Horácké noviny
Téma:

Žádost povolení umístění dvou nových bloků je podána

Publicistika - 02.04.2020

DUKOVANY (red) - Společnost ČEZ minulý týden předala na Státní úřad pro jadernou bezpečnost žádost o povolení umístění stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Ukončila tak pětileté přípravné práce a je připravena na licenční proces podle atomového zákona. » celý článek


Chybí nám půl metru dešťů za pět let

Publicistika - 30.03.2020

VYSOČINA (ap) - Nedostatek vodních srážek v Kraji Vysočina za posledních pět let dosahuje hrozivých téměř 500 mm. To zhruba znamená chybějící srážky za více než dvě třetiny běžného kalendářního roku, jako kdyby někdo z každého čtverečního metru Kraje Vysočina vysál 500 litrů vody a už je tam nevrátil.

» celý článek

Obecní dvůr v Rudíkově je v polovině své dostavby

Publicistika - 23.03.2020

RUDÍKOV (mach) - Dvůr pod budovou obecního úřadu v Rudíkově prochází zásadní proměnou. V loňském roce se začalo se stavbou garáží pro obecní techniku a letos budou dokončena parkovací stání a bude dobudován samostatný objekt pro sociální zázemí denní místnost pracovníků.

» celý článek

Včasná péče je nejúčinnější

Publicistika - 13.03.2020

TŘEBÍČ (mach) - Děti vnášejí do našeho života radost a štěstí. Jsou pro nás darem a do jisté míry jsou našim prostředníkem vlastní nesmrtelnosti. Naše geny v nich žijí dál. Zdaleka ne všechny děti mají ale stejnou startovní čáru do života. Bohužel se stává, že se vlivem nemoci, genetické vady či nešťastné události celý život potýkají se zdravotním hendikepem. Péče o mentálně, tělesně či kombinovaně postižené děťátko je pro rodinu velkou fyzickou a zejména psychickou zátěží. Díky Bohu už není na své každodenní problémy nejbližší rodina sama. Existuje řada organizací a zařízení, které jsou ochotné pomoci. Mezi takové služby patří i raná péče, která právě v Třebíči oslavila patnáct let své existence pod hlavičkou Oblastní charity Třebíč.

» celý článek

Bobr je nevítaným samozvaným rybníkářem

Publicistika - 05.03.2020

TŘEBÍČSKO (ap) - Bobr evropský patřil ještě před pěti lety v České republice k opravdu silně ohroženým druhům a je chráněn i evropskou legislativou. Bobrů na Třebíčsku ale výrazně přibylo. Přesouvají se blíže k městům a zaplňují potoky, přehrady, rybníky i řeky. V našem regionu lze dnes spatřit důkazy přítomnosti bobra na řece Jihlavě kolem Třebíče, v Kožichovicích i ve Vladislavi, na řekách v okolí Náměště, na potoku Mocle u Hrotovic, na Rokytné u Příštpa a třeba i v prostoru náhonu Mohelenského mlýna. Také potok mezi Starčí a Borovinským rybníkem se bobrům zalíbil.

» celý článek

MASOpust je za námi, začal půst

Publicistika - 02.03.2020

TŘEBÍČ (mach) - Masopustní veselí je minulostí. Až do Velikonoc nás čeká doba postní, která začala Popeleční středou (letos 26. února). V ulicích Třebíče byly během úterního dopoledne k vidění děti ze ZŠ Otevřmysl. Poslední den masopustního období využily k obchůzce provozoven, kance- láří a domácností, aby lidem připomněly tradice našich předků.

» celý článek

Pozor na falešné emaily, vyzývající k uhrazení fiktivních faktur!

Publicistika - 19.02.2020

V poslední době se napříč celým Krajem Vysočina objevují případy počítačové trestné činnosti, které spočívají v zasílání fiktivních mailů a faktur firmám, vyzývajících je k uhrazení nemalých finančních částek. Kriminalisté proto vyzývají k velké obezřetnosti při provádění bezhotovostních plateb, směřujících mimo firmu nebo společnost.

» celý článek

Napřesrok začnou v Jemnici stavět

Publicistika - 13.02.2020

JEMNICE (mach) - Město s pohnutou historií a poutavými památkami doslova na každém rohu přeje rozvoji. Dlouhodobě připravovaný projekt nové lokality, určené k individuální výstavbě rodinných domů Pod vodojemem, konečně finišuje.

» celý článek

Běžce na kolečkových bruslích brokaři neohrozí

Publicistika - 23.03.2020

TŘEBÍČ-BAŽANTNICE (ap, mič) - Kolem rybníka Zámiše a třebíčské Bažantnice má vést inlinový okruh pro milovníky tohoto způsobu pohybu v přírodě na kolečkových bruslích.

» celý článek

Sokolovna stále chátrá. Není dodavatel

Publicistika - 17.03.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Náměšťští stále hledají stavební firmu, která za reálný peníz zrekonstruuje tamní sokolovnu. Připravuje se páté kolo výběrového řízení. Předchozí čtyři kola nebyla úspěšná. Cena zakázky se přitom neustále šplhá do neskutečných výšin.

» celý článek

Současné počasí Dukovanům svědčí

Publicistika - 12.03.2020

DUKOVANY (red) - Výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany dosahuje v těchto dnech díky počasí maximální účinnosti. Důvodem jsou optimální klimatické podmínky, které pro jadernou elektrárnu nastávají vždy na jaře a na podzim. Díky nim udržují operátoři optimální teplotu chladicího okruhu při minimální spotřebě energie.

» celý článek

Nové osvětlení vyhoví normám

Publicistika - 05.03.2020

RUDÍKOV (mach) - Po prázdninách se školáci a pedagogové v Rudíkově mohou těšit na další vylepšení v základní a mateřské škole. Modernizace se tentokrát dotkne osvětlení. Za částku téměř půldruhého milionu korun bude sedmnáct učeben osazeno novými LED panely. Stávající zářivky dlouhodobě nevyhovují hygienickým normám.

» celý článek

Nikdo nechce umírat sám a opuštěný

Publicistika - 24.02.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou získal mezi prvními certifikát paliativního přístupu. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka, tamní personál umí zařídit vše pro to, ale mohli klienti v klidu umřít ve známém prostředí domova a nejezdili umírat do nemocnic.

» celý článek

Havlíček chce dát do pořádku silnice v okolí Dukovan

Publicistika - 17.02.2020

DUKOVANY (ap) - „Jsme pevně rozhodnuti, že nový jaderný blok bude, je to věc, která je neměnná, ze které nelze ustoupit ani o milimetr. V tuto chvíli se připracuje věcně technický jízdní řád, jakým způsobem se bude budovat,“ prohlásil při úterním výjezdu do lokality Jaderné elektrárny Dukovany místopředseda vlády ČR a dvojnásobný ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, který také řekl, že 150 milionů kubických metrů vody v Dalešické přehradě je dostatečná zásoba pro chlazení současné dukovanské jaderky i budoucího pátého bloku při jejich souběžném provozu.

» celý článek

Štěpanovský: Chceme mít degradaci jaderné elektrárny pod kontrolou

Publicistika - 10.02.2020

DUKOVANY - Jaderná elektrárna Dukovany dosáhla v loňském roce čtvrté nejvyšší výroby ve své historii. Na setkání s řediteli ČEZu, ve čtvrtek 30. ledna, se také hodně mluvilo o modernizačních akcích na elektrárně. O krátký rozhovor na toto téma jsme proto požádali ředitele JE Dukovany Miloše Štěpanovského.

» celý článek


Archiv zpráv