Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Baseballisté Nuclears přišli o play-off extraligy na poslední chvíli

29.06.2018

Praha/Třebíč - Baseballisté Třebíč Nuclears si ani letos nezahrají vyřazovací část nejvyšší domácí soutěže. Přitom po parádním začátku extraligy je od šestky nejlepších dělil jediný krůček. K jistotě účasti ve vyřazovacích bojích museli svěřenci trenéra Jana Gregora vyhrát o posledním víkendu dva ze tří zápasů, jenomže porazili jen osmé Blansko a v tabulce je po dvou výhrách přeskočil Tempo Titans Praha.


Baseballová extraliga mužů: Eagles Praha – Třebíč Nuclears 11:1. Pátečnímu zápasu na hřišti pražských Eagles Třebíčští nepřikládali velký význam a soustředili se na sobotní domácí duel s Blanskem a nedělní duel na hřišti pražské Kotlářky. „V pátečním zápase jen chvíli házel Michal Pruša, aby mohl ještě házet v sobotu nebo v neděli. Pak to dohazoval Roman Dvořák z juniorky,“ řekl k páteční prohře trenér Jan Gregor.

Třebíč Nuclears – Olympia Blansko 11:5. Sobotní zápas by v úvodu velmi dramatický. Třebíčští se hned v první směně ujali vedení 3:0, ale Blansku se v 3. směně ale podařilo snížit na rozdíl bodu a o směnu později šlo i na chvíli do vedení. Nuclears ale dokázali odpovědět čtyřmi body a znovu se vrátili vedení. V dalších směnách domácí tým už pouze navyšoval skóre. „V sobotu házel tři směny Brandon Valentine, kterého vystřídal Reece Green. Ten zbytek zápasu odházel bez inkasovaného bodu. Blansko jsme přepálili, měli nějakých sedmnáct hitů,“ komentoval vítězství po dlouhých třinácti zápasech Gregor.

Kotlářka Praha - Třebíč Nuclears 9:3. V klíčovém nedělním duelu se Pražané ujali ve čtvrté směně vedení o čtyři body, které v dalších dvou směnách zdvojnásobili. Třebíčští se dočkali až v předposlední směně, ale na výhru to stačit nemohlo. „Reprezentant Jakub Sádek nám dal sedm bodů na dva homeruny, což nás dokonale zabilo,“ shrnul příčinu nedělní porážky kouč.

Pro toho je nepostup do play-off obrovským zklamáním. „Nevím, jestli to tak má celý tým, ale pro mě osobně je to velké zklamání, protože jsem si chtěl splnit svůj cíl. Tým na to ale ještě není vyspělý a v zápasech ještě nemá potřebnou herní disciplínu. My jsme letos nehráli vůbec špatný baseball, hráli jsme dobře v obraně a oproti loňsku jsme docela dobře i bránili. Kluci ale ještě nejsou vyhraní, a to v mnoha zápasech rozhodovalo. Jsem ale přesvědčen, že chvíle třebíčského týmu teprve přijdou, protože hrajeme proti týmům, které jsou ve věkovém průměru skoro o šest let starší,“ vidí budoucnost Nuclears jejich kouč Jan Gregor.

I když první a druhá sezóna třebíčských baseballistů skončila v základní části navlas stejně, obě sezóny byly zcela odlišné. Před rokem začali Nuclears mizerně a ve druhé polovině sezóny sbírali jednu výhru za druhou, letos to bylo právě naopak. Ve druhé polovině základní části vyhráli Třebíčští jen jednou, a to v předposledním zápase právě s Blanskem. „Letos jsme měli výrazně lepší los, měli jsme lehčí soupeře na rozehrání. Takže lehčí los je hlavní příčinou toho, že jsme v úvodu letošního ročníku častěji vyhrávali. Pak přišlo pár zranění, smolné zápasy s Hrochy, kdy jsme dostali totálně nařezáno, což nám rozhodně na pohodě nepřidalo. Kádr nebyl ustálený, měnili se zahraniční hráči… Včera jsem to říkal klukům, stačilo vyhrát jeden zápas z těch jedenácti a byli bychom v play-off. Můžeme si za to jenom sami,“ uznal Jan Gregor. Jeho tým nahradil v play-off pražský Tempo Titans, který o posledním hracím víkendu podle očekávání dvakrát vyhrál.

Po bezmála měsíční reprezentační pauze vstoupí Nuclears do play-out ve druhé polovině července. Hrací systém se oproti loňsku trochu změnil, což nejvíce ublíží právě celku z Třebíče. „Já teď se čtyřmi hráči Třebíče odjíždím na mistrovství Evropy do Itálie, nadstavbová část o udržení začne ve druhé polovině července. V ní budou bojovat čtyři nejhorší týmy extraligy, takže společně s námi ještě Blansko, Olomouc a Technika Brno a čtyři nejlepší týmy první ligy, takže Hluboká nad Vltavou, Frýdek-Místek, SaBaT Praha a Jablonec. Hrát se bude dvou- kolovým systémem, první čtyři budou hrát extraligu, další čtyři padnou do první ligy. Systém je nový v tom, že všechny týmy začínají s nulou a nezapočítavají se vzájemné zápasy ze základní části, což je pro nás nevýhoda, protože se všemi třemi soupeři extraligy jsme měli pozitivní bilanci a už před začátkem bychom byli zachránění,“ říká Gregor, který má ale v otázce záchrany nejvyšší baseballové soutěže v Třebíči zcela jasno.

„Stoprocentně v Třebíči extraligu udržíme. Největším soupeřem asi bude Technika Brno, která se ke konci sezóny trochu rozehrála, velkou šanci postoupit z první ligy má SaBaT Praha, který posílil a hodně hráčů se mu vrací právě z Tempo Titans. Naopak si myslím, že se záchranou extraligy bude mít problémy Olomouc, které do Ostravy odešel nejlepší hráč,“ uzavírá povídání Jan Gregor.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk