Horácké noviny
Téma:

Most funguje, ale zavřela se Bráfka

Aktuality - 24.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - Sobota 22. dubna, 17.00 hodin - to byl ten čas, který nám slibovali už na listopad loňského roku. První automobily vjely na nový Podklášterský most (hodinu předtím se ještě stříhala páska). » celý článek


Výtah na nádraží nejezdí

Aktuality - 24.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - „Výťah opäť nechodí…,“ zpívala v osmdesátých letech slovenská kapela Banket. Výtah v podchodu na vlakovém nádraží nechodí už několik týdnů. Vlastně nechodil nikdy. A zatím nevypadá, že by měl.

» celý článek

U Stejskala zemřel orel

Aktuality - 20.04.2017

STUDENEC (pch) - Mrtvé tělo vzácného orla mořského bylo nalezeno v úterý 11. dubna nedaleko Studence, konkrétně u rybníka Stejskal

» celý článek

Velikonoční svátky započaly hrkáním

Aktuality - 16.04.2017

Police/Dědice (lm) - Velikonoce jsou bezesporu největším křesťanským svátkem. Každý ale zná spíše pomlázku jako symbol Velikonoc - svátku jara. Tou se však Velikonoce zakončují. Čím se tyto svátky zahajují? Hrkáním. A proč se vlastně hrká? Více se dočtete na straně 4.

» celý článek

Bříza vajíčky zdobená

Aktuality - 10.04.2017

Okarec (ap) - Různé pojetí velikonoční výzdoby můžeme v těchto dnech obdivovat při projíždění naším regionem. Někde převažuje figurální výzdoba zajíčků, slepiček či beránků, ale třeba v Okarci si na veřejném prostranství ozdobili rostlou břízku různobarevnými vajíčky.

» celý článek

Bílá sobota bude tak trochu železná

Aktuality - 10.04.2017

VLADISLAV (pch) - Sezona hasičského sportu začíná nabírat obrátky. V sobotu 15. dubna proběhne na návsi ve Vladislavi už čtvrtý ročník soutěže TFA Vladislavský železný hasič. Samotný závod začíná už v 9 hodin dopoledne a soutěžit se bude v kategoriích muži do 29 let, muži 30 až 39 let, muži nad 40 let a ženy.

» celý článek

Městem se bude valit obří zeměkoule

Aktuality - 06.04.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Druhé největší město v okrese čeká v květnu doslova obří akce. Ve dnech 11. - 14. květ- na do Budějovic zavítá akce Globe games - největší setkání žáků a učitelů, zapojených do ekologicky zaměřeného mezinárodního programu GLOBE. „Jedná se o další zviditelnění našeho města,“ podotkl starosta Vlastimil Bařinka.

» celý článek

Máme za sebou rekordně teplý víkend

Aktuality - 03.04.2017

DUKOVANY, NÁMĚŠŤ n. Os. (red) - Z aktuálního počasí je patrné, že období rekordně vysokých teplot končí. Zatímco dnes se mohou ještě teploty držet nad deseti stupni, ve čtvrtek a pátek mají být maxima jen na devíti stupních. To uplynulý víkend platila jiná čísla.

» celý článek

Vandal skácel dub na boudu

Aktuality - 20.04.2017

ŘÍPOV (pch) - Ke zcela nepochopitelnému činu došlo z pátka na sobotu v lese nedaleko Řípova. Neznámý vandal si dal tu práci a ruční pilou shodil docela urostlý dub, a to přímo na mysliveckou boudu, ve které bylo uskladněno seno na dokrmování zvěře. Podle způsobu řezu a dalších indicií není pochyb o tom, že dub byl skácen se záměrem, aby boudu poškodil.

» celý článek

Ohnivá pomlázka

Aktuality - 20.04.2017

BABICE, VÍSKY (pch) - Na velikonoční pondělí měli na Třebíčsku napilno hasiči. Zaměstnaly je dva podivné požáry v Babicích a na Vískách u Římova. V prvním případě shořely plastové kontejnery a dřevěný plot, v druhém případě pak část staré sýpky. Zatím jen tiše se mluví o tom, že by v kraji mohl řádit žhář nebo vandal, který udeřil už několikrát.

» celý článek

Richard Horký jasně obhájil post předsedy OHK Třebíč

Aktuality - 16.04.2017

TŘEBÍČ (mk) - Velká zasedací síň Městského úřadu Třebíč byla v pondělí 10. dubna dějištěm jednoho z nejdůležitějších set- kání členů Okresní hospodářské komory Třebíč za posledních několik let. Její delegáti zde volili nové představenstvo pro nadcházející tři roky.

» celý článek

Sedm statečných na vysoké škole

Aktuality - 10.04.2017

TŘEBÍČ (kv) - Sedm studentů oboru Kulturně historická studia v těchto dnech dokončuje svoje bakalářské práce. Termín jejich odevzdání je 14. duben. Jde o studenty, kteří měli být podle původního plánu vůbec těmi posledními studenty ZMVŠ. Přečkali ale složité období změny zakladatele a teď možná budou jen jedni z mnoha. Věří tomu alespoň předseda správní rady Radek Šnábl a rektor Tomáš Zídek.

» celý článek

Hrotovická byla zablokována

Aktuality - 06.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - K dopravní nehodě, která na několik desítek minut prakticky zablokovala provoz na rušné Hrotovické ulici, došlo včera krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Nákladní automobil projížděl po hlavní ulici, když mu nedala přednost z vedlejší ulice jedoucí Škoda Octavia. Ta byla po přímém nárazu značně poškozena. Na místě zasahovali vedle Policie ČR a profesionálních hasičů i městská policie, která v této lokalitě řídila dopravu.

» celý článek

Hu, hu, hu, jaro už je tu!

Aktuality - 03.04.2017

Jaroměřice nad Rokytnou (hu) - Za sebou máme Smrtnou neděli a s ní i vynášení Moran, Mařen, Smrtholek, Smrtolenek a bůh ví, jak se té personifikované zimě ještě říká. Letošní vynášení bylo opravdu jarní. Jak to bylo v Jaroměřicích, se dočtete na str. 7.

» celý článek

Islámský stát bude poražen, ale nebude to vítězství

Aktuality - 03.04.2017

SEDLEC (pch) - „Teroristické útoky jsou teprve začátek,“ zaznělo mimo jiné na přednášce Stanislava Balíka na téma Islámský stát - největší bezpečnostní hrozba pro Evropu od druhé světové války. Ta se konala poslední březnový den na 22. základně vrtulníkového letectva a zúčastnili se jí vedle zástupců armády i zástupci Policie České republiky.

» celý článek


Archiv zpráv