Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Chybí jim tři strážníci do počtu

19.09.2019

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Velkomeziříčská radnice hledá nové strážníky městské policie. Nově vyhlásila také výběrové řízení na vedoucího strážníků. Aktuálně městu chybí tři strážníci. Nízký počet se dotýká efektivity jejich činnosti. V nabídce je pracovní smlouva na dobu neurčitou s datem nástupu od 1. listopadu. Do výběrového řízení se nikdo moc nehrne. Město nyní zvažuje vyhlášení náborového příspěvku, čímž, jak doufá, přiláká nové zájemce.


Problémy s nalezením nových kvalifikovaných pracovníků zdaleka nemá jen velkomeziříčská radnice. S nedostatkem lidí se potýká celé Česko. Nezaměstnanost je na historickém minimu, což se odráží ve všech pracovních sférách. Naplnit stav městské policie se ve Velkém Meziříčí nedaří dlouhodobě. Uniformu strážníka aktuálně obléká pět mužů a jedna žena. V rozpočtu města jsou přitom vyčleněny finanční prostředky na devět pracovníků.

Strážníci obsluhují městský kamerový systém, zabezpečují klid a pořádek v ulicích města a úzce spolupracují se státní policí. Vzhledem k tomu, že strážníci drží služby, je současný stav na hraně a je dlouhodobě neudržitelný. Ideální počet by přitom podle radnice byl 12 až 13 strážníků. Přičemž město vychází z obecně doporučované rovnice 1 strážník na 1000 obyvatel.

Služebna městské policie se nedávno přestěhovala do nově zrekonstruovaných prostor na Náměstí, do budovy bývalé spořitelny. Ani to ale nové lidi nepřilákalo. „Zvažujeme nabídnutí náborového příspěvku,“ uvedl Marek Švaříček, tajemník městského úřadu ve Velkém Meziříčí.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk