Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ceny města Třebíče slavnostně předány

29.10.2012

Třebíč - První sněhové vločky letošní zimy byly víkendovým tématem číslo jedna. Nenarazil jsem na nikoho, kdo by se o sněhu alespoň slůvkem nezmínil. Avšak existovalo místo a příležitost, která zasloužila větší pozornost.


Třebíčské divadlo Pasáž hostilo slavnostní večer k 94. výročí vzniku samostatného Československa, při jehož příležitosti se udělovaly Ceny města Třebíče za rok 2012. Pro letošní rok si ocenění odnesli umělci, Třebíčané každým coulem - výtvarník Emanuel Ranný a herec Oldřich Navrátil. Dva muži, kteří na Třebíč nezapomínají, rádi na ni vzpomínají a hrdě se k ní hlásí. Součástí večera bylo i divadelní představení Blázinec v 1. poschodí, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahrál ten večer oceněný Oldřich Navrátil. Nejsem sice divadelní kritik. Tolikrát, abych si na něj vůbec mohl hrát, jsem divadlo ještě nenavštívil. Ovšem nic mi nebrání představení pochválit. Tak nějak mi svojí nenásilností a humorem zpříjemnilo celý večer, a když jsem opouštěl divadlo a chystal jsem se na cestu domů, moji tvář zdobil úsměv a v duchu jsem si říkal, jak to celé bylo fajn a jak jsem rád, že jsem se toho večera mohl zúčastnit.

Ty pocity ve mně vlastně přetrvávají i nyní. Jsem totiž rád, že Třebíč nezapomíná na své významné obyvatele a rodáky a snaží se jim zavčasu poděkovat za reprezentaci města. V některých případech se mi totiž zdá, že se s oceněními přichází doslova jako s křížkem po funuse.

Autor: Petr Račák
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk