Horácké noviny
Téma:
Baseballisty Třebíče povede v letošním mimořádném ročníku extraligy nejstarší člen soupisky a předseda klubu Nuclears Jan Urbánek. Pokud to nebude nutné, jako hráč do zápasů podle vlastních slov tuto sezónu nezasáhne. Hodně příležitostí k získávání nových
(foto: Robert Vávra)

Basketbalová extraliga zahajuje na Hvězdě už v sobotu

Sport - 21.05.2020

Třebíč (tnc) - Baseballisté se konečně dočkali nového rozpisu extraligy, do které hráči Třebíče Nuclears vstoupí v sobotu 23. května 2020 před domácím publikem utkáním s Hrochy Brno. Zápas Na Hvězdě začne v 16.00 hodin. Nejvyšší soutěž bude vzhledem ke stále probíhajícím celostátním opatřením v mnoha ohledech odlišná od ostatních sezón. » celý článek


Horácká Slavia Třebíč zahájila v pondělí suchou přípravu

Sport - 14.05.2020

Třebíč - Hokejová Horácká Slavia Třebíč se po dlouhých týdnech koronavirem vynuceného klidu konečně sešla k prvnímu tréninku suché letní přípravy. Tým se pod vedením trenérského tandemu Radek Novák, Jaroslav Barvíř bude od pondělka připravovat tradičně do června, pak se rozejde na dovolenou, po které už bude čekat oblíbenější část přípravy na ledě.

» celý článek

Třebíč open 2020 se letos bude hrát jindy a v jiném formátu

Sport - 28.04.2020

Třebíč - Velký mezinárodní fotbalový turnaj žáků se letos na Třebíčsku uskuteční v jiném formátu i jiném termínu. Organizátoři Třebíč open z Fotbalové školy Třebíč to oznámili v návaznosti na rozhodnutí Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky z úvodu dubna.

» celý článek

Je mylné se domnívat, že vše bude jako dříve, říká Svoboda

Sport - 20.04.2020

Třebíč (art) - Nejvyšší post v hokejové Horácké Slavii Třebíč zastává v současnosti Martin Svoboda. Předsedou klubu byl jmenován poté, co na post generálního manažera třebíčského týmu rezignoval Karel Čapek. Padesátiletý Svoboda se na klubových stránkách ohlédl za uplynulou sezónou. Na ní ho nejvíce mrzí předčasný konec předkola play-off mužů, ale také konec soutěže dorostenců, kteří letos mohli zkusit zabojovat o extraligu. Rozebírá nejen stránku sportovní, zákulisní a ekonomickou, nechybí ale ani pohled do budoucnosti a ocenění práce Karla Čapka. „Sezónu 2019/2020 považuji za velmi těžkou a složitou. Přesto přes veškeré problémy spěla k úspěšnému vyvrcholení. Bohužel události okolního světa s touto sezónou zatočily tak, jak zde v klubu nikdo nepamatuje. Proto se je potřeba dívat do budoucnosti a zvládnout úkoly, které jsou před námi,“ shrnul pocity z virem ukončené sezóny Martin Svoboda.

» celý článek

Nákaza ukončila florbalovou sezónu a Snipeři se zachránili!

Sport - 02.04.2020

Praha/Třebíč - Stejně jako hokejisté, tak i ostatní sporty hlásí předčasný konec sezóny. Zatímco rozjetou Horáckou Slavii Třebíč může konec série předkola prvoligového play-off hodně mrzet, jelikož vedla v sérii na tři vítězství před domácími zápasy už 2:0, florbalisté se možná díky rozhodnutí svazového vedení zachránili v Národní lize. Snipeři totiž v sérii prvního kola play-down se Svitavami prohrávali 0:2 a byli dvě porážky zápasy od sestupu.

» celý článek

Koronavirus poslal Motor po sedmi letech do extraligy

Sport - 17.03.2020

Praha - Hokejová první liga ve čtvrtek v poledne předčasně skončila! O konci play-off druhé nejvyšší soutěže v Česku rozhodl na svém mimořádném zasedání Výkonný výbor Českého hokeje. Do extraligy tak postoupil českobudějovický Motor, který suverénním způsobem ovládl základní část. Z 58 zápasů vyhrál celých 50 a vytvořil rekord v počtu bodů získaných za základní část (153). Sestup kladenských Rytířů tak zůstává v platnosti.

» celý článek

Kristýna Neumanová v ringu opět vítězná

Sport - 12.03.2020

Žďár (art) - Za třebíčský oddíl Thai box Devils Třebíč se představila v 6. kole Mistrovství České republiky v muaythai 2019/2020, které hostil Žďár nad Sázavou, naděje klubu Kristýna Neumanová. Do ringu nastoupila proti domácí soupeřce Nikole Jarošové ve váhové kategorii do 40kg. Dominantou této mladé bojovnice jsou tzv. klinče, ve kterých však tentokrát našla sobě rovnou soupeřku, a proto se zápas zpočátku vyvíjel nerozhodně.

» celý článek

Horácká Slavia zvládla duel na ledě posledního Sokolova

Sport - 02.03.2020

Sokolov (mm) - Na ledě beznadějně posledního Sokolova se ve 24. kole nadstavbové části o předkolo prvoligového play-off představili hráči Horácké Slavie Třebíč. Pět kol před koncem měli před jedenáctým Frýdkem-Místkem, který je dalším aspirantem na druhé postupové místo, náskok pěti bodů, který jeli na led Východočechů minimálně potvrdit. A to se jim nakonec podařilo, protože si ze Sokolova odvezli všechny tři body za výhru 5:2. Jihlavská Dukla jim navíc pomohla, protože frýdeckým Rysům sebrala dva body za výhru 6:5 v prodloužení.

» celý článek

Atleti by měli zahájit v pondělí 1. června

Sport - 06.05.2020

Třebíč (ert) - Bude-li dál pokračovat koronavirová situace stejně příznivě jako doposud, zahájí atleti v České republice sezonu mítinkem symbolicky nazvaným Spolu na startu. Proběhne v pondělí 1. června na řadě stadionů včetně třebíčského.

» celý článek

Závody do vrchu v Náměšti nad Oslavou se v květnovém termínu určitě nepojedou

Sport - 24.04.2020

Náměšť nad Oslavou - Nad osmatřicátým ročníkem oblíbených automobilových závodů se vznášejí otazníky. Zámecký vrch 2020 se rozhodně nepojede v termínu, který si pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou naplánovali. „Závody se měly konat tradičně na začátku května, přesněji v sobotu 8. a v neděli 10. května. Jenomže okolnosti, související s nákazou koronavirem, nás donutily Zámecký vrch odložit,“ říká Marek Rybníček, který je jedním z organizátorů a současně jeden z nejlepších domácích závodníků. Ten v loňské sezóně trhal rekordy s vozem EVO McLaren F1 a ani letos tomu nemělo být jinak.

» celý článek

Souhrn sezóny Horácké Slavie? Špatný začátek a úžasný závěr

Sport - 14.04.2020

Třebíč - Je to už několik týdnů, co skončila hokejová Chance liga. Pojďme si připomenout momenty a příběhy celého ročníku, faktory, které pomohly Třebíčským k postupu do předkola play-off, a samozřejmě i statistiky. Kdo je podle nás nejlepší hráč sezony?

» celý článek

Devils bojovali na mistrovství České republiky v muaythai

Sport - 30.03.2020

Rokycany (pš) - Oddíl Thai Box Devils Třebíč se představil v 7. kole mistrovství České republiky amatérů v muaythai, které se uskutečnilo 29. února v Rokycanech. V ringu bojovali čtyři třebíčští zástupci a dva z nich uspěli.

» celý článek

Třebíč má v sérii mečbol,svaz ale zvažoval zrušení soutěží

Sport - 13.03.2020

Praha - Jediný krok od postupu do čtvrtfinále play-off jsou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Postup do série se suverénem základní části z Českých Budějovic by mohli stvrdit už dnes, kdy by se měl hrát třetí zápas série. Jenomže proti může být opatření proti šíření koronaviru, díky kterému byly v úterý večer zrušeny vyřazovací boje v německé hokejové lize i v kontinentální EBEL lize s tím, že mistrovské tituly nebudou uděleny. Stejný krok byl jednou z variant vedení Českého hokeje, které s prvoligovými týmy zasedalo ve středu odpoledne, bohužel po uzávěrce dnešního vydání.

» celý článek

Obehraný scénář Sniperů... Tradiční snaha, tradiční naděje a tradiční zklamání…

Sport - 05.03.2020

Třebíč (snip) - Ve 20. kole Národní ligy přicestoval do Třebíče tým Fbk Horní Suchá, aby zde změřil síly s domácím celkem. Horní Suché šlo o play-off , domácí se naopak pomalu, ale jistě připravují na play-down a tento zápas chtěli pojmout, jako dobrou přípravu.

» celý článek

Jediná trefa Ladislava Bittnera znamenala v Benátkách výhru

Sport - 24.02.2020

Benátky (mm) - Hokejová Horácká Slavia výrazně přiživila naději na postup mezi elitu první ligy. Po exhibiční výhře 11:1 nad Kadaní se totiž vyhoupla na desátou příčku tabulky nadstavbové části o předkolo play-off. Navíc postup senzační porážkou v Ústí nad Labem odmítli Jestřábi z Prostějova a komplikace si nadělali i Rysi z Frýdku-Místku, kteří nezvládli zápas v Benátkách, odkud si v úterní dohrávce přivezli porážku 1:3. Frýdek navíc neuspěl ani ve středečním kole v Ústí nad Labem, a tak Horácká Slavia má na devátém místě pětibodový náskok.

» celý článek


Archiv zpráv