Horácké noviny
Téma:

Nikdo nechce umírat sám a opuštěný

Publicistika - 24.02.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou získal mezi prvními certifikát paliativního přístupu. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka, tamní personál umí zařídit vše pro to, ale mohli klienti v klidu umřít ve známém prostředí domova a nejezdili umírat do nemocnic. » celý článek


Pozor na falešné emaily, vyzývající k uhrazení fiktivních faktur!

Publicistika - 19.02.2020

V poslední době se napříč celým Krajem Vysočina objevují případy počítačové trestné činnosti, které spočívají v zasílání fiktivních mailů a faktur firmám, vyzývajících je k uhrazení nemalých finančních částek. Kriminalisté proto vyzývají k velké obezřetnosti při provádění bezhotovostních plateb, směřujících mimo firmu nebo společnost.

» celý článek

Napřesrok začnou v Jemnici stavět

Publicistika - 13.02.2020

JEMNICE (mach) - Město s pohnutou historií a poutavými památkami doslova na každém rohu přeje rozvoji. Dlouhodobě připravovaný projekt nové lokality, určené k individuální výstavbě rodinných domů Pod vodojemem, konečně finišuje.

» celý článek

Žantovský: Nechci viset na zdi!

Publicistika - 03.02.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Do Náměště zavítal v úterý 28. ledna Michael Žantovský, překladatel, novinář, spisovatel, tiskový mluvčí, někdejší poradce prezidenta, diplomat a současný ředitel Knihovny Václava Havla, jejímž posláním je šíření odkazu našeho prvního polistopadového prezidenta.

» celý článek

Vizualizace parkovacího domu je hotová

Publicistika - 16.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Smělé plány prvního vícepodlažního parkovacího domu ve městě dostávají už reálné obrysy. Moderní způsob parkování uleví především návštěvníkům třebíčské nemocnice, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem míst. Parkovací dům bude pověstnou třešinkou na dortu modernizace celého areálu.

» celý článek

Raději si prý za autobus připlatí

Publicistika - 08.01.2020

HROTOVICE (ap) - Vzrušená diskuse kolem zrušení přímého autobusového spoje z Hrotovic na Brno se rozpoutala na poslední schůzi městského zastupitelstva v loňském roce. Zastupitelé se mohli opřít i o text petice, iniciované učitelkou Hanou Vlčkovou.

» celý článek

Podvodníci s legendou „vnuk“ znovu útočí na seniory

Publicistika - 06.01.2020

KRAJ VYSOČINA - V poslední době se v našem kraji znovu pokusili neznámí pachatelé v několika případech vylákat ze seniorů peníze pod legendou „vnuk“. Policistům se díky důkladné operativní činnosti podařilo tyto seniory včas varovat a tím zabránit tomu, aby nenaletěli podvodníkům, kteří po nich chtěli peníze. Policisté proto znovu apeluji na všechny seniory, aby byli při telefonických hovorech s neznámými lidmi obezřetní a vždy si pečlivě ověřili, s kým po telefonu skutečně hovoří, a to zvláště v případě, kdy po nich neznámý volající požaduje peníze. A to i tehdy, když se volající snaží představit se jako blízký příbuzný seniora nebo kamarád příbuzného. Dříve, než předají někomu nějaké peníze, aby si pečlivě ověřili, zdali jejich blízký o nějakou pomoc žádá.

» celý článek

Novela zákona si vyžádala nové vyhlášky

Publicistika - 16.12.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - V šibeničních termínech musejí obce a města napříč republikou měnit své vyhlášky, týkající se místních poplatků. Na vině je novela zákona, která byla schválena 15. října 2019 poslaneckou sněmovnou. Týká se to především poplatků za sběr a svoz komunálního odpadu či poplatků za psa. Nově obce budou vybírat poplatek za pobyt.

» celý článek

Havlíček chce dát do pořádku silnice v okolí Dukovan

Publicistika - 17.02.2020

DUKOVANY (ap) - „Jsme pevně rozhodnuti, že nový jaderný blok bude, je to věc, která je neměnná, ze které nelze ustoupit ani o milimetr. V tuto chvíli se připracuje věcně technický jízdní řád, jakým způsobem se bude budovat,“ prohlásil při úterním výjezdu do lokality Jaderné elektrárny Dukovany místopředseda vlády ČR a dvojnásobný ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, který také řekl, že 150 milionů kubických metrů vody v Dalešické přehradě je dostatečná zásoba pro chlazení současné dukovanské jaderky i budoucího pátého bloku při jejich souběžném provozu.

» celý článek

Štěpanovský: Chceme mít degradaci jaderné elektrárny pod kontrolou

Publicistika - 10.02.2020

DUKOVANY - Jaderná elektrárna Dukovany dosáhla v loňském roce čtvrté nejvyšší výroby ve své historii. Na setkání s řediteli ČEZu, ve čtvrtek 30. ledna, se také hodně mluvilo o modernizačních akcích na elektrárně. O krátký rozhovor na toto téma jsme proto požádali ředitele JE Dukovany Miloše Štěpanovského.

» celý článek

Křižovatka bude bezpečnější

Publicistika - 27.01.2020

VELKÉ MEZIŘÍČÍ / OSLAVICE (mach) - Na silnici II / 360 ve směru od Třebíče na D1 na obchvatu města se v mírné pravotočivé zatáčce nachází křižovatka s odbočkou na Oslavici a Velké Meziříčí. Komunikace v těchto místech současně mimoúrovňově překonává železnici a pěší stezku. Jinak se jedná o celkem běžnou, přehlednou křižovatku. Přesto se tam stane průměrně jedna dopravní nehoda do měsíce.

» celý článek

Soukup: Nechali jsme se vodit za nos jednatelem Procházkou

Publicistika - 10.01.2020

JAROMĚRICE N./ROK (ap) - Bitva o kompetence finančního výboru se strhla na poslední schůzi jaroměřického zastupitelstva v loňském roce kvůli koupališti a Tesmě.

» celý článek

Nejen medvědi se potápěli do vod Jihlavy

Publicistika - 06.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Jubilejní desáté otužilecké plavání proběhlo v sobotu 21. prosince na Svojsíkově nábřeží v Třebíči. Klub ledních medvědů zde pořádal další ze série akce, propagující zdravý životní styl a otužování.

» celý článek

Müller: Hodláme bombardovat vládní činitele

Publicistika - 19.12.2019

TŘEBÍČSKO (ap)- Slibované posílení práv obcí při výběru vhodného místa pro vybudování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva cestou nového zákona se nekoná.

» celý článek

Každý z oceněných dárců krve pomohl dalším 120 lidem

Publicistika - 11.12.2019

TŘEBÍČ (ap) - Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve převzalo na šest desítek dárců z Třebíčska na slavnostním shromáždění, připraveném Oblastním spolkem Českého červeného kříže v Třebíči, které se konalo v úterý 3. prosince v aule Střední průmyslové školy Třebíč. Akce se konala za účasti zástupců Nemocnice Třebíč i třebíčské radnice. » celý článek


Archiv zpráv