Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Jiným druhem odměny bylo setkání s mnoha sportovními legendami, které se slavnostního ceremoniálu zúčastnily. Školačka význam jmen Zátopková (na snímku), Čáslavská či Holík docení v plné míře až později. Vzhledem k jejímu věku litovala jen toho, že se nes
(foto: Foto: Pavla Fabiánová)

Cena Fair play putuje do Třebíče

02.04.2012

Praha, Třebíč - Na seznamu těch, kterým ve čtvrtek Český klub fair play při Českém olympijském výboru udělil jednu z cen Fair play, byla i sedmiletá žákyně ZŠ a MŠ Na Kopcích Markéta Velková.


Na cenu za ušlechtilý mravní čin ji navrhl triatlonista Tomáš Slavata, hlavní organizátor soutěže Albert triatlon tour. V třebíčském závodu ve své kategorii soutěžila i s dětmi z dětských domovů, zvítězila a jako cenu obdržela nové jízdní kolo. Protože už vlastní kolo měla, tak se spontánně rozhodla a ještě během vyhlašování vítězů se výhry vzdala ve prospěch soupeřky z dětského domova.

„To, že jsi svou výhru dokázala věnovat dětem, které nemohou být tak dobře materiálně zajištěny vlastní rodinou, je příklad chování, které bychom si přáli vidět častěji. Je vidět, že jsi ve výchově vedena k tomu, abys uměla pomoci druhým. To je velmi cenný vklad do života,“ stojí v dopise zaslaném Markétě odstupujícím ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Josefem Dobešem. Dodejme, že dobrý skutek je krom příkladu pro ostatní i velkým závazkem pro čerstvou držitelku ocenění.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk