Horácké noviny
Téma:

Matějka sice nehrál, ale v nájezdech rozhodl

Sport - 20.03.2019

Moravské Budějovice - Po dvou zápasech semifinále play-off druholigového play-off skupin jih a východ mezi Šumperkem a Moravskými Budějovicemi byl stav srovnaný na 1:1. Žihadla v duelu před vlastními fanoušky prohrávala o dva góly, ale nakonec dokázala v nájezdech strhnout vítězství na svou stranu. » celý článek

Semifinále začali lépe Draci, dnes se hraje na ledě Žihadel

Sport - 15.03.2019

Šumperk (mm) - První zápasy semifinále play-off skupin jih a východ druhé ligy jsou minulostí. Ve středu večer se proti sobě postavily také celky Šumperka a Moravských Budějovic. První krok vyšel díky dvěma brankám ze závěru zápasu domácím Drakům. Druhý zápas se hraje dnes od osmnácti hodin v Moravských Budějovicích.

» celý článek

Dnes pokračuje bitva s Hodonínem

Sport - 07.03.2019

Hodonín (mm) - Třetí duel série druholigového play-off se hrál ve středu, kdy se na ledě Hodonína představila Žihadla z Moravských Budějovic. Ta nebyla oproti domácímu duelu kompletní. Trenér Žák totiž nenasadil ani jednoho z hráčů, kteří nedohráli pondělní duel. „Čejka i Pelikán by mohli nastoupit, ale máme hodně hráčů, tak jsem jim dal volno, aby byli stoprocentně připravení na páteční domácí zápas,“ vysvětlil trenér Augustin Žák.

Florbalové derby pro dobrou věc

Sport - 21.02.2019

Třebíč (art) - Už po čtvrté se florbaloví Snipeři snaží pomoci někomu s těžkým životním osudem. Aleš Denner, Leuška Mácová, Jakub Novotný, na tyto, nemocí těžce zkoušené děti, už třebíčští florbalisté mysleli a finančně jim pomohli díky akci „Derby pro…“ v minulých třech letech.

Blýská se v HFK na lepší časy?

Sport - 15.02.2019

Třebíč - Druhé přípravné utkání odehráli hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Po jasné úvodní porážce s Rosicemi si tentokrát na svém hřišti s umělým povrchem poradili s předposledním celkem krajského přeboru Jihomoravského kraje z Moravského Krumlova. Zítra pak odehrají třebíčští fotbalisté třetí zápas zimní přípravy. V něm se střetnou s pátým celkem Moravskoslezské divizní skupiny D z Tasovic. Zápas se hraje od 14.00 hodin v Tasovicích.

Fotbalové Jaroměřice mají problémy, jaro ale chtějí dohrát

Sport - 08.02.2019

Jaroměřice nad Rokytnou - Až na předposledním místě místo tabulky B skupiny I. A třídy jsou po podzimní části soutěžního ročníku 2018/2019 fotbalové Jaroměřice nad Rokytnou. V současné době navíc řeší i další problémy. Kromě tradičního složitého shánění hráčů nyní musí myslet i na budoucnost jaroměřického fotbalu celkově.

Horácká Slavia dokázala v Porubě otočit zápas a bodovat

Sport - 30.01.2019

Ostrava - Další dva cenné body si z víkendového duelu v Ostravě přivezli hráči Horácké Slavie Třebíč. Na ledě Poruby v 50. kole první ligy prohrávali po dvou třetinách o dva góly, dokázali ale srovnat a nakonec v samostatných nájezdech rozhodnout o zisku dalšího dvoubodového vítězství.

Vedení HFK Třebíč bylo odvoláno

Sport - 21.01.2019

Třebíč - Horácký fotbalový klub Třebíč má od minulého týdne nové vedení. Konečně! Situace v klubu totiž rozhodně nebyla a pochopitelně ani není růžová. Šušká se o nemalých dluzích klubu, smutnou realitou je nedostatek hráčů, z nichž řada musí za víkend odehrát zápasy dorostu, béčka i prvního týmu a „A“ tým Třebíče se musí spokojit s chvostem krajského přeboru.

Konec série odmítl v poslední minutě Kliment

Sport - 12.03.2019

Moravské Budějovice - Šest minut byli od vyřazení z čtvrtfinále play-off druhé lihy skupin jih a východ hokejisté Moravských Budějovic ve čtvrtém zápase série s Hodonínem. Na domácím ledě po dvou třetinách o gól prohrávali a na brankáře Gajana dlouho nemohli najít účinný recept.

Klidně jsme tady mohli dostat desítku, uznal majitel Rytířů Jágr

Sport - 04.03.2019

Třebíč - Byl to svátek pro všechny hokejové fanoušky Horácké Slavie Třebíč. V předposledním kole základní části první ligy se na třebíčském zimním stadionu představili kladenští Rytíři, kteří dorazili i s největší hvězdou a majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Ten byl po zápase viditelně otrávený.

Petr Šácha v Třebíči vydržel pouze týden!

Sport - 19.02.2019

Tasovice (art) - Velmi nepodařené přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti se utkali na umělé trávě v Tasovicích s místním divizním týmem, kterému podlehli ostudným výsledkem 2:10. Hned sedm branek inkasovali už v prvním poločase. V sestavě už chyběl Petr Šácha, který sám projevil zájem v Třebíči hrát. „Petr nám v pátek oznámil, že by to chtěl zkusit někde blíž k domovu, takže je ve Staré Říši, kterou má osm kilometrů. Je to škoda, ale nenaděláme s tím vůbec nic,“ posteskl si trenér Vladimír Hekerle.

Třebíč představila první zimní posilu Petra Šáchu

Sport - 12.02.2019

Třebíč (mm) - S několika staronovými tvářemi nastoupili k druhému zápasu zimní přípravy fotbalisté Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Radek Durda (Horní Újezd), Jaroslav Brabenec (Lipník) i Petr Sedláček (Dukovany) se s bývalým vedením třebíčského klubu nerozešli v dobrém a v současnosti působí, stejně jako dlouhá řada dalších zkušených hráčů Třebíče, v nižších soutěžích na okrese. Nyní to vypadá, že by se někteří z nich mohli do Třebíče vrátit (podrobněji se dočtete v pátečním vydání).

Z Benátek nakonec se dvěma body

Sport - 04.02.2019

Benátky nad Jizerou (mm) - Dva body přivezli ve středu z Benátek hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Na ledě Středočechů přitom 55 sekund před koncem třetí části vedli, ale nakonec se museli spokojit se dvěma body za výhru v prodloužení.

Závěrečnou loterii tradičně rozhodl nájezdový expert Kusko

Sport - 28.01.2019

Třebíč - Klíčový duel o přiblížení se k osmičce nejlepších prvoligových týmů čekal ve středečním 49. kole druhé nejvyšší soutěže na hokejisty Horácké Slavie Třebíč. Ti na svém ledě přivítali o dva body bodově bohatší Frýdek-Místek.

Důsledná obrana Lvů dělala Horácké Slavii velké problémy

Sport - 17.01.2019

Třebíč - Druhý domácí zápas ve třech dnech odehráli v rámci 46. kola první ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Po cenném skalpu Havířova chtěli o body připravit předposlední celek tabulky druhé nejvyšší domácí soutěže z Ústí nad Labem. V bojovném a vyrovnaném zápase Třebíčští sice nenavázali na houževnatý výkon z duelu s Havířovem, přesto nakonec vybojovali dva body za výhru 3:2 v prodloužení.