Horácké noviny
Téma:

Jenyš se uvedl gólem

Sport - 14.10.2019

Třebíč (mm) - První zápas v dresu prvoligové Horácké Slavie a hned první gól. Tak se v Třebíči uvedl třiadvacetiletý urostlý útočník Pavel Jenyš, kterého do Třebíče po výprasku od Zlína (0:7) poslala extraligová Kometa Brno.

Jenyš otevřel v zápase s Kadaní v první třetině skóre a přispěl k povinné výhře 5:3. „Pavel nám pomohl k výhře, ale byl to první zápas, takže se jeho výkon těžko hodnotí. Bylo to pro něj těžké, protože tady byl jen ráno na rozbruslení a řekli jsme si jen pár základních věcí,“ řekl na adresu odchovance brněnského hokeje, který si za mořem vyzkoušel mládežnické soutěže. V uplynulé sezóně hrál Jenyš v dresu Manchesteru Monarchs, kde si během 24 utkání připsal 24 kanadských bodů (10+14).

Jak často bude talentovaný forvard v dresu Horácké Slavie nastupovat ale není vůbec jisté. „Budeme se o tom bavit, budeme telefonovat, ale v tuhle chvíli nevíme, jak často bude Pavel k dispozici,“ řekl po utkání s Kadaní asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Vítěznou šňůru Horácké Slavie Třebíč přetrhly Litoměřice

Sport - 10.10.2019

Litoměřice - Na ledě Litoměřic se v dalším kole první ligy představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ti na ledě Kališníků nevyhráli od února 2017, černou čtyřzápasovou sérii tak chtěli ukončit v desátém kole letošního ročníku. Jenomže čtyřzápasovou vítěznou sérii svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře neprodloužili.

» celý článek

Kdy získají Žihadla první bod?

Sport - 02.10.2019

Kopřivnice (mm) - Hokejové Moravské Budějovice nemají ani po odehraných šesti kolech skupiny východ druhé ligy jediný bod. Další porážku si svěřenci trenéra Miroslava Vybírala přivezli v sobotu z ledu Kopřivnice a fanouškům začíná docházet trpělivost. Jak dlouho budou čekat na lepší výsledky je ale velkou neznámou, herní projev totiž zatím rozhodně nemá potřebnou kvalitu.

Prestižní souboj trenérů Petrů Kylíšků

Sport - 25.09.2019

Třebíčsko (mm) - Čtvrtou výhru v řadě hlásí po odehraném osmém kole Krajského přeboru hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti sice nebyli v Náměšti lepším týmem, ale k nejtěsnější výhře jim pomohla už v osmé minutě šťastná střela Válka, kterou do vlastní branky tečoval Čermák. Plný počet bodů získaly v Žirovnici také Okříšky, naopak na první výhru stále čekají Šebkovice, které v neděli prohrály těsně v Přibyslavi.

Třebíč má první bod nové sezóny

Sport - 19.09.2019

Třebíč - Jeden bod měli po dvou odehraných zápasech nového ročníku první ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V prvním duelu na svém ledě, který doprovodila první akce projektu „HST hrdinům“, při které třebíčští hokejisté vzdali hold vojákům z 32. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, podlehli přerovským Zubrům v prodloužení 4:5. „Zaplať pánbůh aspoň za bod. V závěru jsme hráli oslabení ve třech proti pěti, kde jsme mohli inkasovat a nemuseli jsme mít ani bod,“ uznal po utkání trenér Martin Sobotka.

Dnes startuje první hokejová liga!

Sport - 11.09.2019

Třebíč - Hokejová první liga dnes otevře brány nového soutěžního ročníku 2019/2020. Horáckou Slavii Třebíč čeká na úvod jeden z nejsilnějších soupeřů. Svěřenci trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř se dnes vydají na jih Čech, kde se od půl šesté postaví domácímu Motoru České Budějovice.

Třebíč porazila i třetího druholigového soupeře

Sport - 30.08.2019

Třebíč (mm) - Také třetího soupeře z druhé ligy dokázala Horácká Slavia Třebíč pokořit. Po Havlíčkovu Brodu a Žďáru nad Sázavou si Třebíčští smlsli na Dracích ze Šumperka, které v poslední domácí přípravě porazili vysoko 8:0.

Rudíkov rozhodl derby už za osm minut

Sport - 22.08.2019

I. B třída, skupina B

3. kolo: Rudíkov - Jaroměřice nad Rokytnou 5:1 (4:0). Branky: 3. a 50. M. Skryja, 6. Štolpa, 8. Svoboda, 39. vlastní (Svoboda) - 76. Pejchal (P). Zápas byl prakticky rozhodnutý už za prvních osm minut, kdy jaroměřický brankář Macháček lovil míč třikrát ze své sítě. Po třech minutích hry ho překonal Martin Skryja, za další tři minuty se prosadil Štolpa a v osmé minutě to po Pažourkově brance bylo už 3:0. Pak hosté hru vyrovnali, ale jejich útočné snahy byly hodně platonické. Naopak Rudíkovští zlobili hlavně po pravé straně, odkud chodily centry do pokutového území. Jeden z nich si pak ve 39. minutě za záda vlastního gólmana uklidil Svoboda a do kabin se šlo za rozhodnutého stavu 4:0. Chvíli po změně stran přidal další gól Martin Skryja, domácí pak pod dojmem jasného a vysokého vítězství polevili a nechali hrát i hosty. Ti se čestného gólu dočkali v 76. minutě, kdy z pokutového kopu pokazil Doležalovi čisté konto Pejchal. Rozhodčí Půlpán. ŽK: 2:1. Diváků 150.

Horácká Slavia prodloužila vítěznou sérii na ledě Jestřábů

Sport - 07.10.2019

Prostějov (mm) - Bez produktivního Denise Kusého (3+2), který se v týdnu vrátil do mateřského týmu Pardubic, nastupovali hokejisté Horácké Slavie na ledě prostějovských Jestřábů. Po třech výhrách v řadě chtěli svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře znovu bodovat, což se jim po výhře 2:1 na samostatné nájezdy podařilo.

První výhra potvrzena v Havířově

Sport - 27.09.2019

Havířov (mm) - S čerstvou útočnou posilou se v sedmém kole první ligy představili na ledě Havířova hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Liberecký odchovanec Ladislav Bittner, který posledních šest sezón působil v prvoligových Benátkách a zahrál si i v druholigovém Vrchlabí, se postavil mezi Michálka a Havránka do druhého útoku. „Ladislav Bittner bude v Třebíči působit na hostování do konce letošní sezóny,“ řekl k příchodu sedmadvacetiletého útočníka sportovní manažer Horácké Slavie Radek Novák. V obraně třebíčského týmu se objevil také devatenáctiletý brněnský obránce Daniel Kowalczyk.

V Chomutově se neujala ani jedna šance Třebíče

Sport - 23.09.2019

CHOMUTOV (mm) - Na ledě ještě vloni extraligového Chomutova se ve třetím kole první ligy představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Proti jasnému favoritovi si vytvořili řadu šancí, ale neproměnili ani jedinou a domů se vraceli s porážkou 0:3. „Do utkání jsme vstoupili špatně a v první třetině byli horší. » celý článek

Na začátek bez bodu

Sport - 16.09.2019

České Budějovice (mm) - Úvodním kolem byl ve středu zahájen nový ročník první hokejové ligy. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se vydali na led jednoho z největších favoritů letošní sezóny do Českých Budějovic. Ty se netají touhou využít nového hracího systému a na konci soutěžního ročníku 2019/2020 by rády slavily přímý postup do extraligy. Horácká Slavia se na první zápas vyzbrojila dvěma známými posilami z Brna. Zadní řady doplnil Dalimil Mikyska a ve čtvrtém útoku se objevil Petr Kratochvíl.

Za nemocnicí se hraje první liga!

Sport - 09.09.2019

Třebíč - Od pondělí do středy se na třebíčských kurtech za nemocnicí uskuteční jedna ze skupin tenisového první ligy. Pořadatelem bude Horácký tenisový klub Třebíč, který se rovněž do bojů o postup do extraligy zapojí. Hrát se bude od pondělí do středy vždy od deseti hodin, v případě úspěchu třebíčského týmu se pak bude hrát ve čtvrtek zápas o postup do baráže.

Finále baseballového poháru dnes zahájí Bolek Polívka

Sport - 28.08.2019

Brno (art) - Už dnes se rozhodne o vítězi druhé nejcennější české baseballové trofeje - Českého baseballového poháru. Finálový duel se bude hrát od půl sedmé na hřišti brněnských Draků. Domácí tým do jednadvaceti let hostí extraligové třebíčské Nuclears. Utkání bude mimořádné hned v několika ohledech.

Kouzlo brankáře Slámy odčaroval až ve třetí části Ferda

Sport - 19.08.2019

Třebíč (mm) - Dlouhých 46 minut hledali třebíčští hokejisté marně recept na brankáře druholigového Žďáru nad Sázavou Jiřího Slámu. Z dlouhé řady šancí gól vytěžil až Radim Ferda, na jehož trefu z 47. minuty navázal o osm minut později Michal Matiaško.