl hořeček

Aktuality - 21.09.2017

ČÍCHOV (red) - Hořeček mnohotvarý český se řadí ke kriticky ohroženým druhům rostlin. Od padesátých let minulého století rapidně klesla jeho početnost v celé České republice. Na Českomoravské vrchovině je známo pouze jedenáct lokalit, na kterých se od roku 2000 vyskytl. Na některých z nich můžeme právě v tuto dobu vidět jeho krásné fialově zbarvené květy, a to například v okrese Třebíč v přírodní památce Jalovec a na stráni u železniční zastávky v Číchově.

» celý článek

Záchranářům kryje záda soukromá firma

Aktuality - 18.09.2017

VYSOČINA (kv) - Pacienty na Vysočině mohou ve výjimečných případech přepravovat místo vozů Zdravotní záchranné služby sanitky soukromé společnosti Nonstopmedic. Nová smlouva má pomoci vykrýt období, kdy záchranáři jednoduše nestíhají. Třeba v období nemocí nebo dovolených.

» celý článek

Šestnáct pařezů ničí silnici

Aktuality - 14.09.2017

STUDENEC, KONĚŠÍN (pch) - Neustálé propadání nedávno upravené silnice první třídy mezi Koněšínem a Studencem bylo dlouho záhadou. Nyní už se ví, co je na vině. Jde o dědictví našich předků, kteří, když v šedesátých letech minulého století silnici rozšiřovali, nemysleli příliš dopředu.

» celý článek

Tvrdé obvinění, ale bez důkazů

Aktuality - 07.09.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Pondělní zasedání moravskobudějovického zastupitelstva bude mít dohru možná až u soudu. Téměř na jeho konci vystoupil starosta místního Sokola a syn opoziční zastupitelky Yvone Švaříčkové (ODS) Jan Švaříček a obvinil starostu města, radní a zastupitele ze zmanipulování výběrového řízení na opravu náměstí a napadl radní a zastupitele, že jsou pod vlivem starosty Vlastimila Bařinky.

» celý článek

Bombardéry USAF nad Třebíčskem

Aktuality - 07.09.2017

Ve středu přeletěly nad Třebíčskem americké bombardéry B-52 (na snímku) a B-1. Více na straně 3.

» celý článek

Záložáci sklidili pochvalu

Aktuality - 04.09.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (ap) - Cvičení Ample Strike 2017 se od neděle do čtvrtka minulého týdne zúčastnili i příslušníci pěší roty Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Jihlava.

» celý článek

Autobusové nádraží změní provozovatele

Aktuality - 31.08.2017

TŘEBÍČ (red) - Město před pár týdny znovu zveřejnilo záměr k pronájmu autobusového nádraží. V původním záměru z loňského roku byly dvě chyby, týkající se identifikace dvou pozemků. Město na chyby upozornil stávající nájemce nádraží, společnost TRADO-BUS a právní zástupci společnosti i města se následně shodli, že uzavřená smlouva je neplatná.

» celý článek


Archiv zpráv