Horácké noviny
Téma:

Polanka potřebuje milionové investice

Publicistika - 17.08.2018

TŘEBÍČ (pch) - Současné horké počasí láká k vodě. V Třebíči je možné zajít se zchladit na Lagunu nebo na Polanku. Oba areály provozuje jeden provozovatel, což má bezesporu spoustu výhod. Přesto se objevují názory, že takto je to špatně, že by vše bylo jinak kdyby... Stejně jako se objevuje kritika ve smyslu, že Polanka otevřela při letošních vedrech svoje brány až v červnu, tedy pozdě. Jak to tedy je? O tom jsme si povídali s ředitelem areálů Laguna a Polanka Jiřím Novákem, který je současně místopředsedou a členem představenstva Asociace pracovníků v regeneraci ČR. Má tedy zkušenosti a informace z bazénů po celé ČR. » celý článek


Muži zákona se (prý) vrátí v plné síle

Publicistika - 15.08.2018

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (mach) - Díky reorganizaci uvnitř Policie ČR přišlo město v roce 2010 o tamní policejní oddělení. Policie nezmizela úplně. V podstatně menším počtu slouží policisté na stanici, která nalezla útočiště v přízemí radnice. V případě potřeby také zasahují kolegové z nedalekých Hrotovic. Nyní městu svitá naděje, že se policie do města vrátí v plné síle.

» celý článek

Kulturní dům a náves jsou vizitkou obce

Publicistika - 09.08.2018

HORNÍ ÚJEZD (mach) - Obce na Třebíčsku se v posledních letech potýkají s nedostatkem důstojných prostor pro kulturní akce či zimní tréninky sportovních oddílů. Drtivá většina obcí využívá k těmto potřebám sokolovny. O snahách více či méně úspěšných získat tyto objekty do majetku obcí píšeme vcelku pravidelně. Něco podobného však v Horním Újezdu řešit nemusí.

» celý článek

Utonulé díkybohu z vody netahají

Publicistika - 06.08.2018

HARTVÍKOVICE (mach) - Kempování se těší stále větší oblibě, stejně jako koupání v přírodních nádržích. V tomto ohledu patří mezi nejvyhledávanější lokality na Třebíčsku hartvíkovická pláž, potažmo celé vodní dílo Dalešice.

» celý článek

Policejní loď vyplouvá každý den

Publicistika - 31.07.2018

KRAMOLÍN (pch) - Policisté z obvodního oddělení v Hrotovicích společně se zástupcem Státní plavební správy v sobotu 28. července kontrolovali dodržování předpisů mezi „řidiči“ lodí, pohybujících se po hladině Dalešické přehrady.

» celý článek

Zájem dětí o 3D tiskárnu vzrůstá

Publicistika - 25.07.2018

TŘEBÍČ (evu) - Nová doba přináší nové technologie. Proto je důležité, aby naše mladší generace poznala a naučila se ji ovládat. Základní škola na Václavském náměstí pořídila v minulém školním roce 3D tiskárnu a zřídila kroužek pro děti. „Loni jsme se soustředili na tvorbu technických výrobků pevných rozměrů, letos přibyla snaha o modelování postav,“ řekl ředitel školy Pavel Kessner.

» celý článek

Bende se vrátí na místo činu

Publicistika - 23.07.2018

OKŘÍŠKY (mach) - Čilý pracovní ruch na dokončovacích pracích kompletní rekonstrukce a částečné dostavby kulturního domu dává tušit, že se dílo blíží do finiše. Jak nám starosta Zdeněk Ryšavý potvrdil, termín slavnostního otevření je prakticky už za humny.

» celý článek

Pět Velorexů, devět dobrodruhů, to je Estonsko 2018

Publicistika - 18.07.2018

Valeč - Na další zahraniční expedici, dlouhou zhruba 3600 kilometrů, se chystá skupina nadšenců z Třebíčska, kteří provozují proslavené tříkolové vozidlo s trubkovým rámem potažené koženkou, zvané Velorex. S tímto strojem, zkonstruovaným původně jako vozítko pro invalidy, hodlají letos v srpnu během dvanácti dní projet z Česka přes Německo a Polsko do Švédska, tam se trajektem přeplavit do Estonska a přes Lotyšsko, Litvu a Polsko se vrátit zpět. Start expedice bude ve středu 1. srpna ve 13 hodin na nádvoří zámku ve Valči. Před cestou poskytl zástupce Velorex teamu Třebíč Ivo Zahrádka rozhovor Horáckým novinám.

» celý článek

Korejští dobrovolníci přijeli pomáhat

Publicistika - 09.08.2018

TŘEBÍČ (evu) - Studenti z Koreji přijeli v pondělí do Třebíče dělat dobrovolníky a pomáhají například v Dobrovolnickém centru STŘED v organizacích se sociálních zaměřením, jako je Domov pro seniory Třebíč - Koutkova - Kubešova, p. o. a Denní centrum Barevný svět, o. p. s.

» celý článek

Muzeum Hrotovicka zmapuje nejen dějiny města

Publicistika - 08.08.2018

HROTOVICE - Historie Hrotovicka sahá až do pravěku. První písemné zmínky o městu pocházejí již z doby vlády Přemysla Otakara I. z roku 1228. V blízkosti dnešního města existovala v místě soutoku Mlýnského potoka a říčky Rouchovanky středověká osada Mstěnice (dnes archeologické naleziště). Také novodobé dějiny města nabízejí řadu zajímavých i tragických milníků a v neposlední řadě je potřeba zmínit také řadu významných rodáků. Pohnutá historie města a jeho okolí si jistě zaslouží vlastní muzeum.

» celý článek

Starostování je pro něj náročným koníčkem

Publicistika - 31.07.2018

BOCHOVICE (mach) - Obec, ležící severně od Třebíče. Nadmořská výška je 514 metrů nad mořem. Žije zde 154 obyvatel. Pod správu obce spadá kilometr vzdálená vesnička Batouchovice. Okolo obce se nachází naleziště křemene, ametystu a dalších minerálů. Tolik wikipedie.

» celý článek

Počasí zásadně ovlivní množství letos sklizených brambor

Publicistika - 27.07.2018

VYSOČINA (red) - Z dat, která zveřejnil Český statistický úřad, vyplývá, že plochy brambor opět poklesly - v roce 2017 se pěstovalo v ČR 23 418 ha brambor, v letošním roce osázeli zemědělci už jen 22 899 ha této plodiny, úbytek tedy činil za republiku 519 ha. Bohužel tomuto trendu neunikly ani osázené plochy v Kraji Vysočina, kde v roce 2017 zabraly 8 261 ha a v roce 2018 už jen 7 830 ha - pokles ploch brambor tedy jen v Kraji Vysočina představoval 431 ha.

» celý článek

Ne/přítomnost úředníka už nebude veřejnou informací

Publicistika - 25.07.2018

VYSOČINA - Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků.

» celý článek

Stroj času v jaderné elektrárně

Publicistika - 18.07.2018

DUKOVANY (red) - Letos již podruhé probíhal příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany. Účastnilo se ho dvacet pět dětí dukovanských zaměstnanců ve věku 6-12 let, jejichž rodiče se podílejí na nepřetržitém provozu elektrárny.

» celý článek

Cyklostezka zamíří do Červených domků

Publicistika - 10.07.2018

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (ap) - Do stavby šest set metrů dlouhého úseku postupně budované nábřežní cyklostezky podél řeky Oslavy se mohou pustit v Náměšti.

» celý článek


Archiv zpráv