Horácké noviny
Téma:

Za Příhořím se už rýsuje nová čtvrť

Publicistika - 28.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Nová část města vyrůstá přímo před očima. Řeč je o lokalitě za Příhořím nad údolím řeky Oslavy. Na někdejší louce vyroste během následujících let pětadvacet rodinných domů. Infrastruktura se už buduje. » celý článek


Něco jako Svazarm by dnes bylo také potřeba

Publicistika - 28.05.2020

TŘEBÍČSKO - Ministerstvo obrany rozdělí v následujících letech 275 milionů korun na přípravu lidí k obraně státu. S návrhem novely zákona o zajišťování obrany ČR v pondělí minulý týden souhlasila vláda. Příjemcem peněz by měly být mimo jiné branné spolky, otevírá se tak cesta i pro tzv. domobrany. Těm chce obrana účast ztížit prostřednictvím akreditačních komisí.

» celý článek

Peníze ze sbírky jsou na cestě k potřebným

Publicistika - 21.05.2020

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Sbírka, kterou moravskobudějovická radnice vyhlásila v souvislosti s onemocněním COVID - 19, minulý pátek skončila. Peníze pomohou potřebným. Na dvou účtech se nakonec sešlo téměř šest set tisíc korun. Zeptali jsme se starosty Vlastimila Bařinky, co na to říká.

» celý článek

Oblastní charita Třebíč je stále na příjmu

Publicistika - 06.05.2020

TŘEBÍČ (red) - Situace se sice začíná pomalu uvolňovat, ale obezřetnost je stále namístě. Většina charitních služeb, kromě terénních a ubytovacích, je i nadále se svými klienty převážně v on line spojení, jejich pracovníci mají pořád co dělat, protože komunikace všemi možnými dostupnými prostředky (telefony, e-maily, skype, FB) se čile rozproudila a má vzrůstající tendenci.

» celý článek

Zpátky do školy s rouškou a dobrovolně

Publicistika - 06.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Pozitivně testovaných lidí na Covid - 19 nestále ubývá. Situace v Česku se uklidňuje a život se pomalu vrací do normálních kolejí. Do škol by se měly vrátit děti. Plány na jejich návrat se ale stále mění. Vláda zohledňuje aktuální situaci a na základě toho také upravuje svá nařízení. Dobrovolné vrácení dětí do lavic je zatím naplánováno na pondělí 25. května. Kolika dětí se to bude nakonec týkat a v jakém režimu bude výuka probíhat, je zatím známo jen v hrubých obrysech.

» celý článek

Stav nouze urychlil zavádění vyučování „na dálku“

Publicistika - 24.04.2020

TŘEBÍČ (er, ap) - Pro školáky a studenty je domácí karanténa stejně náročná jako pro dospělé. Pokud se ale celá třída několikrát týdně spojí ve virtuálním prostředí, v němž se děti a učitel navzájem vidí, pomáhá to udržet souvislost vzdělávání i vztahů.

» celý článek

Parkovací dům bude za tři roky

Publicistika - 20.04.2020

TŘEBÍČ (pch) - Nedostatečné parkovací kapacity areálu Nemocnice Třebíč bude Kraj Vysočina řešit výstavbou nového parkovacího domu. Ten bude sloužit nejen klientům, zaměstnancům a návštěvníkům zdravotního zařízení, ale jeho umístění umožní nabídnout kapacity také veřejnosti.

» celý článek

Příroda na nás výstražně zvedla ruku, zaťatou v pěst

Publicistika - 14.04.2020

KLUČOV/HORNÍ SMRČNÉ (ap) - Produkce ve většině zemědělských podniků na Třebíčsku pokračuje i v „době koronavirové“, i když nouzový stav znepříjemňuje život každému.

» celý článek

Do kolonie jedině od Hvězdy

Publicistika - 21.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Při cestě do zahrádkářské kolonie za poliklinikou na Vltavínské ulici budou majitelé zahrádek již brzy jezdit po zbrusu nové komunikaci z lokality Na Hvězdě. V prostoru mezi zahradami a poliklinikou totiž probíhá zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů a spojovací asfaltka od Družstevní ulice vezme za své.

» celý článek

Na zámku se našly pozůstatky parního stroje

Publicistika - 14.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - V prostorách někdejší manufaktury kapucínského kláštera nad zámkem vznikne moderní bydlení pro mladé rodiny. Jedná se o vnitroblok budovy s číslem popisným 17 v těsné blízkosti někdejšího kostela Panny Marie Andělské. Po kompletní rekonstrukci vznikne osm moderních bytových jednotek o velikosti 2+KK.

» celý článek

Kraj hledá úspory

Publicistika - 06.05.2020

VYSOČINA (mach) - Nejen město Třebíč, ale už i Kraj Vysočina mapuje možné úspory ve schváleném rozpočtu. Koronavirus zúčtuje s námi všemi, krajský úřad nevyjímaje. Seznam úspor se teprve rýsuje. Zatím je jasné, že se úspory nedotknou financování příspěvkových organizací.

» celý článek

Lihová vůně dezinfekce se line Třebíčskem

Publicistika - 28.04.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Zásobování dočasně nedostupných dezinfekčních prostředků se postupně vrací k normálu. Vůně lihu je cítit při vstupu do úřadu, obchodů, lékařských zařízení i škol. I lidé se ji naučili dennodenně používat. Prvotní nedostatek dezinfekce v době nouzového stavu pomohla uhasit pomoc z Kraje Vysočina. Krajský úřad mezi obce s rozšířenou působnosti distribuoval tisíce litrů AntiCovidu. Po těch se jen zaprášilo a obce ve velkém kupují další tisíce litrů zaručeného zabijáka virů.

» celý článek

V Dukovanech se bude razantně šetřit vodou

Publicistika - 24.04.2020

DUKOVANY (red) - Energetická společnost pokračuje v investicích, které zlepšují životní prostředí a roveň podpoří oživení české ekonomiky. Patří mezi ně mimo jiné významná opatření zaměřená na snížení spotřeby vody v Jaderné elektrárně Dukovany. Už v loňském roce se zde peníze vynakládané na efektivnější nakládání s vodou začaly projevovat. Další projekty startují letos a připravené jsou i na další roky.

» celý článek

Fyzickou kondicí proti koronaviru

Publicistika - 20.04.2020

MYSLIBOŘICE (red) - Nadace ČEZ vyhlásila v minulých dnech mimořádnou pomoc neziskovým organizacím, městům a obcím v rámci koronavirové krize.

» celý článek

Žádost povolení umístění dvou nových bloků je podána

Publicistika - 02.04.2020

DUKOVANY (red) - Společnost ČEZ minulý týden předala na Státní úřad pro jadernou bezpečnost žádost o povolení umístění stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Ukončila tak pětileté přípravné práce a je připravena na licenční proces podle atomového zákona.

» celý článek


Archiv zpráv