Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ani mrtvým nedopřejí klid

15.05.2017

SOKOLÍ (pch) - Pravděpodobně málo myslící vandal zaútočil minulou neděli na hřbitov v Sokolí. Případ už vyšetřuje policie. „Po pachateli nebo pachatelích policisté intenzivně pátrají,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová.


K vandalskému útoku došlo v neděli 7. května přibližně v době mezi polednem a půl třetí odpoledne. „Pachatel na hřbitově poškodil celkem třináct hrobů, u kterých rozbíjel prosklenné skříňky na pietní předměty, nádoby na svíčky, pomníkové lampy a svítilny, dále rozházel květiny a z jednoho hrobu odlomil z pomníku kříž,“ popsala rozsah škod Jana Kroutilová.

Ihned po přijetí oznámení o poškození hrobů vyjeli na místo policisté. „Místo činu ohledali, zadokumentovali, zajistili stopy a v lokalitě provedli důkladné šetření,“ doplnila policejní mluvčí. Škoda, která poškozením hrobů vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než třináct tisíc korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. Činu se mohl dopustit jeden pachatel, nelze ale vyloučit ani to, že se na poškození hrobů podílelo osob více,“ uvedla tisková mluvčí.

Policisté se s žádostí o spolupráci obracejí také na širokou veřejnost. „Žádáme občany, kteří se stali svědky poškozování hrobů nebo by mohli poskytnout informaci vedoucí k objasnění případu, aby se přihlásili na tísňovou linku 158. Při pátrání po pachateli by pomohli rovněž informace od občanů, kteří si mohli v době, kdy ke spáchání činu došlo, v prostoru hřbitova nebo v jeho okolí všimnout podezřelé osoby nebo osob, které mohly upoutat pozornost například tím, že se jednalo o mládež, podnapilé osoby nebo svým podezřelých chováním,“ žádá Jana Kroutilová.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk