Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Do města míří Lidl

04.02.2019

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Lidl má stále zájem postavit ve městě svoji prodejnu. Jednání s radnicí o vhodném místě a jeho dopravním napojení probíhají už řadu měsíců. Radní by obchod uvítali na okraji města. Lidl by rád stavěl v areálu bývalého Svitu.


Lokalita by se více otevřela veřejnosti a měla by vhodnější využití. Nevyhovuje však dopravní napojení ulicí Pod Strání, a to především pro zásobování prodejny. Zástupci Lidlu opakovaně s vedením města řešili možné varianty dopravního napojení areálu za řekou. Jako nejvhodnější se jeví výstavba mostu z ulice Ostrůvek, na níž by se Lidl finančně podílel.

Otázka výstavby prodejny Lidlu byla opět otevřena ve středu 23. ledna na veřejném projednávání územního plánu. Zastupitelé už se záměrem německého obchodníka byli v minulosti seznámeni. „Jsme pro výstavbu, ale v jiné části města, ne ve středu. Ideálně někde na okraji. V centru by nám zahušťoval dopravu,“ uvedl starosta Josef Komínek. Lidl by ale rád stavěl přímo ve městě, což by mu zaručilo vysoké tržby. Dle vyjádření starosty není areál bývalého Svitu dogma. „Zástupci Lidlu jsou ochotni tento pozemek směnit za jiný, stejně lukrativní v centru města. Nad jinou variantou neuvažuje.“

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk