Horácké noviny
Téma:

Že by se konečně mladí dočkali nového skateparku v Třebíči

Publicistika - 20.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Prezentace města zní jasně: „Město se orientuje na prorodinnou politiku. Ve svých aktivitách a záměrech myslí na rodiny s dětmi, lidi s hendikepem i seniory“. Proč město nemyslí i na mladé lidi, co chtějí rodinu teprve založit? Mladí lidé, kteří vyšli ze školy, chodí do práce, chtějí se bavit a utrácet peníze, poznat partnera a usadit se tu. Možná i proto se spousta z nich stěhuje jinam za lepším. Když se těchto lidí ptám, proč odcházejí, dostanu skoro vždy stejné odpovědi. Je tady nuda a nic tu není. Další odpovědí je, že se stěhují za prací, kde si vydělají více peněz. » celý článek


Mladý kadeřník bodoval v Praze

Publicistika - 20.04.2018

TŘEBÍČ, PRAHA (red) - Zhruba před měsícem, 17. března se student Lukáš Vlček z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč z oboru kadeřník zúčastnil prestižní kadeřnické soutěže Kalibr cup, která se konala již po 18. v Praze v Letňanech. Tohoto Juniorského poháru se zúčastnilo 10 nejlepších, mladých kadeřníků z celé České republiky a tématem v kategorii účesová tvorba bylo Mystic Ghotic. Tato soutěž probíhala v rámci veletrhu World of Beauty&Spa a předcházelo ji oblastní koho v Lanškrouně.

» celý článek

Radioaktivní odpady? Starostové nejsou spokojeni

Publicistika - 18.04.2018

TŘEBÍČSKO/PRAHA (ap) - Novou etapu vzájemných vztahů mezi obcemi a státem při hledání vhodného místa pro vydolování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva mělo odstartovat setkání, které se uskutečnilo v Praze 3. dubna. Zda tomu tak opravdu bude a vztahy se zlepší, to ukážou příští týdny, měsíce a roky.

» celý článek

Soutěž o nejlepší Land Art v Geoparku Vysočina

Publicistika - 16.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Geopark Vysočina bude na jaře 2018 organizovat druhý ročník soutěže o nejlepší Land Art. Zúčastnit se může kdokoliv, malí, velcí, skupiny i jednotlivci. Jediné, co potřebujete, je dobrý nápad a přírodní materiál.

» celý článek

Domy, stromy a my

Publicistika - 11.04.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (jš) - Můžeme na malých městech stavět kvalitní veřejné prostory a současnou architekturu? Odpověď zazní na přednášce, která se uskuteční 12. dubna 2018 v Moravských Budějovicích v prostoru Zámeckých koníren. Přednáškou architekta Miroslava Vodáka odstartuje cyklus několika dalších přednášek o architektuře na malých městech. Akci podporuje město Moravské Budějovice.

» celý článek

Podpora v životě se závažnou nemocí bude potřeba stále víc

Publicistika - 06.04.2018

Třebíčsko (ap) - Půměrný věk dožití lidí se v posledních letech znatelně prodlužuje. Specifickou oblastí je pak starost o pacienty v posledním stádiu života. Cílem této odborně zvané „paliativní péče“ je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

» celý článek

Patnáctý koncert Děti dětem se má za čím ohlédnout

Publicistika - 04.04.2018

Třebíč (red) - U člověka můžeme v patnácti letech čekat ledasco. Cítí se dospělým, ale zdaleka není, domáhá se pravomocí, ale zodpovědnost nikde… Jedná-li se o kulturní akci s patnáctiletou tradicí, můžete se obvykle těšit na vyváženou nabídku a kvalitní zážitek. S benefičním koncertem je to všechno dohromady. Interpreti totiž nestárnou, ale objevují se stále noví, mladí, hraví, nezkušení, ale vždy plní chuti dělat radost a pomáhat druhým. A to je také hlavní myšlenka tohoto koncertu.

» celý článek

Patnáctý koncert Děti dětem má silnou podporu

Publicistika - 28.03.2018

Třebíč (red) - Již patnáctý rok bude třebíčské jaro zpestřeno významnou kulturní akcí. Z nesmělého pokusu uspořádat benefiční koncert pro dětské oddělení třebíčské nemocnice se velice rychle stala mohutná a uznávaná kulturní tradice, která třebíčské nemocnici přinesla vybavení za několik milionů korun. Každým rokem vybírají členové sdružení Kids for Kids potřebné, kterým koncert pomůže. Zásada je jediná: Děti dětem.

