Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Baseballisty Třebíče povede v letošním mimořádném ročníku extraligy nejstarší člen soupisky a předseda klubu Nuclears Jan Urbánek. Pokud to nebude nutné, jako hráč do zápasů podle vlastních slov tuto sezónu nezasáhne. Hodně příležitostí k získávání nových
(foto: Robert Vávra)

Basketbalová extraliga zahajuje na Hvězdě už v sobotu

21.05.2020

Třebíč (tnc) - Baseballisté se konečně dočkali nového rozpisu extraligy, do které hráči Třebíče Nuclears vstoupí v sobotu 23. května 2020 před domácím publikem utkáním s Hrochy Brno. Zápas Na Hvězdě začne v 16.00 hodin. Nejvyšší soutěž bude vzhledem ke stále probíhajícím celostátním opatřením v mnoha ohledech odlišná od ostatních sezón.


Ve zkrácené základní části odehrají týmy celkem osmnáct zápasů během osmi víkendů. Nejlepších šest družstev postupuje do TOP6 a ostatní týmy se utkají se čtyřmi nejlepšími zástupci první ligy v nadstavbě o nejvyšší soutěž. Ve hře o udržení, respektive postup, jsou pro příští ročník nejvyšší soutěže čtyři místa a do nadstavby se nezapočítávají vzájemné zápasy ze základní části.

Upravený ročník extraligy proběhne bez cizinců. Výjimka byla schválena pouze těm, kteří trvale žijí na území České republiky. Třebíč se tak bude muset zcela obejít bez zahraničních opor a k dispozici nebude mít ani dříve ohlášeného hrajícího trenéra Stephena Swagertyho z USA.

Vedení týmu se suverénně nejnižším věkovým průměrem se proto ujme nejstarší hráč a předseda klubu Nuclears Jan Urbánek. „Letošní ročník extraligy bude velkou měrou záviset na výkonech českých nadhazovačů, kteří v uplynulých letech často stáli ve stínu najímaných cizinců. Můžeme se tak dočkat řady překvapení,“ říká nově jmenovaný trenér Nuclears k nadcházející sezóně. „Samozřejmě, že bychom se chtěli konečně probojovat do play-off. Stát se ale může cokoliv, takže hlavním cílem je především udržet na Vysočině nejvyšší soutěž i pro další rok,“ realisticky komentuje upravené plány hlavní trenér Urbánek.

Na soupisce A týmu jsou v Třebíči všichni junioři. Premiéru v nejvyšší soutěži tak může letos okusit řada mladých hráčů. Určitě se tak mají diváci na co těšit. Jejich počet na stadionu je ale momentálně omezen pokyny České baseballové asociace na padesát. Probíhat nebudou ani předzápasové ceremoniály a doprovodné akce. Situace ohledně coronaviru se neustále dynamicky vyvíjí, pro přehled o aktuálních informacích proto třebíčský tým fanouškům doporučuje sledovat klubovou stránku na facebooku Třebíč Nuclears a webových stránkách www.nuclears.cz.

Autor: tnc
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk