Horácké noviny
Téma:
I tato chyba brněnského catchera pomohla baseballistům Nuclears (s číslem 100 Jiří Novotný) k vítězství.
(foto: Martin Mutl)

Technika získala první výhru

Sport - 20.04.2018

Třebíč/Praha - Čtvrtou výhru si do tabulky nejvyšší soutěže baseballistů připsali hráči týmu Třebíč Nuclears. Ti hostili v dalších kolech extraligy na svém hřišti brněnskou Techniku, která do té doby na první výhru zatím marně čekala. Na třebíčské Hvězdě se jí podařilo letošní mizernou bilanci ukončit, když po úvodní porážce 6:10 lépe zvládla druhý zápas, který vyhrála 9:3. V extraligové tabulce jsou Třebíčští pátí za pražskou Kotlářkou, která má stejný počet výher. První místo patří zatím neporaženým brněnským Drakům, kteří budou zítřejším soupeřem Nuclears. „S Technikou jsme se bohužel rozešli smírně, ale chtěli jsme vyhrát oba zápasy,“ přiznal trenér Jan Gregor. » celý článek

Náměšť dala Želetavě potupných jedenáct gólů

Sport - 18.04.2018

I. A třída, skupina B

17. kolo: Náměšť-Vícenice - Želetava 11:2 (5:0). Branky: 11., 16., 60. a 72. Šimončič, 19. a 83. Klíma, 27. Jonák, 33. a 59. Svoboda, 77. Durajka, 85. Anna - 70. a 82. T. Vrbka. Kdo čekal v okresním derby druhého týmu s osmým napínavou zápletku, musel být hodně rychle zklamán. Náměšť totiž začala aktivně a po dvou rychlých únicích Šimončiče a brance Klímy vedla po dvaceti minutách už 3:0. Do poločasu pak přidali branky Jonák a Svoboda a Želetavští byli zralí na ručník. Jenomže to nemělo být zdaleka všechno. Hostující brankář Partl totiž lovil míč ze sítě ještě šestkrát a na ostudné porážce nic nezměnily ani dva přesné zásahy Tomáše Vrbky. Rozhodčí Stehlík. ŽK: 0:2. Diváků 110.

» celý článek

Takhle se o záchranu nebojuje!

Sport - 11.04.2018

Třebíč - Hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč nedokázali ani ve druhém jarním utkání na domácím hřišti bodovat. Tentokrát prohráli s Blanskem 0:3, když si za celé utkání nedokázali vytvořit žádnou slibnou gólovou příležitost. Šance na záchranu divizní příslušnosti se tak pomalu, ale jistě přesouvají do oblasti teorie. „Myslím, že jsme soudní lidé a poznali jsme, že to asi nepůjde. Asi to mužstvo budeme muset začít pomalu připravovat na příští sezónu,“ řekl po další domácí porážce rezignovaně trenér Petr Vašíček.

Žihadla skončila v semifinále

Sport - 04.04.2018

Havlíčkův Brod - Jen tři zápasy trvala semifinálová série play-off druhé ligy mezi krajskými rivaly z Havlíčkova Brodu a Moravských Budějovic. Ambiciózní tým z havlíčkobrodské Kotliny chce za každou cenu zpátky do první ligy a cestu si zkrátil nejnižším možným způsobem. Ve všech třech duelech se ale na výhru nečekaně nadřel. Klíčem k postupu do kvalifikace byli útočníci Endál s Třetinou, kteří se v prodloužení posledního zápasu podepsali pod rozhodující gól.

Zachraňuje se s třiceti body, ví kouč Vašíček

Sport - 21.03.2018

Třebíč - Fotbalové jaro po odloženém prvním kole z minulého víkendu konečně startuje. Poslední tým tabulky skupiny D Moravskoslezské divize z Třebíče se v sobotu představí na vlastním hřišti v důležitém duelu s desátým Ždírcem nad Doubravou. Už první domácí zápas tak může hodně napovědět o tom, jestli Horáckému fotbalovému klubu celku svitne naděje na záchranu.

Dodatečná omluva fanouškům

Sport - 14.03.2018

Třebíč - Dva týdny uplynuly od posledního zápasu hokejové Horácké Slavie Třebíč v prvoligovém ročníku 2017/2018. Ten třebíčští hokejisté nezvládli, prohráli na svém ledě se Vsetínem a na poslední chvíli vypadli z pozic, zaručujících vyřazovací boje. Trenér Martin Sobotka s odstupem času hledá příčiny nepostupu i to, proč v poslední čtvrtině jeho tým uhrál na hřištích soupeřů jen tři body.

První krok Žihadla doma zvládla

Sport - 07.03.2018

Moravské Budějovice - Úvodní zápas čtvrtfinálové série druholigového play-off moravskobudějovická Žihadla zvládla. I když první třetina byla z jejich strany rozpačitá, Táborské Kohouty nakonec zaslouženě porazila 4:1 a v sérii se ujala vedení. Druhý zápas se hrál v pondělí v Táboře, třetí je na programu dnes od osmnácti hodin na ledě Žihadel.

Horácké Slavii skončila sezóna

Sport - 27.02.2018

Třebíč - Nečekaně brzy se musí s prvoligovou sezónou 2017/2018 loučit fanoušci hokejové Horácké Slavie Třebíč. Jejich tým si totiž vyřazovací boje nezahraje. Rozhodlo o tom poslední 52. kolo základní části, ve kterém tým z Vysočiny v přímém souboji o poslední postupové místo podlehl Vsetínu 1:5.

Vítězný víkend baseballistů

Sport - 16.04.2018

Blansko/Třebíč - Vítězný víkend mají za sebou baseballisté Třebíče Nuclears. V nejvyšší soutěži si připsali dvě výhry nad Olympií Blansko a v extraligové tabulce jim minimálně do dalšího kola patří čtvrtá příčka. Svěřenci trenéra Jana Gregora jsou na tom po čtyřech odehraných zápasech stejně jako ostravští Arrows a pražští Eagles. Lépe jsou na tom jen hráči Draků Brno, kteří na svého přemožitele zatím marně čekají.

Třebíč Nuclears by rádi do play-off

Sport - 06.04.2018

Třebíč - S drobnými úpravami byla o uplynulém víkendu zahájena nejvyšší domácí soutěž baseballistů. Mezi desítkou nejlepších týmů České republiky jsou třebíčští Nuclears. Ti před zahajovacím domácím zápasem sezóny uspořádali v areálu Na Hvězdě tiskovou konferenci, kde představili posily i cíle pro druhou extraligovou sezónu v řadě.

Tři minuty znamenaly porážku

Sport - 28.03.2018

Třebíč - Vstup do jarních odvet Moravskoslezské divizní skupiny D třebíčským fotbalistům nevyšel. Na domácím hřišti, prohráli se Ždírcem 2:3, když v prvním poločase nedokázali využít řadu gólových příležitostí. Ždírec rozhodl o svém vítězství ve druhém poločase dvěma góly v rozmezí 65. až 68. minuty. Domácí se pak na obrat již nezmohli.

Florbaloví Snipeři postoupit nedokázali

Sport - 16.03.2018

Třebíč - Sezóna prvního týmu třebíčských Sniperů v Národní lize skončila. Třetí zápas čtvrtfinálové série s brněnskými Gullivers svěřenci trenéra Michala Pazderníka v nervydrásajících závěrečných nájezdech zvládli a vynutili si čtvrtý zápas. Ten ale v neděli lépe zvládli hosté, kteří slavili postup do semifinále.

Žihadla v semifinále!

Sport - 09.03.2018

Tábor/Moravské Budějovice - Hokejové Moravské Budějovice ukončily čtvrfinálovou sérii druholigového play-off s Táborem v nejkratším možném termínu. Na třetí výhru se ale obrovsky nadřely, když rozhodly až v prodloužení. Na soupeře nyní musí čekat až do doby, kdy budou dohrány všechny série skupin střed a západ.

Druholigové play-off zahajuje!

Sport - 02.03.2018

Moravské Budějovice - Naprosto vyrovnanou vzájemnou bilanci mají před zítra začínajícím prvním kolem druholigového play-off celky Moravských Budějovic a Tábora. Právě Jihočeši zítra od sedmnácti hodin nastoupí na ledě Žihadel k prvnímu zápasu čtvrtfinále.

Duel ve Frýdku nerozhodl!

Sport - 26.02.2018

Frýdek-Místek - Možnost postoupit s předstihem do vyřazovacích bojů první ligy hokejová Horácká Slavia ve středu ve Frýdku-Místku odmítla. V duelu s domácími hokejisty nezvládla první třetinu, kterou tým trenéra Juříka vyhrál jasně 4:0. Šanci tak vycítili hráči Vsetína, kteří si doma snadno poradili s Benátkami a z devátého místa se přiblížili na bod za osmou Třebíč. O všem tak musí rozhodnout až poslední kolo základní části, ve kterém Horácká Slavia hostí zítra na svém ledě právě Vsetín.