Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Budova ,,G“ nemocnice už zahájila provoz

05.10.2018

TŘEBÍČ (red) - Během tohoto týdne postupně zahájila provoz oddělení nově zrekonstruované budovy G, která se začala rekonstruovat na počátku letošního roku. Je zde nově umístěna hemodialýza, léčebna dlouhodobě nemocných (LDN), lůžka, která jsou součástí operačních oborů, umístěných v budově C a také zázemí pro personál z ostatních budov.


Při rekonstrukci budovy G došlo ke změně dispozic jednotlivých pater. Nejnáročnější byly zásahy do střechy. Ta se musela rozebrat, protože budova je rozšířena o 6. podlaží, kde se nachází vzduchotechnika. Součástí rekonstrukce je i vybavení novým nábytkem. V budově bude nově hemodialýza. „Na hemodialýze je umístěno dvanáct lůžek a jedno je na zákrokovém sále,“ přibližuje Eva Tomášová, ředitelka nemocnice. Hemodialýza se původně nacházela ve vile, ale byla daleko od lékařů, od interního oddělení i od anesteziologicko- resuscitačního oddělení. V případě akutního pacienta byl jeho přesun po areálu složitější. Kapacita lůžek na oddělení LDN v budově G je dvacet. Nemocnice Třebíč má celkem tři stanice LDN. Jedna se nachází v budově U, další se vrací zpět do zrekonstruované budovy G, kde byla i před stavebními úpravami, a třetí se nachází v Moravských Budějovicích. Další patro obsadí lůžka, která budou součástí operačních oborů z budovy C. „Zde budeme pečovat o pacienty, u nichž jsme provedli plánované, případně akutní jednoduché ortopedické, gynekologické a urologické zákroky v lokální, regionální nebo celkové anestezii,“ popisuje ředitelka nemocnice Eva Tomášová. V rámci vybavení budovy G byla pro dialýzu pořízena nová úpravna vody, splňující přísné předpisy pro výrobu demineralizované vody, dále pro stanici lůžkového oddělení pro chirurgické obory centrální monitorace, dávkovače a infuzní pumpy a dále například laryngoskopy, ambuvaky, svítidla, chladničky na léky a nová lůžka. Rekonstrukci budovy financuje zřizovatel Kraj Vysočina. Jedná se o jednu etapu rozsáhlé stavební investice. Vybavení nového pavilonu a další vybavení pro návaznou péči v nemocnici je financováno z prostředků EU, Kraje Vysočina a z vlastních zdrojů nemocnice v celkové výši cca 120 mil. Kč.

Urgentní příjem bude fungovat od ledna 2019

Další část, na které se v budově O stále pracuje, je ze západní strany. Právě zde je plánován urgentní příjem, který bude umístěn v prvním patře na místě jednoho z původního operačního sálu. Dále zde bude magnetická rezonance. Ze stavebních prací je ještě potřeba dokončit v této části radiologické pracoviště a vchody na urgentní příjem jak pro pěší, tak pro sanitní vozy. Urgentní příjem zahájí provoz 1. ledna 2019.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk