Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Devět zraněných u Želetavy

24.07.2017

ŽELETAVA (pch) - V sobotu 22. července, krátce po čtrnácté hodině došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I/38 nedaleko Želetavy, a to ve směru na Jihlavu. „Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel - Peugeot 3008 a VW Touran,“ sdělila tisková mluvčí Policie České republiky Dana Čírtková a dodala: „Z prvotního oznámení vyplývalo, že v místě je větší počet zraněných. Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému.“


Její slova se potvrdila. Zraněni byli všichni účastníci nehody, sedm těžce a dvě osoby lehce. „Ve vozidle Peugeot 3008 cestovalo v době nehody pět osob, ve druhém vozidle VW Touran cestovaly čtyři osoby,“ uvedla policejní mluvčí a dodala: „Silnice byla v místě střetu zcela neprůjezdná a prioritou zasahujících složek bylo co nejrychleji poskytnout pomoc zraněným osobám a přepravit je do zdravotnických zařízení.“ Jeden muž byl transportován vrtulníkem do Brna, dva zranění byli odvezeni do třebíčské nemocnice a čtyři do jihlavské. Mezi zraněnými mělo být i jedno dítě.

Dechová zkouška u jednoho z řidičů dopadla negativně, u druhé nebylo možné z důvodu těžkých zranění zkoušku provést. „Proto byl cestou integrovaného operačního střediska zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení,“ doplnila Čírtková.

Policisté odkláněli provoz na objízdné trasy na okolní silnice od Želetavy přes Novou Říši a Starou Říši nebo přes Lesnou a Předín a na křižovatce silnic I/23 a I/38 vozidla pokračovala směrem na Jihlavu. V opačném směru jezdila auta po stejných objízdných trasách a zpět na silnici I/38 směrem na Znojmo najížděla v Želetavě.

„Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního vyšetřování,“ konstatovala policejní mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk