Horácké noviny
Téma:
Třebíčský nadhazovač Michal Pruša odházel domácí duel s pražskou Kotlářkou, který ale třebíčští Nuclears nakonec prohráli 4:7. O den později pak v Praze utrpěli výraznější porážku 1:11.
(foto: Martin Mutl)

Baseballisté mohou o extraligové play-off na poslední chvíli přijít

Sport - 15.06.2018

Třebíč/Praha - Pouhé tři zápasy zbývají odehrát baseballistům Třebíč Nuclears v základní části nejvyšší domácí soutěže. Jenomže jak se Nuclears vyvedl začátek soutěže, nyní se tým trenéra Jana Gregora herně i výsledkově trápí. V tabulce jsou sice stále na šestém místě, které zaručuje jako poslední postup do play-off, ze sedmého místa už ale zle dotírá pražský tým Tempo Titans. Ten má o nadcházejícím víkendu navíc příznivější los. Čeká ho sice druhá Ostrava, ale v dalších zápase předposlední Skokani Olomouc a poslední Technika Brno. » celý článek

Náměšť měla znovu kliku a k postupu má krůček

Sport - 13.06.2018

I. A třída, skupina B

25. kolo: Nové Syrovice - Herálec 3:4 (1:2). Branky: 27. a 76. (P) Lang, 74. M. Sosnar - 6. Uchytil, 16. Okurka, 69. a 79. Boháč. Hosté začali s chutí a už v 6. minutě po Uchytilově brance vedli. Za deset minut přidal druhý gól Okurka a domácí fanoušci začali tušit další porážku. Do poločasu dal naději svému týmu Lang a Syrovice byly zpátky ve hře. Po změně stran oživilo hru domácích střídání Miroslava Sosnara, který obranu Herálce hodně zaměstnával. Jeho přímý kop skončil na tyči a neujala se ani dorážka Langa. Naopak hosté z brejku trestali a znovu vedli o dvě branky. V 76. minutě byl faulován gólmanem Sosnar a z nařízené penalty dal třetí kontaktní gól Lang. Vyrovnat se domácím podařilo jen o dvě minuty později, kdy se gólu dočkal i střídající Sosnar. Jenomže za pět minut nezafungovala ofsajdová past, domácí obrana přestala hrát a Boháč zařídil Herálci plný počet bodů. Rozhodčí Terber. ŽK: 1:8. Diváků 120.

Nové Syrovice: Novák - Janoušek, Toman, Fouma, Růžička, Vlček (82. Dvořák), Lang, Dubský, Svoboda (89. O. Sosnar), Jenerál (52. M. Sosnar), Marek.

» celý článek

Rapotice zvýšily hartvíkovické obavy o záchranu I. B třídy

Sport - 06.06.2018

I. B třída, skupina B

24. kolo: Nedvědice - Rokytnice 6:3 (2:3). Branky: 16. a 67. Sytař, 17. a 56. Škutchan, 85. Havlíček, 90. Štefka - 15. Vahila (P), 29. Železník, 39. Kašpar. Domácí byli od začátku aktivnější, ale po čtvrt- hodině a Vahilou proměněné penaltě museli dotahovat. Srovnat se jim podařilo hned o minutu později Sytařem a jen o chvíli pozdějji už Nedvědice díky Škutchanovi vedla. Jenom- že do kabin šli spokojenější hráči poslední Rokytnice. Ve 29. minutě vyrovnal Železník a šest minut před pauzou strhl vedení na stranu hostujícího celku Kašpar. Druhá půle byla jasně v režii hostitelů, kteří soupeře zamkli na jeho polovině a brzy se dočkali i zaslouženého vyrovnání Škutchana. Rozhodnutí pak přišlo v závěru. V 85. minutě trefil výhru domácích Havlíček a pojistku přidal těsně před koncem Štefka. Rozhodčí Sliž. ŽK: 1:1. Diváků 80.

