Horácké noviny
Téma:

Yetti – drsný víkend, který není pro měkoty

Publicistika - 22.01.2018

HERALTICE (pch) - Víte jaké to je, propadnout se do ledu? A co dělat při úrazech na sjezdovce, běžkách, bruslích a jiných zimních sportech? Umíte poskytnout první pomoc? Tak to jsou otázky, na které našli odpovědi účastníci už 7. ročník zimní víkendové akce Yetti, určené pro širokou veřejnost starší patnácti let, která proběhla na turistické základně v Heralticích. » celý článek


Moravská Česká Kanada láká turisty

Publicistika - 22.01.2018

BRNO (pch) - Minulý týden proběhl v Brně veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Samozřejmě se tam prezentovala i Vysočina, ale nechyběl ani kraj, který je nám na Třebíčsku, nebo alespoň z mnohým z nás, velmi blízký - Česká Kanada.

» celý článek

Obchvat Třebíče? Nutnost pro Dukovany!

Publicistika - 18.01.2018

TŘEBÍČ (red) - V posledních měsících se velmi hlasitě diskutuje o možné další výstavbě nových jaderných zdrojů v Dukovanech. Jaké jsou aktuální informace a souvislosti, na to nám odpoví náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal.

» celý článek

Loni zahynulo na silnicích Vysočiny 29 osob

Publicistika - 12.01.2018

VYSOČINA - Na silnicích Kraje Vysočina, včetně úseku dálnice D1 procházejícího Vysočinou, policisté Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina v loňském roce vyšetřovali celkem 4 417 dopravních nehod, při nichž bezprostředně (do 24 hodin) po dopravní nehodě zemřelo 29 osob. Při loňských dopravních nehodách se 137 osob těžce zranilo a dalších 1 387 osob utrpělo lehká zranění.

» celý článek

Dr. Krpoun: křeček v běhacím kolečku

Publicistika - 10.01.2018

Jako křečci v běhacím kolečku, přesně tak si v dnešním bláznivém světě někdy připadáme. Jedno bláznivé období už skončilo a začíná další. Po všech těch svátcích žijeme v naději, že nám další starosti utečou co možná nejrychleji. Známe to snad všichni.

» celý článek

Škvarky zmizí vždycky nejdříve

Publicistika - 04.01.2018

Lipník (aa) - Vepřové hody krátce po Štědrém dni už patří ke koloritu Lipníka. I letos jejich příchod kolemjdoucím ohlásila vůně zabijačky, která se linula ze čtyř kotlů, postavených na schodišti do tamního kulturního domu.

» celý článek

Třebíčští gymnazisté ve Frankfurtu

Publicistika - 28.12.2017

TŘEBÍČ (pch) - Studenti Gymnázia Třebíč se mezi 27. listopadem a 1. prosincem zúčastnili druhé fáze výměnného pobytu s Fürstenberger Realschule ve Frankfurtu nad Mohanem. Navázali tak na vzájemnou spolupráci, která se zrodila v posledním zářijovém týdnu, kdy jejich němečtí kolegové navštívili Třebíč.

» celý článek

Každé Vánoce se vzpomíná na kněze

Publicistika - 21.12.2017

BUDKOV (pch) - Ten den, 22. prosince 1927 byla mrazivá noc. P. František Maňoušek, který byl v Budkově farářem už dlouhých třiatřicet let, se vracel ze zpovídání v Jemnici. Zvolil tehdy běžnou cestu přes les kolem kopce Špičák.

» celý článek

Dr. Krpoun: nezaměňujme přežívání za život

Publicistika - 22.01.2018

Narodil jsem se 26. května. V každé třídě i na každé škole, kde jsem kdy byl, jsem patřil mezi nejmladší. Snadno jsem tedy uvěřil, že druzí vědí lépe než já, co je pro mě samotného dobré. Že je lepší poslouchat jejich hlas než ten, který si každý z nás nosí uvnitř. Stačí k němu najít cestu.

» celý článek

Někomu se možná splní sen, když bydlet bude v hospodě

Publicistika - 17.01.2018

Dalešice - V Dalešicích mají sice nejkrásnější náves v republice, ale byla by ještě krásnější, kdyby ji na rohu naproti kostelu nehyzdil řadu let chátrající dům s hospodou z 18. století. To se má ale snad už brzy změnit.

» celý článek

V Trpasličí galerii už žádný „trpaslík“ nechybí

Publicistika - 12.01.2018

Třebíč - Trpasličí galerie už má nové trpaslíky. Tak by mohl (poněkud nevážně) zhodnotit reportér fakt, že tzv. Trpasličí galerie třebíčské baziliky svatého Prokopa už má opět všechny své sloupky.

» celý článek

Měsíc splněných přání

Publicistika - 10.01.2018

Měsíc prosinec byl v Domově pro seniory na Koutkově ulici v Třebíči nabitý různými kulturními akcemi. Konalo se mikulášské vystoupení žáků z MŠ Palackého, zahrály kytary žáků ze ZŠ Rudíkov, uspořádali jsme vánoční varhanní a houslový koncert. Mimo jiné se plnila přání od Ježíškových vnoučat.

» celý článek

Téměř jarní výstup na oblíbený Pekelný kopec

Publicistika - 04.01.2018

MASTNÍK (pch) - Už se stalo tradicí, že stovky lidí z Třebíče, Mastníka, Starče, Mikulovic, Slavic a dalších obcí na silvestra dopoledne vyrážejí na vrchol Pekelného kopce, aby se v poslední den roku sešli se svými známými a navzájem si popřáli vše nejlepší do nového roku.

» celý článek

V továrně se na Štědrý den jezdilo na skejtech

Publicistika - 28.12.2017

Třebíč (lm) - Každoročně se na Štědrý den setkávají také třebíčští příznivci skateboardingu. Tentokrát se sešli v Subakově továrně, kterou si na dlouhé zimní měsíce pronajali. Tady si na své náklady postavili různé překážky. Vznikl tak malý provizorní indoor skatepark.

» celý článek

Zvěř potřebuje v zimě především klid

Publicistika - 21.12.2017

Pomalu, ale jistě se u nás usadila další zima, přestože kolísání teplot ani množství sněhu tomu občas nenasvědčuje. Zimní měsíce jsou velkou zatěžkávací zkouškou pro organismus volně žijící zvěře. Nízké teploty, mrazivý vítr, vyšší sněhová pokrývka a zejména omezená možnost přístupu k potravě ji vystavují mnohým nebezpečím. Řada lidí mimo okruh myslivců si je této skutečnosti dobře vědoma a snaží se zvěři ulehčit. Podobné snahy se objevují zejména v období Vánoc, které je obecně spojováno s hojností, štědrostí a soucitem. Některé, byť dobře myšlené záměry jsou ale velmi často kontraproduktivní.

» celý článek


Archiv zpráv