Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dealer drog je za mřížemi!

16.03.2018

TŘEBÍČ (pch) - Za nepoučitelného lze označit devětadvacetiletého muže, kterého minulý týden zatkli třebíčští kriminalisté. Zatčen byl za distribuci pervitinu. To se mu ovšem nestalo poprvé.


„Za spáchaný drogový trestný čin byl odsouzen již v roce 2016 k podmíněnému trestu odnětí svobody. Ačkoli byl poté ve zkušební době, dopustil se další trestné činnosti na úseku drog a loni v létě odešel od soudu s podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do konce roku 2020. Ani tento trest však nebyl pro muže dostatečným ponaučením,“ řekla tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová a dodala: „Potírání drogové trestné činnosti patří mezi dlouhodobé priority třebíčských kriminalistů. Na základě vlastní intenzivní operativní činnosti nejen po pachatelích pátrají či odhalují ty, kteří s trestnými činy na úseku drog začínají, ale zaměřují se také na pachatele, kteří už za sebou drogovou trestnou činnost mají a kriminalisté zjišťují, zda v ní nepokračují.“

Drogového dealera dopadli třebíčští kriminalisté minulý týden ve večerních hodinách v místě jeho bydliště v Třebíči. „Zadržený muž byl umístěn do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání,“ doplnila Kroutilová.

„Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muž je obviněn z toho, že v průběhu ledna a února poskytoval dalším lidem pervitin. Drogu jim prodával, případně ji poskytl i zdarma. Pervitin distribuoval na různých místech města a poskytl jej v několika desítkách případů. „Na obviněného muže byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. Poté, co soud rozhodl o vzetí devětadvacetiletého muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice.

„Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný zvlášť závažný zločin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk