Čtvrtou výhru v řadě brali Třebíčští v Sokolově

16.01.2020

Sokolov - Už čtyřmi výhrami v řadě se může pochlubit nový trenér Horácké Slavie Radek Novák. Ten nahradil na střídačce Martina Sobotku a za tři body zvládl i zápas na ledě sokolovského Baníku. V pondělí pak čekalo na jeho svěřence těžké derby Vysočiny s jihlavskou Duklou, dnes se od osmnácti hodin představí na ledě prostějovských Jestřábů.

Klíčem k čtvrté výhře v řadě byl v Sokolově už v úvodu zápasu, do kterého domácí nastoupili hodně špatně a už po 160 sekundách prohrávali 0:2. Nejprve na konci první minuty nachytal v nedbalkách gólmana Bednáře Psota a ve třetí minutě šikovně tečoval Václavkovu střelu Ferda. „Oproti většině domácích zápasů jsme dnes neměli nástup do zápasu. Tentokrát jsme ho vůbec nezachytili,“ kroutil po zápase hlavou sokolovský trenér Karel Mlejnek. Pak se ale postupně hra vyrovnala a na začátku 5. minuty byli domácí zpátky ve hře, to když z první nedal Svobodovi šanci plzeňský odchovanec Vracovský. „Měli jsme dnes výborný vstup do utkání. Vstřelili jsme dvě branky. Bohužel po nich přišly lehkovážné věci od některých hráčů a soupeř nás potrestal,“ řekl k první dvacetiminutovce třebíčský kouč Radek Novák.

Na začátku druhé části Svoboda zlikvidoval šanci Křemena a minutu před polovinou zápasu udeřilo na druhé straně. Psota předal puk Bittnerovi, ten si vybruslil před branku a puk procedil za Bednářova záda potřetí. Ve 32. minutě mohl rychle snížit v přesilovce Stříbrný, Svoboda opět kapitulovat odmítl, stejně jako za další minutu po šanci Kverky.

Hned v úvodu poslední části mohl pojistit náskok hostů Šťovíček, jenomže nedal. V 53. minutě pak třebíčská obrana chybovala a v jasné šanci se ocitl znovu Kverka, nedokázal však před prázdnou brankou zvednout puk nad Svobodův beton. Bezmála tři minuty před závěrečnou sirénou sáhl Baník k power-play, při které mohl dát kontaktní gól, Svoboda ale potvrdil, že se mu zápas na ledě posledního celku tabulky sedl na výbornou. „V průběhu druhé třetiny byl náš výkon jako na houpačce. Někteří hráči hráli skvěle, jiní bohužel podali podprůměrný výkon. Ve třetí třetině jsme již chtěli dotáhnout zápas do vítězného konce,“ oddechl si po zápase Novák.

Jeho protějšek Karel Mlejnek smutnil nad lacino inkasovanými brankami. „Myslím, že pětapadesát minut se odehrávala hra, která určitě neudělala ostudu, spíše naopak. Nicméně moje hodnocení je dnes jednoduché. Dostáváme extrémně jednoduché góly a neproměňujeme tutové příležitosti.“

Autor: Martin Mutl