Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Třebíčský nadhazovač Michal Pruša odházel domácí duel s pražskou Kotlářkou, který ale třebíčští Nuclears nakonec prohráli 4:7. O den později pak v Praze utrpěli výraznější porážku 1:11.
(foto: Martin Mutl)

Baseballisté mohou o extraligové play-off na poslední chvíli přijít

15.06.2018

Třebíč/Praha - Pouhé tři zápasy zbývají odehrát baseballistům Třebíč Nuclears v základní části nejvyšší domácí soutěže. Jenomže jak se Nuclears vyvedl začátek soutěže, nyní se tým trenéra Jana Gregora herně i výsledkově trápí. V tabulce jsou sice stále na šestém místě, které zaručuje jako poslední postup do play-off, ze sedmého místa už ale zle dotírá pražský tým Tempo Titans. Ten má o nadcházejícím víkendu navíc příznivější los. Čeká ho sice druhá Ostrava, ale v dalších zápase předposlední Skokani Olomouc a poslední Technika Brno.


Baseballová extraliga mužů: Třebíč Nuclears – Kotlářka Praha 4:7. Sobotní zápas byl do své poloviny, kdy se na nadhazovacím kopci představil v domácím dresu Michal Pruša, velmi vyrovnaný. K vidění byla spousta krásných odpalů z obou stran. Hned na začátku zápasu se Kotlářka ujala vedení, ale ve čtvrté směně se domácímu týmu podařilo díky chybám Pražanů otočit skóre. Jenomže v sedmé směně Kotlářka zavelela k obratu, podařilo se jí dát pět bodů a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Nuclears se v poslední směně podařilo snížit, Kotlářka si i tak odvezla výhru 7:4. „Z naší strany to byl pálkařsky vynikající zápas, jenomže nám trochu nepřálo štěstí, kdy nám soupeř chytal se štěstím těžké odpaly. Do šesté směny jsme vedli 3:2, ale nakonec jsme to do vítězného konce nedotáhli,“ řekl k prvnímu víkendovému duelu Jan Gregor.

Baseballová extraliga mužů: Kotlářka Praha – Třebíč Nuclears 11:1. Do nedělní odvety poslal trenér Jan Gregor na nadhazovací kopec Alejandro Vieru, jenomže ani zahraniční posila tým k vítězství dovést nedokázala. První bod uhráli domácí ve třetí směně, další tři přidali o směnu později a po šesté směně už to bylo hrozivých 9:0. V sedmé směně se Nuclears dočkali jediného bodu, ale jelikož domácí uhráli dva, byl po sedmi směných předčasný konec díky výhře o deset bodů 11:1. „V neděli proti nám házel jeden z nejlepších českých nadhazovačů a my jsme se na něj nedokázali prosadit. Zápas rozhodl v páté směně tříbodový homerum,“ řekl k nedělnímu duelu kouč Gregor.

Hájit šestou příčku extraligové tabulky musí baseballisté Nuclears o nadcházejícím víkendu hned třikrát. V pátek od 19.00 hodin se představí na hřišti pražských Eagles, v sobotu od 16.00 hodin se pak na svém hřišti Na Hvězdě představí proti Olympii Blansko. V neděli pak odjedou třebíčští baseballisté znovu do Prahy, kde se od 14.00 hodin utkají znovu s Kotlářkou. Situace v šestce nejlepších ale není zdaleka jistá. Toho si je dobře vědom i trenér Jan Gregor. „Pokud Tempo podle očekávání prohraje s Ostravou a vyhraje oba zápasy se slabšími soupeři, my musíme vyhrát také dvakrát. Porazit musíme Blansko a přidat jednu výhru se silnějšími soupeři. Soustředit se budeme na nedělní zápas na Kotlářce, kterou jsme loni dokázali porazit.“

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk