Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
,,Teď na účastníky čeká ukončení letových akcí, provedení prohlídek letadel a příprava letadel na odlet,“ řekl ve čtvrtek minulý týden
(foto: ap)

Americký bezpilotní bitevník Reaper k nám létal z Polska

19.09.2019

SEDLEC, VÍCENICE U NÁMĚŠTĚ - Britský mobilní simulátor pro výcvik leteckých návodčích si poprvé vyzkoušeli i čeští vojáci na právě probíhajícím cvičení Ample Strike 2019, které již pošesté hostí náměšťská letecká základna. Simulátor poskytli Britové, kteří ho používají teprve rok.


Trenažér dokáže návodčím simulovat různé situace ve virtuálním prostředí včetně reálné komunikace s pilotem naváděného letounu. Simulátor byl vytvořen pro britské dělostřelectvo, jehož příslušníci se cvičení v Náměšti také účastní. Jde o vůbec první zcela mobilní JTAC simulátor. Dříve se vojákům-návodčím říkalo„faci“ nebo „fakové“ (podle anglického označení FAC, Forward Air Controller). Dnes se pro letecké návodčí užívá označení JTAC (Joint Terminal Attack Controller). Navádějí v boji především piloty na cíle, určené ke zničení.

Výhody simulátoru

Pokud používáte simulátor dvacet hodin, uspoříte dvacet letových hodin, uspoříte palivo a neolétáváte letadla,“ konstatoval zkušený bojovník a dnes již instruktor našich leteckých návodčích kapitán David Broum. Mobilní simulátor používá ve Velké Británii 101. dělostřelecká brigáda, která má přes 114 návodčích. Simulátor umožňuje udržet jejich kvalifikaci i bez použití letectva. Mimo Británii je poprvé. V minulosti mohli účastníci cvičení vyzkoušet jen statické simulátory. ,,Výhodou britského zařízení je mobilita. Pokud máte víc jednotek návodčích, což my v Čechách nemáme, ale ve Velké Británii to tak je, můžete je mezi nimi přesouvat," řekl Broum. Výcvik návodčích je podle něho náročný a trvá až dva roky. Každoročně v jejich řadách přibudou jen jednotlivci. „Nároky na nové členy jsou takové, že ne každý je splní, tudíž máme šanci si vybírat, a proto si vybíráme," prozradil Broum.

Základem talentu leteckého návodčího je především dobrá znalost jazyka, tedy angličtiny. „Potřebujeme člověka, který je schopný mluvit a rozumět v relativně ztížených podmínkách. Ten člověk ale musí být i flexibilní, nesmí se zastavit, prostě zmrznout nebo zazátkovat. Musí situaci analyzovat ve své hlavě v relativně krátkém čase a pokračovat v plnění úkolu. Procedury navádění jsou pořád stejné, takže i když nerozumíte úplně do detailu, víte, o čem se ten člověk v kabině letounu nad vámi baví. Popřípadě se doptáte,“ poodhalil specifika činnosti návodčího kapitán Broum. Česká armáda má desítky předsunutých leteckých návodčích, jejich jednotka v Náměšti nad Oslavou vznikla v roce 2001.

Více v tištěných novinách.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk