Horácké noviny
Téma:

Červený kříž: Láska k lidem je důvodem naší práce

Publicistika - 17.05.2019

TŘEBÍČ/PRAHA (ap) - Světovým dnem Červeného kříže a Červeného půlměsíce je osmý květen. Český červený kříž, který si letos také připomíná 100. výročí založení, se k němu připojil 7. května slavnostním shromážděním v pražském Paláci Žofín. » celý článek


Dobrovolnickému dni nevadil chlad, ani déšť

Publicistika - 22.05.2019

TŘEBÍČ (red) - Úspěšná spolupráce Oblastní charity Třebíč s Jadernou elektrárnou Dukovany trvá již řadu let. Díky finanční pomoci mohly být podpořeny různé charitní projekty a činnosti, např. se pořídily nové automobily pro terénní služby, přispělo se na osázení a vybavení zahrad stacionáře Úsměv a azylového domu, rekonstruovala se budova na ul. Gen. Sochora, a mnohé další. Výčet by byl dlouhý.

» celý článek

Kamila Brzobohatá je vicemistryní v Bikiny fitness

Publicistika - 16.05.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Kamila Brzobohatá je příjemná mladá dáma z Moravských Budějovic, která před pár dny získala na Mistrovství České republiky v Bikiny fitness skvělé druhé místo. Že nevíte, o jaký sport se jedná? V našem rozhovoru s Kamilou snad najdete odpověď.

» celý článek

Na atletický stadion se vrátí líté boje hasičů

Publicistika - 03.05.2019

Třebíč (art) - Po roční pauze se do Třebíče vrací zápolení hasičů z celé České republiky. Ti se v sobotu 4. května na městském atletickém stadionu utkají v běhu na 100 metrů překážek. Akci i tentokrát pořádá Sbor dobrovolných hasičů Budíkovice ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů v Třebíči.

» celý článek

Picmaus: Z létání by se neměla vytratit lidská dimenze

Publicistika - 29.04.2019

SVĚT/TŘEBÍČSKO (ap) - Vše souvisí se vším. Americký prezident Donald Trump si znovu postavil hlavu a jeho administrativa zveřejnila seznam produktů z Evropské unie, na které by měla dopadnout odvetná cla za subvence pro výrobce letadel Airbus. Mělo by jít o odvetu za škody, přesahující 11 miliard dolarů. Trumpovi dala do ruky střelivo i Světová obchodní organizace (WTO). Podle ní měly subvence pro Airbus nepříznivý dopad na USA. Tady je potřeba připomenout, že konkurenční boj mezi evropským Airbusem a americkým Boeingem trvá už dlouho. Boeing nemá v poslední době na růžích ustláno, ale není to vina Airbusu. Boeing dočasně snížil výrobu letounů řady 737 na 42 strojů měsíčně z nynějších 52 strojů měsíčně. To souvisí s přerušením provozu letounů 737 MAX po dvou tragických nehodách v Indonésii a Etiopii. Cena akcií společnosti Boeing propadla od začátku března o výrazných 16 %. To vše může skončit tím, že se svět, tedy i některé významné evropské státy, propadnou do recese a s nimi i Česká republika.

» celý článek

Senátorka Žáková ocenila profesionalitu hasičů

Publicistika - 17.04.2019

TŘEBÍČ (red) - Nácvik zásahu proti šíření vysoce nakažlivé nemoci si 10. dubna vyzkoušeli třebíčští a krajští profesio- nální hasiči spolu s hygieniky. Nechyběly ani další složky integrovaného záchranného systému, tedy záchranáři a policisté. Cvičení přihlížela i senátorka Hana Žáková.

» celý článek

Kabiny vznikaly podobně jako kdysi Národní divadlo

Publicistika - 10.04.2019

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU (pch) - Týmový duch, přátelství, zdravé děti, úspěch, radost ze života, vzpomínky. To jsou některá z hesel, kterými fotbalový klub 1. SK Rokytnice nad Rokytnou, z.s. zahájil začátkem roku 2016 na jeho poměry megalomanský projekt Kabiny 2018. Úkol zněl jasně - nashromáždit dostatek peněz a za peníze postavit přes 25 m dlouhou budovu sportovních kabin v areálu koupaliště, která tam již přes 10 let zoufale chyběla.

» celý článek

Policie si posvítí na bezohledné řidiče

Publicistika - 05.04.2019

TŘEBÍČ (mach) - Zaparkovat v dopoledních hodinách v areálu nemocnice se stává být nemožným. Motoristé svoje plechové miláčky odstavují prakticky kdekoliv, i v zákazu stání. Problémem je byť jen pouhé projetí areálem z jednoho konce na druhý. Nepomohlo zdražení parkovného ani nové parkovací plochy. Motoristé teď musí počítat s restrikcí.

» celý článek

Den vítězství nejen s parašutisty

Publicistika - 16.05.2019

TŘEBÍČ (mach) - Naše země si v minulém týdnu připomněla 74. výročí konce II. světové války. Nejinak tomu bylo i v Třebíči, kde oslavy proběhly již v úterý 7. května. Oficiální část se konala na Karlově náměstí, odkud se další program oslav přesunul na nedaleký Hrádek.

» celý článek

Nejdůležitější náš čep už je mimo nebezpečí

Publicistika - 10.05.2019

ŠTÍTARY (ap) - V době již řadu let panujícího sucha se nejdůležitějšími technickými zařízeními na okrese stávají ta vodárenská. Mezi nimi ponton, ukotvený ve štítarské zátoce Vranovské přehrady. Jeho mohutná čerpadla ženou povrchovou přehradní vodu prudkým stoupáním do štítarské úpravny, kde se mění na pitnou.

» celý článek

Milujte se a množte se

Publicistika - 03.05.2019

HROTOVICE (ap) - ,,Milujte se a množte se" nebo ,,Perte se a žerte se". Tak by mohl znít v duchu slavného animovaného filmu Stvoření světa titulek ke snímku dvou ještěrek, které se podařilo vyfotografovat hned za brankou jejího domu bývalé hrotovické starostce.

» celý článek

Jedinečnost heraltického zdroje vody je ohrožená

Publicistika - 24.04.2019

Heraltice (ap) - Zima je za námi, je tu jaro, ale nastává pravděpodobně další suché období. Z hlediska vodohospodářského se hlavní zdroj pitné vody pro Třebíčsko - Vranovská přehrada - během uplynulých měsíců naplnil. Takže do sezóny vstupujeme s dobrou zásobou vody,“ konstatoval ředitel třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný.

» celý článek

Začala Čistá Vysočina. Jedni likvidují odpad po druhých

Publicistika - 12.04.2019

VYSOČINA (red) - V těchto dnech odstartovala na Vysočině velká jarní úklidová akce, nazvaná Čistá Vysočina. Od 8. do 21. dubna budou po celém kraji tisíce dobrovolníků sbírat nepořádek, který se hlavně u silnic a na veřejných prostranstvích během uplynulých měsíců nahromadil.

» celý článek

Většina smrků na Třebíčsku už to má za sebou

Publicistika - 10.04.2019

Třebíčsko (ap) - Kůrovcová kalamita, nemající v našich zemích obdobu, také na Třebíčsku trvá a podle některých naopak ještě nabere na obrátkách. Požádali jsme proto o vyjádření odborníky na hospodaření v lesích ještě před začátkem kůrovcové sezóny a prvního letošního rojení.

» celý článek

Řád bílé křídy letos získalo dvanáct žen a dva muži

Publicistika - 03.04.2019

TŘEBÍČ (red) - V pondělí 25. března při oslavě Dne učitelů předali představitelé města ocenění Řádu bílé křídy. Před divadelním představením Misery v divadle Pasáž dostalo Řád jedenáct pedagogických a tři provozní zaměstnanci škol.

» celý článek


Archiv zpráv