Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Do kolonie jedině od Hvězdy

21.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Při cestě do zahrádkářské kolonie za poliklinikou na Vltavínské ulici budou majitelé zahrádek již brzy jezdit po zbrusu nové komunikaci z lokality Na Hvězdě. V prostoru mezi zahradami a poliklinikou totiž probíhá zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů a spojovací asfaltka od Družstevní ulice vezme za své.


V rámci zasíťování pozemků proběhne také úprava a rozšíření parkovacích míst u polikliniky. Díky tomu bude stávající spojnice sídliště se zahrádkářskou kolonií neprůjezdná. Aby se uživatelé zahrádek mohli autem do kolonie dostat, je potřeba dosud nezkolaudovanou novou komunikaci od areálu Na Hvězdě smluvně uvést do předčasného užívání. Smlouva se zhotovitelem stavby se již připravuje.

„Nová silnice je zatím hotová jen zčásti. Aby ji mohli lidé používat, musíme ji dát do předčasného užívání. Nemůžeme kolaudovat jen část stavby. Kolaudovat se to bude jako celek,“ přiblížil starosta Pavel Pacal. V budoucnu bude bývalá slavická cesta nahrazena cyklostezkou tak, aby se na ni mohli lidé napojit z Družstevní ulice. Motorová vozidla by se sem v budoucnu už vrátit neměla. Počítá se pouze s turistickým využitím.

Zasíťování pozemků bylo započato v loňském roce. Letos práce pokračují. Celkové náklady se budou pohybovat okolo 44 milionů korun a v příštím roce bude veřejnosti nabídnuto 39 pozemků k individuální rodinné výstavbě.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk