Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Do nemocnice půjdou další peníze

30.01.2017

TŘEBÍČ (red) - Krajské nemocnice na Vysočině plánují pro letošek významné investice do modernizace a obnovy přístrojového vybavení, ale i nemovitého majetku. Zamýšlejí využít vlastní zdroje, státní i krajské prostředky, ale také evropské dotace.


V loňském roce v rámci výzvy IROP Zvýšení kvality návazné péče, specifického cíle 2.3 „Rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví“ zpracovaly projekty a předložily žádosti o podporu, které úspěšně prošly hodnocením a krajské nemocnice získaly rozhodnutí o poskytnutí dotace. Jen tyto schválené projekty do IROP jsou kalkulované na částku přes 620 miliónů korun. Realizace projektů bude probíhat v letech 2017 a 2018.

Dva projekty za 179 milionů korun podala v rámci výzvy IROP v roce 2016 také Nemocnice Třebíč. Připravuje nákup kompletního vybavení nově budovaného komplexu Pavilonu chirurgických oborů. Požadavky se z provozních a ekonomických důvodů rozdělí na čtyři veřejné zakázky. Vysoutěžení dodavatelé zajistí vybavení nového centrálního pracoviště zobrazovacích metod, magnetickou rezonanci a ostatní přístroje tohoto pracoviště, ale také nábytek, informační technologie nebo elektrospotřebiče. Nemocniční rozpočet pokryje například nákup mobilního ultrazvukového přístroje pro JIP interních oborů za 1,3 milionu korun nebo dvoumilionový software pro operační sály, který bude plánovat operace, operační program i vedení operační dokumentace.

Investiční plány jednotlivých nemocnic v Kraji Vysočina pro rok 2017 zatím kraj neschválil. Rada o nich bude jednat nejpozději do konce prvního čtvrtletí.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk