Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Centimetry od tragédie

20.03.2019

TŘEBÍČ (pch) - Doslova centimet- ry dělily v neděli dopoledne Třebíč od toho, aby se opět po letech zapsala tragicky do dějin našeho letectví. Díky neuvěřitelnému štěstí tak policie nakonec šetří „jen“ kuriózní případ.


Krátce před polednem v neděli 17. března se chystalo malé sportovní čtyřmístné letadlo přistát na letišti na Hrotovické ulici v Třebíči. Pilot se dostal do tak malé výšky, že došlo ke střetu s osobním automobilem. „Při tomto manévru kolem letadla zachytil o střešní nosič osobního vozidla, projíždějícího po komunikaci,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová. S největší pravděpodobností nese vinu pilot malého letadla. Nikomu se naštěstí nic nestalo a letadlo bezpečně přistálo. I když podle našich informací byla značně poškozena tzv. rakev na střeše vozidla, a také podvozek letadla neunikl újmě. Podle prvotních informací vznikla na automobilu škoda ve výši padesát tisíc korun a na letadle 300 tisíc korun.

Místní komunikaci v současné době využívají motoristé jako objízdnou trasu, zavřenou pro silnici II. třídy ve Stříteži, takže je na silnici mezi kožichovickou silnicí a Stříteží čilý provoz.

Policie případ zatím dále šetří. „Policisté provedenou dechovou zkouškou u pilota požití alkoholu vyloučili,“ dodala Jana Kroutilová.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk