Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dobrovolnickému dni nevadil chlad, ani déšť

22.05.2019

TŘEBÍČ (red) - Úspěšná spolupráce Oblastní charity Třebíč s Jadernou elektrárnou Dukovany trvá již řadu let. Díky finanční pomoci mohly být podpořeny různé charitní projekty a činnosti, např. se pořídily nové automobily pro terénní služby, přispělo se na osázení a vybavení zahrad stacionáře Úsměv a azylového domu, rekonstruovala se budova na ul. Gen. Sochora, a mnohé další. Výčet by byl dlouhý.


Další dobré věci vzešly ze spolupráce v rámci charitních sbírek, jako je Tříkrálová sbírka, Koláč pro hospic či Akce cihla.

A o vzájemných dobrých vztazích svědčí i chuť pomáhat ještě jinak. Svou přízeň třebíčské Charitě projevuje řada pracovníků JE Dukovany i tak, že bez nároku na odměnu nabídnou svůj čas, um a energii a přiloží ruku k dílu tam, kde je to zrovna potřeba.

V rámci dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc přišlo ve středu 15. 5. 2019 devět zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany pomoci do charitního Stacionáře Úsměv Třebíč. Práce bylo nachystáno hodně. Ženy umývaly okna uvnitř stacionáře, muži pracovali venku. Povedlo se nachystat záhon na louku, uklidit ve sklepě, obrousit a natřít dřevěné části venkovních laviček, jsou opravené vstupní dveře a také zapojena elektřina do altánu se zahradním domkem. Ten byl pořízen díky penězům, získaným z aplikace Pomáhej pohybem a v dubnu slavnostně předán za přítomnosti zástupce Skupiny ČEZ Jany Štefánkové. „Máme velkou radost, že budeme mít elektřinu snadno dostupnou i venku,“ říká Jana Mušková, koordinátorka Stacionáře Úsměv.

Více v tištěných novinách.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk