Horácké noviny
Téma:

Počet zaměstnanců ve výrobě na Vysočině zůstane stejný

Publicistika - 18.07.2019

VYSOČINA (red) - Dle nejnovějšího průzkumu personální agentury Grafton Recruitment zůstane letos počet pracovníků z výrobního sektoru na Vysočině stejný, nebo se bude lehce zvyšovat. Případné snižování počtu zaměstnanců zvažuje totiž pouze 6 % zaměstnavatelů, 35 % firem pak plánuje řady svých pracovníků na dělnických pozicích naopak rozšířit. » celý článek


Vzduchem se proháněly modely s proudovými motory

Publicistika - 15.07.2019

IVANČICE (ap) - Pohled na špičkové radiem řízené modely tryskáčů všeho druhu na modelářském letišti CZECH HEAVEN v Ivančicích si minulou sobotu nenechala ujít ani řada modelářských nadšenců z Třebíčska. Opět po roce se tam totiž konalo setkání předních evropských pilotů proudových modelů letadel.

» celý článek

Proti srnkám na vojenském letišti nasadili orly

Publicistika - 11.07.2019

SEDLEC, VÍCENICE U NÁMĚŠTĚ (ap) - Srážka s ptákem velikosti holuba v kritické fázi letu, tedy při vzletu nebo přistání, může mít tragické následky a dokáže „sestřelit“ třeba i tryskáč nebo vojenský vrtulník. Počet srážek se zvířaty každoročně stoupá. Zatímco v roce 1990 jich experti napočítali 1 793, o dvacet let později jejich počet stoupl na 9 622.

» celý článek

Prezident poobědval na Atomu

Publicistika - 04.07.2019

TŘEBÍČ (mk) - V rámci oficiální návštěvy Kraje Vysočina poobědval prezident republiky Miloš Zeman s dvaceti podnikateli z Třebíčska. V roli hostitele zasedl u slavnostního stolu v sále Hotelu Atom hejtman kraje Jiří Běhounek a mezi hosty nechyběl podnikatel a předseda OHK Třebíč a Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Richard Horký. Prezident Zeman při svém příjezdu označil Richarda Horkého jako „třebíčského Tomáše Baťu“. „Toto oslovení vnímám jako velkou čest, protože pan Baťa byl velký vizionář a jeho práce měla velký přesah i mimo jeho firmu, kterou všestranně rozvíjel,“ komentoval přivítání Horký. Během oběda se u jehněčí pečeně se zelím probírala aktuální ekonomická a politická témata. Richard Horký prezentoval prezidentovi republiky a ostatním přítomným pilotní projekt „Oáza života Třebíč“, který je rozvíjen ve spolupráci s Krajem Vysočina a Městem Třebíč. Již nyní umožňuje zabezpečit vytápění třebíčské nemocnice, jako jediné v kraji i při dlouhodobém výpadku elektřiny a zemního plynu. Řeč přišla na akutní nedostatek pracovníků v mnoha odvětvích, kůrovcovou kalamitu i výstavbu pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Zeman jasně vyjádřil podporu dostavby dukovanské elektrárny, což všichni přítomní v čele s předsedou Energetického Třebíčska Vítězslavem Jonášem velice kvitovali.

» celý článek

Zastupitel Barák: Odměny jen předsedům komisí? I členům!

Publicistika - 26.06.2019

Třebíč (mič) - Rada města na svém zasedání 30. května projednala návrh tajemníka Vladimíra Kazdy, který spočívá v tom, že by předsedům komisí, kteří nejsou členy zastupitelstva, byla s účinností od 1. ledna 2019 do konce volebního období vyplácena odměna ve výši tisíc korun za každou schůzi komise. Návrh rozpoutal bouřlivou diskuzi ze strany opozice. Nakonec byl z jednání stažen kvůli protinávrhu Jaromíra Baráka (TO).

» celý článek

Cyklotrasa nabírá reálné obrysy

Publicistika - 20.06.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Vysočina je krajem cyklotras a cyklo- stezek. Čistá, malebně vlnitá krajina přímo láká k vyjížďkám. Budování nových tras pro cyklisty navíc dlouhodobě podporuje nejen Evropská unie, ale i státní fond rozvoje dopravní infastruktury. Díky poměrně dobře dostupným dotačním programům, tak v posledních letech vyrůstají cyklostezky doslova jako houby po dešti. V horizontu několika let spatří světlo světa také cyklotrasa z Třebíče do Náměště nad Oslavou.

» celý článek

Jedna bouračka za druhou

Publicistika - 12.06.2019

TŘEBÍČSKO (pch) - Druhá polovina minulého týdne byla poznamenána řadou dopravních nehod, které si bohužel vyžádaly nejen hmotné škody, ale i zranění lidí.

» celý článek

Žižkův dub stromem roku?

Publicistika - 05.06.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Žižkův dub v areálu zámecké zahrady soutěží o vítězství v anketě Strom roku. Můžete namítat, že takových anket probíhá každoročně na desítky. Krom prestiže obvykle nic nenabízí. Na vítěze této ankety ovšem čeká odborné arboristické ošetření, a to už za podporu veřejnosti a hlasování určitě stojí.

» celý článek

Hrozba jménem arzén

Publicistika - 15.07.2019

OKŘÍŠKY (mach) - Jako slepý k houslím se Okříšští dostali ke starostem ohledně někdejší skládky průmyslových odpadů v lese nad obcí. Do bývalého lomu byl ukládán odpad ze sklárny v Brodcích. S jistotou už dnes nikdo neví, co vše tam bylo navezeno. Na popud pamětníků se před lety v místě provedly kontrolní vrty a rozbory ukázaly mnohonásobně překročené limity jedovatého arzénu.

» celý článek

Dvě stě tisíc korun na ultrazvuk

Publicistika - 04.07.2019

TŘEBÍČ (rf) - Společnost KHNP předala ve čtvrtek 27. června šek s částkou 200 000 korun na pořízení ultrazvukového přístroje pro neurologické oddělení třebíčské nemocnice. Z rukou dárců jej převzala ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

» celý článek

Cyklostezka pokračuje třetí etapou

Publicistika - 28.06.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Velice zajímavý pohled se naskýtá návštěvníkům areálu firmy Habitat při pohledu na řeku Oslavu z tamního mostu. Ze dna řeky tam po malých krůčcích stoupá část třetí etapy nábřežní cyklostezky. V celkové délce pěti a půl kilometru ve výsledku propojí pilu v Červených domcích s bývalou továrnou Lidunasu.

» celý článek

Pohádková cesta kolem Rokytnice

Publicistika - 26.06.2019

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU (js) - Tradiční Pohádková cesta odstartovala za slunného počasí v půli června na rokytnickém koupališti. Na osmdesát dětí a nejméně jednou tolik rodičů se vydalo na procházku kolem místního rybníka do lesa, dále po tzv. zámecké lesní cestě k hájence, poslední třetina cesty vedla po polní pěšině až ke kapličce sv. Floriánka. » celý článek

Uvažují o náhradě sokolovny

Publicistika - 14.06.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Firmu pro zpracování návrhu strategického plánu rozvoje města už vybralo vedení jaroměřické radnice. Zbývá ještě vybrat i úředníka, který by všechny zamýšlené akce zúřadoval.

» celý článek

Pacienty vyšetří už i bez radiace

Publicistika - 07.06.2019

TŘEBÍČ (mach) - Nebývalá podívaná se v úterý 4. června dopoledne naskytla návštěvníkům třebíčské nemocnice. Poblíž budovy urgentního příjmu operoval vysokozdvižný jeřáb, který z nákladního auta postupně vyložil jednotlivé díly zbrusu nové magnetické rezonance. Diagnostický přístroj bude sloužit pacientům Nemocnice Třebíč již od července.

» celý článek

Odstřelovači, životně důležité prostory, drony a žiletkový drát

Publicistika - 30.05.2019

DUKOVANY (ap) - Pušku s optikou, kterou policejní odstřelovač zastřelí člověka spolehlivě na vzdálenost sta metrů hned první ranou, si mohli prohlédnout účastníci „Bezpečnostního dne EDU“, který se konal ve středu 22. května.

» celý článek


Archiv zpráv