Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Domamilský Fritzl stanul před soudem

19.05.2017

BRNO, DOMAMIL (pch) - Loni koncem léta jsme vás informovali o únosu osmnáctileté dívky z Jihlavska. Únosci se předtím ještě pokusili o únos dívky přímo v Třebíči. Čtyřiapadesátiletý Josef Dubský stanul v pondělí 15. května před Krajským soudem v Brně. Jeho syn Josef i bratr Karel, kteří měli na únosu svůj podíl, odmítli u soudu vypovídat. Josef Dubký starší se k únosu přiznal, nicméně i on odmítl u soudu vypovídat.


Cílem Josefa Dubského bylo udělat z unesené dívky sexuální otrokyni. K tomuto účelu měla sloužit speciálně upravená místnost v domě v Domamili. K tomu naštěstí nedošlo. Celá věc by pak měla podobnost s nechvalně známou kauzou Josefa Fritzla, která vypukla v Rakousku v roce 2008.

K únosu došlo loni v srpnu v Řídelově na Jihlavsku. Osmnáctiletou dívku si vybrali náhodou, když projížděli kolem autobusové zastávky, kde dívka postávala.

Obžalovaní dívku násilím natlačili do auta a odvezli ji do autocampingu Lučina na Hodonínsku. Tam ji pak měli několikrát znásilnit. Druhý den se podařilo dívce utéci a za pomoci pracovníků campu zavolala policii, která vyvedenou partičku zadržela ještě v campu.

Jak už bylo naznačeno, muži jsou obviněni i z pokusu o únos dívky z parkoviště před jedním ze supermarkertů v Třebíči. K tomu mělo dojít někdy na přelomu července a srpna loňského roku. Tehdy tam neznámý muž chytil za ruku dívku, která tudy procházela. Ta se ale muži vysmekla a podařilo se jí z místa utéci.

Dívka nyní po obžalovaných žádá půlmilionové odškodné. Obžalovaným pak hrozí odnětí svobody na pět až dvanáct let. Soudní proces pokračoval v Brně včera a skončil během uzávěrky dnešního vydání Horáckých novin.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk