Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Děti přilákal Nejmilejší koncert

18.04.2013

Třebenice - V dětských domovech žije řada talentovaných, především muzikálně nadaných dětí. Potvrdilo to letos opět i regionální kolo přehlídky zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů nazvané Nejmilejší koncert.


Každoročně přehlídku zájmové umělecké činnosti pořádá Federace dětských domovů ČR. Celostátnímu ? nesoutěžnímu ? finále předcházejí soutěžní regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní postup prostřednictvím každoročně stále hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém.

Jedno z regionálních kol Nejmilejšího koncertu uspořádal ve středu Dětský domov Hrotovice v kulturním domě v Třebenicích. Děti z dětských domovů z Kraje Vysočina a z Jihomoravského kraje tam předvedly svůj um při svých vystoupeních ve zpěvu, ve hře na hudební nástroj, v tanci a v kategorii dramatická tvorba. Na podiu kulturního domu se jich při bezmála čtyřiceti vystoupeních vystřídalo 101 se snahou nejen pobavit své kamarády a posluchače v sále. Cílem bylo i zaujmout odbornou porotu, která ty nejlepší nominovala do celostátního kola již 22. ročníku soutěže, které se letos uskuteční koncem května netradičně na Karlštejně.

Ředitelka pořádajícího dětského domova v Hrotovicích Simona Saitlová smysl akce zhodnotila slovy: „Užijte si tento den, který patří jenom vám, milé děti. A myslete na to, že s úsměvem, který je zrcadlem vaší duše, jde všechno lépe.“

V průběhu koncertu tak zazněly například písně lidové i umělé, zpívané sólově i s doprovodem. Porotu zaujaly výkony zpěváků, kteří procítěně vyjadřovali své pocity osamění, stesku, smutku, ale i naděje a víry v lásku a v budoucnost. Ocenila přitom pěvecký přednes textů českých i cizojazyčných, mezi nimiž nechyběl ani anglicky přednesený recitativ na závěr jedné populární písně. A tak lze úspěšnou akci v Třebenicích, při které byla navázána nová kamarádství dětí z široké oblasti jihu Moravy, shrnout citátem jedné z písní ? v srdci mým vzpomínky zůstanou.

Autor: (znd)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk