Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Děti hrály a zpívaly nejen dětem

03.05.2019

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - V letošním roce proběhl již 16. ročník velkolepého benefičního koncertu Děti dětem. Historická knihovna náměšťského zámku byla v sobotu 27. dubna v 15 hodin odpoledne zaplněna do posledního místečka. Pestrý program vystoupení žáků tamní základní umělecké školy nabídl snad vše, od populární hudby přes lidovou, taneční vystoupení až po klasiku. Každý si přišel na své.


Filantropická myšlenka, kdy se prostřednictvím vystoupení dětí umělecké školy daří shromažďovat finanční prostředky potřebným dětem, tu existuje již šestnáct let. Za tu dobu se podařilo Kids for kids - organizaci, pořádající tato benefiční vystoupení, získat a darovat bezmála šest milionů korun. V Třebíči proběhl koncert v pátek 26. dubna v divadle Pasáž. V pestrém programu koncertovalo, tančilo a zpívalo na 350 žáků ZUŠ Třebíč. Jako milí hudební hosté se pro letošní rok představili žáci ZUŠ Náměšť nad Oslavou a Moravské Budějovice.

Druhý z koncertů v rámci projektu Děti dětem se uskutečnil v sobotu 27. dubna v zámecké knihovně v Náměšti nad Oslavou. Cílem zdejšího 5. ročníku koncertu bylo pořízení mikrofonních portů pro výuku žáků tamní základní umělecké školy. Na jejich zakoupení přispěli návštěvníci formou dobrovolného vstupného. Koncert to byl vskutku poutavý a pestrý. Adam Čechovský se představil ve hře na fagot, vystoupil klávesový a akordeonový soubor pod vedením Petra Sedláka, soubor zobcových fléten pro vedením Martina Beneše, zazpívaly pěvecké sbory pod vedením Julie Raitmajerové Mandelinky, Berušky a Allegro, soubor Maliny pod vedením Jindřišky Benešové. Jako hosté vystoupili členové kytarového souboru při ZUŠ Třebíč pod vedením Franka Spekhorsta a na závěr vstoupil velký orchestr Děti dětem s Radeckého maršem.

Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk