Horácké noviny
Téma:
Hlavní zápas oslav 100. výročí založení klubu v Mohelně obstarali domácí hráči proti Mercedes týmu brněnského šoumena Petra Švancary.
(foto: Martin Mutl)

Fotbalové Mohelno slavilo stovku

Sport - 18.07.2019

Mohelno - Víc než šest stovek spokojených diváků, dobrá nálada, zábavný program a především pohodová atmosféra provázela oslavy sta let založení fotbalu v Mohelně. Místní klub přizval k oslavám Mercedes tým Petra Švancary a tento tah se ukázal jako naprosto geniální. Známý brněnský šoumen Petr Švancara totiž udělal z hlavního zápasu s místním týmem mužů zábavnou show, která musela bavit téměř všechny. Ti nejmenší, které fotbal až tak nezajímal, se pak mohli zabavit na kolotočích, které byly zdarma. » celý článek


Boj o baseballovou extraligu pokračuje

Sport - 15.07.2019

Třebíč (art) - Po reprezentační přestávce pokračují domácí baseballové soutěže mužů. Třebíč je stále na špici nadstavbové části o extraligu a po několika přeložených utkáních postoupila do finále Českého baseballového poháru (ČBP), kde narazí na juniory Draků Brno. Termín tohoto utkání bude teprve upřesněn.

» celý článek

V okolí Dalešické přehrady se konalo mistrovství Vysočiny

Sport - 04.07.2019

Stropešín - V malebném prostředí Dalešické přehrady uspořádal oddíl OOB Třebíč mistrovství Vysočiny na krátké trati v orientačním běhu. Centrem závodu se stal kulturní a sportovní areál v obci Stropešín. Necelých čtyři sta účastníků čekala zcela nová mapa Čalonice a závodníci se museli vypořádat s velice atraktivním a různorodým terénem, směrem k přehradě se skalisky a prudkými srázy. V hlavní ženské kategorii zvítězila Jana Benešová z SK OB Chotěboř, v mužích dominoval Adam Chloupek z Žabovřesk. Závodníci z pořádajícího oddílu se podle pravidel soutěžního řádu nemohli zúčastnit, výjimkou pak jsou žákovské kategorie do 14 let. Hlavním organizátorem akce byl Radek Cícha z třebíčského oddílu, se kterým jsme si o závodech v okolí Dalešické přehrady povídali.

» celý článek

Třebíčský triatlon u Kuchyňky vyhrál domácí Jaroslav Tuna

Sport - 26.06.2019

Třebíč - Jako druhý závod třebíčského vytrvalostního poháru McRai Cup 2019 a závod Krajského poháru Vysočina v triatlonu se v okolí rybníku Kuchyňka uskutečnil Třebíčský triatlon. Chladná voda sice odradila celou řadu závodníků, přesto se na jeho startu sešla kvalitní konkurence. V ní pak nejvíce zkušeností a sil prokázal Jaroslav Tuna z pořádajícího TJ Spartak Třebíč, který 750 metrů plavání, 19 km jízdy na kole a závěrečný 4,5 km běh zvládl za 58:01 minuty.

» celý článek

Třetí ročník mezinárodního turnaje Třebíč open dnes startuje

Sport - 14.06.2019

Třebíčsko (art) - Deset fotbalových hřišť v Třebíči a okolí, přes 2000 dětí, tisíce rodičů, totálně vyprodané ubytovací kapacity nejen v Třebíči, poznávání místních krás a hlavně skvělé týmy z několika zemí včetně evropských gigantů. To je Třebíč Open 2019, třetí ročník úspěšné tradice, kterou založili lidé z Fotbalové školy Třebíč v roce 2017, a která se stala velmi brzy vyhledávanou a respektovanou destinací mnoha kvalitních týmů.

» celý článek

Atleti třebíčského Spartaku jsou po prvním kole první ligy druzí

Sport - 07.06.2019

Třebíč (ert) - Po loňském trápení letos parádní vstup do sezony: druhá příčka za pražskou Spartou v I. kole I. ligy. Taková je vizitka atletů Spartaku Třebíč v roce, kdy královna sportů v tomto městě slaví 100 let své existence. Bojovné vystoupení družstva, vedeného opět Jiřím Klinerem, se navíc odehrálo na domácí půdě a Třebíčáci se tak mohli předvést i jako zkušení organizátoři.

» celý článek

Šťovíček podepsal smlouvu, do Třebíče se vrací i Havránek

Sport - 30.05.2019

Třebíč - Hokejová Horácká Slavia hlásí další posilu útočných řad. Tentokrát nejde o hráče, který by byl pro fanoušky třebíčského klubu neznámým. Jednadvacetiletý Tomáš Havránek totiž na Vysočině už několikrát působil, naposledy to bylo vloni, kdy dal v jedenácti zápasech čtyři góly a přidal tři asistence.

» celý článek

Tradiční Memoriál Štěpána Maruše ovládla pražská Sparta

Sport - 22.05.2019

Okříšky (art) - Tradičně na začátku května se na fotbalovém hřišti v Okříškách konal již po sedmatřicáté Memoriál Štěpána Maruše. Toho, který i tentokrát jako generální partner podpořila společnost Fraenkische, se v letošním ročníku zúčastnilo šestnáct týmů kategorie U8 (ročník 2011) z celé České republiky a Slovenska. I letos byla hlavním partnerem turnaje společnost Fraenkische z Okříšek. Po celý den se týmy za proměnlivého počasí utkávaly na čtyřech hřištích ve dvou skupinách, aby se následně rozdělily do čtyř skupin o umístění.

» celý článek

Mladí atleti bojovali o účast na olympiádě krajů

Sport - 11.07.2019

Třebíč (ert) - V zimě a větru bojovali na městském stadioně v Třebíči mladí atleti a atletky o účast na Olympiádě dětí a mládeže, které se také přezdívá „olympiáda krajů“. Soutěží v ní totiž reprezentace jednotlivých krajů a výběr pro tu vysočinskou proběhl právě v Třebíči.

» celý článek

Nuclears vedou bez ztráty nadstavbu o udržení extraligy

Sport - 28.06.2019

Třebíč - Baseballisté Třebíče za sebou mají první polovinu nadstavbové části nejvyšší soutěže, ve které zatím neztratili ani jeden zápas a s šesti výhrami jsou na čele tabulky. Sérii proti extraligovým týmům uzavřeli o víkendu dvojutkáním s Olympií Blansko. Ve večerním zápase na půdě soupeře sice hráči Nuclears nejdříve prohrávali, přesto dokázali výsledek otočit a udržet vedení až do konce.

» celý článek

I pohár ovládla Fotbalová škola!

Sport - 20.06.2019

Rokytnice nad Rokytnou - Populární double se letos slaví ve Fotbalové škole Třebíč. Ta po triumfu v okresním přeboru a třetím postup v řadě ovládla i Pohár Okresního fotbalového svazu Třebíč, ve kterém těsně porazila obhájce loňského titulu z Třebelovic. Cestu za ziskem ceněné trofeje ale neměli Třebíčští ani proti oslabenému soupeři snadnou.

» celý článek

V Šebkovicích se slaví postup do Krajského přeboru Vysočina!

Sport - 12.06.2019

Vysočina (mm) - Fotbalové Šebkovice jsou na nohou. V předposledním zápase soutěžního ročníku 2018/2019 přehrály na svém hřišti Vrchovinu a bez ohledu na výsledky posledního kola jsou jistým postupujícím do krajského přeboru. Trenér Lubomír Venhoda tak po roce práce na postu hlavního kouče slaví obrovský úspěch. Druhé Dukovany nabily okresnímu rivalovi domácí remízou s Radešínskou Svratkou. Jistý sestup mají po víkendu hráči Jaroměřic nad Rokytnou, kteří prohráli v Koutech, předposlední Nové Syrovice si totiž doma poradily s juniorkou Horáckého fotbalového klubu, která zápas odehrála jen v deseti hráčích…

» celý článek

Petr Kylíšek je trenérem Třebíče

Sport - 05.06.2019

Třebíč - Už jen dvě kola zbývá odehrát v soutěžním ročníku 2018-2019. A u předposledního celku krajského přeboru Vysočina dochází na výměnu trenéra. Horácký fotbalový klub opustila dvojice Vladimír Hekerle - Stanislav Odehnal a na post hlavního kouče prvního týmu byl jmenován Petr Kylíšek. Ten po půl roce skončil v Koutech a k třebíčskému týmu se vrací po devíti letech.

» celý článek

Mistrovství Vysočiny u Dalešické přehrady

Sport - 24.05.2019

Stropešín (art) - V okolí Dalešické přehrady se v sobotu 25. května uskuteční Mistrovství Vysočiny na krátké trati v orientačním běhu. Pořádající třebíčský oddíl připravil kromě mistrovských tratí pro hlavní kategorii, žactvo, dorost a veterány i krátkou nenáročnou fáborkovanou trať pro rodiče s malými dětmi a trať pro všechny neregistrované zájemce, kteří si chtějí zdravý sport s buzolou v pěkné přírodě vyzkoušet.

» celý článek

Zámecký vrch ovlivnilo počasí i vážná nehoda Gabriely Sajlerové

Sport - 17.05.2019

Náměšť nad Oslavou (lmrt) - Druhý podnik letošního seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR závodů do vrchu soudobých a historických automobilů se konal v Náměšti nad Oslavou, jako XXXVII. MAN-FILTER Zámecký vrch 2019. Mezi téměř šedesátkou startujících v domácím šampionátu byli po úspěšném vystoupení na evropském závodě v rakouském Rechbergu všichni čtyři jezdci týmu. Marek Rybníček předvedl svůj nový vůz na domácí trati, s opraveným vozem nastoupil Martin Jerman a čtveřici doplnili Gabriela a Filip Sajlerovi.

» celý článek


Archiv zpráv