Horácké noviny
Téma:

Memoriál Karla Podhajského - prestižní soutěž ohařů

Publicistika - 14.10.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (zh) - Myslivci a chovatelé ohařů strávili víkend 4. - 6. října v Jaroměřicích a okolí na 81. ročníku memoriálu Karla Podhajského. Do města se sjely stovky myslivců nejen z Čech, Moravy a Slezska ale také ze Slovenska a Rakouska. » celý článek


Lesy mizí a po nich se ztrácí i voda

Publicistika - 10.10.2019

HERALTICE - Časem postupující katastrofy by se dal nazvat slunečný pátek končícího září, kdy jsme se vypravili na obhlídku heraltického lesa, který je prameništěm pitné vody pro Třebíč a řadu dalších vesnic v jejím okolí. V důsledku sucha, přemnoženého kůrovce a kácení odumírajících stromů na některých místech spatříme už jen velké pařezité holiny. Pro někoho, kdo se do heraltických lesů vypravil po dvou letech třeba na houby, takový pohled může být docela šokující.

» celý článek

Novák používal i metody drippingu

Publicistika - 02.10.2019

TŘEBÍČ (ap) - Výstava, věnovaná třebíčskému pedagogovi, básníku, výtvarníku a překladateli Ladislavu Novákovi, potrvá ještě do 6. října v konírně třebíčského zámku. Muzeum Vysočiny Třebíč k výstavě připravilo i bohatý doprovodný program. Vážní zájemci o Novákovo dílo se tak mohli například ve čtvrtek 26. září zúčastnit komentované prohlídky výstavy pro veřejnost.

» celý článek

V Dukovanech proběhlo tajné cvičení

Publicistika - 27.09.2019

DUKOVANY (red) - V pátek odpoledne proběhlo na Jaderné elektrárně Dukovany jedno z tajných cvičení, zaměřených na připravenost týmu pohotovostní organizace pro případ neobvyklých mimořádných událostí nebo havárií. Členové týmu si poprvé sami vyzkoušeli montáž i demontáž mobilního havarijního střediska a navázání komunikace prostřednictvím satelitního spojení. Sérii letošních cvičení energetici zakončí v listopadu dvoudenním celoareálovým cvičením.

» celý článek

Policisté doporučují cyklistům – používejte přilbu

Publicistika - 23.09.2019

KRAJ VYSOČINA - Policisté v Kraji Vysočina od začátku letošního roku do konce srpna vyšetřovali celkem 104 dopravních nehod, na kterých měli účast cyklisté. Účastníky dopravních nehod byli v 77 případech cyklisté - muži a ve zbývajících případech ženy - cyklistky. Z celkového počtu dopravních nehod s účastí cyklistů jich 66 cyklisté zavinili. Tři cyklisté při letošních dopravních nehodách zemřeli, sedm jich utrpělo těžké zranění a 83 cyklistů bylo zraněno lehce. Pouze 11 cyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. V patnácti případech policisté zjistili, že cyklista byl při nehodě pod vlivem alkoholu.

» celý článek

Elektrárna pod rouškou tmy

Publicistika - 16.09.2019

DUKOVANY (red) - O speciální noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany je enormní zájem a již jsou opět zcela obsazeny. První noční prohlídka Dukovan proběhla o uplynulém víkendu. Další termíny jsou již plně obsazené. Infocentrum elektrárny nabízí milovníkům netradičních zážitků čtyřhodinový program v samotném areálu elektrárny. Kromě výcvikového pracoviště operátorů bloků se podívají na strojovnu a do skladu použitého paliva, to vše pod tajemnou rouškou tmy.

» celý článek

Odstávka na Laguně dnes končí

Publicistika - 09.09.2019

TŘEBÍČ (pch) - Tento týden vrcholí tradiční odstávka Aquaparku Laguna. Skončí v pondělí 9. září, kdy v šest hodin ráno opět otevře své brány pro veřejnost. A co je pro návštěvníky zásadní informace? Především to, že na rozdíl od obdobných zařízení v okolí Laguna nezdražuje.

» celý článek

Policista z Třebíče třetím nejlepším regulovčíkem v kraji

Publicistika - 28.08.2019

JIHLAVA (mm) - Minulý týden se v krajském městě uskutečnila soutěž dopravních policistů. Té se zúčastnilo čtrnáct policistů, včetně jedné policistky. Dva nejlepší policisté postupují do celostátního kola soutěže, které se bude konat 12. září v Liberci.

» celý článek

Třebíč má už čtvrtý Family point

Publicistika - 07.10.2019

TŘEBÍČ (red) V pondělí 30. září byly slavnostně otevřeny nově zrekonstruované prostory ve výpravní budově autobusového nádraží v Třebíči. Součástí prostor je nová prodejna jízdenek i čekárna pro rodiče s dětmi s malou kuchyňkou, takzvaný Family point. Slavnostního přestřižení pásky u rekonstruovaných prostor se ujali místostarostové města Vladimír Malý a Miloš Hrůza a také náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

» celý článek

Firmy opět podpoří technickou výuku

Publicistika - 02.10.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Zástupci devíti technicky zaměřených výrobních firem Třebíčska podepsali společně s vedením Střední průmyslové školy Třebíč a vedením města memorandum o spolupráci. Předmětem čtyřleté smlouvy je podpora technického vzdělávání na základních a nově i mateřských školách. K podpisu memoranda, jež navazuje na předchozí smlouvu z roku 2016, došlo ve středu 25. září.

» celý článek

Třebíčská sestřička Renáta bojuje o titul

Publicistika - 25.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Každým rokem probíhá soutěž Batist Nej sestřička o nejsympatičtější zdravotní sestřičku. Letošní 11. ročník odstartoval 14. června v pražském divadle Na Maninách. Do letošní soutěže byla nominována porodní asistentka z gynekologicko-porodnického oddělení třebíčské nemocnice Renáta Neubertová. Slavnostní finále s vyhlášením vítězky proběhne již 5. října na slavnostním galavečeru. Podpořit naše želízko v ohni ale můžete i vy. Stačí udělit hlas v právě probíhající internetové soutěži na webových stránkách www.nejsestricka.cz.

» celý článek

Americký bezpilotní bitevník Reaper k nám létal z Polska

Publicistika - 19.09.2019

SEDLEC, VÍCENICE U NÁMĚŠTĚ - Britský mobilní simulátor pro výcvik leteckých návodčích si poprvé vyzkoušeli i čeští vojáci na právě probíhajícím cvičení Ample Strike 2019, které již pošesté hostí náměšťská letecká základna. Simulátor poskytli Britové, kteří ho používají teprve rok.

» celý článek

Na elektrárnu se vracejí zubaři

Publicistika - 11.09.2019

DUKOVANY (red) - Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se po dlouhých měsících nejistoty a marného hledání nového ošetřujícího zubaře dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které během několika týdnů zahájí svůj provoz přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Energetikům se podařilo najít nového kvalifikovaného provozovatele s praxí, který zajistí celodenní provoz obou ordinací, vybavených moderní zubařskou technikou. Už na přelomu října a listopadu by tak obě oranžové ordinace mohly přivítat první pacienty nejen z řad zaměstnanců, ale také z řad obyvatel širokého regionu, včetně dětí.

» celý článek

Žihadla mají podporu města

Publicistika - 30.08.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (mach) - Znovuzrozená Žihad- la podepsala s moravskobudějovickou radnicí memorandum. Město se zavázalo, že bude po tři roky podporovat tamní druholigový hokej jedním milionem korun ročně. Po nejistém konci loňské sezóny byla díky trojdohodě města, znojemskými Orly a jednatelem nově vzniklého týmu HC Moravské Budějovice 2019 Miroslavem Vybíralem zažehnána krize a fanoušci žlutočerných dresů si konečně mohou oddechnout.

» celý článek

Konec prázdnin můžete trávit u vody

Publicistika - 22.08.2019

TŘEBÍČ (pch) - Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, a tak je potřeba využít každé chvilky. A proč ne třeba u vody na Polance nebo na Laguně.

» celý článek


Archiv zpráv