Horácké noviny
Téma:

Hana Žáková: „Hodnoty musíte mít ve svém srdci.“

Publicistika - 19.10.2018

KONĚŠÍN (pch) - První pracovní den po druhém kole senátních voleb jsme novopečenou senátorku Hanu Žákovou zastihli v práci na obecním úřadě v Koněšíně. To, že byla zvolena, neznamená, že se život v obci zastaví, stále je co řešit. Právě jsme ji zastihli při schůzce s pravděpodobně budoucím starostou Koněšína. Tak jsme paní senátorce položili několik otázek. » celý článek


Azylový dům pro rodiče s dětmi a ženy

Publicistika - 16.10.2018

TŘEBÍČ (evu) - Posláním Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy je poskytovat ubytování, podmínky pro zajištění stravy a základní hygieny, základní sociální poradenství, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů, při obstarávání osobních záležitostí, a vytvářet podmínky pro rozvoj dětí.

» celý článek

Za indiány na Ostrůvek

Publicistika - 11.10.2018

Velké Meziříčí - Letošní Babí neboli Indiánské léto patří k nejteplejším za mnoho let. Ekocentrum Chaloupky pořádá tuto neděli 14. října od 13.00 do 16.00 báječné odpoledne, kdy si budete moci prožít podzim severoamerického kontinentu.

» celý článek

Dr. Krpoun: sliby ve 21. století

Publicistika - 09.10.2018

Sliby jsou zvláštní lidské téma. Proto o nich neslyšíte poprvé, ani naposled. Slib je v první řadě závazek. Závazek, který symbolizuje něco, co se má teprve stát a co se očekává. Bohužel nám moderní doba přinesla další výdobytek. Jde o sliby, které tu jsou pro sliby samotné. Jde o sliby, které se zpravidla neplní, ačkoli zní líbivě a věhlasně.

» celý článek

Absence občanů na Fórum Zdravého města

Publicistika - 03.10.2018

TŘEBÍČ (evu) - Město Třebíč uspořádalo 8. diskusní setkání s vedením města. Jde o každoročně se opakující setkání vedení města a občanů, kde se mohou účastníci vyjádřit k jakémukoliv problému či oblasti, která je z jejich pohledu ve městě problematická a je potřeba řešit. Vše se odehrálo v úterý 18. září ve Fóru. Bohužel z řad občanů skoro nikdo nepřišel. Je to velká škoda, protože toto setkání je ideálním na vyjádření názoru. Každý, kdo se zúčastnil, měl svůj hlas a mohl tím ovlivnit další průběh. » celý článek

Za dobrodružstvím s fichtlem do Koločavy

Publicistika - 26.09.2018

TŘEBÍČ /UKRAJINA (mach) - Partička piknikářů a jejich příznivců šťastně dorazila do cíle. Řeč je o Zakarpatské tisícovce, jejímž cílem bylo urazit trasu tisíc kilometrů dlouhou z Třebíče až do ukrajinské Koločavy na co nejslabších jednostopých vozidlech. Organizátorem dobrodružné cesty byl Piknikův klub.

» celý článek

V česko-rakouské soutěži obstály školy z Vysočiny na výbornou

Publicistika - 18.09.2018

TŘEBÍČSKO (red) - Těsně před začátkem letních prázdnin byla ukončena dlouhodobá soutěž: Pěstuj, zkoumej, vyprávěj. Soutěžily mezi sebou školy ze tří krajů českých - Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina a Jihočeský kraj a školy z Dolního Rakouska. Předmětem soutěže byla zahrada. Přistoupit, nebo spíše vstoupit jste do ní mohli libovolným způsobem. A děti to udělaly tak, že členům hodnotící komise doslova spadly brady. S jednou členkou komise, Ivetou Machátovou, jsme si sedli a na soutěž jsme se pořádně vyptali.

» celý článek

Co na špačka? Jedině hůl!

