Hokejisté Horácké Slavie Třebíč podruhé v řadě na svém ledě neudrželi vedení a derby Vysočiny s Duklou prohráli 2:4. Jednou překonal brankáře Pavla Jekela Lukáš Anděl (ve žlutém dresu s číslem 20).
(foto: mm)

Čekání na výhru nad Duklou trvá

23.10.2019

Třebíč - Podruhé za sebou přišli třebíčští hokejisté na vlastním ledě o náskok a z duelu první ligy vyšli bodově naprázdno. V duelu 15. kola vedli v tradičním derby Vysočiny nad jihlavskou Duklou po první třetině díky brance Šťovíčka, ale na začátku druhé během dvou minut o náskok nejen přišli, ale po brance Fronka prohrávali. Na výhru nad tradičním soupeřem tak Horácká Slavia čeká už od 14. prosince 2016.

V prvních minutách zápasu chyběl domácím pohyb, čehož Dukla využila, vynutila si převahu, ale gól nedala. Naopak v 9. minutě se přes obránce prosadil Michálek, jeho zakončení ještě Brož zlikvidoval, ale na Šťovíčkovu dorážku nestačil.

Začátek druhé části rozhodl o jihlavské výhře. Ve 23. minutě seděl na trestné Forman, jihlavský obránce Holý za modrou nahodil puk na branku a Jekel ho našel až za svými zády. Za dvě minuty pak Fronk ještě vylepšoval střeleckou pozici pro Poletína a puk se od brusle jednoho z bránících hráčů odrazil do třebíčské klece podruhé. Potřetí inkasovali domácí pět minut před druhou pauzou, kdy Čachotský vymyslel geniální přihrávku do jízdy pro Skořepu a kapitán Dukly procedil puk mezi Jekelovy betony. „My jsme nezachytili začátek první a druhé třetiny, a to se nám ve druhé třetině vymstilo, protože jsme v ní třikrát inkasovali,“ litoval po zápase třebíčský asistent Jaroslav Barvíř, který ale své svěřence za předvedený výkon chválil.

Do hry se Horácká Slavia vrátila na začátku třetí části, kdy Vodný zachytil jihlavskou rozehrávku, nabil na kruh Ned- vídkovi a ten namířil přesně nad Brožovo rameno. Naděje na bodový zisk sebral domácímu týmu v 50. minutě Anděl, který ve čtvrtý gól přetavil Fronkovu přihrávku od zadního mantinelu. „Dneska jsme dostali lekci z produktivity, protože šancí jsme si vytvořili zhruba stejně. Jsem rád, že jsme ani za stavu 2:4 zápas nevypustili a pořád jsme chtěli dát kontaktní gól, za kterým nás hnali skvělí fanoušci,“ poděkoval zaplněným ochozům Barvíř. Ten v duelu přišel o dalšího obránce. „Zápas jsme dohrávali od třetí třetiny jen na pět beků, uvidíme, jak na tom Venca Čejka bude.“

V pondělí hrála Horácká Slavia na svém ledě proti českobudějovickému Motoru, dnes ji od osmnácti hodin čeká zápas na ledě přerovských Zubrů.