Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Cesta za nákupy bude bezpečnější

26.11.2012

Třebíč - V ulicích města pomalu startuje předvánoční shon. Za nákupem vánočních dárku mnozí zamíří do Stop shopu. A letos konečně snad i bezpečněji. Ke komfortu pěších přispějí dva nové přechody na křižovatce Spojovací a Znojemské ulice. Od Nového roku budou moci návštěvníci centra za nákupy vyrazit také autobusy městské hromadné dopravy.


„Konečně to bude vše dáno do stavu, v jakém to mělo být. Nejpozději do 15. prosince by to mělo být zkolaudováno a uvedeno do provozu,“ uvedl místostarosta Pavel Pacal s tím, že předpokládá, že to bude dříve. „Vše závisí na počasí,“ dodal.

Dvouleté vyjednávání konečně dospělo do úspěšného konce. Návštěvníci nákupní zóny už nebudou muset přes frekventovanou křižovatku přebíhat a vystavovat se zbytečně nebezpečí.

„Jsme moc rádi, že se tam doposud nic nestalo a doufáme, že to těch čtrnáct nebo tři týdny ještě vydrží.“

Jedná se o křižovatku Spojovací a Znojemské ulice v blízkosti Intersparu. První z přechodů bude křížit Spojovací ulici ve směru od bývalé Hypernovy ke Stop shopu. Druhý z přechodů spojí pěší cestu od Hypernovy k Intersparu. Oba budou osvětlené a budou vybaveny světelným signalizačním zařízením. Náklady na zhotovení přechodu přes Spojovací ulici plně hradí provozovatel nákupního centra. Přechod přes Znojemskou ulici bude v režii města. Celková náklady se vyšplhají na 900 tisíc korun. Město zaplatí 800 tisíc, přibližně sto tisíci přispěje provozovatel Stop shopu. „Jednali jsme s obcí Střítež, která nám na vybudování přechodu přispěje částkou asi 100 tisíc korun. Zaplatíme celkové náklady a Střítež nám v příštím roce peníze věnuje darem do rozpočtu,“ vysvětlil Pacal.

Nákupní centrum Stop shop v minulých týdnech prošlo obnovou povrchů. Zámkovou dlažbu na komunikaci nahradil asfalt. Nově byla také vybudována autobusová zastávka. Od 1. ledna 2013 budou ke Stop shopu zajíždět linky městské hromadné dopravy. Konkrétně se jedná o linku č. 14. „Po hranice katastru, respektive po poslední zastávku na území katastru u Alfy, linku bude hradit město, dál až ke Stop shopu budou náklady na žadateli o její prodloužení, tedy provozovateli Stop shopu,“ přiblížil Pacal.

Autor: Martina Chromá
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk