Horácké noviny
Téma:

Finále poháru pro Draky

Aktuality - 20.07.2017

TŘEBÍČ (mm) - Sedm kamer České televize přenášelo v přímém přenosu finálový duel poháru České baseballové asociace, ve kterém třebíčští Nuclears hostili na svém hřišti Na Hvězdě historicky nejlepší tým republiky. » celý článek


V lese si dávejte pozor

Aktuality - 20.07.2017

TŘEBÍČ (red) - Odbor životního prostředí Městského úřadu Třebíč upozorňuje občany na zvýšení intenzity lovu divokých prasat ve všech honitbách správního obvodu Třebíč.

» celý článek

Vodohospodáři bijí na poplach, voda dochází

Aktuality - 17.07.2017

TŘEBÍČSKO (pch) - Extrémní sucho na Třebíčsku nekončí, naopak se ještě více prohlubuje. Odbor životního prostředí Městského úřadu v Třebíči proto vydal ve středu 12. července upozornění a výzvu pro všechny obce ve své gesci.

» celý článek

Policie hledá řidiče stříbrného auta

Aktuality - 17.07.2017

TŘEBÍČ (pch) - Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci. V pondělí 10. července v Třebíči se v autobusu zranily dvě cestující. Policisté by potřebovali zejména zjistit totožnost řidiče vozidla, který místem v té době projížděl.

» celý článek

Vodní kaskáda zpříjemnila život ve městě

Aktuality - 13.07.2017

TŘEBÍČ, BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (ap) - Třebíč se pyšní rozlohou třetím největším náměstím v republice. Už celá desetiletí se tu diskutuje o rekonstrukci Karlova náměstí a návratu kašny či jiného vodního prvku na jeho plochu. Letošní horké léto tento požadavek ještě zdůraznilo. Zatímco v Třebíči se ale zatím jen diskutuje, v Bystřici nad Pernštejnem si obyvatelé i návštěvníci města doslova užívají osvěžení, které jim nabízí vodní kaskáda, tekoucí středem tamního náměstí.

» celý článek

Vysočina fest 2017: Tři dny plné hvězd

Aktuality - 10.07.2017

JIHLAVA (pch) - Tři dny, čtyři stage, desetitisíce lidí - to byl letošní, už pátý ročník Vysočina festu, který se konal v jihlavském Heulosu. Diváky přilákaly hvězdy českého a slovenského hudebního nebe - Paľo Habera, Ewa Farna, David Koller, Mandrage, Pražský výběr a spousta dalších. Vysočina fest ovšem není jen o muzice, ale důležitá je i jeho charitativní stránka.

Více na stranách 6 a 7.

» celý článek

Muž uklouzl a spadl ze skály

Aktuality - 10.07.2017

TŘEBÍČ (pch) - Ve čtvrtek 6. července krátce před půlnocí vyjížděli policisté a profesionální hasiči k vodní nádrží Lubí nedaleko Třebíče. Podle informací se tam měl zranit muž pádem ze skály.

» celý článek

Zeman: Dejte chudákům študákům pět tisíc

Aktuality - 03.07.2017

Dukovany (ap) -Druhý den své oficiální návštěvy Kraje Vysočina, čtvrtek 29. června, strávil prezident Miloš Zeman v Jaderné elektrárně Dukovany a -v Humpolci. Setkal se s vedením elektrárny, zástupci regionu i se zaměstnanci a připomněl, že je velkým zastáncem dostavby Dukovan.

» celý článek

Hoří pole, hoří les

Aktuality - 20.07.2017

MYSLIBOŘICE, PŘÍŠTPO (pch) - Není pomalu dne, kdy by hasiči nemuseli likvidovat nějaký ten požár pole či lesa. V úterý krátce před jednou hodinou odpolední sekly kombajny obilné pole nedaleko Myslibořic. Na jednom z nich došlo k technické závadě a pole bylo rázem v jednom plameni. » celý článek

Poštolku uvěznil roztavený asfalt

Aktuality - 17.07.2017

DUKOVANY (pch) - „Hú a hú a hú, sovy v mazutu houkaj…, „ možná si na slova této písničky kapely Tři Sestry vzpomněli hasiči na Jaderné elektrárně Dukovany. Vysoké teploty předchozích dní byly příčinou uvěznění mladé poštolky obecné v roztaveném asfaltu u kolejiště v areálu Jaderné elektrárny Dukovany. Přivolaní hasiči poštolku opatrně vyprostili. Energetici pak poštolku lehce poraněnou a znečištěnou od asfaltu předali zástupcům ochránců přírody k doléčení.

» celý článek

Léto si dá krátkou přestávku

Aktuality - 13.07.2017

TŘEBÍČSKO (pch) - Prázdniny jsou v plném proudu a především děti se těší z docela teplého počasí a věnují se vodním radovánkám. Od včerejška se výrazněji ochladilo a teploty se pohybují pouze kolem plus dvaceti stupňů. Podle meteorologů by tato situace měla vydržet pouze do neděle a od pondělí by se zase mělo začít oteplovat. Odpolední teploty by se měly vrátit někam na úroveň kolem plus dvaceti sedmi až třiceti stupňů Celsia.

» celý článek

Pes vyběhl na ulici a pokousal dívku

Aktuality - 13.07.2017

TŘEBÍČSKO (pch) - Třináctiletou dívku napadl v obci na Třebíčsku (blíže policie nespecifikovala) německý ovčák. „Dívka utrpěla zranění, se kterým musela být převezena na ošetření do třebíčské nemocnice, pes ji poškrábal a pokousal,“ prozradila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

» celý článek

Sucho začíná být katastrofální, vysychají dokonce i řeky

Aktuality - 10.07.2017

TŘEBÍČSKO (pch) - Pohled na hladiny řek a potoků dnešních dnů je doslova děsivý. Problémy, které mají mnohé obce s podzemními vodami, nyní doplňují i problémy s nedostatkem vody v potocích a říčkách.

» celý článek

Lavička 21. století stojí v Třebíči

Aktuality - 03.07.2017

TŘEBÍČ - Moderní technologie ve veřejném prostoru nejsou jenom záležitostí velkých měst. Chcete nabít svůj chytrý telefon z lavičky a přitom být zdarma na internetu? V Třebíči je to nyní možné. A to na přestupním terminálu u vlakového nádraží. Bytelně působící lavička je kombinací betonu, oceli a dřeva. Nabízí dvě USB zásuvky, indukční desku pro bezdrátové nabíjení telefonů nebo tabletů. Hlavním zrojem energie je slunce. Opěradlo neboli zadní celá část lavičky se zkládá ze tří solárních panelů. Ty nabíjejí baterii, která by měla vydržet i patnáct dní, kdy slunce vůbec nesvítí.

» celý článek

Zemana na Vysočině měly vítat červené trenýrky

Aktuality - 29.06.2017

JIHLAVA, DUKOVANY (pch) - Prezident Miloš Zeman v doprovodu první dámy zahájil ve středu dopoledne oficiální návštěvu Kraje Vysočina. Před sídlem Krajského úřadu jej přivítal hejtman Jiří Běhounek s chotí. Prezidenta mělo přivítat i několik obrazců červených trenýrek, které přes noc někdo vylepil a namaloval po Jihlavě, především pak v těsné blízkosti krajského úřadu.

» celý článek


Archiv zpráv