Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Chřipka zavřela dvě základní školy

10.02.2011

Třebíčsko - Velký počet nemocných dětí přinutil ředitelky základních a mateřských škol v Šebkovicích a Lesonicích, aby během tohoto týdne vyhlásily chřipkové prázdniny. Obě malé školy zůstaly po poradě s krajskou hygienickou stanicí uzavřeny až do dneška.


„Na okrese máme vysokou nemocnost a ve školách měli nemocnost vyšší než šedesát procent, proto jsem uzavření škol doporučila. Uzavření škol do dneška určitě stačí. Ještě je sobota a neděle. Takže ten týden je tak akorát,“ myslí si Hana Pavlasová, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice kraje Vysočina v Třebíči.

„Jsme malá školička, máme jen jednadvacet dětí. Nemocných je přes šedesát procent dětí i pedagogů. Po konzultaci s hygienou jsme zavřeli,“ sdělila nám ředitelka ZŠ Šebkovice Jitka Jelečková, které se chřipka také nevyhnula.

Situace na Třebíčsku kopíruje stav v celé České republice. Nejvíc akutní respirační onemocnění postihují malé děti. „Zatím mám data za minulý týden. Nejvyšší nemocnost je u těch nejmenších dětí. Ve věkové kategorii 0 ? 5 let je relativní nemocnost 6129 a v kategorii 6 ? 14 let je to 3526,“ dodala Pavlasová.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk