Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Další školy jsou zatepleny

02.11.2015

TŘEBÍČ (red) - Minulý týden město slavnostně převzalo další zateplené budovy. Jedná se o pět školek, denní stacionář a dům s pečovatelskou službou, které byly zateplovány v roce 2015.


„V roce 2015 Třebíč investovala za pomocí dotace do zateplení školek a dalších budov ve vlastnictví města. Celkově stálo zateplení budov zhruba 53 milionů korun. Výše dotace, kterou město na akce získalo, je asi 43 milionů, včetně zpětně vyplacené dotace na výměnu oken a dveří za necelých 8 milionů, které proběhlo v roce 2012,“ popsal místostarosta Pavel Pacal.

Zatepleny byly MŠ Cyrilometodějská, MŠ Kpt. Jaroše, MŠ Dukovanská, MŠ Kubišova, ZŠ a MŠ Na Kopcích, Denní rehabilitační stacionář pro tělesně a mentálně postižené děti a mládež na Družstevní ulici včetně domu s pečovatelskou službou na Koutkově.

„Celkově jsme od roku 2008 nechali zateplit 14 budov ve vlastnictví města a v dalších 7 objektech jsme vyměnili okna. Výše nákladů na zateplení za sedmileté období je přibližně 188 milionů korun, přičemž zhruba 135 milionů bylo hrazených z dotací,“ dodal Pacal.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk