Horácké noviny
Téma:

Po uzavírce Třebíčské ulice přijde na řadu most na hlavním tahu

Publicistika - 25.05.2017

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (red) - Rekonstrukce vodovodu a kanalizace uzavřela v dubnu Třebíčskou ulici. Práce měly skončit do 31. května. A to proto, že po Třebíčské ulici povede objízdná trasa v souvislosti s opravou mostu na ulici Novosady, tedy na hlavním tahu městem na silnici II/602. » celý článek


Těšte se na FORTEL 2017 – největší veletrh firem a práce v regionu

Publicistika - 22.05.2017

TŘEBÍČ (red) - V pátek 26. a v sobotu 27. května se můžete těšit na přehlídku toho nejlepšího, čím se zabývají nikoli pouze firmy z třebíčského okresu, ale z celého Kraje Vysočina. V Třebíči - Borovině se uskuteční veletrh firem a práce FORTEL 2017, který pořádá Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina ve spolupráci se všemi okresními komorami celého regionu. Akci podpořil Kraj Vysočina.

» celý článek

Hastrman má svoji ekostezku

Publicistika - 19.05.2017

PANENSKÁ (pch) - V neděli 14. května byla v i Panenské slavnostně otevřena Hastrmanova ekostezka. „I přes nepřízeň počasí a četné dešťové přeháňky se akce zúčastnilo více jak 100 návštěvníků, kteří tak měli možnost si jako jedni z prvních projít a vyzkoušet tuto novou ekostezku,“ uvedl předseda osadního výboru a člen spolku Agentura Free Time Jemnice Zdeněk Hopian.

» celý článek

Legie nebyly jen Zborov

Publicistika - 15.05.2017

TŘEBÍČ (pch) - Letos si připomínáme sté výročí bitvy u Zborova, významného to vystoupení československých legií na ruské frontě. Městská knihovna v Třebíči připravila k tomuto výročí rozsáhlou akci Legie nebyly jen Zborov, která potrvá od 16. května do 13. července.

» celý článek

Představily se Dámy české myslivosti

Publicistika - 04.05.2017

Náměšť nad Oslavou (ap) - Klub Dámy české myslivosti ČMMJ patří k nejmladším klubům Českomoravské myslivecké jednoty a je určen ženám, které mají rády myslivost, přírodu, kynologii, sokolnictví, hudbu, tradice. S jeho prezentací na bannerech a fotografiích vystavených v předpokoji obřadní síně státního zámku se mohli seznámit i účastníci nedávné chovatelské přehlídky trofejí v Náměšti.

» celý článek

Naději národa chybí větší finanční podpora

Publicistika - 27.04.2017

Luka nad Jihlavou (mč, am). Setkání zástupců mateřských a rodinných center s prvním náměstkem hejtmana Kraje Vysočina Pavlem Fraňkem se konalo v pondělí 24. dubna v Mateřském centru Domeček v Lukách nad Jihlavou. Z Prahy přijela prezidentka Sítě pro rodinu Rut Kolínská.

» celý článek

Červený kříž o sobě dává vědět

Publicistika - 24.04.2017

Třebíč (aa) - Dva bezpříspěvkoví dárci krve z Třebíčska převezmou v sobotu 13. května v Kaiserštejnském paláci v Praze Zlaté kříže Českého červeného kříže I. třídy za 160 darů krve či jejích složek.

Šest dárců krve převezme v Jihlavě ocenění za 120 odběrů a 14. 6. ocení Oblastní spolek ČČK 35 bezpříspěvkových dárců krve za 80 odběrů.

» celý článek

Městské zásahy: je třeba se zapojit

Publicistika - 20.04.2017

TŘEBÍČ - Pod záštitou starosty města Třebíče Pavla Janaty spustila skupina lidí se zájmem o krajinu, architekturu, urbanismus a veřejný prostor (spolek Třebíč Aktivní) ve středu 19. dubna třebíčskou verzi projektu Městské zásahy. Podobně jako v Bratislavě, Brně, Kladně nebo Trutnově chtějí otevřít diskuzi nad podobou města, nad jeho potenciálem i nad tím, co v něm lidem chybí a jakých konkrétních zásahů by se rádi dočkali. Zapojit se může každý. Buď prostřednictvím webových stránek www.mestskezasahytrebic.cz, nebo klasickou formou vyplněním připraveného formuláře, který je společně se sběrným boxem k dispozici v přízemí radnice na Karlově náměstí.

