Horácké noviny
Téma:

Červený kříž o sobě dává vědět

Publicistika - 24.04.2017

Třebíč (aa) - Dva bezpříspěvkoví dárci krve z Třebíčska převezmou v sobotu 13. května v Kaiserštejnském paláci v Praze Zlaté kříže Českého červeného kříže I. třídy za 160 darů krve či jejích složek.

Šest dárců krve převezme v Jihlavě ocenění za 120 odběrů a 14. 6. ocení Oblastní spolek ČČK 35 bezpříspěvkových dárců krve za 80 odběrů. » celý článek


Psali na mohylu a stříkali do koše

Publicistika - 24.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - V pondělí 17. dubna odpoledne si obsluha městského dohledového systému všimla skupinky dětí u Masarykovy mohyly na Hrádku. Dívky psaly fixem na mohylu a šestnáctiletý mladík z Třebíče posprejoval vnitřek odpadkového koše. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost předána hlídce Policie ČR k dořešení.

» celý článek

Vodaři měli Valnou hromadu

Publicistika - 16.04.2017

Třebíč (ap) - Schválení vstupu obce Jakubova bylo jedním z důležitých momentů jednání valné hromady vodárenského svazku, který v našem regionu sdružuje 123 obcí.

V Jakubově se připravuje výstavby kanalizace a pravděpodobně bude připojen na obec Litohoř. Rozšíří se tak stávající vodárenský a kanalizační systém v naší oblasti.

» celý článek

Muška: Naše dnešní chování k půdě považuji za zločin. Část druhá

Publicistika - 10.04.2017

Rokytnice nad Rokytnou - Stav zemědělské půdy v České republice není dobrý, je dokonce velmi špatný. Odborník na tuto problematiku Ing. František Muška, Ph. D. (1964) v první části rozhovoru otištěném 11. dubna v Horáckých novinách dokonce naše současné chování k půdě označil za zločin velkého rozsahu. O dnešním stavu orné půdy jsme si s tímto rostlinolékařem a akreditovaným poradcem ministerstva zemědělství povídali v sídle jeho rodu v Rokytnici nad Rokytnou. Tam jeho rodina žije už snad dvě stě let. Dnes otiskujeme zbývající část rozhovoru.

» celý článek

Zdravý zázrak rostoucí na mandloních

Publicistika - 10.04.2017

Botanicky patří mezi ovoce, u kterého se ke konzumaci hodí jen semena. A protože semena v sobě obecně obsahují všechny důležité látky, umožňující rozmnožování svého druhu, jsou tolik prospěšné i pro lidský organismus. O významu ořechů v pestré stravě dnes nikdo nepochybuje. Ale jaký zázrak se ukrývá konkrétně v mandlích, tedy semenech mandloně obecné?

» celý článek

Stávka řidičů: Otazník visel nad Náměští i Mohelnem

Publicistika - 06.04.2017

VYSOČINA (kv) - Ostudně nízké platy, tak definovaly hlavní problémy řidičů ve veřejné dopravě jejich odborové svazy. Když ale vláda v říjnu loňského roku přijala nařízení tak, aby hodinová mzda řidičů nebyla pouhých 75 korun, problém nezmizel. Jen se přesunul k debatě o tom, kdo zvýšení mezd řidičů zaplatí. Některé kraje, jako objednatelé dopravy, řešení našly, jiné ne. A tak všechno skončilo včerejší stávkou. Ohroženy byly zpočátku i některé spoje na Vysočině. Včera ale vyjely všechny autobusy.

» celý článek

Když se z policejních vysílaček ozve AMOK

Publicistika - 03.04.2017

TŘEBÍČ (kv) - Říkalo se jim aktivní střelci, jenže od té doby, co se rozšířilo masové zabíjení i pomocí nákladních aut, změnila policie terminologii. Teď už se hovoří o aktivních útočnících. Proč aktivních? Nezastaví se. Aktivně vyhledávají další a další oběti. Zabíjejí, dokud je čím a dokud je koho. Policie má pro takový typ útoku kódové označení AMOK. „Když se signál ozve v éteru, všichni policisté přesně vědí, co mají dělat. Vědí, že jde o náročnou zátěžovou situaci. Když vás budou zrovna kontrolovat na silnici, jen vám vrátí doklady, rozloučí se a odjedou. Tohle má prioritu, vaše pokuta v tu chvíli není podstatná,“ říká policejní psycholog Jan Pokorný.

» celý článek

„EET nějak přežijme, zničí nás zákaz kouření,“ říká hostinský

Publicistika - 30.03.2017

ÚSOBÍ (pch) - Nedávno jsme vás informovali o Spolku labužnických pohodářů, který, ač nevznikl kvůli elektronické evidenci tržeb (EET), pomáhá na vesnicích řešit problém upadajících a krachujících hospod. Z Úsobí pochází Dagmar Krylová, která šéfuje Klubu labužnických pohodářů, a která do Úsobí Andreje Babiše pozvala.

» celý článek

Městské zásahy: je třeba se zapojit

Publicistika - 20.04.2017

TŘEBÍČ - Pod záštitou starosty města Třebíče Pavla Janaty spustila skupina lidí se zájmem o krajinu, architekturu, urbanismus a veřejný prostor (spolek Třebíč Aktivní) ve středu 19. dubna třebíčskou verzi projektu Městské zásahy. Podobně jako v Bratislavě, Brně, Kladně nebo Trutnově chtějí otevřít diskuzi nad podobou města, nad jeho potenciálem i nad tím, co v něm lidem chybí a jakých konkrétních zásahů by se rádi dočkali. Zapojit se může každý. Buď prostřednictvím webových stránek www.mestskezasahytrebic.cz, nebo klasickou formou vyplněním připraveného formuláře, který je společně se sběrným boxem k dispozici v přízemí radnice na Karlově náměstí.

» celý článek

Poštolka z překližky a balzy stavěná

Publicistika - 16.04.2017

Náměšť nad Oslavou (ap) - Téměř dojat jsem byl já, již poněkud letitý příznivec leteckého modelářství, při otevření dveří do dílny začínajících modelářů, umístěné pod střechou Domu dětí a mládeže ve Špirkově vile v Náměšti. Ano, znovu jsem ucítil tu nezapomenutelnou vůni, tvořenou směsí acetonového laku, balzového dřeva, smrkových a borovicových nosníků.

» celý článek

Mimořádné prohlídky

Publicistika - 10.04.2017

JEMNICE (red) - Městské muzeum, které je pobočkou Muzea Vysočiny Třebíč, sídlí v jednom z barokních měšťanských domů na náměstí Svobody. V rámci akce Brány památek dokořán bude tento dům 12. dubna mimořádně zpřístupněn. Dopolední program s podtitulem Velikonoce, svátky jara bude určen školním dětem, od 14 do 16 hodin bude program určen pro veřejnost. Muzeum bylo založeno již v roce 1894 a sídlí v domě, patřící původně rodině Dusíkových.

» celý článek

Jihomoravskou ligu vyhrál kynolog z Třebíče

Publicistika - 06.04.2017

MIROSLAV (jj) - V sobotu 1.dubna proběhl v Miroslavi 11.ročník závodu o miroslavský pohár, který byl i posledním závodem Jihomoravské ligy 2016/2017 ve sportovní kynologii.

» celý článek

Vylidněné město

Publicistika - 03.04.2017

TŘEBÍČ (red) - Města v Kraji Vysočina se potýkají s úbytkem svých obyvatel. Jen dvanáct z třiačtyřiceti měst Vysočiny si loni počty obyvatel udrželo. Čtyři města zaznamenala pokles o sto a více lidí. » celý článek

Modelářská soutěž - O štít města Jihlavy

Publicistika - 30.03.2017

JIHLAVA (pch) - V sobotu 25. března se v jihlavském hotelu Gustav Mahler konala tradiční modelářská soutěž O štít města Jihlavy, které se pravidelně zúčastňují i modeláři z Třebíč Nuclear Model Clubu. A tradičně z Jihlavy neodjíždějí s prázdnou.

» celý článek

Jaroměřický zámek stojí před novou turistickou sezónou i velkými investicemi

Publicistika - 27.03.2017

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (kv) - Zámecká zahrada jako skvost, který má svou cenu, vycházející nejen z autenticity původní úpravy krajiny, ale i z péče, kterou pravidelně vyžaduje. Už jen prosté neposekání trávy nebo nevyžínání náletů může být začátkem konce jakkoli dokonalého parku a zahrady. A k devastaci může dojít velice rychle. Rozhodně dřív, než ke zpustnutí samotného zámku. Své o tom ví také kastelán jaroměřického zámku Radim Petr, který odhaduje, že dříve nebo později bude muset i v Jaroměřicích vzhledem k nákladům na údržbu dojít ke zpoplatnění vstupu do zahrady. „Ve světě je to běžné, nevyhneme se tomu zřejmě ani my,“ říká.

» celý článek


Archiv zpráv