» celý článek

Výtěžek z plesu pomůže hospici

Publicistika - 18.04.2018

TŘEBÍČ (red) - Čtyři zcela nové invalidní vozíky rozšíří nabídku půjčovny kompenzačních pomůcek, kterou provozuje středisko Domácího hospice sv. Zdislavy Oblastní charity Třebíč. Zakoupeny byly z výtěžku plesu třebíčských farností. Dar ve výši 20.000 Kč předal zástupkyním hospice farář Jakub Holík a byl účasten i předání vozíků, které se uskutečnilo 11. dubna.

» celý článek

Další komplikace přijdou na čarodějnice

Publicistika - 16.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Ještě toho není dost! Další dopravní komplikace v Třebíči už ťukají na dveře. Na čarodějnice, tedy 30. dubna, dojde k uzavření části hlavního tahu na Sucheniově ulici. Stavět se tu bude podchod pod silnicí. Práce mají skončit až 23. září.

» celý článek

Ach, ty nové armádní víceúčelové vrtulníky

Publicistika - 16.04.2018

Náměšť nad Oslavou (ap) - Ministryně Karla Šlechtová (ANO) kvůli nákupu 12 nových armádních víceúčelových vrtulníků za odhadovaných 15 miliard korun osloví tři zahraniční dodavatele a tuto zakázku zadá její ministerstvo bez veřejné soutěže.

» celý článek

Jádro v nejistotě. Kdo bude volán k zodpovědnosti?

Publicistika - 11.04.2018

Třebíčsko/Praha - Zastáncům jaderné energetiky u nás přibývají vrásky na čele. Zásadní rozhodnutí o dostavbě nového(ých) jaderného(ých) bloku(ů) v Dukovanech stále nepadlo. Vládní výbor pro jadernou energetiku zatím naposledy zasedal 26. března a - opět nerozhodl. Přitom už na jeho zasedáni v prosinci 2017 bylo slibováno, že příští zasedání rozhodne o investičním modelu, způsobu financování výstavby a také o metodice výběru dodavatele.

» celý článek

V květnu se začne budovat komunitní centrum Moravia

Publicistika - 06.04.2018

TŘEBÍČ (evu) - Rada města rozhodla vybrat k uzavření smlouvy na veřejnou zakázku třebíčskou firmu, která bude provádět kompletní přestavbu bývalého kina Moravia. Jak už jsme vás informovali, nově tam má vzniknout komunitní centrum. Náklady na zbudování tohoto centra jsou 42 347 000 korun.

» celý článek

Tradiční velikonoční výstava v Lesonicích

Publicistika - 28.03.2018

LESONICE (lm) - Již šestá a podle návštěvníků zatím ta nejlepší výstava, která se každoročně koná v zámeckých prostorách muzea lidových kapel, se uskutečnila od čtvrtka 22. března až do neděle 25. března. Na svědomí ji mají místní lesonické ženy, které v těchto místech, pravidelně pořádají nejrůznější výstavy. Na tuto velikonoční se představilo na 37 vystavovatelek a 3 vystavovatelé, většinou z Lesonic a blízkého okolí. Ale zastoupení zde měli také přespolní tvůrci z Moravských Budějovic, Třebíče, ale také až ze vzdálené Náměště nad Oslavou. » celý článek

Policistům na Vysočině začíná pomlázka už dnes

Publicistika - 28.03.2018

VYSOČINA - V průběhu nadcházejících Velikonoc se na území Kraje Vysočina uskuteční rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce, která bude zaměřena na chování všech účastníků silničního provozu. Policisté budou dohlížet na provoz nejen na dálnici D1 a frekventovaných silnicích I. tříd, ale zaměří se také na kontrolu řidičů, kteří budou ke svým cestám využívat silnice nižších tříd v rámci celého kraje. Dopravně bezpečnostní akce v letošním roce vzhledem k tomu, že v pátek 30. března je státní svátek, začne již ve středu 28. března a bude pokračovat až do pondělí 2. dubna.

» celý článek


Archiv zpráv