Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Asi se bude muset zbourat

08.09.2016

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (pch) - Před časem jaroměřická radnice koupila za čtyři miliony korun zdejší sokolovnu. Nyní ji čeká úkol vymyslet, co s ní. Sokolovna a celý sokolský areál má být součástí koncepce řešení sportovišť ve městě. Na ní se teď intenzivně pracuje.


„Diskutujeme kolem toho, proběhly už i nějaké semináře. Teď už se o tom budeme bavit i v zastupitelstvu,“ uvedl starosta města Jaroslav Soukup. Koncepce má řešit především sokolský areál a areál na Kaunicově ulici.

V sokolském areálu, který má mimochodem rozlohu zhruba dva a půl hektaru, hodlá radnice nejprve zrekonstruovat stávající sportoviště. Přibýt má navíc inlinová dráha, workout, dětské hřiště a univerzální hřiště, na kterém by byl přes zimu umělý led a v létě by sloužilo pro míčové hry. Staré fotbalové hřiště by se pak mohlo změnit na hřiště s umělým povrchem a atletickým oválem. „Hřišť s umělým povrchem v okolí moc není, mohly by ho využívat i jiné oddíly,“ nastínil starosta.

„V rámci koncepce se bude řešit i samotná budova sokolovny. Stav sokolovny je havarijní a dnešní době nevyhovuje ani dispozičně,“ uvedl starosta. Jednou z variant je tak starou sokolovnu zbourat a na jejím místě postavit nový objekt s malým cvičicím sálem, halou na squash, posilovnou apod. Řeč už byla o ledové ploše. Ta měla být původně ve sportovním areálu na Kaunicově ulici. „Nakonec jsme to přehodnotili a dospěli k názoru, že kluziště bude výhodnější u sokolovny. Nebude to kluziště na hokej, ale pouze na bruslení,“ říká starosta. V areálu na Kaunicově ulici pak zůstanou tenisové kurty a přibude skatepark.

Toto jsou úvahy, o kterých se v současné době intenzivně diskutuje. Konečnou podobu projektům dá až zastupitelstvo.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk