Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Červenec začíná tradičně Vysočina festem

23.06.2016

JIHLAVA (red) - Do začátku letošního Vysočina festu zbývá už opravdu jen několik dní a přípravy jsou v plném proudu. Jihlavský amfiteátr už se tak těší na další našlápnutý ročník tohoto stále více oblíbeného festivalu.


„Program akce už je daný, vybrali jsme top naší scény, snažili se vyjít vstříc všem věkovým kategoriím, napříč různými hudebními žánry. Hlavním tahákem je kapela Kabát, není to ale rozhodně všechno, na co se mohou návštěvníci festivalu těšit,“ řekl Pavel Vlašín z Yashica Event.

Zájem fanoušků je tak velký, že letošní ročník už je vyprodaný. „V oběhu zůstává pár posledních VIP vstupenek,“ dodal Pavel Vlašín. Na místě se budou prodávat jen jednodenní vstupenky, a to v omezeném počtu. Ve čtvrtek jich bude k dispozici 500 a stejně tak i v sobotu. Na pátek ovšem nebudou k dispozici žádné. Prodávat se budou jen na hlavním vstupu. „Pro zvýšení kapacity u hlavní stage budeme stavět montované tribuny na travnatých plochách amfiteátru pro 3 500 lidí pro ještě větší komfort sledovanosti programu. Tribuny budou na stání. Snažili jsme se lépe uspořádat i prodejní stánky, aby zůstal průchod mezi pódii co nejširší,“ slibuje Vlašín.

Soutěž autorských kapel

Tradičním doplňkem festivalu je soutěž regionálních kapel, které tak dostávají možnost si zahrát na hlavní stage Vysočina Festu s parádním ozvučením. Kapely obdrží dárky od partnerů festivalu a hlavně možnost nahrávání v profi studiu.

Fest na rozjezd

Tradičním už se stává i Fest na rozjezd. Proběhne v úterý a ve středu (5. – 6. 7.) na Masarykově náměstí v Jihlavě. Tak jako minulý rok bude stage hostit kapely ze soutěže, které se umístí na 4., 5. a 6. místě. Dále dostanou možnost si zde zahrát hvězdy regionu. Každý den program obohatí pravá festivalová kapela (v úterý to bude Mňága a Žďorp, ve středu Klára Vytisková. Vstup na akci je zdarma, produkce bude probíhat mezi 17. – 21. hodinou.

Když na festival, tak pod stan!

Kdo si chce třídenní festivalový maraton užít se vším všudy, tak má možnost se ubytovat v naprosté blízkosti areálu. Čeká vás tak jako minulý rok krásné zázemí nově zrekonstruovaného sportovního stadionu. Ubytování na tři dny je 180 korun na osobu.

Dětské odpoledne

Sobota bude patřit dětem. Prostory dětského hřiště se opět promění v koutek, který nabídne stánek časopisu Pastelka, skákací hrad, maxi Člověče, nezlob se!, mini stolní fotbálek, minigolf, malování na obličej, autogramiáda muzikálu Alenka v říši divů s písničkami… Dětem bude přizpůsoben i program, a to vystoupením moderátora Milana Řezníčka nebo kapely Pískomil se vrací.

Benefitní program

Každý účastník při vstupu do areálu dostane brožuru se základními informacemi k festivalu. Součástí toho jsou i slevové kupóny všemožných služeb v rámci Kraje Vysočina. Kupóny se dělí dle okresů a všude se snažíme najít partnery, kteří mohou nabídnout atraktivní vyžití pro naše návštěvníky.

Vysočina Fest pomáhá…

„I letos budeme spolupracovat s nadací Můj nový život, která se stará o onkologicky nemocné děti, pomáhá jim i celým rodinám. Poskytneme opět bezplatný vstup dětem z nadace včetně jejich rodičů a připravíme jim zajímavý sobotní program,“ prozradil Pavel Vlašín. Tradičně v sobotu se bude na Vysočina Festu opět šlapat na oranžových kolech. Letos pro ZŠ speciální a praktická škola Jihlava a pro Denní a týdenní stacionář Jihlava. „Dále jsme se rozhodli podpořit tento výchovný ústav a poskytnout volný vstup na festival celé této skupině. Jde celkem o sedm dětí a dvě vychovatelky,“ dodal Pavel Vlašín.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk