Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Manželé Zelie a Ludvík Martinovi.
(foto: reprofoto HoN)

Dačice přivítají relikvie blahoslavených manželů

23.06.2011

Dačice - Bosí karmelitáni z Fer-rary organizují od 8. června pouť relikvií blahoslavených manželů Zelie a Ludvíka Martinových po Evropě. V pondělí dorazí relikviář i do Dačic do klášterního kostela sv. Antonína Paduánského.


Program uctění relikvií začne v pondělí 27. června o půl páté odpoledne modlitbou nešpor v kapli Matky Boží. V půl šesté bude následovat průvod s relikviářem a slavnostní mše svatá za rodiny. Úvodní slovo pronese postulátor procesu blahořečení P. Antonio Sangalli. Od 20 hodin bude večer pokračovat meditačním pásmem a od 22 hodin bude prostor k osobní modlitbě. Úterý 28. června začne o půl sedmé ráno ranními chválami a o půl osmé růžencem. V 8 hodin bude následovat mše svatá a po ní až do 12 hodin bude opět prostor pro osobní motlitbu.

Zelie Guérin-Martin (1831 ? 1877) a Ludvík Martin (1823 ? 1894) jsou rodiče sv. Terezie z Lisieux, ale proto nebyli blahoslaveni. Církev uznává jejich vlastní svatost. „Jejich příklad nám totiž ukazuje, že svatost zdaleka není ideál vyhrazený vybraným duším, zasvěceným nebo mučednickým, ale že je to milost a možnost volby nabídnutá všem,“ píše ve své knize Rodiče Terezie z Lisieux Hél?n Mongin. Svatost manželů Martinových netvoří samotné události, ale způsob, jakým je prožívají. Ve všech aspektech svého života mají jeden zdroj a jeden cíl: Boží lásku.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk