Celkem šest gólů nabídlo okresní derby mezi Želetavou (v modrých dresech) a Dukovany. Hosté v kvalitním utkání třikrát vedli, ale domácí tým dokázal vždy srovnat.
(foto: Martin Mutl)

Derby vítěze nepoznalo

15.08.2018

I. A třída, skupina B

Úvodní 2. kolo: Rapotice - Nové Syrovice 5:1 (2:1). Branky: 9. Mucha, 22. P. Matoušek, 47., 81. a 84. Valsa - 34. Lang (P). Od úvodního hvizdu diktovali tempo hry domácí, které už po devíti minutách poslal do vedení Mucha. Ve 21. minutě přidal druhý gól Petr Matoušek, ale pak vyrobil minelu domácí brankář Laš a hosté z penalty Langem snížili. Po změně stran už ale přesně pálil jen domácí Valsa, který zkompletoval hattrick, po němž nováček z Rapotic slavil první výhru v I. A třídě. Rozhodčí Šimek. ŽK: 1:3. Diváků 89.

Rapotice: T. Laš – Sobotka, R. Valsa, M. Valsa, Stér, Škorpík (81. Dvořáček), P. Matoušek (84. Císař), J. Matoušek, Němec (87. Švarc), Michal, Milan Laš. Trenér Karel Kovařík.

Nové Syrovice: Novák – Janoušek, Chalupa, Toman, Jenerál (46. Marek), Vlček, Dubský (73. O. Sosnar), Lang, Železný (86. Weidenthaler), Svoboda, M. Sosnar. Trenér Jan Prígl.

Jemnicko – Vrchovina B 3:1 (2:1). Branky: 12. Menčík, 35. a 49. Axman – 31. Polnický. V útočně laděném duelu se skóre poprvé měnilo už ve 12. minutě, kdy domácí poslal do vedení Menčík. Hostům se podařilo srovnat po půlhodině hry, ale na Polnického gól vzápětí našel odpověď Axman. Stejný hráč pak na začátku druhé půle přidal pojistku a Jemnicko bralo s favoritem tři cenné body. Rozhodčí P. Rosický. ŽK: 1:0. Diváků 149.

Jemnicko: Kopeček – Novák, Mašát (63. J. Kincl), Koutný (84. Svěrák), Niederhofer – Vacuška, Kurtin, P. Tesař, Křivánek – Menčík (81. Kalášek), Axman. Trenér Zbyněk Kincl.

Želetava – Dukovany 3:3 (2:2). Branky: 5. Simandl, 15. Jičínský, 83. Vranka – 3. Černý ml., 14. Prokeš, 63. Koníř (P). V divácky atraktivním utkání padlo hned šest gólů. V prvním poločase dvakrát vedli hosté, ale v obou případech se domácím prakticky okamžitě podařilo vyrovnat. I po přestávce se scénář okresního derby zopakoval. V 63. minutě fauloval Jakeš a Koníř poslal Dukovany potřetí do vedení. Želetavští ale nakonec slavili první bod nového ročníku. Ten jim v 83. minutě zařídil střelou z velkého úhlu Vranka. Rozhodčí Machát. ŽK: 2:3. Diváků 80.

Želetava: Partl – Vladeka, Jakeš, Malík, Martin Vrbka, T. Vrbka, Simandl, Jičínský (71. Vicenik), Trnka, Pacas (60. Vranka), Michal Vrbka. Trenér Aleš Pacas.

Dukovany: Marek Křišťál – Traxler, Kunc, Řezáč, Fojtášek, Jašek, Prokeš, Koníř, Blatný, Číhal, Černý ml. Trenér Josef Černý st.

Radešínská Svratka – Kouty 2:2 (0:1). Branky: 61. Pekárek, 73. Drdla – 39. Roušar, 76. Coufal. První šanci zápasu sice měli domácí, ale chvíli před přestávkou se dostal do šance Roušar, který zařídil vedení Koutům. O to hosté přišli po hodině hry, kdy srovnal Pekárek, navíc o chvíli později Radešínská Svratka díky Drdlovi vedla. Čtvrt hodiny před koncem ale zahrávaly hosté aut, po něm vypálil z velkého vápna Coufal a Kouty slavily vyrovnání. Rozhodčí Bílek. ŽK: 1:1. Diváků 200.

Kouty: Stýblo – Hrůza, Navrkal (73. Navrátil), Neumann, Nováček, Parma, Havelka, Nestrojil, Roušar, Semrád, Coufal. Trenér Petr Kylíšek st.

HFK Třebíč B – Moravec 2:1 (0:1). Branky: 58. Hutchinson Kadeem, 68. Sandy Shane – 29. vlastní (Pecka). Třebíčská juniorka po prvním poločase a nešťastném vlastenci Pecky prohrávala, ale ve druhé půli přidala a po gólech zahraničních akvizic nakonec slavila vítězství. Na to se ale proti Moravci nečekaně nadřela. Rozhodčí Novák. ŽK: 3:2. Diváků 68.

Třebíč B: Brice Jabari – Hrbáček, Sáček, Karásek, Pecka – O. Uličný, Benáček, Sandy Shane, J. Uličný – Hronek, Hutchinson Kadeem. Trenér Stanislav Odehnal.

Jaroměřice – Žďár B 2:5 (0:2). Branky: 64. Melán, 86. Palát (P) – 31. Machatka, 38. Henzl, 53. a 69. B. Sláma, 59. L. Sláma. Jaroměřice nevstoupily do nové sezóny vůbec dobře, když s rezervou Žďáru po první půli prohrávaly už o dva góly. Ani po změně stran se soupeři vyrovnat nedokázaly a stovce svých příznivců na úvod sezóny velkou radost neudělaly. Rozhodčí Hanzl. ŽK: 1:1. Diváků 100.

Jaroměřice: Pisk – Hambálek, Urbánek, Bula, Svoboda – Palát, Netrda, Melán (64. Novotný), Stejskal, Hvězda – Dúcký (90. Macháček). Trenér Petr Macháček.

Budišov-Nárameč – Šebkovice 1:0 (1:0). Branka: 12. Votoupal. Domácí začali s chutí a po několika náznacích šancí se ve 12. minutě ujali díky hlavičce Votoupala vedení. Pak hra upadla do průměru a dalších branek ani zajímavých šancí už se diváci v Budišově nedočkali. Rozhodčí Kůrka. ŽK: 1:3. Diváků 251.

Budišov: Trnka – Dvořák, Hrádek, Horký (88. J. Sedláček), Kozuň, K. Nováček, T. Nováček, Obůrka (73. Věžník), Pavlatovský, M. Sedláček, Votoupal. Trenér Libor Švec.

Šebkovice: Klubal – Netík (85. Bílek), D. Karásek, Z. Karásek, Říha (80. Fejta), Večeřa, Kotačka (68. Roupec), Přibil, Novotný, Dvořák, Prokeš. Trenér Jiří Stoklas.

Program příštího kola: Žďár B – Budišov-Nárameč, Vrchovina B – Jaroměřice, Moravec – Želetava, Kouty – HFK Třebíč B, Nové Syrovice – Jemnicko, Dukovany – Rapotice, Šebkovice – Radešínská Svratka.

Autor: Martin Mutl