Rokytnice: L. Hobza - Kašpar, Bartejs, Kašiar, A. Štefánek, Štork, Veleba, Železník, Vahila, Píša, L. Hakl. Trenér Pavel Vranka.

Vilímek zlepšil v prvním závodě sezóny vlastní rekord

Sport - 28.05.2018

Jihlava (spatr) - Když loni sebral juniorský mistr republiky Tomáš Vilímek okresní rekord ve vrhu koulí mužů legendárnímu Pavlu Peňázovi (15,35 m z r. 2001), dalo se čekat, že jeho nová hodnota 15,49 m dlouho nevydrží. Svěřenec trenéra Jana Herese tento předpoklad naplnil už dvakrát. Nejprve posunul své maximum na 15,59 a zařadil se na šesté místo při MČR v hale, nyní na samém prahu dráhové sezony přitlačil na 15,70 m.

Po Dolníčkovi zřejmě končí i Erat

Sport - 18.05.2018

Třebíč - Prvoligový hokej v Třebíči pravděpodobně čeká další tvrdá rána. Horáckým novinám se podařilo zjistit, že jen po pár týdnech po oznámení definitivního konce kapitána Davida Dolníčka ukončí aktivní kariéru i útočník Roman Erat, který minulou sobotu oslavil devětatřicáté narozeniny. Jeho konec by měl být definitivní, u Horácké Slavie nebude Erat působit podle zjištěných informací ani jako trenér. Klub sice informace na svých webových stránkách zatím nezveřejnil, stát by se tak ale mělo v nejbližších dnech.

Rybníček druhý a třetí absolutně

Sport - 10.05.2018

Náměšť nad Oslavou (mm) - Víc než šest tisíc fanoušků si o víkendu našlo cestu do Náměště nad Oslavou, kde se jako druhý závod Mistrovství České republiky v automobilových závodů do vrchu jel sedmatřicátý ročník Zámeckého vrchu. Jeho ústřední postavou se mezi stopadesátkou startujících stal Miloš Beneš s formulovým speciálem Osella FA30, který po oba dny ovládl absolutní pořadí, neztratil se ani domácí pilot Marek Rybníček, který v sobotu dojel celkově druhý a v neděli si o příčku pohoršil. Naopak smůla se přilepila na dalšího domácího favorita Davida Komárka, který se s náměšťským kopcem loučil už po sobotních trénincích.

Baseballisté Nuclears znovu vzdají hold armádě

Sport - 27.04.2018

Třebíč (tnc) - Baseballisté Třebíč Nuclears se stále drží na příčkách zaručujících účast v play-off. Dělená čtvrtá příčka v extraligové tabulce jim patří po minulém víkendu, kdy svěřenci trenéra Gregora vybojovali další dvě vítězství a málem se postarali o senzaci, když na vlastním hřišti pořádně zaskočili úřadující mistry Draky Brno.

Technika získala první výhru

Sport - 20.04.2018

Třebíč/Praha - Čtvrtou výhru si do tabulky nejvyšší soutěže baseballistů připsali hráči týmu Třebíč Nuclears. Ti hostili v dalších kolech extraligy na svém hřišti brněnskou Techniku, která do té doby na první výhru zatím marně čekala. Na třebíčské Hvězdě se jí podařilo letošní mizernou bilanci ukončit, když po úvodní porážce 6:10 lépe zvládla druhý zápas, který vyhrála 9:3. V extraligové tabulce jsou Třebíčští pátí za pražskou Kotlářkou, která má stejný počet výher. První místo patří zatím neporaženým brněnským Drakům, kteří budou zítřejším soupeřem Nuclears. „S Technikou jsme se bohužel rozešli smírně, ale chtěli jsme vyhrát oba zápasy,“ přiznal trenér Jan Gregor.

Fotbalový Třebíč open 2018 startuje již dnes

Sport - 08.06.2018

Třebíčsko (mm) - Druhý ročník mezinárodního fotbalového turnaje se jako Třebíč open 2018 uskuteční ode dneška do neděle na šesti hřištích na Třebíčsku. I letos se pořádání turnaje zhostila Fotbalová škola Třebíč, která přivedla také celky tureckého Galatasaraye Istanbul nebo portugalského Sportingu Lisabon.

Někteří hráči hrají tři zápasy za víkend, a to je moc

Sport - 30.05.2018

Třebíč - Horácký fotbalový klub Třebíč nedotáhl do vítězného konce další slibně rozehrané utkání. Po prvním poločase duelu 27. kola Moravskoslezské divizní skupiny D vedl nad Bzencem 2:1, ale ve druhém poločase hosté výsledek otočili. Bod za remízu nakonec zachraňoval až v nastaveném čase Florián.

Krutý výprask za nemocnicí

Sport - 23.05.2018

Třebíč - Další debakl utrpěli ve středečním vloženém šestnáctém kole Moravskoslezské divizní skupiny D hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti na svém hřišti za nemocnicí hostili jednoho z aspirantů na postup do třetí ligy ze Žďáru nad Sázavou. Zkušený favorit domácí mladíky na modrém terénu ani trochu nešetřil, už do poločasu vedl o tři góly a po změně stran dalších pět přidal. Na ostudné porážce beznadějně posledního celku divizní tabulky nic nezměnila ani čestná branka Daniela Doležala. Na podzim prohráli Třebíčští ve Žďáře 0:8, a tak na krajského rivala nebudou v této sezóně vzpomínat rádi.

Nudný zápas branku nepřinesl

Sport - 15.05.2018

Třebíč - Tristních padesát lidí vidělo duel 25. kola divizní skupiny D, ve kterém Horácký fotbalový klub Třebíč hostil na svém hřišti třetí tým tabulky z Šumperka. Ten přijel do Třebíče spíš na výlet. Doma nechal hned šestici hráčů a na hřišti působil dojmem, že se mu na hřišti poslední Třebíče nemůže vůbec nic stát. A tak se zrodila hodně nudná bezbranková remíza.

Army day ozdobili Nuclears těsnou výhrou nad Skokany

Sport - 03.05.2018

Olomouc/Třebíč (mm) - Další dvě výhry si do extraligové tabulky připsali hráči třebíčských Nuclears. Ti v pátek vyhráli v Olomouci 10:7, o den později pak při domácím Army day porazili stejného soupeře po dramatické koncovce 9:8.

V klubu se kdysi něco udělalo špatně a už se to nedá zachránit

Sport - 25.04.2018

Třebíč - Horácký fotbalový klub nebodoval ani ve třetím domácím utkání jarní části divize D. Tentokrát prohrála s Tasovicemi 1:3, když zejména v prvním poločase nedokázal vůbec reagovat na aktivitu hostí.

Náměšť dala Želetavě potupných jedenáct gólů

Sport - 18.04.2018

17. kolo: Náměšť-Vícenice - Želetava 11:2 (5:0). Branky: 11., 16., 60. a 72. Šimončič, 19. a 83. Klíma, 27. Jonák, 33. a 59. Svoboda, 77. Durajka, 85. Anna - 70. a 82. T. Vrbka. Kdo čekal v okresním derby druhého týmu s osmým napínavou zápletku, musel být hodně rychle zklamán. Náměšť totiž začala aktivně a po dvou rychlých únicích Šimončiče a brance Klímy vedla po dvaceti minutách už 3:0. Do poločasu pak přidali branky Jonák a Svoboda a Želetavští byli zralí na ručník. Jenomže to nemělo být zdaleka všechno. Hostující brankář Partl totiž lovil míč ze sítě ještě šestkrát a na ostudné porážce nic nezměnily ani dva přesné zásahy Tomáše Vrbky. Rozhodčí Stehlík. ŽK: 0:2. Diváků 110.