Horácké noviny
Téma:

Rokytná neexistuje …, Rouchovanka neexistuje …

Publicistika - 20.07.2017

ROUCHOVANY (pch) - Sucho na Třebíčsku už dosahuje opravdu katastrofických rozměrů. Podle serveru intersucho patří právě střed a východ Třebíčska k nejsušším oblastem České republiky. V Krkonoších nosí lidé košíky hub, na Třebíčsku je v lesích všechno na troud. Hromadně usychají stromy, hlavně borovice. Vysychají potoky i řeky, voda není ani ve studních. Za poslední tři měsíce napršelo pár milimetrů. » celý článek


BackStage of Stařeč startuje ve čtyři

Publicistika - 20.07.2017

STAŘEČ (pch) - Polovina prázdnin pomalu za námi, a to je neklamné znamení toho, že je tu festival BackStage of Stařeč. Startuje už dnes v 16 hodin, kdy začne hrát kapela Iron Soul, pak bude následovat kapela Mr. Cook. S přibývajícím večerem přijde skupina Vzhůru a níž a po ní Richard Ramirez. O půl desáté večer přijde na řadu hvězda prvního večera festivalu, a to známá kapela Morčata na útěku. Večer pak dohraje Paradoxx.

» celý článek

V knihovně o selském rozumu a žlutém baronu Babišovi

Publicistika - 17.07.2017

TŘEBÍČ - „Selský rozum“ je název dokumentárního filmu o českém zemědělství a „Žlutý baron“ název knihy, nesoucí podtitul „Skutečný plán Andreje Babiše: Zřídit stát jako firmu“. Promítání filmu, prezentace knihy a beseda na toto vysoce politické téma našich dní se konala v třebíčské městské knihovně na Hasskově ulici večer 12. července.

» celý článek

Policejní loď na přehradě: je tu pro bezpečnost dovolenkářů

Publicistika - 13.07.2017

KRAMOLÍN (pch) - I to naše malé Horácké moře musí být pod dohledem. To je starostí hrotovických policistů, kteří se kromě kontroly pohybu plavidel po vodní hladině zabývají také kontrolou dodržování dalších právních norem, které souvisejí s užíváním lesních pozemků a všech ostatních rekreačních ploch kolem přehrady. Patří mezi ně například zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě, zákaz stanování mimo vyhrazené stanové plochy. Kontroly se dotýkaly i parkování vozidel v blízkosti hráze a porušování dalších zákazů v blízkosti vodních toků. „Zejména zákaz rozdělávání ohňů je za současných klimatických podmínek velice aktuální,“ doplnila tisková mluvčí policie Dana Čírtková.

» celý článek

Prezident si na Zámku Dukovany pochutnal na nadívaném kuřátku

Publicistika - 10.07.2017

Dukovany (red) - Jak jsme již čtenáře informovali, při své každoroční cestě na Vysočinu se prezident Miloš Zeman zastavil i na Třebíčsku. Po návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany zamířil 29. června také na nově zrekonstruovaný Zámek Dukovany, kde ho přivítal předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina (KHK KV) a Okresní hospodářské komory Třebíč (OHK Třebíč) Richard Horký. Ten, coby majitel tohoto zámku, v němž najdeme stylovou restauraci a hotel, pro hosty uspořádal pracovní oběd, jehož se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, generální ředitel ČEZ, a. s., Daniel Beneš, starosta Dukovan Miroslav Křišťál, starosta Náměště nad Oslavou Vladimír Měrka, starosta Rouchovan Vladimír Černý, předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš, František Vágner ze společnosti IFRE, a. s., a manželé Anežka a Bronislav Valovi ze společnosti V-Stav Hrotovice, spol. s r. o.

» celý článek

Vysočina fest nabízí první pivo za korunu

Publicistika - 03.07.2017

JIHLAVA (red) - Vysočina Fest, do jehož začátku zbývá už opravdu jen málo času, přichází s výraznou novinkou, která podpoří komfort návštěvníků. Pokud jste majiteli chytrého telefonu, stáhněte si mobilní aplikaci Cool Ticket a užijte si Vysočina fest ještě na víc procent.

» celý článek

Hrdinu si u jeho rodného domu připomněly stovky lidí

Publicistika - 29.06.2017

DOLNÍ VILÉMOVICE (kv) - Bývaly doby, kdy byste kolem domu s popisným číslem 79 prošli bez povšimnutí. Proč taky ne, byla to prostě chalupa, malé stavení. A navíc v ne dobrém stavu. Pak se ale začala měnit. Nedošlo na plastová okna, půdní vestavbu ani polystyrenové zateplení. Chalupa otočená do ulice jen dvojicí oken omládla, ale nezmodernizovala. Zůstala věrným svědkem života ve 30. letech. Nebo alespoň toho, jak si ho představujeme. Když se pak pod okny domu objevila busta z dílny S. F. Müllera, muselo být všem kolemjdoucím jasné, že Jan Kubiš, narozený zde 24. 6. 1913, je zase doma. Byť jen v dokumentech a předmětech, které jsou součástí stálé expozice, umístěné do domu Vojenským historickým ústavem.

» celý článek

Zastupitelé si své město nakonec nekoupili

Publicistika - 26.06.2017

TŘEBÍČ (kv) - Má město koupit model, který obdivují turisté v Zadní synagoze? Vyplatí se investovat více než milion korun do modelu, který má potenciál přitáhnout další návštěvníky? Má jít z městské kasy výdaj za něco, co si město neobjednalo? Má ale cenu riskovat, že se unikátní výtvor v čase ztratí v rukách dědiců původních majitelů?

» celý článek

Vztahy se zemědělci nejsou nejlepší

Publicistika - 17.07.2017

OKŘÍŠKY (pch) - „Rada městyse vnímá v poslední době zhoršení vztahů s místním zemědělským družstvem, proto pozvala členy představenstva na společné jednání,“ prozradil starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý. Z původně navrženého termínu se zástupci družstva omluvili a pozvali radní na jednání představenstva ZD Okříšky ve čtvrtek 29. června.

» celý článek

Staří Slované v roli archeologů

Publicistika - 13.07.2017

Čikov (hu) - Letní tábory, které nyní běží na plné obrátky, jsou příležitostí pro všechny kreativní vedoucí. Připravit pro děti pestrý a zajímavý program, při kterém by se pokud možno nejen zabavily, ale i něco naučily a dozvěděly. Někdy však realita připraví překvapení, na které by se žádný vedoucí nezmohl.

» celý článek

Na silnicích Vysočiny zemřelo letos patnáct osob

Publicistika - 10.07.2017

VYSOČINA - V průběhu prvních šesti měsíců letošního roku šetřili policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina na silnicích v našem kraji celkem 1 984 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet dopravních nehod zvýšil o dvě procenta.

» celý článek

Zastupitelé odmítli vítěze architektonické soutěže

Publicistika - 03.07.2017

Velké Meziříčí (kv) - Hustota dopravy na velkomeziříčském Náměstí neznalého překvapí. Auta, kam oko pohlédne. Centrální parkoviště a kruhový objezd v jednom. A uprostřed všeho tržiště, zeleň, vysokým sloupem do výšin vynesený Jan Nepomucký, lavičky, na kterých někdo odpočívá, a dokonce i kašna, kterou dřív slyšíte, než byste ji přes auta, stromy, pódia a stánky zahlédli. Tahle plocha, zdá se, nabízí úplně všechno. Včetně sporů o to, jak bude vypadat po plánované rekonstrukci, kterou vyvolala potřeba opravy inženýrských sítí, uložených v zemi.

» celý článek

Lávka přes Oslavu v Hájku už jde na pozinkování

Publicistika - 29.06.2017

Náměšť (ap) - Po lávce v Hájku přes řeku Oslavu v Náměšti v těchto dnech nepřejdete. Lávka je demontovaná a místo ní vzniká nová. Především pěší musí toto místo obcházet a chodit přes nový silniční most.

» celý článek

Hasiči mají moderní cisternu na devět tisíc litrů vody

Publicistika - 26.06.2017

STAŘEČ (pch) - Sobotní odpoledne bylo pro občany Starče velmi významným okamžikem. Místní hasiči oficiálně přijali do užívání novou hasičskou cisternu na podvozku Scania. Moderní automobil splňuje nejnáročnější požadavky a patří mezi to nejlepší, co mají hasiči na Třebíčsku k dispozici.

» celý článek

Stíhač RAF Emil Boček navštívil jadernou elektrárnu

Publicistika - 22.06.2017

DUKOVANY (red) - Generálmajor Emil Boček, jeden z posledních žijících pilotů RAF, poctil svou návštěvou v úterý 20. června Jadernou elektrárnu Dukovany. Režim běžného provozu bloku přirovnal k režimu autopilota a ocenil lidský um vymyslet a provozovat takové dílo, které výrazně přispívá k energetické soběstačnosti České republiky.

» celý článek


Archiv zpráv