Horácké noviny
Téma:

Kdo je Yashica Events a co pro vás všechno dělá?

Publicistika - 13.11.2017

TŘEBÍČ (red) - V sobotu zažije třebíčský zimní stadion další z velkých koncertů. Kabáty do Třebíče přiváží Yashica Events. S Pavlem Vlašínem jsme povídali nejen o blížícím se koncertu Kabátů, ale také o ostatních aktivitách Yashica Events. » celý článek


Jemnické hradby procházejí razantní obměnou

Publicistika - 13.11.2017

JEMNICE - S velkým uspokojením se s vámi rád podělím o další významnou rekonstrukci jedné z nejdůležitějších, nejrozsáhlejších a nejviditelnějších jemnických památek. Nejedná se o nic menšího než o zajímavý komplex jemnických hradeb. » celý článek

Nejlepší mladí veterináři studují v Třebíči

Publicistika - 09.11.2017

TŘEBÍČ (red) - Vítězem letošního ročníku vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“ jsou studenti Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické z Třebíče. Vítězný tým převzal začátkem listopadu 2017 ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy Zbyňka Semeráda. Jednalo se o jedenáctý ročník soutěže, které se letos zúčastnilo podobně jako loni deset čtyřčlenných týmů.

» celý článek

Od začátku roku do konce října zemřelo na silnicích v Kraji Vysočina 26 osob

Publicistika - 06.11.2017

VYSOČINA - V Kraji Vysočina jsme od začátku letošního roku do konce října vyšetřovali celkem 3 721 dopravních nehod, což představuje nárůst o 284 dopravních nehod - tedy o osm procent více - ve srovnání se stejným obdobím roku 2016.

» celý článek

SPŠT, zlatá mince a NUVIA aneb Cesta za životní seberealizací

Publicistika - 02.11.2017

Třebíč (red) - Technika, soustředěně montujícího vysokoenergetický terč pro ozařování zlatých mincí, i takového specialistu můžete vidět pracovat v třebíčské firmě NUVIA. Takový výjev ovšem přivádí i laika k zamyšlení. Třeba nad tím, že má-li být dlouhodobě udrženo energetické centrum na Třebíčsku, a firma NUVIA je jedním z dodavatelů zařízení pro nový blok dukovanské jaderky, je nutné vyškolit řadu techniků nejrůznějších oborů pro zajištění chodu těchto civilizačních vymožeností.

» celý článek

Jsou tu Dušičky, policisté zvyšují aktivitu

Publicistika - 30.10.2017

VYSOČINA - Policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina připravují na nadcházející podzimní období celou řadu dopravně bezpečnostních akcí, v rámci nichž se mimo jiné zaměří na kontroly motoristů i nemotorizovaných účastníků silničního provozu, a to zejména s ohledem na dodržování všech ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

» celý článek

Cenu města za Jiřího Pechu převzala jeho manželka Jana

Publicistika - 26.10.2017

TŘEBÍČ (red) - V pondělí 23. října udělili zástupci Třebíče Cenu města pro rok 2017. Slavnostní večer se odehrál ve foyer divadla Pasáž. Jiří Pecha se udílení cen ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Za držitele, divadelního a filmového herce Jiřího Pechu cenu převzala jeho žena Jana.

» celý článek

Omlo valm say – Nem lu veem Chesky

Publicistika - 19.10.2017

TŘEBÍČ (kv) - Pokud vás titulek zarazil, pak vězte, že jde o větu, kterou spisovatel Robert Fulghum začíná všechna svá veřejná vystoupení v Česku. Přiznává se k tomu na svých webových stránkách. Návštěvníci třebíčské knihovny mohli jeho omluvu slyšet před rokem. Tehdy v rámci divadelního představení podle jeho knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka.

» celý článek

Třebíč uctila památku válečných veteránů

Publicistika - 13.11.2017

TŘEBÍČ (red) - K oslavě svátku sv. Martina 11. listopadu se v České republice od roku 2001 přidal také Den válečných veteránů, jako den věnovaný jejich památce. Každoročně zástupci města v tento den položí květiny k památníku obětem první i druhé světové války.

» celý článek

Třebíč a její snaha dostat do veřejného prostoru inteligentní technologii

Publicistika - 09.11.2017

TŘEBÍČ (kv) - Parkoviště na Komenského náměstí se má v dohledné době podstatným způsobem proměnit. Nikoli co do počtu parkovacích míst, ale do systému jeho využívání. Třebíč sází na nové technologie. Vždyť už si za to také vyzvedla cenu. „Vyhráli jsme kategorii Individuální doprava,“ říká místostarosta Vladimír Malý o prvním ročníku soutěže Chytrá radnice.

» celý článek

Nechoďte teď raději do lesa, možná tam na vás číhá smrt

Publicistika - 06.11.2017

Třebíčsko (ap) - Poslední říjnový víkend zasáhla i Kraj Vysočina silná vichřice Herwart. Rychlost větru dosáhla místy více než 110 km/hod. Podle prvních odhadů byly na území republiky poškozeny 1,4 miliony stromů ve státních lesích spravovaných podnikem Lesy ČR, což je zhruba stejné množství metrů krychlových dříví.

» celý článek

Kamenná medaile pro primáře Chmelíčka

Publicistika - 02.11.2017

JIHLAVA (red) - Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina v podobně kamenné, skleněné a dřevěné medaile dnes v Horáckém divadle v Jihlavě předal desítce osobností hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Prestižní kamenná medaile byla udělena hned dvakrát. Za celoživotní práci byl oceněn emeritní primář třebíčské gynekologie Miloš Chmelíček a badatel a jihlavský historik Ladislav Vilímek. Předání nejvyššího ocenění Kraje Vysočina letos proběhlo po desáté. V rámci doprovodného programu vystoupili osobně i někteří z laureátů let minulých.

» celý článek

Starostové sfárali hluboko do francouzského jílu

Publicistika - 30.10.2017

FRANCIE (ap) - Bylo by lepší mít u nás v Česku co nejdříve hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva, než takový nebezpečný materiál v dnešní nejisté době skladovat v kontejnerech za humny našich vesnic. S takovým poznáním přijeli z odborné exkurze do Francie starostové z okolí dukovanské jaderky.

» celý článek

Lži a mimořádný městský zpravodaj

Publicistika - 26.10.2017

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (kv) - V úterý 31. října bude městské zastupitelstvo volit ze svého středu nového starostu města. Radovan Necid vydržel na postu starosty takřka sedm let. Poprvé byl zvolen v listopadu 2010. Podruhé pak před třemi lety. Odstoupil v září poté, co zastupitelé odhlasovali obměnu městských radních.

» celý článek

Dar rehabilitaci od TTS

Publicistika - 19.10.2017

TŘEBÍČ (pr) - Speciální posilovací stroj předal v úterý 17. října zástupcům Nemocnice Třebíč za společnost TTS energo Ing. Richard Horký. Tzv. vibrogym vy- užívají často pro posilování a doplnění rehabilitačních tréninků špičkoví sportovci, ale od dnešního dne je k dispozici i pacientům na rehabilitačním oddělení.

» celý článek


Archiv zpráv