Série druholigového play-off mezi Moravskými Budějovicemi a Hodonínem se hraje hodně od podlahy. Jasně to dokumentovala rvačka moravskobudějovického Jakuba Čejky s Ondřejem Ševčíkem.
(foto: mm)

Dnes pokračuje bitva s Hodonínem

07.03.2019

Hodonín (mm) - Třetí duel série druholigového play-off se hrál ve středu, kdy se na ledě Hodonína představila Žihadla z Moravských Budějovic. Ta nebyla oproti domácímu duelu kompletní. Trenér Žák totiž nenasadil ani jednoho z hráčů, kteří nedohráli pondělní duel. „Čejka i Pelikán by mohli nastoupit, ale máme hodně hráčů, tak jsem jim dal volno, aby byli stoprocentně připravení na páteční domácí zápas,“ vysvětlil trenér Augustin Žák.

Žihadla po první části a Krutišově brance vedla, ale na začátku prostřední části třikrát během čtyř minut inkasovala a domácí byli na koni. Chvíli před druhou přestávkou vrátil hosty z Vysočiny do zápasu Juráň, ale další branky se hrstka příznivců hostujícího týmu nedočkala. Naopak tři vteřiny před koncem zápasu se do odkryté moravskobudějovické branky trefil Jurčo a Hodonín se ujal v sérii vedení 2:1.

„Ta série je stále vyrovnaná a já stále věřím tomu, že tenhle tým je schopný přes Hodonín postoupit. Jsme na tom dobře fyzicky a určitě budeme chtít víc bruslit. Já doufám, že to zvládneme. Rozhodně se na páteční zápas před domácími fanoušky těšíme,“ říká před dnešním duelem, který startuje na moravskobudějovickém zimním stadionu v osmnáct hodin, trenér Žihadel Augustin Žák.

Ostatní výsledky: H. Brod – Kopřivnice 5:4 (série 2:1), Šumperk – Písek 6:0 (série 2:1), Žďár - Val. Meziříčí 1:5 (stav série 1:2).