Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Domy, stromy a my

11.04.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (jš) - Můžeme na malých městech stavět kvalitní veřejné prostory a současnou architekturu? Odpověď zazní na přednášce, která se uskuteční 12. dubna 2018 v Moravských Budějovicích v prostoru Zámeckých koníren. Přednáškou architekta Miroslava Vodáka odstartuje cyklus několika dalších přednášek o architektuře na malých městech. Akci podporuje město Moravské Budějovice.


Témata přednášek si vybrali sami občané Moravských Budějovic na podzim roku 2017, kdy proběhla diskuze o veřejném prostoru, vzhledu a funkcích města. Návštěvníci této diskuze vybrali celkem 4 témata, o kterých se chtěli dozvědět více. V následujících měsících se tak budou konat další přednášky, související s veřejným prostorem a architekturou. Kromě Miroslava Vodáka se můžete těšit na další zajímavé hosty, konkrétně Pavla Janštu (bývalý místostarosta města Vodňany), Jana Horu (architekt) a architekty z ateliéru re:architekti.

Na závěr každé přednášky proběhne diskuze. Kdo nebude spěchat domů, může posedět u drobného občerstvení a vína. Přijďte si udělat pěkný večer a načerpat inspiraci a zkušenosti z jiných malých měst v Čechách a v Rakousku.

Autor: jš
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk