Horácké noviny
Téma:
Hokejisté Horácké Slavie Třebíč (v tmavých dresech) v prvním domácím zápase nové sezóny hostili přerovské Zubry, kterým v prodloužení podlehli 4:5.
(foto: mm)

Třebíč má první bod nové sezóny

Sport - 19.09.2019

Třebíč - Jeden bod měli po dvou odehraných zápasech nového ročníku první ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V prvním duelu na svém ledě, který doprovodila první akce projektu „HST hrdinům“, při které třebíčští hokejisté vzdali hold vojákům z 32. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, podlehli přerovským Zubrům v prodloužení 4:5. „Zaplať pánbůh aspoň za bod. V závěru jsme hráli oslabení ve třech proti pěti, kde jsme mohli inkasovat a nemuseli jsme mít ani bod,“ uznal po utkání trenér Martin Sobotka. » celý článek

Na začátek bez bodu

Sport - 16.09.2019

České Budějovice (mm) - Úvodním kolem byl ve středu zahájen nový ročník první hokejové ligy. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se vydali na led jednoho z největších favoritů letošní sezóny do Českých Budějovic. Ty se netají touhou využít nového hracího systému a na konci soutěžního ročníku 2019/2020 by rády slavily přímý postup do extraligy. Horácká Slavia se na první zápas vyzbrojila dvěma známými posilami z Brna. Zadní řady doplnil Dalimil Mikyska a ve čtvrtém útoku se objevil Petr Kratochvíl.

» celý článek

Za nemocnicí se hraje první liga!

Sport - 09.09.2019

Třebíč - Od pondělí do středy se na třebíčských kurtech za nemocnicí uskuteční jedna ze skupin tenisového první ligy. Pořadatelem bude Horácký tenisový klub Třebíč, který se rovněž do bojů o postup do extraligy zapojí. Hrát se bude od pondělí do středy vždy od deseti hodin, v případě úspěchu třebíčského týmu se pak bude hrát ve čtvrtek zápas o postup do baráže.

Finále baseballového poháru dnes zahájí Bolek Polívka

Sport - 28.08.2019

Brno (art) - Už dnes se rozhodne o vítězi druhé nejcennější české baseballové trofeje - Českého baseballového poháru. Finálový duel se bude hrát od půl sedmé na hřišti brněnských Draků. Domácí tým do jednadvaceti let hostí extraligové třebíčské Nuclears. Utkání bude mimořádné hned v několika ohledech.

Kouzlo brankáře Slámy odčaroval až ve třetí části Ferda

Sport - 19.08.2019

Třebíč (mm) - Dlouhých 46 minut hledali třebíčští hokejisté marně recept na brankáře druholigového Žďáru nad Sázavou Jiřího Slámu. Z dlouhé řady šancí gól vytěžil až Radim Ferda, na jehož trefu z 47. minuty navázal o osm minut později Michal Matiaško.

Trenéři se shodují, že jasným favoritem přeboru bude Pelhřimov

Sport - 09.08.2019

Třebíčsko - Fotbalová sezóna 2019/2020 startuje už o nadcházejícím víkendu. Nejvyšší soutěž, do které se celky z našeho okresu zapojí, je krajský přebor, ve kterém se představí hned čtyři zástupci Třebíčska. Kromě tradičních Okříšek a v posledních sezónách i Horáckého fotbalového klubu Třebíč a Náměště-Vícenic, jsou to Šebkovice, které postup oslavily teprve před dvěma měsíci.

Hokejisté vyrazili na led, už v úterý je čeká první zápas

Sport - 05.08.2019

Třebíč - Hokejistům Horácké Slavie Třebíč začala v pondělí oblíbenější část přípravy. Po týdnu na suchu se tým trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř sešla na ledě, kde se už v úterý 6. srpna střetně v prvním přípravném duelu s druholigovým Havlíčkovým Brodem.

Třebíčští judisté opět sbírali cenné kovy

Sport - 22.07.2019

První polovina závodní sezóny pro třebíčské judisty dopadla velmi dobře. Zúčastnili se celkem 19 turnajů po celé České republice, ale i v zahraničí. Mezi nimi byly České poháry, Poháry Vysočiny, Mezinárodní Velké ceny a zahraniční turnaje. Od ml. žáků až po dorostence posbírali celkem 14 zlatých, 19 stříbrných a 13 bronzových medailí. K tomu ještě přidali sedmkrát páté bodované místo.

Dnes startuje první hokejová liga!

Sport - 11.09.2019

Třebíč - Hokejová první liga dnes otevře brány nového soutěžního ročníku 2019/2020. Horáckou Slavii Třebíč čeká na úvod jeden z nejsilnějších soupeřů. Svěřenci trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř se dnes vydají na jih Čech, kde se od půl šesté postaví domácímu Motoru České Budějovice.

Třebíč porazila i třetího druholigového soupeře

Sport - 30.08.2019

Třebíč (mm) - Také třetího soupeře z druhé ligy dokázala Horácká Slavia Třebíč pokořit. Po Havlíčkovu Brodu a Žďáru nad Sázavou si Třebíčští smlsli na Dracích ze Šumperka, které v poslední domácí přípravě porazili vysoko 8:0.

Rudíkov rozhodl derby už za osm minut

Sport - 22.08.2019

I. B třída, skupina B

3. kolo: Rudíkov - Jaroměřice nad Rokytnou 5:1 (4:0). Branky: 3. a 50. M. Skryja, 6. Štolpa, 8. Svoboda, 39. vlastní (Svoboda) - 76. Pejchal (P). Zápas byl prakticky rozhodnutý už za prvních osm minut, kdy jaroměřický brankář Macháček lovil míč třikrát ze své sítě. Po třech minutích hry ho překonal Martin Skryja, za další tři minuty se prosadil Štolpa a v osmé minutě to po Pažourkově brance bylo už 3:0. Pak hosté hru vyrovnali, ale jejich útočné snahy byly hodně platonické. Naopak Rudíkovští zlobili hlavně po pravé straně, odkud chodily centry do pokutového území. Jeden z nich si pak ve 39. minutě za záda vlastního gólmana uklidil Svoboda a do kabin se šlo za rozhodnutého stavu 4:0. Chvíli po změně stran přidal další gól Martin Skryja, domácí pak pod dojmem jasného a vysokého vítězství polevili a nechali hrát i hosty. Ti se čestného gólu dočkali v 76. minutě, kdy z pokutového kopu pokazil Doležalovi čisté konto Pejchal. Rozhodčí Půlpán. ŽK: 2:1. Diváků 150.

Dukovany v okresním derby těsně porazily Budišov-Nárameč

Sport - 15.08.2019

I. A třída, skupina B

2. kolo: Želetava - Žďár nad Sázavou B 6:2 (3:2). Branky: 15. a 28. (P) T. Vrbka, 30. M. Vrbka, 66. Simandl, 75. Poledna, 82. Jičínský - 6. a 23. Machatka. Rozhodčí P. Svoboda. ŽK: 3:3. Diváků 65.

Želetava: Partl - Martin Vrbka, Michal Vrbka, T. Vrbka (52. Pacas), Malík, Poledna, Ondráček, Vranka, T. Simandl, Čurda (65. M. Jičínský), Báňa (54. Janíček). Trenér Jiří Simandl.

Třebíčští kuželkáři vyhodnotili uplynulou ligovou sezónu

Sport - 07.08.2019

Třebíč (art) - Kuželkářské ligové soutěže jsou dohrány, divizní i krajské soutěže mají po sezóně, odehrány jsou všechny zápasy Poháru České kuželkářské asociace, republiková mistrovství jednotlivců i dvojic už znají své vítěze, dokonce i mistrovství světa družstev letos konané v Rokycanech už je ukončené. Je čas bilancovat, jak to třebíčským kuželkářům v ročníku 2018-2019 vlastně šlo.

Baseballisté začali po přestávce znovu hrát nadstavbovou část

Sport - 24.07.2019

Třebíč (art) - Baseballisté Třebíč Nuclears si drží první příčku nadstavbové části nejvyšší soutěže i přes první dvě porážky. Poprvé svěřenci trenéra Jana Gregora klopýtli v divokém duelu s Hlubokou nad Vltavou 15:20, podruhé pak v předminulém víkendu s týmem pražských SaBaTů 7:9. I tak měli Nuclears náskok dvou vítězství před ostatními týmy a výbornou výchozí pozici do posledních dvou kol.

Fotbalové Mohelno slavilo stovku

Sport - 18.07.2019

Mohelno - Víc než šest stovek spokojených diváků, dobrá nálada, zábavný program a především pohodová atmosféra provázela oslavy sta let založení fotbalu v Mohelně. Místní klub přizval k oslavám Mercedes tým Petra Švancary a tento tah se ukázal jako naprosto geniální. Známý brněnský šoumen Petr Švancara totiž udělal z hlavního zápasu s místním týmem mužů zábavnou show, která musela bavit téměř všechny. Ti nejmenší, které fotbal až tak nezajímal, se pak mohli zabavit na kolotočích, které byly zdarma.