Horácké noviny
Téma:
,,Teď na účastníky čeká ukončení letových akcí, provedení prohlídek letadel a příprava letadel na odlet,“ řekl ve čtvrtek minulý týden
(foto: ap)

Americký bezpilotní bitevník Reaper k nám létal z Polska

Publicistika - 19.09.2019

SEDLEC, VÍCENICE U NÁMĚŠTĚ - Britský mobilní simulátor pro výcvik leteckých návodčích si poprvé vyzkoušeli i čeští vojáci na právě probíhajícím cvičení Ample Strike 2019, které již pošesté hostí náměšťská letecká základna. Simulátor poskytli Britové, kteří ho používají teprve rok.

» celý článek


Elektrárna pod rouškou tmy

Publicistika - 16.09.2019

DUKOVANY (red) - O speciální noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany je enormní zájem a již jsou opět zcela obsazeny. První noční prohlídka Dukovan proběhla o uplynulém víkendu. Další termíny jsou již plně obsazené. Infocentrum elektrárny nabízí milovníkům netradičních zážitků čtyřhodinový program v samotném areálu elektrárny. Kromě výcvikového pracoviště operátorů bloků se podívají na strojovnu a do skladu použitého paliva, to vše pod tajemnou rouškou tmy.

» celý článek

Odstávka na Laguně dnes končí

Publicistika - 09.09.2019

TŘEBÍČ (pch) - Tento týden vrcholí tradiční odstávka Aquaparku Laguna. Skončí v pondělí 9. září, kdy v šest hodin ráno opět otevře své brány pro veřejnost. A co je pro návštěvníky zásadní informace? Především to, že na rozdíl od obdobných zařízení v okolí Laguna nezdražuje.

» celý článek

Policista z Třebíče třetím nejlepším regulovčíkem v kraji

Publicistika - 28.08.2019

JIHLAVA (mm) - Minulý týden se v krajském městě uskutečnila soutěž dopravních policistů. Té se zúčastnilo čtrnáct policistů, včetně jedné policistky. Dva nejlepší policisté postupují do celostátního kola soutěže, které se bude konat 12. září v Liberci.

» celý článek

Hnízdo čapí bez dotací

Publicistika - 19.08.2019

STUDENEC (mach) - V přestupní stanici Českých drah ve Studenci, odkud směřují vlakové soupravy do Jihlavy, Brna a do Křižanova, vlastní tamní Bufáč u Marušky čapí hnízdo v životní velikosti. Jak nápis hlásá, bylo hnízdo vybudováno zcela bez dotací. Od jeho slavnostního otevření uplynulo téměř půl roku (zbudováno bylo před více než rokem).

» celý článek

Parogenerátor je pod drobnohledem

Publicistika - 09.08.2019

DUKOVANY (red) - V pondělí odpoledne dukovanští technici přivezli od kolegů z Temelína speciální zařízení. Za úkol bude mít kompletní diagnostiku drobné netěsnosti na jednom z parogenerátorů na druhém výrobním bloku. Díky unikátním vlastnostem dokáže detailně zobrazit stav sledovaného materiálu. Informace potom odborníci využijí k přípravě navazujících prací. Kontroly budou mimořádně detailní a potrvají několik dnů. Připojení bloku se kvůli tomu posune předběžně na začátek září. Záviset ale bude na prokázaném výsledku opravy.

» celý článek

Odbahní řeku Rokytnou a obnoví mokřad nebesák

Publicistika - 05.08.2019

JAROMĚŘICKO (ap) - Pozemkové úpravy by mohly být cestou, jak zajistit i financování odbahnění řeky Rokytné v zámeckém parku, sužovaném čas od času záplavami.

» celý článek

Počet zaměstnanců ve výrobě na Vysočině zůstane stejný

Publicistika - 18.07.2019

VYSOČINA (red) - Dle nejnovějšího průzkumu personální agentury Grafton Recruitment zůstane letos počet pracovníků z výrobního sektoru na Vysočině stejný, nebo se bude lehce zvyšovat. Případné snižování počtu zaměstnanců zvažuje totiž pouze 6 % zaměstnavatelů, 35 % firem pak plánuje řady svých pracovníků na dělnických pozicích naopak rozšířit.

» celý článek

Na elektrárnu se vracejí zubaři

Publicistika - 11.09.2019

DUKOVANY (red) - Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se po dlouhých měsících nejistoty a marného hledání nového ošetřujícího zubaře dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které během několika týdnů zahájí svůj provoz přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Energetikům se podařilo najít nového kvalifikovaného provozovatele s praxí, který zajistí celodenní provoz obou ordinací, vybavených moderní zubařskou technikou. Už na přelomu října a listopadu by tak obě oranžové ordinace mohly přivítat první pacienty nejen z řad zaměstnanců, ale také z řad obyvatel širokého regionu, včetně dětí.

» celý článek

Žihadla mají podporu města

Publicistika - 30.08.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (mach) - Znovuzrozená Žihad- la podepsala s moravskobudějovickou radnicí memorandum. Město se zavázalo, že bude po tři roky podporovat tamní druholigový hokej jedním milionem korun ročně. Po nejistém konci loňské sezóny byla díky trojdohodě města, znojemskými Orly a jednatelem nově vzniklého týmu HC Moravské Budějovice 2019 Miroslavem Vybíralem zažehnána krize a fanoušci žlutočerných dresů si konečně mohou oddechnout.

» celý článek

Konec prázdnin můžete trávit u vody

Publicistika - 22.08.2019

TŘEBÍČ (pch) - Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, a tak je potřeba využít každé chvilky. A proč ne třeba u vody na Polance nebo na Laguně.

» celý článek

Trávit hraboše bylo i nebylo povoleno

Publicistika - 15.08.2019

VYSOČINA (čso) - Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to mělo umožnit rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především všichni ptáci, kteří se hraboši živí. Trávení považují za krajní a nebezpečné řešení a upozorňují, že s hlodavci by si lépe poradila pestrá krajina, kde se daří dravcům, sovám a dalším přirozeným predátorům hrabošů.

» celý článek

Radioaktivity máme v Jáchymově víc, než jí máte u vás v Dukovanech

Publicistika - 07.08.2019

TŘEBÍČ (ap) - Místopředseda Senátu Jan Horník (STAN) se domnívá, že pokud by do místa výstavby hlubinného úložiště použitého jaderného paliva přišly dvě stovky dobře placených specialistů s rodinami a zde by odváděly i daně, obce a města by se doslova „praly“ o možnost, aby se hlubinné uložiště kutalo právě u nich.

» celý článek

Půjdou cestou ekočističek

Publicistika - 24.07.2019

STROPEŠÍN (mach) - Společnost směřuje k ekologicky šetrnějšímu chování lidí vůči přírodě. Drtivá většina obcí stihla během posledního desetiletí vybudovat kanalizaci i čistírnu odpadních vod. Jsou ale obce, kde odpadní voda z domácnosti končí v jímkách, kanalizaci nemají a o čistírně odpadních vod si mohou nechat zdát.

» celý článek

Vzduchem se proháněly modely s proudovými motory

Publicistika - 15.07.2019

IVANČICE (ap) - Pohled na špičkové radiem řízené modely tryskáčů všeho druhu na modelářském letišti CZECH HEAVEN v Ivančicích si minulou sobotu nenechala ujít ani řada modelářských nadšenců z Třebíčska. Opět po roce se tam totiž konalo setkání předních evropských pilotů proudových modelů letadel.

» celý článek


Archiv zpráv