Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Brána se uzavře, z náměstí bude okruh

30.07.2015

TŘEBÍČ (kv) - Práce na opravě kanalizace na Karlově náměstí se prodlužují. Zpoždění má první etapa, která se dotkla především východní části spodní strany náměstí. „Oproti předpokladu bude stále omezen průjezd spodní částí náměstí, od domu č. p. 21 po č. p. 33.,“ uvedla tisková mluvčí radnice Irini Martakidisová. „Důvodem zpoždění prací a prodloužení stávajícího dopravního omezení na spodní straně Karlova náměstí je ztížené a komplikované čištění kanalizace, kde je značné množství sedimentu (místy až 50 cm nánosu), který se při čištění splavuje do již vyčištěného sběrače,“ dodává mluvčí.


Už v pondělí 3. srpna se ale dopravní omezení významně dotkne celého Karlova náměstí, protože bude pro automobilovou dopravu úplně uzavřena Jihlavská brána. Náměstím bude možné projet jen od Jejkovské brány po spodní straně, pak ho bude nutné obkroužit po horní straně a vyjet z něj buď Hasskovou ulicí, nebo ulicí Přerovského, případně bude možné pokračovat po horní straně náměstí i do míst obvyklých autobusových zastávek a opět vyjet z náměstí Jejkovskou bránou. Autobusy městské hromadné dopravy budou mít i v srpnu své náhradní stanoviště u autobusového nádraží na ulici Vítězslava Nezvala.

Investorem akce je svazek obcí Vodovody a kanalizace Třebíč, který předpokládá, že veškeré práce skončí 15. listopadu tohoto roku. Na konci letních prázdnin zřejmě začne třetí etapa rekonstrukce, která se dotkne západní části spodní strany náměstí. Doprava po ní bude stále jen jednosměrná, i když Jihlavská brána už by měla být v tu dobu průjezdná.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk