Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Doba po Hudečkovi začala velmi optimisticky

30.08.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Na začátku roku byli v Moravských Budějovicích všichni v rozpacích. Po jedenácti letech došlo k rozchodu města s Václavem Hudečkem, který po jedenáct let zaštiťoval zdejší hudební festival. Hrozilo, že se letos nic konat nebude, ale v Moravských Budějovicích prostě bez festivalu zůstat nechtěli. Jeho atmosféra je totiž ojedinělá a láká návštěvníky nejen z města, ale i z dalekého okolí.


Začala tvrdá práce a během několika měsíců se podařilo připravit kvalitní program, kterému pořadatelé věřili, že osloví tradiční festivalové návštěvníky a přiláká i nové. Nakonec realita předčila i jejich očekávání a letošní ročník obnoveného Moravskobudějovického kulturního léta dopadl na výbornou a mnozí jej řadili i nad skvěle vyvedené ročníky Festivalu Václava Hudečka.

V čem spočívá to kouzlo? Pořadatelé připravili pestrý program, který projel hudebními žánry od severu na jih a od západu na východ a nabídl každému něco. Nebyl tu vyloženě koncert „pouze“ tzv. vážné hudby, který by oslovil jen úzký okruh posluchačů. Prostě i vážná hudba může být zábavná.

Samozřejmě, že tahákem byl hned první koncert legendy československého popíku Vašo Patejdla, který je na Moravskobudějovicku tak trochu doma. Na zámeckém nádvoří zněly, tak jak podtitul koncertu napovídal, hity od Elánu po Fontánu. Bylo to velmi příjemné a lidé se bavili. A opět se tu projevila ta domácká atmosféra moravskobudějovického festivalu, kdy diváci sedí prakticky přímo pod pódiem a kdy není problém po vystoupení se s interpretem či interprety jen tak setkat, vyfotit se nebo jen tak poklábosit.

Více v tištěných novinách.
Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk