Horácké noviny
Téma:
Socha „Černoch“ měla být původně umístěna v prostoru vyhlášené restaurace ve Znojmě. Po skončení třebíčské výstavy ale bude umístěna v domě sochařky Čertkové, kde bude vítat všechny příchozí.
(foto: Arnošt Pacola)

Čertkové Černoch v ledovně

Kultura - 14.06.2019

TŘEBÍČ (ap) - Ledovna v bývalém zámeckém statku nad bazilikou sv. Prokopa v Třebíči se stala neobvyklou výstavní síní, kde byla zahájena výstava soch znojemské sochařky Hany Čertkové, která se věnuje přednostně figurálnímu sochařství a řezbářství, ale třeba i práci se sklem. » celý článek


Jaro si s věkem vrásky nedělá. Právě naopak!

Kultura - 12.06.2019

BŘEZNÍK (mach) - Na bezmála sedmdesát se má stále čile k světu. Nechřadne, ba právě naopak. Nelekejte se. Nejedná se o žádnou dámu v nejlepších letech. Řeč je o březnickém folklorním souboru Jaro, který funguje na sedm desítek let a zjara navíc obnovil tradici nejmenších tanečníků předškolního věku pod názvem Jablíčko.

» celý článek

Exprese i koncept v Tympanonu

Kultura - 05.06.2019

TŘEBÍČ (ap) - Každoroční výstava Open Per4mance, tradičně spojená s kulturním festivalem Zámostí, probíhá v galerii Tympanon třebíčského zámku. Výstava, otevřená všem školeným i neškoleným umělcům, potrvá do 7. července.

» celý článek

Petr Bende – akustický koncert v Ratibořicích

Kultura - 24.05.2019

RATIBOŘICE - Na pátek 17. května připravilo město Jaroměřice nad Rokytnou v Kulturním domě Ratibořice koncert jednoho z našich stále úspěšnějších muzikantů - profesionálního zpěváka, skladatele, textaře a multiinstrumentalisty Petra Bende, jehož první oficiální koncert se v Ratibořicích uskutečnil už v roce 2016.

» celý článek

Josef Vágner se vrací do Náměště

Kultura - 17.05.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (red) - Josef Vágner (28) je známý český zpěvák a opět se vrací do Náměště nad Oslavou. Přinášíme vám tedy rozhovor s tímto mladým umělcem, který k nám zavítá 14.6. 2019 v 18:00h.)

» celý článek

Šímova Krajina se stébly

Kultura - 10.05.2019

Třebíč (ap) - Nevyužitá a zanedbaná zeď kolem areálu Katolického gymnázia v Třebíči je místem, kde by mohla po vzoru Prahy vzniknout třeba i venkovní galerie výtvarného umění.

» celý článek

Přišel „Lechtal“ a zabil ho tím, že ho ulechtal k smrti

Kultura - 29.04.2019

TŘEBÍČ (ap) - Místem pěstování hrůzy, ale i psychické odolnosti, se pomalu, ale jistě stává sál hudebního oddělení třebíčské městské knihovny. Před rokem jsme mohli v těchto místech spatřit výstavu „pekelných“ ilustrací ke knize „Grónské mýty a pověsti“, které mohly v divácích vyvolat zděšení z brutality inuitů i kreseb Martina Velíška.

» celý článek

Vernisáž velikonoční výstavy byla spojena s tvůrčím workshopem

Kultura - 17.04.2019

STAŘEČ (pch) - Vernisáží a následným workshopem byla v neděli odpoledne zahájena Velikonoční výstava v prostorách stařečské radnice. Výstava má dva rozměry, a to duchovní a lidový. Můžete tu tak vidět prolínání náboženských tradic s tradicemi lidovými, které mají vesměs své kořeny už v dobách pohanských.

» celý článek

Kafkova oblaka a Poslední máchání

Kultura - 07.06.2019

DUKOVANY (ap) - Výstava fotografa Jana Kafky z Mastníka ve vstupní prostoře Jaderné elektrárny Dukovany je druhou ze čtyř, které autor připravil pro letošní rok pro různé výstavní síně na Vysočině. Nejzdařilejší snímky s motivy Třebíče, které měly nedávno úspěch v třebíčském Národním domě, najdeme i na této výstavě.

» celý článek

Za malířem Sobotkou do Kutné Hory

Kultura - 30.05.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE / KUTNÁ HORA - Někdy je dobré zajet si hodně daleko, abychom se dozvěděli hodně o někom, kdo se narodil hodně blízko. Platí to také o rodákovi z Moravských Budějovic, malíři Ivanu Sobotkovi (1927 - 2008).

» celý článek

Teritoria Jitky Fischerové

Kultura - 22.05.2019

BRNO - Výstava maleb a linorytů třebíčské autorky Jitky Fischerové, nazvaná Teritoria, byla zahájena v úterý 14. května v brněnské Galerii Katakomby.

» celý článek

Konvalina: Baletní mistr v hájemství malby

Kultura - 16.05.2019

TŘEBÍČ- Jakých tvůrčích výsledků může dosáhnout špičkový baletní umělec, který se rozhodne věnovat výtvarnému umění, přesněji malbě, o tom se mohou zájemci přesvědčit na právě probíhající výstavě „Mezi dvěma světy“ v Galerii Malovaný dům na Karlově náměstí v Třebíči.

» celý článek

Začni žít, tak se jmenuje nový klip Pefr Jam

Kultura - 03.05.2019

CHLUM, TŘEBÍČ (pch) - Kapela Pefr Jam (mimo jiné několikanásobná Hvězda Horáckých novin) patří v současnosti k nejprogresivnějším rockovým skupinám na Třebíčsku. V únoru 2019 natočila kapela singl Začít žít a v minulých dnech k němu vznikl i klip.

» celý článek

Fotograf Vejtasa v údivu nad světem

Kultura - 24.04.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Třebíčský rodák Jan Vejtasa (1978), který však své dětství prožil v Jaroměřicích, vystavuje v krátké době po sobě opět v jaroměřickém Špitálu své fotografie a kresby.

» celý článek

Werlovy knižní vazby a obrazy jeho přátel

Kultura - 12.04.2019

TŘEBÍČ (ap) - Výstava knižních vazeb knihaře Vladimíra Werla (1939 - 2015) a výtvarných děl jeho přátel vytvořených různými technikami probíhá ve výstavní síni Předzámčí, kterou zájemci najdou vpravo od vstupu na nádvoří třebíčského zámku. Rozvíjení tradice krásné knihy se věnoval Mistr umělecké knižní vazby, třebíčský rodák Vladimír Werl, celý život. Letos 20. února by tento umělec oslavil své osmdesátiny.

» celý článek


Archiv zpráv