» celý článek

Hasičské stovky ovládli Daniel Klvaňa a Šárka Jiroušová

Publicistika - 19.05.2017

Třebíč (mm) - Na 250 profesionálních i dobrovolných hasičů ze všech koutů České republiky se sešlo na třebíčském městském atletickém stadionu na Hájku, aby ve třech věkových kategoriích změřili síly v závodě Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami. I letos se pořadatelství na výbornou zhostil Sbor dobrovolných hasičů z Budíkovic společně s Okresním sdružením hasičů v Třebíči.

» celý článek

Oficiální adresa v zahrádkářské kolonii: bydlení bez nároku na plný servis

Publicistika - 15.05.2017

TŘEBÍČ (kv) - Bydlení v zahrádkářské kolonii je od doby, kdy padly normy, které z chatek nedělaly o moc víc, než kůlny na nářadí, přitažlivé pro stále více lidí. Legislativa jim navíc umožňuje mít v zahrádkářské kolonii i trvalé bydliště. Podmínkou však je, aby měla nemovitost adresu, tedy jasnou identifikaci včetně popisného případně evidenčního čísla.

» celý článek

Osud parašutistů skupiny Spelter byl v rukách dalších lidí

Publicistika - 11.05.2017

Kramolín (ap) - „Naši předkové nám dali mravní příklad, jehož význam daleko přesahuje rámec učebnic taktiky i historie. Cena za evropský mír byla vysoká,“ to byla jedna z myšlenek, která zazněla ve čtvrtek 4. května dopoledne u obce Kramolín, kde se konala tradiční vzpomínková akce k uctění památky členů paradesantního výsadku skupiny Spelter, vysazeného tam z Anglie v noci ze 4. na 5. května 1944.

» celý článek

Autem do Jihlavy? Raději přes Kamenici

Publicistika - 04.05.2017

BRTNICE (kv) - Prudké stoupání z jedné strany, nepříjemné zatáčky z té druhé a totálně rozbitý asfalt. To je brtnická ulice 5. května na silnici II/405, jejíž opravy se místní letos konečně dočkají. Zásah má pomoci i chodcům, protože v dolní části ulice přibude chodník. Protože jde ale o hlavní spojnici mezi Třebíčí a Jihlavou, musí řidiči počítat s několikaměsíčními objížďkami.

» celý článek

Čtrnáctý koncert Děti dětem bude na zámku

Publicistika - 27.04.2017

Třebíč (hu) - Tradiční benefiční koncert Děti dětem se za řadu let své existence již několikrát stěhoval ze sálu do sálu. Ten první byl ve velkém sále Fóra, který rozhodně není pro konání podobných akcí ideální. Atmosféra koncertu, která je asi vyvolaná jeho cílem, však překonala všechna očekávání, a tak se z původně zamýšlené jednorázové akce stala šňůra, vedoucí až k letošnímu, čtrnáctému. Ideální je bezesporu velký sál divadla Pasáž, ale z různých důvodů to vždy nešlo a děti musely vzít zavděk opět placatým Fórem. Letos vystoupí v prostorách sice o poznání větších třebíčského zámku.

» celý článek

Psali na mohylu a stříkali do koše

Publicistika - 24.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - V pondělí 17. dubna odpoledne si obsluha městského dohledového systému všimla skupinky dětí u Masarykovy mohyly na Hrádku. Dívky psaly fixem na mohylu a šestnáctiletý mladík z Třebíče posprejoval vnitřek odpadkového koše. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost předána hlídce Policie ČR k dořešení.

» celý článek

Vodaři měli Valnou hromadu

Publicistika - 16.04.2017

Třebíč (ap) - Schválení vstupu obce Jakubova bylo jedním z důležitých momentů jednání valné hromady vodárenského svazku, který v našem regionu sdružuje 123 obcí.

V Jakubově se připravuje výstavby kanalizace a pravděpodobně bude připojen na obec Litohoř. Rozšíří se tak stávající vodárenský a kanalizační systém v naší oblasti.

» celý článek


Archiv zpráv