Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Bartoloměj podzim ještě neotevřel

29.08.2016

KONĚŠÍN (pch) - Jedna z pranostik říká, že svatý Bartoloměj otevírá podzim. Letos tomu tak není a každý, kdo o víkendu dorazil na vyhlášenou Bartolomějskou pouť do Koněšína, se potil jako v půli července. Bartoloměj místo podzimu přivedl jeden z nejkrásnějších letošních letních víkendů.


Celovíkendový program stál opravdu za to, ale vrcholem nejen koněšínské pouti byla samozřejmě neděle. Od půl desáté probíhala v místním kostele sv. Bartoloměje mše svatá. Už během ní se před kostelem shromáždilo několik set lidí v očekávání věcí budoucích. Taková účast jen dokazuje, že pouť v Koněšíně je velmi oblíbená a patří k těm největším minimálně na našem okrese.

Hned jak lidé vyšli z kostela, začala hrát dechová muzika a místní chasa, tedy starci a stárkové, začali tančit. K nim se přidaly i místní děti, které letos měly premiéru v nových krojích. „Obec poskytla látku, maminky se domluvily a ušily deset nových krojů,“ přiblížila starostka Koněšína Hana Žáková.

Před kostelem ovšem zahrála i kapela ze Studence a zatančila krojovaná chasa z této vesnice. Stejně tak nemohly chybět ani kapela a chasa z další vesnice koněšínské farnosti Kozlan.

Odpolední program v Koněšíně je pak už v plné režii stárků, kteří obcházejí po vsi a zvou na podvečerní koncert pod májí.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk