Přibyslavice (v černých trenýrkách) se zachránily remízou 1:1 ve Studenci.
(foto: mm)

Černý Petr připadl Rokytnici

24.06.2013

I. B třída, skupina B

Dohrávky 15. kola: Studenec - Přibyslavice 1:1 (0:1). Branky: 57. J. Strnad - 14. Škorpík. Pro hosty z Přibyslavic velice důležité utkání začalo opatrně z obou stran. Hned v 5. minutě Holoubek orazítkoval hlavou břevno a za chvíli se do obrovské šance dostal domácí Vrba, jenomže z deseti metrů netrefil prázdnou bránu hostí.

Ve 14. minutě udeřili hosté. Škorpík se dostal k odraženému míči na úrovni šestnácky a střelou po zemi nedal Pěnčíkovi šanci. Po zbytek poločasu měli hosté hru pod kontrolou. Druhý poločas už byl živější. V 57. minutě domácí Karel Mrňa nachystal tutovku Jiřímu Strnadovi, který se nemýlil, a bylo vyrovnáno. V 74. minutě přišel na hřiště Hájek a hned měl velikou šanci, bohužel pro domácí ale hlavou těsně minul. Pak následovalo několik šancí na obou stranách, ale branky už se diváci nedočkali. Přibyslavice tak získaly bod, který jim nakonec díky kolapsu Rokytnice v domácím duelu s Velkou Bíteší stačil k záchraně. Rozhodčí Machát. ŽK: 2:1. Diváků 120.

Šebkovice ? Jakubov 9:2 (3:0). Branky: 4. Kotačka V., 35. Dvořák, 41. a 71. Kotačka P., 56. Přibil, 65. a 88. Večeřa, 66. Říha, 83. Jeleček - 48. a 74. Tržil. V posledním utkání bylo v Šebkovicích k vidění hned jedenáct branek. Gólový účet načal již ve 4. minutě hlavou po rohu Václav Kotačka. Domácí se do půle prosadili ještě Dvořákem a Pavlem Kotačkou. I Jakubovští hráli kombinačně a dostávali se do gólových příležitostí, ale tu největší odvrátil s pomocí břevna z brankové čáry domácí Hrůza. Do druhé půle nastoupili domácí bez koncentrace a výsledkem byla branka Jakubova po individuální akci Tržila, který snižoval na 3:1. To domácí nakoplo a do otevřené obrany Jakubova skórovali po půli hned šestkrát. Za hosty se prosadil z trestného kopu opět Tržil. Domácí se tak rozloučili se sezonou vysokým vítězstvím. ŽK: 3:2. Diváků 100.

Hrotovice ? Bohdalov 5:2 (4:1). Branky: 6., 42. a 75. Fiala, 16. Škoda, 18. T. Holoubek ? 9. Henzl, 75. Pokorný. V posledním kole se utkalo první, již vítězné mužstvo domácích, s posledním a již o nic nešlo, proto utkání připomínalo spíše přátelské utkání. Přesto se zápas musel líbit, byly k vidění krásné góly a druhý hattrick Radka Fialy v sezoně. Slavnostní byla i poločasová přestávka, kdy předseda OFS a místopředseda KFS, pan Radek Zima, předal dva poháry vítěznému mužstvu II. třídy mladších žáků a vítězům skupiny B I. B třídy mužů. V obou případech mužstvům domácích Hrotovic. Nyní se domácí tým bude připravovat na premiérové účinkování v I. A třídě. Rozhodčí Soukupová. ŽK: 0:1. Diváků 80.

Rokytnice - Velká Bíteš B 1:3 (0:0). Branky: 51. Polovčík ? 78. Vařílek, 89. Škorpík, 90. Klusák. Domácí, vědomi si důležitosti utkání, hráli v prvním poločase nervózně, přesto si vytvořili několik slibných šancí. Asi největší šance si vytvořili Jičínský a Carda, na vedoucí gól si ale domácí museli počkat až do úvodu druhé půle. To se prosadil Polovčík. Jenomže jeho gól záchranu neznamenal. Naopak, v 78. minutě vyrovnal hlavou Vařílek, domácí museli vrhnout všechny síly do útoku a hosté do otevřené obrany v samotném závěru ještě dvakrát inkasovali. To už navíc hráli v deseti bez vyloučeného Šulce. Rozhodčí Kůrka. ŽK: 3:3. ČK: 80. Šulc (Rokytnice). Diváků 150.

Stařeč - Bystřice B 2:2 (1:1). Branky: 31. Vacek, 72. Vejmelka (P) ? 2. Čech, 80. Michal Svoboda. V utkání už vůbec o nic nešlo, snad proto se hrál pohledný zápas s šancemi na obou stranách. Do vedení poslal hosty už ve druhé minutě Čech, ale po půlhodině srovnal nestárnoucí Vacek. Ve druhé půli strhl vedení na stranu Starče z penalty Vejmelka, ale nakonec se body dělily. Spravedlivou remízu zařídil v 80. minutě Michal Svoboda. Rozhodčí Holý. ŽK: 1:2. ČK: 75. Sklenář (Bystřice). Diváků 100.