Horácké noviny
Téma:

Nová kniha mapuje historii města

Publicistika - 12.12.2018

TŘEBÍČ (mach) - Historik Rudolf Fišer ve spolupráci s městským kulturním střediskem vydal v pořadí již třetí knihu. Nový titul s názvem Třebíč: Paměť kláštera a města svým grafickým zpracováním navazuje na předchozí dvě knihy, v nichž autor zmapoval historii židovských domů a příběhy třebíčských familiantů. » celý článek


Astronomický koutek pobaví i poučí

Publicistika - 06.12.2018

TŘEBÍČ (mach) - Příznivci astronomie si v Třebíči přijdou na své. V blízkosti třebíčské hvězdárny ve Švabinského ulici byl pro veřejnost pod širým nebem otevřen astronomický naučný koutek. K původním astronomickým hodinám, které byly v místě instalovány v loňském roce, přibyly interaktivní tabule s kvízy a dřevěné pexeso.

» celý článek

Ve Velkém Meziříčí to jde

Publicistika - 03.12.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Závěr listopadu se na Třebíčsku nesl v duchu dokončování stavebních prací. Nejinak tomu bylo i ve Velkém Meziříčí, kde byl v doslova rekordním čase postaven nový most přes řeku Balinku. První motoristé přes most na Třebíčské ulici projeli už v pravé poledne.

» celý článek

Být starostou je pro mě velká čest a závazek

Publicistika - 29.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - Minulé úterý byl starostou Třebíče zvolen Pavel Pacal. V politice není žádným nováčkem. Dlouhou dobu byl v okresním městě místostarostou a poslední dva roky náměstkem hejtmana Kraje Vysočina.

» celý článek

Velký objev EU: Voda z kohoutku je často lepší než balená

Publicistika - 22.11.2018

Třebíčsko/Štrasburk (ap) - Zvýšit důvěru lidí ke kohoutkové vodě, která je také výrazně levnější a šetrnější k životnímu prostředí než balená voda, má nová evropská směrnice. V úterý 23. října ji schválili poslanci Evropského parlamentu.

» celý článek

Svoboda: Chci svému nástupci předat téměř dokonalou základnu

Publicistika - 15.11.2018

Sedlec, Vícenice u Náměště (ap) - Dosavadního velitele 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská, plukovníka gšt. Petra Čepelku, ve funkci od 1. listopadu vystřídal plukovník gšt. Miroslav Svoboda, který doposud zastával funkci zástupce velitele útvaru. Stalo se tak poslední říjnový den během slavnostního nástupu základny u příležitosti stého výročí vzniku ČSR. Plukovník Svoboda při této příležitosti poskytl rozhovor médiím.

» celý článek

Exstarosta se vrací k silničářům

Publicistika - 08.11.2018

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (pch) - Vyhrál volby, přesto na radnici končí. Řeč je o dnes již bývalém starostovi Jaroměřic nad Rokytnou Jaroslavu Soukupovi. V pondělí proběhla ve městě volba nového vedení města bez účasti Soukupovy ČSSD. Jaroslava Soukupa jsme navštívili minulý týden. V jeho kanceláři byl trochu zmatek, už balil. Přesto zbyla chvilka na krátký rozhovor.

» celý článek

S podchodem na ulici Sucheniova jsou stále problémy

Publicistika - 01.11.2018

TŘEBÍČ (evu) - Podchod, který se buduje proto, aby se propojila cyklostezka z Libušina údolí k Polance, má stále nějaké problémy. Už teď je jasné, že má stavba více jak 30 denní zpoždění. Firma se odvolává na problémy s podlažím, přitom sama má velké nedostatky s dokumentací.

» celý článek

Adventní setkání členů OHK Třebíč

Publicistika - 06.12.2018

Třebíč (mk) - Okresní hospodářská komora Třebíč už řadu let pro své členy připravuje tradiční Adventní setkání. To letošní se uskutečnilo 29. listopadu v sále třebíčského Hotelu Atom, který byl již zcela vyzdoben v duchu blížících se Vánoc.

» celý článek

Nabitý víkend na Laguně

Publicistika - 03.12.2018

TŘEBÍČ (pch) - Hned tři dny zajímavé zábavy, ale i poučení vás čeká od pátku do neděle v Aquaparku Laguna. V pátek 7. prosince na vás čeká zábavné odpoledne s názvem U vody bez nehody, které je pořádané ve spolupráci s VZS ČČK Třebíč.

» celý článek

Dálniční most se bude opravovat. Město čeká kolaps

Publicistika - 28.11.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Velkomeziříčští si chtě nechtě již přivykli, že kdykoliv nastane na dálnici D1 nějaký problém, nahrnou se do centra šňůry aut. Je to jistá daň za výhody, jež těsná blízkost nejdůležitější tepny Česka nabízí. Už tak dost hustou dopravu ve městě v příštím roce navíc poznamená plánovaná oprava dálničního mostu Vysočina.

» celý článek

Policisté kontrolují chatové oblasti

Publicistika - 19.11.2018

VYSOČINA - V těchto dnech se policisté z Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina zaměřují na kontrolu chatových oblastí. Cílem této preventivní akce je snížit nápad trestné činnosti na úseku páchání majetkové trestné činnosti, a to zejména snížit nápad trestné činnosti na úseku vloupání do rekreačních chat a chalup. » celý článek

Karel Müller: „Budeme se víc ptát lidí.“

Publicistika - 12.11.2018

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (pch) - Minulý týden byl starostou Jaroměřic nad Rokytnou zvolen Karel Müller, který byl v devadesátých letech minulého století přednostou okresního úřadu. Poté se na dvacet let vytratil a nyní se vrací do veřejného života na Třebíčsku. První otázka našeho rozhovoru směřovala právě k době, kdy byl mimo náš okres.

» celý článek

Čepelka: Téměř všechny úkoly jsme zvládli na výtečnou

Publicistika - 06.11.2018

SEDLEC, VÍCENICE U NÁMĚŠTĚ (ap) - Dosavadního velitele 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská, plukovníka gšt. Petra Čepelku, ve funkci od 1. listopadu vystřídal plukovník gšt. Miroslav Svoboda, který doposud zastával funkci zástupce velitele útvaru. Stalo se tak poslední říjnový den během slavnostního nástupu základny u příležitosti stého výročí vzniku ČSR.

» celý článek

Markovka má být součástí Chytré krajiny

Publicistika - 30.10.2018

KOŽICHOVICE (ap) - Na téměř 34 milionů korun se odhadují náklady na rekonstrukci vodní nádrže Markovka u Kožichovic, kterou zahájily Lesy České republiky v závěru minulého týdne. Práce by měly skončit v březnu 2020.

» celý článek


Archiv zpráv