Horácké noviny
Téma:

Zátarasy neničte a obojživelníky nepřenášejte

Publicistika - 22.03.2019

LIPNÍK/ZÁRUBICE (ap) - Putování žab z lesa do rybníka Jarošovského Kacíře přes silnici mezi Lipníkem a Zárubicemi, to býval ještě před deseti či sedmi lety každé jaro masakr. Pod koly aut tam hynuly tisíce zvířat. » celý článek


Okolí Rohlíku projde revitalizací

Publicistika - 20.03.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Obyvatelé Nad Příhořím se dočkají úpravy veřejného prostranství v okolí svého bydliště. Další část sídliště projde kompletní revitalizací. Přínosem to bude zejména pro obyvatele podlouhlého bytového domu, kterému díky jeho tvaru nikdo z místních neřekne jinak, než rohlík. Motoristé se dočkají nových parkovacích stání, přibude míst pro komunální i tříděný odpad a pamatováno je i na děti.

» celý článek

Hokej versus fotbal a přitom jde o lávku

Publicistika - 12.03.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Je zcela běžnou praxí, že se realizují zejména projekty, na něž jsou vypisovány dotační tituly. Mnohdy peníze ze státní kasy či Evropské unie pokryjí až devadesát procent uznatelných nákladů. Do takových projektů se obcím občas daří zakomponovat i stavby, které by jinak byly dlouhodobě u ledu. A přitom jsou pro život občanů existenčně důležité. Podobně je na tom i město Náměšť s lávkou pro pěší do Červených domků.

» celý článek

Učí děti samostatně myslet

Publicistika - 04.03.2019

Třebíč/Kojetice (mič) - S uzavřením podnájemní smlouvy mezi Základní a mateřskou školou Kojetice a Klubem Sovička v Zámecké ulici v Třebíči na užívání prostor v přízemí budovy v ulici 9. května souhlasí třebíčští konšelé.

» celý článek

Zájem o byty je překvapivě i na vsi

Publicistika - 21.02.2019

HERALTICE (mach) - Téměř každá obec se více či méně potýká s úbytkem obyvatel. Starousedlíci umírají a mladí o nemoderní nemovitosti z pozůstalosti nestojí. Náklady na jejich rekonstrukci často výrazně převyšují náklady na výstavbu zcela nového domu. A tak zatímco se na okrajích obcí staví o sto šest, centrální části zůstávají vylidněné a hyzdí je polorozpadlé, léta opuštěné nemovitosti. Zdá se, že v Heralticích našli způsob, jak život na návsi zachovat.

» celý článek

Zanášení Rokytné by snad zamezil pohyblivý jez

Publicistika - 15.02.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU - Kdy její koryto konečně zbaví letitých nánosů bahna, na to už dlouhé roky čeká řeka Rokytná v Jaroměřicích. Jedná se především o úsek vzdutí jezu v areálu zámeckého parku a pod zámeckým parkem.

» celý článek

Tomáše Blažka očarovalo kouzlo Vysočiny

Publicistika - 08.02.2019

TŘEBÍČ (ap) - Dvě desítky barevných fotografií krajiny Vysočiny, které vznikaly v průběhu posledních čtyř let, vystavuje v těchto dnech publicista a fotograf Tomáš Blažek v Galerii Předsálí v třebíčském Národním domě.

» celý článek

Letos více sněží, zásoba vody na Vysočině stoupá

Publicistika - 04.02.2019

Třebíčsko (ap) - Díky dešťovým srážkám a zásobám vody ve sněhu je situace na počátku roku příznivá. Zásadní ale bude nejen vývoj zásob vody v průběhu zimy, ale také, jak se bude situace vyvíjet na jaře.

» celý článek

Historický most se opět vyloupne do krásy

Publicistika - 15.03.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Město hodlá i nadále investovat nemalé finanční prostředky do hezčího vzhledu historického jádra. Pokud se poštěstí, doplní obecní prostředky také dotace z ministerstva kultury z programu regenerace památkových zón. Radnice se hodlá ucházet o prostředky na Starou radnici, faru a historický most.

» celý článek

Cestu blátem si zkracovali přes obrubník

Publicistika - 07.03.2019

TŘEBÍČ (mach) - Přestože je kalendářně ještě zima, počasí připomíná spíše počasí jarní. Sluníčko už má sílu a jeho hřejivé paprsky nás vytahují z paneláků zpět do přírody, do chat a zahrádek. Také třebíčští zahrádkáři už mají z větší části první návštěvy svých zahrádek za sebou. Po těch, kteří vlastní zahrady v lokalitě nad Lubím, ale zůstává spoušť na nově vybudované silnici a chodníku Na Kopcích.

» celý článek

Stavební práce na hřišti finišují

Publicistika - 27.02.2019

OKŘÍŠKY (mach) - Bývalé sokolské hřiště prošlo kompletní rekonstrukcí. Chybí ještě několik dodělávek a již brzy zase bude sloužit svému účelu. Více než osmimilionové náklady na zvelebení strategicky umístěného sportoviště v centru městyse jsou na první pohled znát. Nezůstal tu kámen na kameni.

» celý článek

Náročná rekonstrukce se protahuje

Publicistika - 19.02.2019

NOVÉ SYROVICE (mach) - Zimní počasí zastavilo stavební práce, díky nimž se klasicistní zámek v Nových Syrovicích opět zaskví ve své plné kráse. V historickém, památkově chráněném objektu, sídlí Ústav sociální péče (ÚSP) se zaměřením na klienty se závislostí na alkoholu. Ti našli prozatímní útočiště v Pacherově mlýně u Želetavy.

» celý článek

Tabule už nestačí, píšou rovnou na zeď

Publicistika - 12.02.2019

TŘEBÍČ (mach) - Střední průmyslová škola na ulici Manželů Curieových se chlubí nově zprovozněným pavilonem B. Ještě před půldruhým rokem přitom v jeho místě stála původní budova, při jejímž bourání se stavebníci museli popasovat s likvidací nemalého množství nebezpečného azbestu. To už je ale minulostí a dnes si žáci a pedagogové školy naplno užívají komfort moderních, špičkově vybavených učeben.

» celý článek

Potravinová banka na Vysočině rozdala loni 95 tun potravin

Publicistika - 08.02.2019

VYSOČINA (red) - Potravinová banka Vysočina, která sídlí v Ledči nad Sázavou, distribuovala v roce 2018 mezi potřebné a partnery více než 95 tun potravin v hodnotě 5,7 miliónu korun. Fungování tohoto spolku od roku 2014 podporuje i Kraj Vysočina. „Včetně letošního roku odešlo z krajského rozpočtu na účet potravinové banky celkem jeden milión korun, které pomohly především s úhradou mezd zaměstnanců nebo pokrytím provozních nákladů,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk s tím, že letos kraj pomůže spolku částkou 200 tisíc korun.

» celý článek

Tunelem rovnou do přírodního parku

Publicistika - 30.01.2019

RUDÍKOV (mach) - Na našich silnicích by měla být bezpečnost na prvním místě. A netýká se to jen motoristů, ale zejména těch nejzranitelnějších účastníků silničního provozu - cyklistů a chodců. Rudíkovští nyní podnikají kroky k realizaci výstavby podchodu pod frekventovanou silnicí II/360, která kopíruje obec z východní strany.

» celý článek


Archiv zpráv