Horácké noviny
Téma:

Příští adventní čas s řadou novinek

Publicistika - 15.01.2019

TŘEBÍČ (mič) - Představu o změně vánoční výzdoby Karlova náměstí a dalších částí města o letošním adventu nastínil starosta Pavel Pacal. Jak uvedl, nové vedení radnice ji mělo už v loňském roce, ale protože po nástupu do funkcí zbývalo do začátku trhů málo času, nebyla realizace ve všech směrech možná. » celý článek


Chytrý systém vyhodnotí i náladu lidí

Publicistika - 11.01.2019

TŘEBÍČ (mič) - Veřejnou zakázku na monitorování dopravy a chodců na křižovatce Masarykova náměstí a dálkové řízení blízkých svítidel veřejného osvětlení se rozhodla rada města Třebíče zadat firmě Ekosvětlo s.r.o. Firma byla vybrána na základě veřejné soutěže. Horácké noviny již o tom přinesly krátkou informaci.

» celý článek

Zdraví si nemůžete koupit, ale můžete ho kousek darovat

Publicistika - 03.01.2019

Drobná žena, přesto nejde přehlédnout. Výrazné rysy ve tváři stále zdobí laskavý úsměv, a věřte nebo ne, nejen z předvolebních plakátů. Její život je neodmyslitelně spojený s třebíčským odběrovým střediskem a dárci krve. Mnozí již jistě tuší, řeč je o paní Marii Dudíkové, letité pracovnici Odběrového střediska Třebíč při FN Brno. Během letošního posledního udílení medailí doktora Jana Janského bylo odtajněno, že se chystá odejít na zasloužený odpočinek. Přišlo nám příhodné ohlédnout se v závěru roku také za profesním životem této velmi významné třebíčské ženy.

» celý článek

O prodeji bytů aneb Jak Marek o důvěryhodnost přišel

Publicistika - 18.12.2018

Náměšť nad Oslavou - Rozhodování o zahájení další vlny odprodeje městských bytů jejich současným nájemníkům bylo ve středu 12. prosince důležitým bodem druhého zasedání náměšťského zastupitelstva v tomto novém volebním období.

» celý článek

Astronomický koutek pobaví i poučí

Publicistika - 06.12.2018

TŘEBÍČ (mach) - Příznivci astronomie si v Třebíči přijdou na své. V blízkosti třebíčské hvězdárny ve Švabinského ulici byl pro veřejnost pod širým nebem otevřen astronomický naučný koutek. K původním astronomickým hodinám, které byly v místě instalovány v loňském roce, přibyly interaktivní tabule s kvízy a dřevěné pexeso.

» celý článek

Ve Velkém Meziříčí to jde

Publicistika - 03.12.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Závěr listopadu se na Třebíčsku nesl v duchu dokončování stavebních prací. Nejinak tomu bylo i ve Velkém Meziříčí, kde byl v doslova rekordním čase postaven nový most přes řeku Balinku. První motoristé přes most na Třebíčské ulici projeli už v pravé poledne.

» celý článek

Být starostou je pro mě velká čest a závazek

Publicistika - 29.11.2018

TŘEBÍČ (pch) - Minulé úterý byl starostou Třebíče zvolen Pavel Pacal. V politice není žádným nováčkem. Dlouhou dobu byl v okresním městě místostarostou a poslední dva roky náměstkem hejtmana Kraje Vysočina.

» celý článek

Velký objev EU: Voda z kohoutku je často lepší než balená

Publicistika - 22.11.2018

Třebíčsko/Štrasburk (ap) - Zvýšit důvěru lidí ke kohoutkové vodě, která je také výrazně levnější a šetrnější k životnímu prostředí než balená voda, má nová evropská směrnice. V úterý 23. října ji schválili poslanci Evropského parlamentu.

» celý článek

Dolejší: I hejtman zvládá dvě funkce

Publicistika - 10.01.2019

Třebíč (mič) - Výkon dvou zaměstnání starosty Pavla Pacala se nelíbí, zcela pochopitelně, hnutí Třebíč Občanům. Diskusi na toto téma otevřela na zasedání zastupitelů 13. prosince v bodě Různé Blanka Kutinová.

» celý článek

Vánočnímu stromku je dvě stě šest let

Publicistika - 20.12.2018

Víte, kolik let již má tradice vánočního stromku? Úctyhodných dvě stě šest. Ačkoli se před lety snažil umělý stromeček vytlačit ten tradiční, voňavý a zelený z našich domovů, poslední léta hlásají návrat k tradicím. Tedy i k živému vánočnímu stromečku.

» celý článek

Nová kniha mapuje historii města

Publicistika - 12.12.2018

TŘEBÍČ (mach) - Historik Rudolf Fišer ve spolupráci s městským kulturním střediskem vydal v pořadí již třetí knihu. Nový titul s názvem Třebíč: Paměť kláštera a města svým grafickým zpracováním navazuje na předchozí dvě knihy, v nichž autor zmapoval historii židovských domů a příběhy třebíčských familiantů.

» celý článek

Adventní setkání členů OHK Třebíč

Publicistika - 06.12.2018

Třebíč (mk) - Okresní hospodářská komora Třebíč už řadu let pro své členy připravuje tradiční Adventní setkání. To letošní se uskutečnilo 29. listopadu v sále třebíčského Hotelu Atom, který byl již zcela vyzdoben v duchu blížících se Vánoc.

» celý článek

Nabitý víkend na Laguně

Publicistika - 03.12.2018

TŘEBÍČ (pch) - Hned tři dny zajímavé zábavy, ale i poučení vás čeká od pátku do neděle v Aquaparku Laguna. V pátek 7. prosince na vás čeká zábavné odpoledne s názvem U vody bez nehody, které je pořádané ve spolupráci s VZS ČČK Třebíč.

» celý článek

Dálniční most se bude opravovat. Město čeká kolaps

Publicistika - 28.11.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Velkomeziříčští si chtě nechtě již přivykli, že kdykoliv nastane na dálnici D1 nějaký problém, nahrnou se do centra šňůry aut. Je to jistá daň za výhody, jež těsná blízkost nejdůležitější tepny Česka nabízí. Už tak dost hustou dopravu ve městě v příštím roce navíc poznamená plánovaná oprava dálničního mostu Vysočina.

» celý článek

Policisté kontrolují chatové oblasti

Publicistika - 19.11.2018

VYSOČINA - V těchto dnech se policisté z Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina zaměřují na kontrolu chatových oblastí. Cílem této preventivní akce je snížit nápad trestné činnosti na úseku páchání majetkové trestné činnosti, a to zejména snížit nápad trestné činnosti na úseku vloupání do rekreačních chat a chalup. » celý článek


Archiv zpráv