Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Concepción desátá v ČR

22.06.2018

Třebíč (art) - První květnový víkend patřil kuželkářským kláním o tituly Mistrů České republiky jednotlivců. Třebíčská kuželna hostila kategorii žen, kde se představila i zástupkyně domácího oddílu Lenka Concepción.


Sobotní den patří tradičně kvalifikačním náhozům, ve kterých 48 účastnic bojuje o 24 míst v nedělním finále (ve finále rozhoduje pouze nedělní nához) a zároveň si kuželkářky snaží nahrát co nejlepší pozici i do soutěže v kombinaci (součet náhozů ze soboty a neděle). Třebíčská kuželkářka zahrála velmi hezky do plných, přidala průměrnou dorážku a celkem to vyneslo 556 poražených kuželek. Tento výkon znamenal 15. místo v kvalifikaci a hladký postup Concepción do nedělního finále. Sobotní premiantkou se náhozem 624 stala Zuzana Machalová z TJ Přerov.

V nedělním finále nastupují kuželkářky dle sobotního pořadí od pozice 24 až k pozici 1. Většina finalistek nezopakovala své sobotní náhozy a nedělní výkony byly nižší, těžily z toho ty závodnice, které se dokázaly zlepšit, jako třeba Stanislava Ovšáková z TJ Odry, její výkon 575 byl nakonec bronzový. Stříbro brala za 588 Veronika Petrov (KK Konstruktiva Praha) a zlato získala Lucie Vaverková (KK Slovan Rosice), která naházela 593. Lenka Concepción skončila desátá za 545 poražených kuželek. V kombinaci si jen prohodily místa Veronika Petrov a Lucie Vaverková, Veronika (1179) přehrála Lucku (1176) v součtu o pouhé tři kuželky, medailovou třetí příčku udržela díky sobotnímu supernáhozu Zuzana Machalová (1163). Lenka skončila v kombinační soutěži třináctá (1101).

TJ Třebíč měla své zástupce i v dalších kategoriích, které hostily další kuželny po celé republice. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Dalibor Lang, který získal stříbrnou medaili ve finále kategorie Senioři 60+.

Autor: art
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk