Horácké noviny
Téma:
Do branky Horácké Slavie se v utkání s Kladnem postavil brněnský Karel Vejmelka. I on měl velký podíl na prvním bodovém zisku třebíčského týmu, kterému dva body za výhru v prodloužení zařídil Roman Erat.
(foto: mm)

Kladno přišlo o neporazitelnost

Sport - 21.09.2017

Třebíč - Hokejová Horácká Slavia si do prvoligové tabulky připsala první dva body za výhru v prodloužení. O ty jako první tým nové sezóny obrala kladenské Rytíře, kteří byli do středečního čtvrtého kola soutěže stoprocentní. Jágrův tým přijel do Třebíče bez zraněného Matěje Pekra, Třebíčští zase nemohli nasadit obránce Tomáše Kalába, kterého ze hry vyřadily žaludeční potíže. » celý článek

Energie doma snadno vyhrála

Sport - 18.09.2017

Karlovy Vary (art) - Jasnou záležitostí se stal duel třetího kola první ligy, ve kterém se hokejová Horácká Slavia Třebíč představila na ledě Karlových Varů. Ještě vloni extraligový tým Energie zápas s přehledem zvládl, soupeře vysoko přestřílel a vyhrál zaslouženě 5:1.

» celý článek

První liga startuje už zítra!

Sport - 07.09.2017

Třebíč - Zítřejším duelem prvního kola s týmem Benátek nad Jizerou vstoupí už do jednadvacátého ročníku první ligy hokejová Horácká Slavia Třebíč. Zápasy na třebíčském zimním stadionu budou začínat znovu v tradiční čas, tedy v půl šesté (kompletní los zápasů Horácké Slavie najdete na straně 11).

Osm žihadel pro Medvědy

Sport - 31.08.2017

Třebíč - Dvě třetiny drželi pelhřimovští hokejisté krok s druholigovým týmem Moravských Budějovic, který nastoupil bez zkušeného Rytnauera a Peroutky. V závěrečné části už ale svěřenci trenéra Žáka na ledě jasně dominovali, dali čtyři góly a zápas vyhráli vysoko 8:3.

Nedbal se na úvod smolně zranil

Sport - 24.08.2017

Třebíč - V komorní atmosféře se hrálo šesté přípravné střetnutí hokejové Horácké Slavie Třebíč. V něm svěřenci trenéra Martina Sobotky zcela jasně přehráli 5:0 druholigový Šumperk. V sestavě se objevili i tři noví hráči, kteří by mohli třebíčský tým posílit. Všichni měli hrát i včerejší zápas se Vsetínem, jenomže Nedbalovi plány zhatilo nepříjemné zranění.

Peter Pucher chce Žihadlům pomoci k postupu do první ligy

Sport - 17.08.2017

Třebíč - Jako vždy vyjel na ledovou plochu v zářivě bílých rukavicích a jako vždy patřil ke klíčovým postavám svého týmu. Tentokrát toho z Moravských Budějovic, který ve třetím přípravném duelu před dalším ročníkem druhé ligy přivítal prvoligový HC Bratislava. Na vysoké výhře 10:5 se čerstvě třiačtyřicetiletý matador Peter Pucher podílel čtyřmi asistencemi.

Druholigový Žďár kousal, Třebíč ale roli favorita splnila

Sport - 10.08.2017

Třebíč - Druholigový Žďár nad Sázavou hostila ve třetím přípravném duelu hokejová Horácká Slavia. Třebíčští poprvé v prvním útoku použili dva nejzkušenější hráče - k Eratovi a Dolníčkovi postavili na křídlo teprve osmnáctiletého odchovance třebíčského klubu Matěje Nováka. Ten ze spolupráce s ostřílenými matadory vytěžil v poslední minutě zápasu branku. „Je to jedna z variant pro mistrovskou sezónu, ale definitivní podobu lajny teprve budeme skládat,“ řekl asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Mistrovský skalp byl na dosah

Sport - 03.08.2017

Třebíč - Za úmorného vedra, přesto před slušnou více než dvoutisícovou návštěvou sehrála Horácká Slavia Třebíč první z devíti přípravných duelů před blížícím se začátkem nového ročníku první ligy. V něm se na třebíčském ledě představil úřadující republikový šampion z Brna. V zajímavém a bojovném utkání domácí hokejisté překvapivě 2:0 vedli, ale v závěrečné části neustáli tlak zkušenějších hostů a nakonec padli v samostatných nájezdech.

Smolný zápas znamenal porážku

Sport - 14.09.2017

Třebíč - Ani ve druhém utkání nové prvoligové sezóny hokejová Horácká Slavia Třebíč nebrala první prvoligové body. V duelu s ústeckými Lvy si sice dokázala zejména ve třetí třetině vynutit znatelnou převahu, jenomže znovu shořela v proměňování šancí a to jí stálo vítězství. Naopak hosté se hned třikrát radovali z hodně šťastné branky, poslední dvě pak dávali do prázdné při závěrečné třebíčské power-play.

Rokytnice doma smazala s Bohdalovem třígólové manko

Sport - 04.09.2017

I. B třída, skupina B

5. kolo: Rokytnice - Bohdalov 4:4 (1:4). Branky: 25., 48. a 53. (P) Vahila, 75. Ferkl - 27. Šimek (P), 31. Novotný, 34. Pokorný, 38. Koukal. Domácí se v utkání díky Vahilovi ujali vedení, ale hned vzápětí v pokutovém území faulovali a Šimek z penalty srovnal. Pak si domácí obránci dali pauzu, kterou do poločasu Bohdalovští hned třikrát během sedmi minut potrestali. Ve druhé půli diktovali tempo hry domácí. Hned ve 48. minutě snížil Vahila, stejný hráč zkompletoval v 53. minutě z penalty hattrick a cenný bod zařídil Rokytnici čtvrt hodiny před koncem Ferkl. Rozhodčí Škorpík. ŽK: 1:1. Diváků 111.

Rokytnice: Široký - Jičínský, Herbrych, Prokeš, Vahila, Sochna, Ferkl, Bílek (79. O. Štefánek), A. Štefánek, Štork, Železník (66. Veleba). Trenér Pavel Vranka.

Bod za remízu zachraňoval krásnou střelou Lukáš Karásek

Sport - 28.08.2017

Třebíč - Krajského rivala z Havlíčkova Brodu hostil ve čtvrtém kole divizní skupiny D na svém hřišti Horácký fotbalový klub. Třebíčští vedli od 24. minuty brankou Malety, ale namísto pojišťovací branky Staňka hosté do poločasu dokázali výsledek otočit. Domácí tak po zbytek zápasu museli jen dotahovat. Remízu 3:3 trefil v předposlední minutě utkání dalekonosnou střelou Karásek.

Hokejisté dnes hostí Šumperk, ve čtvrtek nováčka ze Vsetína

Sport - 21.08.2017

Žďár nad Sázavou (mm) - Pátý přípravný zápas mají za sebou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V odvetě na ledě druholigového Žďáru nad Sázavou přišli o dvougólový náskok a díky Kuskovi vyhráli až po samostatných nájezdech. Třebíčští představili i dva nové hráče - devatenáctiletého obránce Lukáše Spurného z Uherského Hradiště a o rok staršího slovinského útočníka Roka Macuha, který je v současnosti hráčem Olomouce.

První divizní body trefil Šmíd

Sport - 14.08.2017

Třebíč (art) - První divizní body mají hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti na svém hřišti hostili oslabené Strání, které bez zraněného klíčového hráče Víta Valenty působilo naprosto bezradným dojmem. Toho Třebíčští využili a přestože od 24. minuty prohrávali, vyhráli díky šťastné brance Šmída z 87. minuty 2:1.

Náměšť rozhodla derby se Syrovicemi čtyřmi góly po půli

Sport - 07.08.2017

I. A třída, skupina B

1. kolo: Náměšť-Vícenice - Nové Syrovice 4:0 (0:0). Branky: 51., 54. a 80. Kučera, 73. vlastní (Filipský). Rozhodčí Petrlík. ŽK: 3:2. Diváků 115.

Náměšť: Pokorný - Veselý, Lampíř (74. Martinovský), Rubák, Rous, Jonák (21. Anna), Durajka, Čermák, Preisner, Svoboda, Kučera. Trenér Petr Kylíšek ml.

Nové Syrovice: Novák - Filipský, Toman, Procházka, Janoušek, Růžička, Železný, Lang, Dubský (81. Vlček), Marek (75. Weidenthaler), M. Sosnar. Trenér Jan Prígl.

Kolotoč příprav se naplno roztáčí

Sport - 31.07.2017

Třebíč - Letní prázdniny se překulily do své druhé poloviny, a to znamená jediné. Brzy se půjde na hokej. Ano, už v úterý 1. srpna se v prvním přípravném utkání před novým ročníkem první ligy představí Horácká Slavia v prestižním duelu s extraligovým mistrem z Brna. Kometa bude tradičně testovat hráče širšího kádru, přesto bývá zápas divácky atraktivní.