Desítky lidí se chtějí starat o Justyho
Třebíč - Minulý týden jsme vás několikrát informovali o smutném osudu pudla, kterým jeho pán několikrát udeřil o strom v třebíčském parku na Hrádku. Pejsek své zranění přežil a jeho zdravotní a hlavně psychický stav je každý den lepší a lepší. Zdá se, že celý příběh nakonec skončí happy endem.

„Osud Justyho vzbudil obrovskou vlnu solidarity milovníků a příznivců zvířat,“ prozradil Horáckým novinám šéf Ligy na ochranu zvířat, která provozuje v Třebíči psí útulek, Petr Ondráček. „Poskytnout mu nový domov a vynahradit útrapy, které prožil, mu chce více než sto dvacet lidí z celé republiky,“ říká Ondráček. Podle jeho slov se ozývají desítky lidí nejen z Třebíčska, ale také například z Prahy, Karlových Varů, Jihlavy nebo Kolína. „Není dne, aby se někdo nezajímal o jeho stav,“ prozradil šéf ligy.
Než ovšem Justy odejde do nového domova, ještě to nějakou chvíli potrvá. „Prosíme, aby všichni byli trpěliví. Justy se potřebuje přesvědčit, že lidská ruka není od toho, aby bila, ale laskala,“ říká Petr Ondráček.
Na to, jak devětačtyřicetiletý muž z Třebíče se psem zacházel, vyvázl z toho pudlík ještě docela dobře. Otřes mozku je už pryč i namožená noha se léčí dobře a Justy už pobíhá po útulku.
Související články:
Anketa
| Komu věříte? |
| 1. | Prezident (455) |
| 2. | Vláda (37) |
| 3. | Poslanecká sněmovna (34) |
| 4. | Senát (43) |
| 5. | Krajské zastupitelstvo (45) |
| 6. | městské či obecní zastupitelstvo (203) |
| Počet hlasujících: 817 | |
Teplo podraží
Třebíč - Zateplení bytového domu Na Kopcích se prodražilo. Rada města schválila uzavřít dodatek ke smlouvě o dílo na zvýšení ceny o 210 126 korun. Přesto, že se jedná o chybu v projektu, který pochází od firmy KV projekstav, zaplatí peníze město. Zda se bude o navýšené peníze hlásit u projekční firmy, to se teprve uvidí. Paradoxem je, že zákon městu neumožňuje vyřadit předem firmy, se kterými nemá dobré zkušenosti. Mají-li nejvýhodnější nabídku, musí je vybrat. (ju)
MS v ledním hokeji na Karlově náměstí
MS v ledním hokeji na velkoplošné obrazovce
V Třebíči na Karlově náměstí
Zápasy:
Sobota - 17.30 Česko ? slovensko
Něděle - zápas čs. Reprezentace o medaile
Občerstvení zajištěno, bubny, vlajky a šály vítány!
Týden s armádou
Třebíč - V pondělí obsadí okresní město Armáda České republiky a vydrží tu až do pátku. Nebude se však jednat o okupaci, ale spíše mírovou misi s prezentací toho nejlepšího, čím se naše vojsko může pochlubit. Bohatý program má za cíl oslovit potenciální zájemce o toto nelehké povolání.(ju)
Rokytná fest - začínáme!
Rokytnice na Rokytnou - Dnes v 16 hodin začne na koupališti v Rokytnici hudební festival Rokytná fest. Během pátku a soboty vystoupí celá řada skvělých kapel. Jen namátkou ? Mandrage, Horkýže Slíže (pátek), Imodium, Charlie Straight, Xindl X, Medvěd 009 (sobota). Počasí má vyjít, tak vzhůru do Rokytnice na koupaliště.(red)
Hudebnění U Dubu
Třebíč - Ve středu bude na dvorku restaurace U Dubu živo. Od 20.00 hod. tam budou zpívat a hrát dvě kapely. Ta první přijede z nedaleké Itálie, ale má neitalský název Above the treeE/side a druhá je známá Jezerel, která zahraje svůj repertoár v unpluget verzi + violoncello.(ju)
Koncert zrušen
Třebíč - Poslední dobou to vypadá, jako by byla Třebíč koncertům zapovězená. Po problémech s programem na pivních slavnostech, kde kvůli nemoci zpěváka nemohla vystoupit skupina Mandrage, a zrušeném koncertu Richarda Műllera přišlo pro třebíčské fanoušky další zklamání. Koncert Petra Jandy, který se měl uskutečnit v pondělí 14. 5. od 19 hodin v divadle Pasáž, je zrušen bez náhradního termínu. Zakoupené vstupenky se vrací u pokladny Národního domu. (pera)
Férová snídaně
Třebíč - V sobotu se uskuteční akce s názvem Férová snídaně ve vašem městě. Od 9. hodiny bude na Karlově náměstí stánek s produkty fair trade, tedy např. s čokoládou, kávou, sušenkami, které ve třetím světě vznikly bez využití dětské práce a v podmínkách bez diskriminace při práci. Současně bude u Žižkovy mohyly na Hrádku probíhat menší snídaňový happening. Organizátoři doporučují přinést si deku na sezení a vlastní snídani vyrobenou alespoň z jedné ?férové? suroviny. Třebíč se tak připojí k dalším městům a oslaví tak Světový den pro fair trade.
(ViVe)
Blesk zapálil smrk
Šebkovice - První letošní pořádná bouřka (ve středu 2. května) nenapáchala žádné velké škody. Hasiči z Moravských Budějovic, Jaroměřic nad Rokytnou, Lesonic a Šebkovic museli ovšem vyjíždět k požáru smrku u Šebkovic. Strom vzplanul po úderu blesku. Žádná přímá škoda nevznikla, smrk ale musel být pokácen.
(pch)
Ledárna ožije
Třebíč - Další z projektů Fondu Třebíč nabyde konkrétnějších forem v sobotu 5. května. Ledárna, čili sklep na uskladnění ledu na léto, tu zbyla po Valdštejnech, ale již desetiletí chátrá. V sobotu devět hodin dopoledne začíná brigáda, na kterou se stejně jako na jiné projekty Fondu Třebíč chystají třebíčští skauti. Přijít pracovat však může každý. Sraz je na mostě k zámku v 9.00 hod.(ju)
3Bitch skate cup
Třebíč - V sobotu 5. května se od jedenácti hodin roztočí kolečka skateboardů v místním skateparku pod Lagunou. Na programu je skate contest závod a samostatná kategorie o nejlepší skateboardový trik. Na místě nebude chybět ani gril a točené pivo. O hudební doprovod se postará DJ FunkyFanys. (lm)







