Horácké noviny
Téma:
Čínští zástupci zdůraznili, že průměrná doba výstavby jejich
(foto: ap)

Číňané představili svůj

Publicistika - 21.09.2017

TŘEBÍČ (ap) - „Přeprava velkých zařízení do Dukovan je pro nás velká výzva. Například parogenerátor překračuje vaše silniční limity, a proto ho budeme potřebovat rozdělit na části. Máme na to speciální řešení, ale potřebujeme, aby místní úřady investovaly do infrastruktury, budete muset zdokonalit vaše silnice,“ pravil v v třebíčském hotelu Atom zástupce čínské nukleární společnosti, pan Li Mi. » celý článek


Ve firmě NUVIA se našly drogy, kly i samopaly

Publicistika - 21.09.2017

Třebíč (aa) - Doslova semeništěm všech nepravostí tohoto světa se ukázala být třebíčská firma NUVIA. Při zátahu nejrůznějších ozbrojených složek České republiky - armády, policie i celní správy se ukázalo, že v areálu této společnosti se nacházejí nejen měkké a tvrdé drogy. Služební psi v továrně na Hrotovické ulici vyčenichali i pašovaný tabák, ukryté zbraně, ze kterých se ještě nedávno střílelo, výbušniny, nosorožčí rohy, sloní kly a dokonce i kůže vzácných antilop!

» celý článek

Zemědělci mají dostat odškodné za sucho

Publicistika - 18.09.2017

Jihlava (ap) - Kompenzace zhruba 300 milionů korun je navrhována v letošním roce suchem nejvíce postiženým zemědělským podnikům na jihu Třebíčska a na dalších místech Vysočiny. Zda budou tyto peníze skutečně vyplaceny, bude záviset na ochotě a možnostech ministrů zemědělství, financí a samotné vlády. Ve svých kapitolách by tyto instituce měly najít tolik peněz, aby pokryly větší než třicetiprocentní výpadky v produkci zemědělců oproti pětiletým průměrům. Zavazuje je k tomu usnesení zemědělského výboru Poslanecké sněmovny PČR.

» celý článek

Rockování přineslo skoro dvě stě tisíc

Publicistika - 14.09.2017

POZĎATÍN (pch) - Sobotní akce Pozďatínské rockování byla nejen skvělým rockovým večerem, ale také charitativní akcí, určenou pro Milana Vávru a jeho manželka Jitku a nevidomého Ondřeje Zmeškala. Druhý ročník benefičního hudebního festivalu vynesl 199 796 korun.

» celý článek

České republice hrozí konec živočišné výroby

Publicistika - 07.09.2017

Větrný Jeníkov, Praha (ef) - V rámci současné diskuse o nové Společné zemědělské politice po roce 2020 zaznívají hlasy o možnosti zastropování plateb pro větší zemědělské podniky. Cílem je ušetřit finanční prostředky, které budou chybět v evropském rozpočtu po odchodu Británie a nastavení jiných evropských priorit. Pokud by došlo k takovému rozhodnutí, mělo by to negativní důsledky pro české a slovenské zemědělství. V podstatě by to znamenalo devastaci zbytku živočišné výroby u nás, především chovu dojených krav, prasat a drůbeže.

» celý článek

Oboru předčasně uzavřel vítr-dřevorubec

Publicistika - 04.09.2017

Náměšť nad Oslavou (ap) - Pokud jste během prázdnin nestihli navštívit krásné přírodní prostředí Obory Kralice nad náměšťským zámkem, tak letos už to nestihnete. Především také proto, že vstup do obory až do dovolání zakazují dvě cedule z důvodu zajištění bezpečnosti osob a majetku, s ohledem na pád stromů a větví po větrné kalamitě.

» celý článek

Škoda útoku, ale jinak parádní mistrovství

Publicistika - 31.08.2017

PRAHA, PŘÍŠTPO (pch) - Hasiči z Příštpa o minulém víkendu vyjížděli na mistrovství republiky v hasičském sportu. Nakonec přivezli skvělý výsledek, ale příprava do Prahy začala už 5. srpna v Pelhřimově.

» celý článek

Renesanční Náměšť vzkřísila bratrskou tiskárnu

Publicistika - 28.08.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (kv) - Nenápadné dveře v rohu vnitřního nádvoří náměšťského zámku, ke kterým navíc musíte sejít po příkrých schodech, se otevírají veřejnosti jen zcela výjimečně. Za nimi se skrývá nejstarší část původního hradu, ale především originální sochařská výzdoba historického mostu. Luteránka, jak se sklepním prostorám říká, byla kdysi tiskařskou dílnou Jednoty bratrské. Znovu se do ní knihtisk vrátil v sobotu 26. srpna v rámci Hradozámecké noci.

» celý článek

Planeta Třebíč: Film, který je tak trochu jiný

Publicistika - 18.09.2017

TŘEBÍČ (pch) - Potkali jsme se na Staré radnici. S kým? S Wolfgangem Fassoldem, Rakušanem, kterým už nějaký čas žije v Třebíči a nemůže si naše město vynachválit. Na otázku, proč se odstěhoval z Vídně, odpovídá s trochou nadsázky, že se tam nedá parkovat. Z té odpovědi, ale můžete vyčíst mnohem více. Útěk před soukolím velkoměsta, hledání vnitřního klidu i sebe sama.

» celý článek

Sobota klasika, v neděli Rokytnická smršť

Publicistika - 14.09.2017

BUDÍKOVICE, STAŘEČ (pch) - Po prázdninové příloze se opět rozjel seriál Okresní ligy mladých hasičů. V sobotu se bojovalo o body v Budíkovicích, v neděli pak ve Starči.

» celý článek

Na Laguně finišuje technologická odstávka

Publicistika - 07.09.2017

TŘEBÍČ (red) - Letní sezóna je za námi. Neznamená to však útlum veškerých aktivit. Naopak, na Laguně již druhým týdnem pokračuje technologická odstávka, která bude ukončena v neděli 10. září. Co přesně se na Laguně děje, na to jsme se zeptali ředitele Jiřího Nováka:

» celý článek

Kam zmizeli koně z Třebíče?

Publicistika - 04.09.2017

TŘEBÍČ, NOVÁ VES (pch) - K louce nad bazilikou sv. Prokopa v Třebíči patřili neodmyslitelně koně. Dotvářeli kolorit této části Třebíče. Pastvina před časem osiřela a koně zmizeli. Ptáte se kam? Svůj nový domov našli v Nové Vsi.

» celý článek

Záložákům přiletěly na pomoc bitevníky

Publicistika - 31.08.2017

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou (ap) - Vojenské cvičení Ample Strike 2017 pokračuje. Náčelníkovi generálního štábu naší armády Josefu Bečvářovi a jeho doprovodu v úterý vojáci v areálu vícenických kasáren předvedli zničení nepřítele v zastavěné oblasti.

» celý článek

Timo, noční daněk a Korejci

Publicistika - 28.08.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (ap) - Několika odstíny temných modří pomalovaná zeď s poetickým textem uprostřed nyní dotváří atmosféru venkovního posezení na dvorku kavárny Pohodička v Náměšti. Tato rozměrná malba bude do budoucna trvalou připomínkou pomoci korejských studentů a dobrovolníků našim seniorům či zdravotně a mentálně hendikepovaným lidem.

» celý článek

Hasiči mají novou tatru

Publicistika - 24.08.2017

MOHELNO (pch) - Sbor dobrovolných hasičů v Mohelně má novou cisternu. „Je to auto, které sloužilo u profíků v Náměšti nad Oslavou. Kraj nám ho bezplatně převedl a my zase to naše staré auto převedeme na nějaký menší hasičský sbor na Třebíčsku,“ vysvětlil starosta Mohelna Jiří Kostelník a dodal: Právě dokončujeme novou hasičskou zbrojnici, a tak bude fajn, že při slavnostním otevření budeme mít i nové auto.“.

» celý článek


Archiv zpráv