Publicistika - 14.09.2018

Smrk (mach) - U rybníka Přibyl proběhla v sobotu 8. září Špačková liga. Pátráte v paměti, dumáte nad tím, co že to ta špačková liga znamená? To jste na tom podobně jako já. O střílení nedopalků od cigaret do dálky se skutečně nejedná (jak napadlo moji kolegyni). Nejedná se ani o bestiální zátah na obtížné ptáky, kteří v tisícihlavých hejnech drastickým způsobem sklízejí vinařům vzácnou úrodu.

» celý článek

Pyl, semenný rok, holiny, křivka a douglaska

Publicistika - 16.10.2018

TŘEBÍČSKO (ap) - Kvůli nezvykle teplému počasí a příznivému větru pokryl letos v květnu celé Česko pyl, který pocházel především ze smrků a borovic. Dal tak na vědomí, že letošní rok je pro lesy opravdu silným semenným rokem, kterého mohou vlastníci lesa využít k obnově svých lesů při dnešní kůrovcové katastrofě.

» celý článek

Na svém atomovém ostrově mají už Finové kantýnu

Publicistika - 11.10.2018

Dukovany (ap) - Kombinované využívání tepelných a rychlých reaktorových technologií má Rusku umožnit znovu a znovu využívat použité jaderné palivo v uzavřeném palivovém cyklu. Rusko by tak mělo být schopné snížit svůj radioaktivní jaderný odpad „téměř na nulu“.

» celý článek

Kostelník: Na dobu stavby přehrady rád vzpomínám

Publicistika - 05.10.2018

Dalešice (ap) - Rodák z Mohelna a dlouholetý starosta tohoto městyse Jiří Kostelník je pamětníkem, který se o své vzpomínky na výstavbu přečerpávací vodní elektrárny Dalešice podělil s účastníky zářijových oslav 40. výročí začátku fungování všech čtyř soustrojí tohoto díla. Rozhovor poskytl i Horáckým novinám.

» celý článek

Dana Drábová: Jaderná energetika je milionkrát koncentrovanější oheň

Publicistika - 03.10.2018

DUKOVANY (ap) - Jaderná energetika je velmi kontroverzní odvětví. Jakýkoliv koncentrovaný zdroj energie totiž zároveň představuje koncentrované riziko. Cokoliv je fyzikálně možné, může se jednoho dne stát. Proto má i jaderná energetika tu smůlu, že funguje jako moderní bubák. Svoji odvrácenou tvář a možné lidské zneužití ukázala jaderná energie v okamžiku svržení amerických atomových pum na japonská města Hirošimu a Nagasaki v srpnu 1945. A pokud má mít jaderná energetika budoucnost, bude muset přijít čtvrtá generace reaktorů, pracujících s rychlými elektrony. To, co snad bude reaktor Dukovany 5, ten ale bude zatím jen generace 3+.

» celý článek

Den tiskařů už klepe na dveře

Publicistika - 20.09.2018

Kralice nad Oslavou (mach) - Bible kralická, kraličtí tiskaři a jejich odkaz dnešku, pod tímto titulem v sobotu 22. září proběhne v Kralicích nad Oslavou Den tiskařů. Tato akce se pod různými názvy pravidelně koná již sedm desítek let.

» celý článek

Dobrovolnické centrum a sousedská pomoc

Publicistika - 14.09.2018

TŘEBÍČ (evu) - Středisko Dobrovolnické centrum a sousedská pomoc podporuje myšlenku dobrovolnictví, přijímá dobrovolníky, systematicky s nimi pracuje, koordinuje jejich činnost ve střediscích Oblastní charity Třebíč, ve spolupracujících organizacích. Dobrovolnictví přispívá ke zvýšení kvality sociálních a zdravotních služeb a krizové pomoci.

» celý článek

Prostřednictvím auta vyjadřuje nespokojenost s uprchlíky

Publicistika - 12.09.2018

Třebíč (mm) - Podobných aut jezdí po silnicích stovky. Jenomže tohohle si všimnete na první pohled. Jeho majitel Bronislav Š. prostřednictvím svého vozu otevřeně poukazuje na problematiku uprchlíků. Muž, který většinu svého mládí spojil s Třebíčí, jezdí v současnosti po celém světě po montážích. A právě tam se jeho názor ujasnil.

» celý článek


Archiv zpráv