Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Agresivního tátu s pistolí zpacifikovali až strážníci

10.01.2018

TŘEBÍČ (pch) - Někteří rodiče malých sportovců jsou až přespříliš ambiciózní. O tom se mohli přesvědčit pořadatelé na zimním stadionu v Třebíči při nedělním utkání regionální ligy staršího dorostu mezi Horáckou Slavií Třebíč a Kralupy nad Vltavou (zápas skončil vítězstvím domácích 4:1).


K incidentu došlo po druhé třetině utkání. Krátce předtím domácí hokejisté zvyšovali na 2:0 a na to zareagovali rodiče a fanoušci hostů, podle kterých druhý gól padl ne zrovna v souladu s pravidly. Jak jsme se dozvěděli od přímých svědků události, jeden z rodičů kralupských hokejistů vhodil v rozčílení nějaký předmět na led. V hledišti se to pak začalo pošťuchovat, ale vše bylo ještě v určitých mantinelech.

O přestávce se zmiňovaný devětačtyřicetiletý muž z Prahy odebral do svého vozidla, kde si vyzvedl pistoli a vešel do bufetu na zimním stadionu. Přišel k jednomu z fanoušků domácího týmu a podle výpovědi svědků mu přiložil pistoli k hlavě a donutil ho vyjít ven před zimní stadion.

V té chvíli už hlavní pořadatel, podle našich informací, žhavil telefon a volal na služebnu městské policie. Na místo byly vyslány dvě hlídky strážníků. Vyhrožujícího muže našli před zimním stadionem. Ten byl při zásahu městské policie agresivní, takže strážníci museli přikročit k donucovacím prostředkům a nakonec muže i spoutat. Těsně před zásahem muž stačil svoji pistoli odhodit. Strážníci ji pak našli o kousek dál. Podle dostupných informací se jednalo o plynovou pistoli.

Celý případ pak městská policie předala k dalšímu šetření Policii České republiky, jejíž hlídka na místo též dorazila a zatčeného agresivního muže si převzala. Muž je nyní vyšetřován pro podezření z přečinu nebezpečného vyhrožování se zbraní a z přečinu výtržnictví. „Po provedení nezbytných úkonů byl muž propuštěn. Plynovou pistoli jsme zajistili. Okolnosti případu i nadále prošetřujeme,“ doplnila tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk