Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Absolutní vítěz letošního Zámeckého vrchu David Komárek (na snímku vlevo) ozdobil náměšťský podnik traťovým rekordem. Jeho týmový kolega Marek Rybníček s Fordem Fiesta WRC EVO (snímek vpravo) dojel dvakrát třetí.
(foto: mm)

David Komárek po dvanácti letech přepsal traťový rekord

11.05.2017

Náměšť nad Oslavou - Dlouhých dvanáct let odolával traťový rekord Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou. Otakara Krámského překonal o uplynulém víkendu v rámci šestatřicátého ročníku populárního podniku republikového šampionátu automobilových závodů do vrchu okříšský závodník David Komárek se speciálem Norma M20FC. Čas zlepšil o 0,07 a posunul ho na hodnotu 54,18 vteřin. Navíc je nutné připomenout, že do roku 2008, kdy při závodě tragicky zahynul Miroslav Fajkus, nebyl v cílové rovince zpomalovací retardér, který nyní jezdce o pár vteřin zpomalí.


V sobotu se Komárek k magickému času legendárního Otakara Krámského z roku 2005 přiblížil na 1,41 vteřiny, v neděli ale trať dlouhou 2030 metrů proletěl průměrnou rychlostí 133,77 km/hod a rekord přepsal na hodnotu 54,18! „V neděli mě to ani nenapadlo, ale celou noc jsem nad tím přemýšlel a v neděli jsme našli ideální nastavení, které mě dovezlo k traťovému rekordu. Byl to zkrátka ideální víkend. První tři auta jsou naše, všechno fungovalo jak nám, tak i ze strany náměšťského autoklubu, takže musíme být spokojení,“ říká absolutní vítěz Zámeckého vrchu 2017.

Druhý dojel v obou dnech Komárkův kolega z Liqui Moly Racing týmu Jiří Špalek se stejným strojem. V součtu časů z obou jízd byl po oba dny o více než pět vteřin za vítězem. Třetí místo vybojoval v obou závodních dnech náměšťský jezdec Marek Rybníček, který jel s Fordem Fiesta WRC EVO. V sobotu zaostal za druhým Špalkem o 68 setin, v neděli pak v traťovém rekordu divize cestovních vozů (57,77) o necelou vteřinu. „Myslím, že tohle je maximum, které se dá s tímhle vozem na náměšťském kopci zajet. Oproti loňsku jsem zrychlil o čtyři desetiny, což je na dvou kilometrech hodně. S plackama Davida Komárka a Jirky Špalka se rovnat prostě nemůžu,“ řekl po závodech Marek Rybníček.

Mezi historiky slavil v obou dnech prvenství Jaroslav Prášek se Chevronem B42 F2. Druhé a třetí místo si ze sobotního závodu prohodili Jiří Kubíček na Škodě 130 RS, který skončil druhý a třetí pak byl Miloš Zmeškal na formuli Ralt RT 32.

V absolutním pořadí České trofeje si z Náměště nad Oslavou po sobotním druhém místě odvezl trofej za vítězství Jaroslav Surowka na voze Norma M20 a na druhé místo odsunul sobotního vítěze Aleše Mlejnka na formuli Gloria C8F. Třetí místo získal Michal Novický s vozem Ligier JS49 Honda.

Celkově se 36. ročník Zámeckého vrchu vydařil. „Myslím, že můžeme být maximálně spokojeni jak s počasím, předvedenými výkony i diváckou kulisou. Myslím, že za oba dny se do Náměště přijelo podívat kolem šesti tisíc fanoušků motorismu,“ potvrdil kladná hodnocení jezdců i diváků Marek Rybníček.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk