Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Divokej Bill spouští vlnu Tsunami! Kapela vyráží na turné už příští týden

19.05.2017

PRAHA, TŘEBÍČ (red) - Čtyřleté čekání na novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa, skončilo. Album s názvem Tsunami vyšlo v pátek 5. května, následně pak - vůbec poprvé v historii kapely - také na LP! Leccos z novinky pak samozřejmě zazní i na nadcházejícím turné. To startuje 25. května v Plzni, čítá celkem 23 zastávek napříč republikou a kapela ho zakončí 2. září v domovských Úvalech. Jako host turné se představí kapela Poletíme?.


„Písničky jsme jako vždy sbírali delší dobu, některé vznikly v mezidobí od poslední desky zbrusu nově, jiné byly rozpracované již řadu let a čekaly na ztvárnění. Také jsme dorazili nějaké nápady, co se nevešly na předešlou desku. Pomalé i rychlé, vážné i veselé, je to tak půl na půl," komentuje vznik a charakter novinky frontman Divokýho Billa Vašek Bláha.

Tucet nových písní natáčeli Billové během prvních měsíců letošního roku a autorsky se na nich nejvíce podíleli Vašek Bláha a Roman Procházka. Celkové aranže jsou pak jako vždy společným dílem celé kapely a - jak zmiňuje - Vašek Bláha výše, velkou měrou přispěl také producent Pavel Karlík. Kromě obvyklého nástrojového složení se navíc můžeme těšit v některých písních i na foukací harmoniku v podání banjisty Jacka, Jurdův kontrabas nebo na smyčcové pasáže, které má na svědomí Apollon Quartet a zaslechnete i syntetické zvuky.

„Tematicky je deska taková Billovská klasika, tedy všehochuť, texty jsou o svobodě, kamarádství, lásce, hodně radosti, trochu splínu, ale také o mejdanech a životě s kapelou, Nechybí ani naše oblíbené námořnické téma. Právě námořnická píseň, jmenuje se Naděje, v sobě skrývá i hodně zajímavý příběh, když si každou sloku napsal na míru jeden z nás, a také si ji na desce zazpíval, " dodává Bláha.

“Další zajímavostí je určitě píseň Země draků. Vznikla na popud našeho kamaráda grafika a spisovatele Jana Bodrova, který nás poprosil o písničku ke své krásné fantasy knize. Vycházet bude letos a je rozhodně na co se těšit," doplňuje Roman Procházka.

Divokej Bill na svém turné dorazí i do Třebíče, a to 30. června.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk