Horácké noviny
Téma:

Stará tkalcovna poslouží jako nádherná výstavní síň, tančírna, kavárna i biograf

Kultura - 20.07.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (ap) - Stará tkalcovna v Náměšti je úžasná výstavní prostora, jakou nemají ani v Brně s tamním Domem umění a Vaňkovkou. Shodli se na tom i ti, co v brněnských profesionálních výstavních institucích pracují. » celý článek


Vskutku velkolepá nabídka na Stage Park Agnes

Kultura - 17.07.2017

TŘEBÍČ - V minulém čísle Horáckých novin jsme vás seznámili s náplní všech tří stage na letošním Polanka festu. Pojďme se nyní podívat na jednu z nich.

» celý článek

Kressa starší v galerii Tympanon

Kultura - 13.07.2017

Třebíč (ap) - Výstava děl výtvarníka Lubomíra Kressy staršího, uspořádaná k nedožitým pětasedmdesátinám autora, je od čtvrtka přístupná v galerii Tympanon, kterou zájemci najdou ve východním křídle třebíčského zámku.

» celý článek

Fantazijní obrazy nad Oslavou

Kultura - 10.07.2017

Náměšť nad Oslavou (ap) - OBRAZY NAD OSLAVOU, tak zní vícevýznamový název výstavy obrazů a grafika manželů Júlie a Igora Piačkových v Galerii 12, kterou zájemci o výtvarné umění najdou v Kaštanové ulici v areálu zámku v Náměšti nad Oslavou.

» celý článek

Vácha: Kubínovu fotografii jsem pořídil na dvorečku v Simiane

Kultura - 29.06.2017

Třebíč (ap) - 77 portrétů významných osobností nejen našeho kulturního života vystavil u příležitosti svých letošních 77. narozenin proslulý pražský fotograf Pavel Vácha v Galerii Malovaný dům na Karlově náměstí v Třebíči.

» celý článek

Šplíchal a Štěpánek v Kroměříži

Kultura - 22.06.2017

KROMĚŘÍŽ (ap) - Své největší sochařské objekty vystavují v předsálí sněmovního sálu Arcibiskupského zámku v Kroměříži třebíčský výtvarník Zdeněk Šplíchal (1948) a Miroslav Štěpánek (1953) z Velkého Meziříčí.

» celý článek

Barchan je tady, běžci mají nové kostýmy

Kultura - 15.06.2017

JEMNICE (pch) - Historická slavnost Barchan, která svou tradicí nemá široko daleko obdoby, začíná právě dnes navečer, kdy městem projede kostýmovaný průvod a otevřou se mazhasy. Večer pak budou vystupovat kapely Hudba z Marsu revival, Morava, Kalíšci, Argema a Reflexy. Chybět nebude ohňová show.

» celý článek

Štreit vystavuje v bazilice

Kultura - 08.06.2017

TŘEBÍČ (ap) - Fotografie z církevního prostředí vystavuje žijící klasik české dokumentární fotografie Jindřich Štreit v bazilice svatého Prokopa v Třebíči.

Jindřich Štreit (*1946) se dokumentární fotografii především vesnického života věnuje od počátku 70. let. Po absolutoriu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého vyučoval na základních školách, ale současně fotografoval a začal se angažovat jako iniciátor kulturních akcí. V průběhu normalizačních let se budova staré školy na Sovinci díky jeho osobní iniciativě stala útočištěm pro mnoho výtvarníků a jejich neformální výtvarné aktivity. Bylo to tehdy počínání docela nebezpečné a dnes se zdá mladé generaci takřka neuvěřitelné, že nějaký snímek ze schůze mohl být důvodem k uvěznění fotografa.

» celý článek

Polanka fest letos přidá další dvě stage

Kultura - 14.07.2017

TŘEBÍČ (pch) - Poslední červencový víkend nás čeká další ročník Polanka festu. Letos se nebude odehrávat pouze v areálu koupaliště, kde bude hlavní Main stage, ale také za řekou v přilehlém parku, kde vyrostou Park Agnes stage a Legendy stage.

» celý článek

Marek Ztracený pokřtil zebru

Kultura - 10.07.2017

V rámci Vysočina festu 2017 v pátek 7. července pokřtil zpěvák Marek Ztracený v ZOO Jihlava zebří slečnu jménem Medlin. Malá zebra se narodila 7. června klisně Jimini Jinga a hřebci Machanovi. Křtu, při kterém zpěvák přinesl kobylce speciální dort přímo ve výběhu, předcházel speciální kvíz o ceny, nazvaný Ztracená zebra v jihlavské zoo. Marek Ztracený večer na festivalu odehrál s kapelou koncert na Soul stage.

» celý článek

Náměšťský týden, naplněný vůní dřeva, se konal již po páté

Kultura - 03.07.2017

NÁMĚŠT NAD OSLAVOU (lm) - Od pondělí do neděle probíhalo již páté sochařské sympozium aneb týden naplněný vůní dřeva a tlukotem sochařských dlát, který se každoročně koná v zadních prostorách za Starou radnicí v Náměšti nad Oslavou.

» celý článek

Menoušek: Nejlepším lékem na deprese je stavba kytar

Kultura - 26.06.2017

SOKOLÍ (ap) - Na výstavu kytar ruční výroby Míry Menouška zval do Hostince v Sokolí před čtrnácti dny nenápadný plakátek. To budou asi nějaké rázovité nástroje pro trampy, vyrobené z bedýnek od banánů, řekl si možná nezasvěcený čtenář plakátku. Kdo se dal ale zlákat a do Sokolí se v pátek 16. června vypravil, určitě nelitoval. Na sražených stolech vpravo vedle vstupu do hostince spatřil sedm nádherných šestistrunných akustických kytar s decentní intarzií místy rafinovaně zkoseného korpusu a s dalšími designovými fajnovostmi. Miroslava Menouška jsme proto požádali o rozhovor pro Horácké noviny.

» celý článek

Zámecká zahrada již po třetí ožila „Růžovkama“

Kultura - 19.06.2017

Třebíč (lm) - Zámecký park patří bezesporu k nejkrásnějším parkům v našem okresním městě. A když se k tomu přidá kvalitní růžové víno, skvělá gastronomie a pohodoví lidé, nemůže z toho vzejít nic krásnějšího než Slavnosti růžových vín. » celý článek

Benefiční harfový koncert pro Barevný svět

Kultura - 12.06.2017

TŘEBÍČ - Středa 7. června byla pro většinu lidí běžným všedním dnem. Pro zaměstnance a klienty Denního centra Barevný svět, které na Třebíčsku nabízí pomoc a podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se však v podvečer proměnila v malý svátek. » celý článek

Malina, Druhá tráva a suchá jehla

Kultura - 05.06.2017

Třebíč (ap) - Mustangy u Little Big Hornu, supy v Texasu, vodní nádrž v Spillvillu, ale i husy, kozy, strakapouda, naštvanou číču a třeba i veverku u Metuje najde divák na grafických listech Luboše Maliny, které autor vystavuje v kavárně třebíčského zámku do 30. června.

» celý článek


Archiv zpráv