Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Baseballisté Třebíč Nuclears si závěr soutěžního ročníku 2019 užívají. V nadstavbové části o extraligu se totiž s předstihem zachránili.
(foto: mm)

Baseballisté začali po přestávce znovu hrát nadstavbovou část

24.07.2019

Třebíč (art) - Baseballisté Třebíč Nuclears si drží první příčku nadstavbové části nejvyšší soutěže i přes první dvě porážky. Poprvé svěřenci trenéra Jana Gregora klopýtli v divokém duelu s Hlubokou nad Vltavou 15:20, podruhé pak v předminulém víkendu s týmem pražských SaBaTů 7:9. I tak měli Nuclears náskok dvou vítězství před ostatními týmy a výbornou výchozí pozici do posledních dvou kol.


Duely s pražskými SaBaTy, přes které Třebíčští nedávno prošli do finále Českého baseballového poháru, letos pravidelně provází déšť a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Po počátečním zdržení a úpravách hřišť se ale nakonec podařilo odehrát oba zápasy.

Na Hvězdě v Třebíči bylo utkání od začátku do konce v režii domácích a utkání bylo ukončeno už po sedmi směnách rozdílovým výsledkem 10:0 pro Nuclears. Celý zápas byl v rukou amerického nadhazovače ve službách Třebíče Jose Florese, který pálkaře soupeře moc nepustil do hry. Sám naopak přidal homerun a v útoku ho podpořili i zbývající hráči Nuclears. Třemi hity a třemi doběhy se blýskla další zahraniční posila Trey Bridis, shodně dva úspěšné odpaly a dva stažené body si připsali Ivan Hamža a Kamil Pejchal. Dvě RBI za stažení dvou doběhů získal i nejstarší hráč Nuclears Jan Urbánek.

Také v Praze to nejdřív vypadalo na jasnou záležitost a výhru Třebíče, když se hned v první směně dostala do vedení 4:0. Klíčovým se ale ukázal pátý inning, kdy se probudili pálkaři SaBaT a odskočili týmu z Vysočiny o tři doběhy. Třebíčský útok držel na uzdě nadhazovač Rick Dijck a přestože Nuclears v osmé směně ještě snížili na 9:7, Pražané si už vítězství vzít nenechali. Na pálce byl za Třebíč nejúspěšnější Jose Flores se třemi hity, třemi doběhy a jedním staženým bodem.

Zatím poslední zápasy odehráli třebíčští baseballisté proti jabloneckému Blesku. Oba zápasy se hrály na třebíčské Hvězdě a oba lépe zvládli svěřenci trenéra Jana Gregora. První vyhráli 10:6 a druhý 9:6.

První zápas byl od začátku v režii domácích. Od druhého inningu se ujali tříbodového vedení, které se jí podařilo do pátého inningu postupně navýšit na 9:0. O tom také vypovídá poměr hitů. Do šestého inningu měli Třebíčští devět hitů, soupeř z Jablonce pouze tři. Útok Nuclears se podařilo zastavit v šesté směně, když Blesk poslal na kopec nového nadhazovače Tomáše Zikmundu.

Od této chvíle se však karty obrátily. Zatímco Třebíčští do konce zápasu skórovali pouze jednou, Blesk trpělivě každý inning přidával bod po bodu. I tak to ale hostům nestačilo na otočení zápasu v jejich prospěch a pouze snížili náskok Třebíče na 10:6.

„Za zmínku stojí skvělá pálka Patrika Kadrnožky, který měl z pěti startů na pálce tři hity a také výkon Jose Florese, který nejenže odházel celý zápas s jedenácti strike outy, ale na pálce přidal 3 hity,“ chválil trenér Jan Gregor.

Hned v první směně druhého zápasu se Třebíči podařilo dát čtyři body a na to Jablonec odpověděl pěti doběhy a otočil skóre ve svůj prospěch. Na začátku druhého inningu udělal trenér Třebíče střídání a na nadhazovací kopec poslal z první mety překvapivě Ivana Hamžu. I Blesk v průběhu druhého inningu vystřídal nadhazovače a rozjetý útok Třebíče se podařilo zastavit Karlu Riedlovi.

Poslat Hamžu na nadhoz se ukázalo jako skvělý tah, protože dokázal odházet sedm směn a od soupeře obdržel pouze jediný doběh. Poslední směnu pak doházel Marek Krejčiřík, kterého můžeme vidět na nadhazovacím kopci také jen velmi zřídka. I on si se svým úkolem popral na výbornou, když nikoho nepustil na metu a rozdal dva strike outy.

Soutěžní ročník 2019 uzavřou třebíčští baseballisté v sobotu, kdy Na Hvězdě odehrají znovu dva duely. Poprvé se s Frýdkem-Místkem střetnou od 13.00 hodin, podruhé pak od 16.00 hodin.

Autor: art
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk