Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Do Starče přijedou rodáci a veteráni

09.09.2010

Stařeč - Na tento víkend se chystají ve Starči na příjezd zdejších rodáků. Celá akce začne už ráno v sobotu 11. září, kdy od osmi hodin se mohou prezentovat rodáci v hasičské zbrojnici. V devět hodin začne vlastní program mší svatou v kostele sv. Jakuba Většího.


Od devíti hodin bude otevřena i základní škola a na hřišti u sokolovny začne sraz historických vozidel. V deset hodin zazní projevy. Starosta městyse Čestmír Linhart přivítá rodáky a hosty. To vše se odehraje na Jakubském náměstí.

Ve tři čtvrtě na jedenáct dojde k první spanilé jízdě veteránů přes Stařeč. V jedenáct hodin přijme starosta čestné hosty na radnici a rodáci se mezi tím vyfotografují na kostelních schodech.

Přes poledne bude na náměstí koncertovat dechová hudba a v jednu hodinu opět Starčí projedou veteráni. Ve tři hodiny odpoledne bude ve víceúčelové hale hrát Velkopopovická kozlovka a večer pak bude samozřejmě taneční zábava.

Několikrát už byl zmíněn sraz historických vozidel. Ten se koná na hřišti u sokolovny, a to proto, že Stařeč tento víkend nebude žít jen srazem rodáků, ale taktéž připomínkou stého výročí založení Sokola.

Další doprovodnou akcí srazu rodáků je už druhá výstava s názvem Stařečští výtvarníci vystavují. Otevřena bude v sobotu 11. září od 8 hodin a prohlédnout si ji budete moci až do 18. září.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk