Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dálniční most může zablokovat celou Třebíč

29.08.2011

Velké Meziříčí, Třebíč - Osmdesát milionů má připravených Ředitelství silnic a dálnic ČR na opravu dálničního mostu ve Velkém Meziříčí. Termín zahájení prací byl stanoven na 12. září. I když provoz na mostě nebude zcela uzavřen, město pod ním (a nejen to) se musí připravit na zhoršenou dopravní situaci. Množství řidičů bude město volit coby objízdnou trasu. Především pokud na dálnici dojde k nehodě a následným kolonám.


Desítky milionů budou investovány do opravy povrchu mostu a do zkvalitnění jeho odvodnění. Součástí projektu bude i výměna části ocelového zábradlí a oprava opěr a zábradelních zídek. Sítě nebo ploty, které by bránily přelézání zábradlí a skokům sebevrahů, se ale instalovat nebudou.

Dálniční most sice nebude zcela uzavřen, ale i omezení provozu přinese, jak se předpokládá, velké problémy. A řeč není jen o Velkém Meziříčí, ale také o Třebíči. Existuje totiž doporučení pro automobilové dopravce, aby se mostu raději vyhnuli a využili tzv. nadregionální objížďky. Jedna z nich vede přes Třebíč.

Problém je v tom, že v Třebíči se brzy začne opravovat Pražská ulice, tedy hlavní tah z města na Jihlavu a České Budějovice. Omezen je i provoz na této silnici mezi Třebíčí a Červenou Hospodou. Objízdná trasa vede a povede přes Stařeč. „Zkolabuje-li dálnice, sjedou auta do města, a to bude do deseti minut ucpáno,“ říká starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid. Co nastane potom? Řidiči začnou sjíždět na Třebíč. Jestliže se jim nepodaří ucpat křižovatky v centru města, zcela jistě dojde ke kolapsu v Borovině na výpadovce na Stařeč.

Tam se stále opravuje silnice a dopravu tu řídí semafory. Pracovat se tu má, podle tiskového mluvčího třebíčské radnice Ivana Přibíka, až do konce září. Problém může nastat i z druhé strany, a to když kamiony vyslyší doporučení a začnou dálnici opouštět v Jihlavě. Další problémy mohou samozřejmě přijít v Čechočovicích a ve Starči, kde silnice vytváří na mnoha místech úzká hrdla.

Velkomeziříčský dálniční most lze objet i ze severu přes Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. I tu jsou ovšem uzavírky, a navíc se jedná o mnohem větší zajížďku než přes Třebíč.

Co se bude na mostě dít? Nejprve dojde k uzavření pravého jízdního pruhu na pravém pásu mostu. Lokální úpravy by měly zajistit, aby tato část mostu následně lépe odolávala náporu aut během opravy levé mostovky. Celková opravovaná část bude měřit 700 metrů.

Most dlouhý 425 metrů byl postaven v roce 1978 a v České republice je výjimečný především svými rozměry. Stojí na dvou betonových pilířích a je vysoký 77 metrů. Navíc není přímý, ale opisuje mírný oblouk, stáčející se k severu.

„Jsme rádi, že se oprava mostu uskuteční, nejhorší by totiž bylo, kdyby byl most uzavřen,“ konstatoval Radovan Necid. V tom má určitě pravdu, protože velkomeziříčský most je jednou z nejstrategičtějších staveb v republice. Na druhou stranu by to jistě chtělo uvážlivější plánování oprav.

Na to, že vázne komunikace mezi Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a krajem, jsme si už tak nějak zvykli, ale že v tomto případě si klacky pod nohy hází samo ŘSD (provádí totiž opravy jak mostu, tak Pražské ulice) je novinka.

Autor: Vendula Krausová, Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk