Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Aquapark Laguna dospěl do cílové rovinky

21.11.2013

Třebíč (red) - Osm dní zbývá do Dne otevřených dveří suchou nohou, který proběhne za týden v sobotu 30. listopadu. Skutečný provoz začne hned druhý den, v neděli 1. prosince. Všechny zkoušky zařízení zatím probíhají bez závad. Bazény jsou napuštěné, světla svítí, vzduch i voda proudí tak, jak mají… Aby však bylo vše vyzkoušeno dokonale, je třeba vodu i filtry zatížit také biologicky. V roli nadšených „pokusných králíků“ se proto ve středu a čtvrtek ocitly děti z plaveckého oddílu, které si vše vyzkoušely s náležitou vervou.


Slavnostní otevření Aquaparku Laguna je naplánováno na 13. hodinu v sobotu 30. listopadu. Po slavnostním přestřižení pásky budou mít zájemci možnost si celý areál prohlédnout. Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách s průvodci až do deváté hodiny večerní. Na 19. hodinu je pak připraven ohňostroj nad hlavním vchodem. Tento den se ale ještě koupat nebude. Ostrý provoz začne hned na druhý den, tedy v neděli 1. prosince v 10 hodin dopoledne.

„Za dvacet tři let své existence se Laguna rozvinula v kompletní sportovní areál s řadou atrakcí. Lidé si na Lagunu zvykli a dnes už neodmyslitelně patří k Třebíči. Doba však pokračuje rychle dopředu a s ní stoupají i nároky. Jednoúčelový sportovní areál už nevyhovoval standardům moderní doby. Dva bazény, z toho jeden jen malý, určené pouze ke kondičnímu plavání a výuce plavání s přidanými službami navíc (parní kabina, sauna), byly pro dnešní dobu nedostatečné. Areál již nevyhovoval požadavkům na zvýšení turistického ruchu a blížil se hranici maximální kapacity využití. Šlo tedy o to, rozšířit stávající areál tak, aby přilákal více návštěvníků a splnil jejich očekávání v nabídce vodních radovánek a relaxace, jak je to dnes všude v okolních krajích běžné. Vedení města proto ve spolupráci s provozovatelem areálu – Sdružením firem Laguna – rozhodlo o jeho zásadní modernizaci v podobě přístavby zábavní části neboli aquaparku. Cílem přístavby bylo nabídnout lidem vše, co dosud v Třebíči chybělo, a to po celý rok: tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness, tedy prostředí saun, navozující příjemnou a uklidňující atmosféru. Všechny tyto prvky jsou již běžné v podobných zařízeních v okolních městech. Naším záměrem bylo poskytnout toto vše obyvatelům města Třebíče a okolí, aby nemuseli pro zážitky tohoto druhu dojíždět desítky kilometrů do jiných míst,“ řekl třebíčský místostarosta Pavel Pacal.

Celý aquapark Laguna se na Den D pilně připravuje, aby návštěvníci hned při své první návštěvě získali ten nejlepší pocit a rádi se vraceli. „Jsem přesvědčen, že obyvatelé Třebíče i návštěvníci z širokého okolí si aquapark rychle oblíbí a přivítají, že nemusí za podobnými radovánkami jezdit do jiných lokalit. Jsem rád, že město Třebíč patří do skupiny měst, která nabízejí svým občanům a jejich dětem moderní centrum vodních volnočasových aktivit. Pevně věřím, že s nabídnutými službami a atraktivitami budou všichni maximálně spokojeni,“ podotkl Pavel Pacal.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk