Horácké noviny
Téma:

Vizualizace parkovacího domu je hotová

Publicistika - 16.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Smělé plány prvního vícepodlažního parkovacího domu ve městě dostávají už reálné obrysy. Moderní způsob parkování uleví především návštěvníkům třebíčské nemocnice, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem míst. Parkovací dům bude pověstnou třešinkou na dortu modernizace celého areálu. » celý článek


Soukup: Nechali jsme se vodit za nos jednatelem Procházkou

Publicistika - 10.01.2020

JAROMĚRICE N./ROK (ap) - Bitva o kompetence finančního výboru se strhla na poslední schůzi jaroměřického zastupitelstva v loňském roce kvůli koupališti a Tesmě.

» celý článek

Nejen medvědi se potápěli do vod Jihlavy

Publicistika - 06.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Jubilejní desáté otužilecké plavání proběhlo v sobotu 21. prosince na Svojsíkově nábřeží v Třebíči. Klub ledních medvědů zde pořádal další ze série akce, propagující zdravý životní styl a otužování.

» celý článek

Müller: Hodláme bombardovat vládní činitele

Publicistika - 19.12.2019

TŘEBÍČSKO (ap)- Slibované posílení práv obcí při výběru vhodného místa pro vybudování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva cestou nového zákona se nekoná.

» celý článek

Každý z oceněných dárců krve pomohl dalším 120 lidem

Publicistika - 11.12.2019

TŘEBÍČ (ap) - Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve převzalo na šest desítek dárců z Třebíčska na slavnostním shromáždění, připraveném Oblastním spolkem Českého červeného kříže v Třebíči, které se konalo v úterý 3. prosince v aule Střední průmyslové školy Třebíč. Akce se konala za účasti zástupců Nemocnice Třebíč i třebíčské radnice. » celý článek

A co stromy podél cyklostezky z Třebíče do Dukovan?

Publicistika - 29.11.2019

Valeč (ap) - Celkem deset vzájemných propojení cyklostezky Dukovany-Třebíč je v současné době projektováno a majetkoprávně připravováno k realizaci. Nejblíže k realizaci má tři a půl kilometru dlouhý úsek mezi Dalešicemi a Slavěticemi. Žádost o dotaci na jeho stavbu bude podána příští rok.

» celý článek

Surová voda z Vranova už proudí do úpravny novým potrubím

Publicistika - 22.11.2019

ŠTÍTARY (ap) - Bezmála čtyřicet let starým ocelovým potrubím o vnitřním průměru půl metru byla přiváděna surová voda z Vranovské přehrady prudkým svahem do úpravny nad obcí Štítary. Odtud teče pitná voda do velké části našeho regionu. Na mnoha místech děravé a „záplatované“ potrubí už ale potřebovalo výměnu. Jeho první větev byla s pomocí vrtulníku vyměněna v listopadu loňského roku, druhá větev téměř přesně po roce.

» celý článek

Černá zemička, poskytuje bílého chlebíčka

Publicistika - 13.11.2019

HORNÍ SMRČNÉ (ap) - Bio- uhel či dřevěné uhlí, vpravované do vyčerpané zemědělské půdy, může být jednou z možností, jak po suchu a kůrovcové kalamitě v našich lesích čelit apokalypse, která je na spadnutí i na našich polích.

» celý článek

Raději si prý za autobus připlatí

Publicistika - 08.01.2020

HROTOVICE (ap) - Vzrušená diskuse kolem zrušení přímého autobusového spoje z Hrotovic na Brno se rozpoutala na poslední schůzi městského zastupitelstva v loňském roce. Zastupitelé se mohli opřít i o text petice, iniciované učitelkou Hanou Vlčkovou.

» celý článek

Podvodníci s legendou „vnuk“ znovu útočí na seniory

Publicistika - 06.01.2020

KRAJ VYSOČINA - V poslední době se v našem kraji znovu pokusili neznámí pachatelé v několika případech vylákat ze seniorů peníze pod legendou „vnuk“. Policistům se díky důkladné operativní činnosti podařilo tyto seniory včas varovat a tím zabránit tomu, aby nenaletěli podvodníkům, kteří po nich chtěli peníze. Policisté proto znovu apeluji na všechny seniory, aby byli při telefonických hovorech s neznámými lidmi obezřetní a vždy si pečlivě ověřili, s kým po telefonu skutečně hovoří, a to zvláště v případě, kdy po nich neznámý volající požaduje peníze. A to i tehdy, když se volající snaží představit se jako blízký příbuzný seniora nebo kamarád příbuzného. Dříve, než předají někomu nějaké peníze, aby si pečlivě ověřili, zdali jejich blízký o nějakou pomoc žádá.

» celý článek

Novela zákona si vyžádala nové vyhlášky

Publicistika - 16.12.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - V šibeničních termínech musejí obce a města napříč republikou měnit své vyhlášky, týkající se místních poplatků. Na vině je novela zákona, která byla schválena 15. října 2019 poslaneckou sněmovnou. Týká se to především poplatků za sběr a svoz komunálního odpadu či poplatků za psa. Nově obce budou vybírat poplatek za pobyt.

» celý článek

Zronek: Oprava parogenerátoru, to byl průzkum bojem

Publicistika - 04.12.2019

VALEČ (ap) - Tři měsíce trvající průběh složité opravy parogenerátoru druhého bloku Jaderné elektrárny Dukovany stmelil všechny zainteresované a dal vzpomenout na dobu nadšení mezi jejími zaměstnanci před třiceti lety, kdy se elektrárna spouštěla. Tak zhodnotil předseda Občanské bezpečnostní komise EDU (OBK) Aleš John letošní dění na dukovanské úderce v úvodu každoročního semináře OBK, který se konal již tradičně ve čtvrtek 28. listopadu v Hotelu Zámek Valeč.

» celý článek

Krampusové se vrátí do ulic města

Publicistika - 27.11.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (mach) - Pokud se toužíte bát a zažít nevšední událost, poznamenejte si v kalendáři datum 30. listopadu. V tento den se v centru Moravských Budějovic uskuteční druhý ročník pochodu krampusáků. Pro letošek slibují pořadatelé zásadní změny. Čeká vás zábava, akce, na čtyři desítky masek, dým, kouř a tvrdá muzika!

» celý článek

Lidem se nostalgicky stýská po komunismu

Publicistika - 18.11.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Nedávno portál Paměť národa zveřejnil výsledky průzkumu, ze kterého vyplynulo, že více než třetina lidí nad čtyřicet let nostalgicky vzpomíná na dobu před listopadem 1989 a tvrdí, že tehdy bylo lépe. Zajímalo nás, jak je tomu na Třebíčsku.

» celý článek

Centrum DAR opět rozdává úsměvy

Publicistika - 08.11.2019

TŘEBÍČ (mach) - Po dvouměsíční proluce otevřelo v pátek 1. listopadu Třebíčské centrum svoji borovinskou pobočku DAR v nových prostorách. Od pondělí zahájilo běžný provoz, na nějž je veřejnost zvyklá, v místě bývalé knihovny Za Rybníkem.

» celý článek


Archiv zpráv