Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Alternátor navštívila primátorka slovenského Humenného

04.05.2017

TŘEBÍČ (red) - Východoslovenské Humenné leží až téměř u ukrajinských hranic, přesto s ním má Třebíč už desítky let velmi blízké vztahy. Jedná se totiž o jedno z partnerských měst Třebíče.


Primátorka Humenného PhDr. Jana Vaľová v pátek 28. dubna Třebíč navštívila, přičemž nejvíce času strávila v Borovině, kde si prohlédla Ekotechnické centrum Alternátor. Tím ji provedl Ing. Richard Horký, předseda spolku Ekobioenergo, který je zřizovatelem Alternátoru.

„Paní primátorka se živě zajímala o všechny expozice, zejména o ty, které se zabývají výrobou energie, ekologickým vytápěním a spalováním biomasy,“ prozradil Richard Horký. „Velmi se jí líbila i naše projekční koule, na níž jsme jí představili datasety z agentur NOAA a NASA.“

Janu Vaľovou zaujala také pamětní stěna, tedy místo s fotografiemi nejrůznějších osobností, které již Alternátor navštívily. Vzhledem k tomu, že i ona pro ekotechnické centrum představuje velmi významnou návštěvu (kromě toho, že už byla dvakrát zvolena primátorkou Humenného, získala také čtyřikrát mandát poslankyně Národnej rady Slovenskej republiky), její portrét se na této stěně také brzy objeví. Doplní tak například prezidenta Miloše Zemana, eurokomisařku Věru Jourovou, bývalého ministra životního prostředí Martina Bursíka, herce Jiřího Pechu či meteorologa Michala Žáka.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk