Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Bacha na paní v modrém kloboučku

09.02.2018

TŘEBÍČ (pch) - Už zase řádí šmejdi a jak jinak, za oběti si vybírají seniory. K poslednímu případu, který šetří policie, došlo v Třebíči v pátek 26. ledna. Tentokrát si dvě nenechavé dámy vybraly seniorku na Březinově ulici.


„Ke spáchání činu došlo v pátek 26. ledna v Třebíči. Po jedenácté hodině dopoledne vnikly dvě ženy pod záminkou sepisování léků a odkazem na zdravotní pojišťovnu do domu sedmaosmdesátileté seniorky. Následně od ní požadovaly rozměnění pěti- tisícové bankovky, seniorka se snažila požadavkům vyhovět a v nestřeženém okamžiku jí byla odcizena finanční hotovost. Poté neznámé ženy odešly. Když seniorka zjistila, že jí peníze chybí, byl případ oznámen policii,“ popsala celý incident tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová. „Bohužel moje důvěřivá babička takto naletěla a přišla o velkou finanční částku,“ dodala vnučka okradené seniorky a dodala: Jde o dvě paní ve věku tak padesát, šedesát let. Jedna nosí bílou čepici a druhá modrý klobouček.“

„Místo činu jsme ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V lokalitě jsme provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací k případu a podezřelým ženám. Případ kriminalisté dále prověřují,“ doplnila Jana Kroutilová.

„Je mi zle a nechutno z lidí, co takto dokáží využít naivní důchodce,“ posteskla si vnučka okradené seniorky. Podle našich informaci se měly obě ženy objevit údajně i v Pyšelu a v Okarci.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk