Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Hrát se musí opravdově a celým srdcem...
(foto: kv)

Děti dětem – soustřeďme se na to, co je nejdůležitější

16.05.2016

TŘEBÍČ (kv) - Unikátní hudební zážitek dokázalo uším v Třebíči a v Náměšti nad Oslavou znovu přinést sdružení Kids for Kids. Už potřinácté. A znovu se jednalo o benefici, jejíž výtěžek putoval ve prospěch dětského oddělení třebíčské nemocnice, takže vlastně ve prospěch našich sourozenců, dětí či vnoučat.


Jak zdůraznila primářka dětského a novorozeneckého oddělení Alena Holubová, díky vstřícnosti dodavatelů je přístroj na vyšetření sluchu novorozenců v nemocnici již používán, byť se peníze na jeho úhradu teprve dávají dohromady. Krom nemocnice profitovala letos ze snah sdružení a všech více než tří set padesáti dětí také Oblastní charita Třebíč, přesněji její Středisko rané péče.

Již podruhé se do projektu, který z velké části stojí na dětských hudebnících ZUŠ Třebíč, zapojila také náměšťská základní umělecká škola. Výtěžek koncertu, konaného přímo v Náměšti, byl určen na vylepšení dětského hřiště tamní mateřské školy. „Jsem moc rád, že jsme se mohli přidružit k této dlouholeté třebíčské tradici a děkuji za ni především Frankovi (Frank Spekhorst, předseda sdružení Kids for Kids a pedagog ZUŠ Třebíč – pozn. red.),“ říká ředitel ZUŠ v Náměšti nad Oslavou Martin Beneš.

Částka, kterou se díky letošním koncertům Kids for Kids podařilo získat, nebyla malá. Jestli je ale adekvátní úsilí, které do nich děti i dospělí, včetně patronky tohoto ročníku Magdy Vášáryové, vložili, je k diskuzi. Pomyslné misky vah ale spolehlivě na tu správnou stranu vychýlilo to, když k finančním ziskům přičteme ještě všechny pozitivní emoce, které oba koncerty vyvolaly v obyčejných posluchačích i v mladých interpretech, kteří se stali součástí tak ohromného hudebního tělesa. Někteří kvůli tomu dokonce přicestovali z ukrajinského města Velykyj Byčkiv. A že se dospělí organizátoři i letos stejně jako během uplynulých dvanácti let pořádně zapotili? Bez toho přece nic pořádného nevznikne. „Pokud si člověk neudělá čas na věci, které bezprostředně nesouvisejí s jeho kariérou nebo nějakou velkou osobní příjemností, tak neví, kde je ta největší radost, ani ty největší slzy. Nelze to jinak. Když vidím na pódiu těch tři sta padesát dětí, tak slzím. A nejvíc jsem fascinovaná tím, jak to myslí vážně. Nikdo se neusmívá, všichni se soustředí a hrají. Velmi bych si přála, kdyby jim takové soustředění na to, co je důležité, vydrželo i do dospělosti,“ vyslovila se patronka koncertů Magda Vášáryová.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk